
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
12 березня 2019 р. Справа № 0240/3626/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Томчука А.В., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною, визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, позивач) звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - ГУ ПФУ у Вінницькій області, відповідач, управління) про визнання бездіяльності протиправною, визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.
В обґрунтування заявленого позову позивач вказав, що проходив дійсну військову службу в Збройних Силах України у військовий частини А0201 та перебував на фінансовому забезпечення у військовій частині А0549. Під час проходження військової служби отримував у складі грошового забезпечення щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, з яких нараховано та сплачено єдиний соціальний внесок.
При оформленні документів для призначення пенсії військова частина А0201 помилково не зазначила в довідці про додаткові види грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії ОСОБА_1 від 09.10.2017р. №523 відомості про щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, які позивач отримував під час проходження військової служби. ГУ ПФУ призначило позивачу пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» на підставі подання Вінницького обласного військкомату від 13.04.2018 з 07.10.2017. ГУ ПФУ розрахував розмір пенсії позивачу на підставі довідки про додаткові види грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії ОСОБА_1 від 09.10.2017р. № 523 та грошового атестату.
Після отримання нової довідки з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, які позивач отримував під час проходження військової служби, останній 04.06.2018 звернувся до управління з відповідною заявою. У визначений законодавством строк ГУ ПФУ не вчинило дії щодо перерахунку та виплаті позивачу пенсії в розмірі обчисленому з урахуванням нових документів наданих позивачем та листом від 14.06.2018 р. № 1553/Ш- 121 повідомило позивача про відмову в перерахунку невірно обчисленого розміру пенсії при її призначенні та повернуло довідку від 03.05.2018 р. № 232 позивачу.
Не погоджуючись з такими діями та бездіяльністю, позивач звернувся до суду з вимогами:
- визнати бездіяльність головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області, яка полягає у не перерахунку невірно обчисленого розміру пенсії при її призначенні з підстав надання пенсіонером нових документів та не виплаті пенсії ОСОБА_1 з 07.10.2017, в розмірі якій обчислений з грошового забезпечення з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, в розмірах зазначених у довідці військової частини А 0549 про додаткові види грошового забезпечення та одноразові види грошового забезпечення, які ОСОБА_1 отримував за останні 24 місяці перед звільненням, та з яких були сплачені та нараховані внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 03.05.2018 р. № 232 протиправними;
- визнати дії головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області, які полягають у поверненні ОСОБА_1 без виконання довідки військової частини А 0549 про додаткові види грошового забезпечення та одноразові види грошового забезпечення, які ОСОБА_1 отримував за останні 24 місяці перед звільненням, та з яких були сплачені та нараховані внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 03.05.2018 р. № 232 протиправними;
- зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області з 07.10.2017 р. перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію в розмірі якій обчислено з грошового забезпечення з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, в розмірах зазначених у довідці військової частини А 0549 про додаткові види грошового забезпечення та одноразові види грошового, забезпечення, які ОСОБА_1 отримував за останні 24 місяці перед звільненням, та з яких були сплачені та нараховані внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 03.05.2018 № 232, здійснити виплату суми перерахунку, починаючи з 07.10.2017 р.;
- подати протягом п'ятнадцяти днів, з дня набрання судовим рішенням законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 382 КАС України.
Ухвалою суду від 11.02.2019 прийнято до свого провадження адміністративну справу 0240/3626/18-а та відкрито провадження в адміністративній справі, постановлено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвала від 11.02.2019 отримана позивачем 20.02.2019, представником відповідача -18.02.2019, відповідно до рекомендованих повідомлень про вручення поштових відправлень.
07.03.2019 на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву ОСОБА_1, зі змісту якого зазначено, що управління вважає заявлені позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, визначаються Законом України від 09.04.1992 року № 2262- XII "Про пенсій: забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262).
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенс й відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затвердженого Постановою правління ПФУ 30.01.2007 № 3-1 та зареєстрованого в Мін'юсті 15.02.2007 року за № 135/13402.
Функція контролю за своєчасним і правильним оформленням документів для призначення або перерахунку пенсій та надсилання їх до органів, що призначають чи перераховують пенсії в даному випадку належить до компетенції Вінницького обласного військового комісаріату.
Отже, головне управління як територіальний орган Пенсійного фонду України здійснює перерахунок та виплату пенсій військовослужбовцям виключно на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами де особа проходила службу та не наділений повноваженнями щодо визначення складових грошового забезпечення, які мають бути включені як складові в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Таку ж правову позицію висловив Вищий адміністративний суд України у справі №К/800/4242/13 (ухвала від 22.05.2014) та Верховний Суд у справі К/9901/10401/18 (постанова від 26.06.2018).
Виходячи з вищезазначених норм законодавства, органи Пенсійного Фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати складові грошового забезпечення, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення.
