
Справа № 173/334/19
Провадження № 3/173/78/2019
ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 березня 2019 р. м. Верхньодніпровськ
Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхан С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську, матеріал, який надійшов від Управління захисту економіки в Дніпропетровській області відносно
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1;
ідентифікаційний номер – НОМЕР_1;
місце проживання: Дніпропетровська область,
Верхньодніпровський район, с. Діденкове,
вул. Степова, 18;
місце роботи: Верхньодніпровська районна рада Дніпропетровської області, депутат
про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КпАП України.
встановив:
Згідно протоколу першої сесії Верхньодніпровської районної ради Дніпропетровської області сьомого скликання від 01.12.2015 року, обрано 34 депутата ради, серед яких депутат Верхньодніпровської районної ради сьомого скликання ОСОБА_1.
Відповідно до п.п. "б" п.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" депутатів місцевих рад віднесено до суб'єктів, на яких поширюється дія вказаного закону.
Частиною другою ст.52 Закону України "Про запобігання корупції", передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів,встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" встановлено у 2017 році прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць для працездатних осіб у розмірі з 1 січня 2017 року — 1600 гривень. Отже, 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня 2017 року, становить грошову суму у розмірі 80 000 гривень.
Пунктом 5 ч.1 ст.12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону.
Рішенням Національного агентства № 3 від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 961/29091) затверджено Форму повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування та правила заповнення форми повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр).
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) № 2 від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи. Перший етап - з 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 15 серпня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону № 1700-VII відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів;
- декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону № 1700-VІІ (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 15 серпня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі ст.50 Закону № 1700-VII відповідальне та особливо відповідальне становище;
- повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 15 серпня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст.50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
Рішенням Національного агентства № 1 від 18.08.2016 року "Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 рішення Національного агентства № 2 від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", а саме: слова та цифри "15 серпня 2016 року" змінити словами та цифрами "01 вересня 2016 року". Таким чином, система подання та оприлюднення відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, а перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року. Згідно примітки до ст.50 Закону до осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище не віднесено депутатів місцевих рад.
Таким чином, на підставі підпункту "б" п.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", депутат Верхньодніпровської районної ради Дніпропетровської області сьомого скликання ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону, та набув обов'язку електронного декларування та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, з 01.01.2017 року.
При дослідженні матеріалів справи, встановлено, що 04 квітня 2017 року гр. ОСОБА_1 звернувся до автосалону ТОВ фірма "ОСОБА_2, ЛТД" (надалі "Продавець") з приводу придбання автомобіля "Toyota Land Cruiser 150". 04 квітня 2017 року гр. ОСОБА_1 вніс 20% вартості автомобіля, після чого згідно договору купівлі-продажу № 132А/17 на протязі 200 (двохсот) робочих днів Продавець зобов'язаний передати автомобіль ОСОБА_1 (а.с.18-21). 01 червня 2017 року гр. ОСОБА_1 вніс 80% остатку вартості транспортного засобу, та згідно акту приймання-передачі товару йому був переданий автомобіль "Toyota Land Cruiser 150" VIN JTEBR3FJ20K057090 (а.с.22-24). Вказаний автомобіль було поставлено на облік в територіальному сервісному центрі № 1249, зареєстровано за гр. ОСОБА_1 та надано державний знак НОМЕР_2 (а.с.14-15).
Отже 01 червня 2017 року гр. ОСОБА_1, після вчинення всіх дій щодо придбання рухомого майна (автомобілю марки "Toyota Land Cruiser 150") загальною вартістю 1507692,00 (один мільйон п'ятсот сім тисяч шістсот дев'яносто дві гривні), достовірно був обізнаний про вартість рухомого майна, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2017 року.
За результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), здійсненому 21.01.2019 року встановлено, що ОСОБА_1 дійсно не подав повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, що відбулись 01.06.2017 року у зв'язку з придбанням автомобіля "Toyota Land Cruiser 150") загальною вартістю 1507692,00 (один мільйон п'ятсот сім тисяч шістсот дев'яносто дві гривні) (а.с.34-51).
Крім того, згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_3 № 03-05/4886/17 від 02.03.2017 року на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (а.с.52).
В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 визнав свою вину та щиро розкаявся у скоєнні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КпАП України, та пояснив, що був обізнаний про вартість набутого рухомого майна, а саме, транспортного засобу "Toyota Land Cruiser 150", однак не подав відповідне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, у визначений Законом 10-денний термін.
Вислухавши пояснення, дослідивши зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, приходжу до висновку, що вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КпАП України, знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду справи, зокрема:
- згідно пояснення гр. ОСОБА_1, встановлено, що він дійсно не подав повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у визначений Законом 10-денний термін, що відбулись 01.06.2017 року внаслідок придбанням автомобіля "Toyota Land Cruiser 150") загальною вартістю 1507692,00 (один мільйон п'ятсот сім тисяч шістсот дев'яносто дві гривні), так як, не знав про необхідність подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані на протязі 10 днів (а.с.11);
- згідно витягу з "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що гр. ОСОБА_1 дійсно не подав повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у визначений Законом 10-денний термін, що відбулись 01.06.2017 року у зв'язку з придбанням автомобіля "Toyota Land Cruiser 150") загальною вартістю 1507692,00 (один мільйон п'ятсот сім тисяч шістсот дев'яносто дві гривні) (а.с.34-51).
Таким чином, гр. ОСОБА_1 депутат Верхньодніпровської районної ради Дніпропетровської області, будучи суб’єктом на якого поширюється дія підпункту "б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" № 1700-VII від 14 жовтня 2014 року, був обізнаний про вартість набутого рухомого майна, а саме, транспортного засобу "Toyota Land Cruiser 150", 1507692,00 грн. (один мільйон п'ятсот сім тисяч шістсот дев'яносто дві гривні), в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України "Про запобігання корупції", п.1 та п.6 розділу II рішення Національного агентства з питань запобігання корупції "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" № 2 від 10.06.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України № 958/29088 від 15.07.2016 року, не подав відповідне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, у визначений Законом 10-денний термін.
Призначаючи адміністративне стягнення гр. ОСОБА_1, враховую характер вчиненого правопорушення, котре стосується засад запобігання та протидії корупції та виходжу з вимог ст.33 КпАП України, згідно якої, накладене адміністративне стягнення в кожному конкретному випадку має бути необхідним і достатнім для виправлення правопорушника та попередження вчинення ним нових правопорушень, а тому, вважаю за необхідне накласти на гр. ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених санкцією ч.2 ст.172-6 КпАП України.
Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283 Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.283, ст.40-1 КпАП України
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КпАП України, та притягти до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у розмірі 100 (сто) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1700 (одна тисяча сімсот) гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНН-2938704831), судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. в дохід держави (ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ 37993783; Р/р 31211256026001; МФО 899998).
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Верхньодніпровський районний суд протягом 10 днів.
Строк пред’явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя С.М. Бурхан
Постанова набрала законної сили _____