Постанова № 80372457, 12.03.2019, Токмацький районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
12.03.2019
Номер справи
328/554/19
Номер документу
80372457
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

328/554/19

12.03.2019

3 /328/169/19

П О С Т А Н О В А

Іменем України

12 березня 2019 року м. Токмак

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Коваленко П.Л., за участю правопорушника ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Токмацького районного управління Головного управління держпродспоживслужби в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, рнокпп НОМЕР_1, громадянки України, проживає та зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за правопорушення, передбачене ч.3 ст.166-22 КУпАП,

в с т а н о в и в:

До Токмацького районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 03 від 25.02.2019 та додані матеріали, відповідно до яких 18 лютого 2019 року о 9 годині 00 хвилин в приміщені харчоблоку Новогорівського опорного закладу загальної середньої освіти Токмацької районної ради, розташованого за адресою: Запорізька область, Токмацький район, село Новогорівка, вулиця Молодіжна, 8, ФОП ОСОБА_1 при проведені планового заходу державного контролю стосовно додержанням операторами ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами, було встановлено такі порушення:

п.1 ч.1 ст.41 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", а саме: приміщення не підтримується в чистоті та робочому стані, стіни приміщення в верхній частині мають сліди бруду, на коробі електропроводки сліди пилу та павутиння; відсутні умови для окремого зберігання домашнього та робочого одягу персоналу; в приміщенні, де знаходяться баки для накопичення води, насоси для подачі води до харчоблоку, знаходяться харчові продукти, миючі засоби, прибиральний інвентар. Підсобне приміщення взагалі відсутнє;

п.2 ч.1 ст.41 Закону, а саме: приміщенні не має розподілу на виробничі зони. Відсутні раковини для миття рук в приміщенні для приготування їжі, мийки для столового та кухонного посуду не обладнані змішувачами води; раковини не мають безконтактних пристроїв для подачі води, диспансерів для мийки та дезінфікуючих засобів;

п. 5 ч. 1 ст. 41 Закону, а саме: підлога з деревини, відсутня дренажна система, між рейками знаходяться щілини, що сприяє накопичення бруду та може привезти до забруднення харчових продуктів;

п.5 ч.1 ст.42 Закону, а саме: в харчоблоці для обробки та приготування їжі використовуються дерев'яні столи з пластиковим покриттям, які мають сліди пошкодження та є не придатними для миття та дезінфекції. Для зберігання столового посуду використовуються не типові полки місцями пошкоджені іржею;

п.6 ч.1 ст.42 Закону, а саме: відсутні приміщення для чищення, дезінфекції і зберігання робочих інструментів та обладнання;

п.1 ч.1 ст.45 Закону, а саме: для миття обладнання та інвентарю використовуються мийні засоби, не призначені для вищезазначеної сфери застосування ("Гала"); контроль залишків мийних засобів не проводиться. Поверхня столів для приготування їжі з деревини покрита пластиком, який має пошкодження, що не дає можливості провести якісне чищення та дезінфекцію;

п.2 ч. 1 ст.45 Закону, а саме: на виробництві частково використовуються обробні дошки з деревини, обробні ножі, ручки яких мають дерев'яну поверхню, що не надають змогу проводити їх чищення та дезінфекцію;

ч.2 ст.45 Закону, а саме: не проводиться калібрування обладнання відповідно до законодавств, використовуються побутові термометри;

п. 1 ч. 1 ст.46 Закону, а саме: побутові відходи з приміщення, де є харчові продукти не видаляються своєчасно;

п.2 ч.1 ст.46 Закону, а саме: на території школи відсутні контейнери для зберігання побутових відходів;

п.1 ч.1 ст.47 Закону, а саме: водопостачання харчоблоку здійснює комунальне підприємство села Новогорівки. Водопостачання почасове, що не забезпечує потреби потужності. Не надано підтверджувальних документів про кратність дезінфекції ємкостей, де зберігається вода. Зі слів ФОП ОСОБА_1 ці ємкості дезінфікуються тільки під час канікул, що є не достатнім;

п.1 ч.1ст.48 Закону, а саме: оператором не проводиться навчання з питань гігієни (не надано планів, протоколів,навчальних матеріалів, контрольних запитальників, письмових тестів тощо);

п.2 ч.1 ст.48 Закону, а саме: оператором ринку з персоналом не проводиться навчання щодо гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів ( не надано планів, протоколів,навчальних матеріалів, контрольних запитальників, письмових тестів тощо) періодичність навчання оператором ринку не встановлено;

п.1 ч.1 ст.49 Закону, а саме: приймаються та використовується м'ясна продукція та овочі без підтверджувальних документів. ФОП ОСОБА_1 закуповує харчові продукти в місцевому магазині, а не згідно поставок тендеру;

п.2 ч.1 ст.49 ЗУ Закону, а саме: відсутнє спеціальне приміщення для зберігання продовольчої сировини, не має розподілу на зони порушується поточність виробничого процесу;

п.3 ч.1 ст.49 Закону, а саме: робочий одяг персоналу має ґудзики, зовнішні кишені, у кухаря відсутній гігієнічний манікюр, нігті пофарбовані лаком, що сприяє фізичному забрудненню харчових продуктів; для санітарної обробки рук не використовується дезінфекційний засіб, прання захисного одягу персоналу проводиться в індивідуальному порядку, не проводиться своєчасна його заміна;

п.5 ч.1 ст.49 Закону, а саме: не дотримується температурний режим, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів, контролюється не на всіх ланках технологічного процесу (від прийому сировини до роздачі готових страв) відсутні термометри для контролю харчових продуктів при отриманні, внутрішньої температури продукту, що піддався термічній обробці, внутрішньої температури термічно обробленого продукту при швидкому охолодженні, контролю температури потенційно небезпечних продуктів під час їх підготовки;

п.8 ч.1 ст.49 Закону, а саме: розморожування продуктів проводиться на повітрі при відсутності контролю за температурою в приміщенні та контролю за часом та температурою поверхні замороженого продукту, які не повинні перевищувати визначених значень, що спричиняє ризик здоров'ю споживача.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 166-22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме порушення значень параметрів безпечності об’єктів санітарних заходів, встановлених законодавством про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

При розгляді справи ОСОБА_1 визнала свою провину у вчиненні вказаного правопорушення, розкаялася. Зазначила, що порушення встановлені під час перевірки по можливості усуває.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного правопорушення підтверджується протокол про адміністративне правопорушення серії № 03 від 25.02.2019, актом складеним за результатами перевірки №257/35 від 18.02.2019; додатковою угодою №2 від 08.11.2018, договором №9 від 27.04.2018, поясненнями ОСОБА_1

Заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1, дослідивши письмові матеріали адміністративного провадження, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.3 ст.166-22 КУпАП.

Обираючи вид і міру адміністративного стягнення, враховуючи, характер скоєного правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан і обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність, суддя вважає, що відносно ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 грн.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.40-1, 166-22 ч.3, 283, 284 КУпАП, суддя,

п о с т а н о в и в:

Визнати винною ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, рнокпп НОМЕР_1, у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.166-22 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 грн.

Реквізити по сплаті адміністративних штрафів: отримувач: Токмацьке УК/Токмацький район/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37942194, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО): 899998, номер рахунку: 31118106008302, код класифікації доходів бюджету: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в дохід держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач: Токмацьке УК/м.Токмак/ 22030101, код отримувача ЄДРПОУ: 37942194, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, номер рахунку: 31210206008014, код класифікації доходів бюджету: 22030001. Призначення платежу: судовий збір за накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд Запорізької області.

Cуддя: