Постанова № 80392537, 12.03.2019, Троїцький районний суд Луганської області

Дата ухвалення
12.03.2019
Номер справи
433/402/19
Номер документу
80392537
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Троїцький районний суд Луганської області

Справа №: 433/402/19

Провадження №3/433/147/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.03.2019

Троїцький районний суд Луганської області в складі: головуючого судді Суського О.І., за участю секретаря судового засідання Яковлєвої В.А., прокурора Сафонова Є.М., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, директора ПОСП «Врубовщик», РНОКПП НОМЕР_1, проживаючого за адресою: вул. Урожайна, б. 2, с. Демино-Олександрівка Троїцького району Луганської області, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи депутатом Троїцької районної ради Луганської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції» (далі-Закону) є суб’єктом, на якого поширюється дія Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб’єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (далі-Декларація), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення за наступними обставинами.

Так, ОСОБА_1, визнано обраним депутатом відповідно до постанови Троїцької районної виборчої комісії Луганської області № 58 від 07.06.2017 року «Про заміщення депутатів Троїцької районної ради сьомого скликання ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8М.» офіційно оголошеної на чотирнадцятій сесії Троїцької районної ради 15.06.2017р.

У відповідності до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб’єктами, на яких поширюється дія Закону.

Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, за формою, що визначається Національним агентством.

Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку, затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністрестві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб’єктом декларування, а саме депутатом Троїцької районної ради, зобов’язаний був подати Декларацію за 2017 рік до 00 годин 00 хвилин 01.04.2018 року.

Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ITC Реєстр), ОСОБА_1 подав Декларацію за 2017 рік лише 04.04.2018 року о 14 годині 22 хвилин, тобто несвоєчасно.

В зв’язку з чим у відношенні ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення № 60 від 28.02.2019.

Правопорушник ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину не визнав та пояснив, що йому не було відомо про те, що декларацію за 2017 рік треба заповнювати у строк до 01.04.2018.

Прокурор в судовому засіданні підтримав даний протокол, вважав його обгрунтованим та просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.

Суд, заслухавши учасників процесу, дослідивши письмові докази, дійшов до наступного висновку.

Згідно ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до положень ст.ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП при розгляді справи про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи, підлягають з'ясуванню питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, рішення приймається на підставі доказів долучених у суді і оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Як зазначено у диспозиції ч.1 ст.172-6 КУпАП відповідальність за даною нормою закону настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно примітки до даної норми закону суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції".

Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_1 є суб’єктом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки його визнано обраним депутатом відповідно до постанови Троїцької районної виборчої комісії Луганської області № 58 від 07.06.2017 року «Про заміщення депутатів Троїцької районної ради сьомого скликання ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8М.» офіційно оголошеної на чотирнадцятій сесії Троїцької районної ради 15.06.2017 р. (а.с. 34).

У відповідності до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб’єктами, на яких поширюється дія Закону.

Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, за формою, що визначається Національним агентством.

Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку, затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністрестві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Згідно наявними в матеріалах справи письмовими доказами, ОСОБА_1 був ознайомлений з необхідністю й строками подання декларації за 2017 рік (а.с.51-52, 53).

Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб’єктом декларування, а саме депутатом Троїцької районної ради, зобов’язаний був подати Декларацію за 2017 рік до 00 годин 00 хвилин 01.04.2018 року.

Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ITC Реєстр), ОСОБА_1 подав Декларацію за 2017 рік лише 04.04.2018 року о 14 годині 22 хвилин, тобто несвоєчасно.

Згідно додатку до листа НАЗК № 71-03/1907/19 від 11.01.2019, в якому викладено послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинив ОСОБА_1 (дата реєстрації в Реєстрі 04.04.2018) за період з 01.01.2018 по 31.12.2018, встановлено, що фактично ОСОБА_1 в зазначений період увійшов до Реєстру та почав заповнювати декларацію 04.04.2018 о 12 годині 47 хвилин, що підтверджує факт несвоєчасного подання декларації (а.с. 37, 38-40).

Для встановлення поважних причин несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1, було здійснено запит до КНП «Троїцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та до Троїцького територіального медичного об'єднання щодо надання інформації про те, чи перебував на стаціонарному або амбулаторному лікуванні ОСОБА_1 у період з 01.01.2018 по 01.04.2018. У відповідь на запит від КНП «Троїцький центр первинної медико-санітарної допомоги» та Троїцького територіального медичного об'єднання була отримана інформація про те, що громадянин ОСОБА_1 у період з 01.01.2018 по 01.04.2018 на стаціонарному та амбулаторному лікуванні не перебував та за медичною допомогою не звертався (а.с. 41-42, 43, 44-45, 46).

Крім того, було здійснено запит до ОСОБА_9 України в Луганській області щодо надання інформації про те, чи здійснював перетин Державного кордону України та лінії розмежування громадянин ОСОБА_1 у період з 01.01.2018 по 01.04.2018. Згідно відповіді на запит, інформації щодо перетину Державного кордону України ОСОБА_1 у період з 01.01.2018 по 01.04.2018, не має (а.с. 47, 48).

Як зазначено в положеннях ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Таким чином, суд вважає доведеним факт про наявність в діях ОСОБА_1 ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Обставини, які пом’якшують та обтяжують відповідальність правопорушника, судом не встановлені.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, відповідно до положень ст.33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, відсутність пом’якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, у зв’язку з чим суд вважає за необхідне призначити порушнику адміністративне стягнення в межах санкції частини 1 статті 172-6 КУпАП.

Згідно вимог п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (із розрахунку 1921 грн.).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.245, 251, 252, 268, 283, 284, 294 КУпАП України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. на користь держави (Номер рахунку 31118106012354, Код отримувача ( ЄДРПОУ) 37981102, ОСОБА_10 отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, Призначення платежу – УК у Троїцьк. р-ні/ТРОЇЦЬК Р-Н, Код класифікації доходів бюджету 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (ОСОБА_10 коштів: ГУК у м.Києві/ м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, ОСОБА_10: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп. (триста вісімдесят чотири гривні 20 коп.).

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги через Троїцький районний суд Луганської області до Луганського апеляційного суду протягом 10 (десяти) днів з дня отримання її копії.

Суддя ОСОБА_11