При цьому, серед переліку складових грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, наведених у ч.3 ст. 43 Закону № 2262, відсутні одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Пенсію ОСОБА_1 призначено з 07.10.2017 на підставі документів наданих Вінницьким ОВК, зокрема заяви про призначення пенсії, подання, грошового атестату, довідки про додаткові види грошового забезпечення.
При цьому, до довідки про додаткові види грошового забезпечення уповноваженим структурним підрозділом (Вінницьким ОВК) не включено ні щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, ні матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань тому для розрахунку пенсії не ввійшли.
З огляду на вказане, суд має врахувати, що в матеріалах пенсійної справи позивача відсутня інформація щодо нарахування та виплати додаткових видів грошового забезпечення вказаних в прохальній частині позовної заяви. Це підтверджувалось довідкою про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 09.10.2017 року № 593, яка виготовлена Військовою частиною А0549 та міститься в матеріалах пенсійної справи.
Перелік видів грошового забезпечення, які враховуються при призначенні пенсії визначений наведеною постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 відповідає вимогам ч. 3 ст. 43 Закону № 2262. Перерахунок пенсій здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Кабінетом Міністрів України 21.02.2018 року прийнято постанову № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», яка набрала чинності 24.02.2018, якою врегульовано проведення перерахунку та виплати пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» . Таким чином, зміст довідки виданої ВОВК про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, яка включає посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавку за вислугу років - узгоджується з положеннями п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 103, за яким статтею 63 Закону № 2262 закріплено право визначати умови та порядок проведення перерахунку пенсій колишнім працівникам силових структур. Інші складові до довідки не внесені, тому при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 не використовувались.
Суду слід врахувати, що правовідносини щодо призначення та перерахунку пенсій особам, які мають право на отримання пенсії відповідно до Закону № 2262 врегульовано різними нормами права. Так, умови призначення та грошове забезпечення, яке враховується при обчисленні пенсії визначаються ст. ст. 12, 13, 43 виходячи з вислуги та грошового забезпечення, які отримував безпосередньо сам військовослужбовець, в той час як перерахунок пенсії визначається ст. 63 Закону № 2262 та здійснюється на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, виходячи з грошового забезпечення, що виплачується за відповідною посадою з якої особа вийшла на пенсію.
Отже, питання включення одноразових додаткових видів грошового забезпечення, що не ввійшли в розрахунок пенсії, може розглядатись виключно в період до 01.01.2018 року.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив, що ОСОБА_1 проходив дійсну військову службу в Збройних Силах України у військовий частини А0201 .
Відповідно наказу командира військової частини А0201 (по стройовій частині) від 04.10.2017 №190 полковника ОСОБА_1, старшого інспектора-штурмана відділу методики штурманської підготовки штурманського управління авіації Командування Повітряних Сил Збройних Сил України, звільненого наказом Міністра оборони України (по особовому складу) від 19.09.2017 №659, з 06.10.2017 виключено з списків особового складу частини та всіх видів забезпечення. Серед іншого вказано виплатити щомісячну додаткову грошову винагороду за період з 01.10.2017 по 06.10.2017 у розмірі 60% місячного грошового забезпечення.
ГУ ПФУ у Вінницькій області призначено позивачу пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» на підставі подання Вінницького обласного військкомату від 13.04.2018 р. № ХП-67975 з 07.10.2017 (а.с.61).
Пенсію ОСОБА_1 призначено з 07.10.2017 на підставі документів наданих Вінницьким ОВК, зокрема заяви про призначення пенсії, подання, грошового атестату, довідки про додаткові види грошового забезпечення від 09.10.2017р. № 523 .
ГУ ПФУ обчислено розмір пенсії позивачу з грошового забезпечення без урахування щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, грошової допомоги для вирішення соціально - побутових питань.
Позивач звернувся до військової частини А0549 із заявою про виправлення помилки та надання нової довідки про додаткові види грошового забезпечення із зазначенням відомостей про щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, які позивач отримував під час проходження військової служби в травні 2018 р.
Військова частина А0549 надала позивачу нову довідку із зазначенням відомостей про щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, які позивач отримував під час проходження військової служби.
Позивач звернувся до ГУ ПФУ із заявою від 04.06.2018 про прийняття рішення щодо перерахунку та виплату пенсії з грошового забезпечення з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань розмір яких зазначений у довідці військової частини А 0549 про додаткові види грошового забезпечення та одноразові види грошового забезпечення, які ОСОБА_1 отримував за останні 24 місяці перед звільненням, та з яких були сплачені та нараховані внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 03.05.2018 р. № 232 (а.с.65-66).
Листом від 14.06.2018 №1553/Ш-12 управління з посиланням на п.7 постанови КМУ від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей", вказало що для здійснення перерахунку пенсії з включенням допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, грошової допомоги при звільненні до додаткових видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія немає правових підстав. Крім того, повідомили, що в матеріалах пенсійної справи зберігаються грошові документи, які враховуються для обчислення пенсії, так як для проведення перерахунку пенсії відповідно до наданої довідки відсутні правові підстави, повернули довідку видану в/ч А0549 від 03.05.2018 №232.
Інформували, що при досягненні пенсійного віку позивач має право перейти на пенсію за віком згідно ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Не погоджуючись з вказаними діями та бездіяльністю відповідача позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Визначаючись щодо заявленого позову, суд керується та виходить з наступного.
Частиною першою статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин; далі - Закон № 2011-XII) встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно з частинами другою, третьою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Таким чином, до складу грошового забезпечення військовослужбовців входять чотири види складових:
1) посадовий оклад; 2) оклад за військовим званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення; 4) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Частиною першою статті 15 Закону № 2011-ХІІ визначено, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсій.
Так, частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (далі - КМУ).
Відповідно до пункту 7 постанови КМУ від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Таким чином, Закон № 2262-ХІІ, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, зокрема осіб, звільнених з військової служби, та має на меті реалізацію цими особами, конституційного права на державне пенсійне забезпечення і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України, передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Тобто при обчисленні пенсії не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць.
Факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного статтею 43 Закону № 2262-ХІІ, який є вичерпним.
Наведене свідчить про те, що у відповідача були відсутні законні підстави для здійснення позивачу перерахунку пенсії із включенням до складу його грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Водночас вимоги позивача щодо перерахунку пенсії з врахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, виплата яких здійснювалася не щомісячно не підлягають до задоволення, адже вказані виплати не входять до встановленого частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ переліку видів грошового забезпечення.
Отже, позовні вимоги в частині зобов'язання управління ПФУ здійснити перерахунок пенсії із включенням до складу грошового забезпечення ОСОБА_1, з якого обчислюється пенсія, названих вище одноразових додаткових видів грошового забезпечення не підлягають задоволенню.
Аналогічна правова позиція висловлена у Постанові Великої Палати Верховного Суду від 06.02.2019 у справі № 522/2738/17.
Водночас, за зазначеного правового регулювання спірних правовідносин, враховуючи правову позицію Верховного Суду, висловлену у постанові від 06 лютого 2019 року у справі № 522/2738/17, суд дійшов висновку, що отримувана ОСОБА_1 згідно з довідкою про додаткові види грошового забезпечення від 03.05.2018 № 232 щомісячна додаткова грошова винагорода, з якої щомісяця її виплати утримувався єдиний внесок, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії, відтак, розмір призначеної позивачу у жовтні 2017 року пенсії підлягає перерахунку.
Таким чином, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
З урахуванням наведеного суд дійшов до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в частині про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо неперерахунку розміру пенсії ОСОБА_1 з 07.10.2017 в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди в розмірі визначеному у довідці військової частини А0549 від 03.05.2018 №232, визнання протиправними дій відповідача щодо повернення ОСОБА_1 без виконання довідки військової частини А0549 від 03.05.2018 №232 та зобов'язання ГУ ПФУ здійснити з 07.10.2017 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки військової частини А0549 від 03.05.2018 №232 із включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється) пенсія, щомісячної додаткової грошової винагороди, яку ОСОБА_1 отримував за останні 24 місяці перед звільненням та з якої були сплачені та нараховані внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Що ж до встановлення судового контролю за виконанням судового рішення шляхом подання звіту, то суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої чи апеляційної інстанції може під час прийняття постанови у справі. Тобто, питання щодо зобов'язання відповідача подати такий звіт вирішується судом під час постановлення судового рішення.
Таким чином, встановлення строку на подачу звіту про виконання судового рішення є правом суду, який ухвалив судове рішення, а не його обов'язком.
В даному ж випадку, суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю за виконанням зазначеного рішення.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує, що відповідно до частини третьої статті 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
За умови звільнення позивача від сплати судових витрат, останні відшкодуванню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо неперерахунку розміру пенсії ОСОБА_1 з 07.10.2017 в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди в розмірі визначеному у довідці військової частини А0549 від 03.05.2018 №232.
Визнати протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо повернення ОСОБА_1 без виконання довідки військової частини А0549 від 03.05.2018 №232 в частині перерахунку розміру пенсії ОСОБА_1 з 07.10.2017 в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди в розмірі визначеному у довідці військової частини А0549 від 03.05.2018 №232.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити з 07.10.2017 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки військової частини А0549 від 03.05.2018 №232 із включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється) пенсія, щомісячної додаткової грошової винагороди, яку ОСОБА_1 отримував за останні 24 місяці перед звільненням та з якої були сплачені та нараховані внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 (АДРЕСА_2 РНОКПП НОМЕР_1)
Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 13322403)
Повний текст рішення складено 12.03.2019
Суддя Томчук Андрій Валерійович