
Копія
Справа № 326/282/19
Провадження № 3/326/124/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2019 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Стріжакова Т.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, який народився 30 березня 1958 року в с.Старосілля Маневицького району Волинської області, громадянина України, депутата Вячеславської сільської ради Приморського району Запорізької області, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсіонера, інваліда 2 групи, одруженого, на утриманні неповнолітніх дітей не має, проживає та зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2. вул.Центральна. буд.26, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, будучи депутатом Вячеславської сільської ради Приморського району Запорізької області відповідно до рішення №1 сесії Вячеславської сільської ради Приморського району Запорізької області від 04.11.2015, яким визнано його повноваження, та будучи, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме 14.04.2017.
Відповідно до п.п.1 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 години 00 хвилини 01 січня до 00 години 00 хвилини 01 квітня, наступного за звітним роком.
ОСОБА_1 порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 та вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні прокурор Ткаченко О.В. підтримав обставини, викладені у протоколі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення, зазначивши про наявність в його діях ознак діянь передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу, у зв'язку з тим, що він повністю визнав свою вину, щиро розкаюється у скоєному.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у скоєному визнав в повному обсязі, зазначив, що дійсно не подав вчасно декларацію про доходи. Йому було відомо про необхідність подачі декларації як особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, він мав електронний ключ для подачі декларації, але подав її лише 14.04.2018. Щиро покаявся, просив суворо не карати.
Права, передбачені ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП йому роз'яснені.
Крім пояснень, винуватість ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №101 від 25.02.2019 (а.с.1-7); письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.8), рішенням №1 Вячеславської сільської ради Приморського району Запорізької області від 04.11.2015 «Про визнання повноважень депутатів Вячеславської сільської ради» (а.с.12), переліком депутатів, які отримали попередження в тому, що слід до 01.04.2018 подати електронну декларацію за 2017 рік шляхом заповнення на офіційному веб.сайті Національного агентства з питань запобігання та виявлення корупції (а.с.13), розпискою ОСОБА_1 про попередження подати декларацію до 01.04.2018 (а.с.14), повідомленням Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя (а.с.15), повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб. Уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.16), послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2018 по 06.11.2018 (а.с.16,17), роздруківкою веб-сторінки з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій, на якому відображено, що ОСОБА_1 подав декларацію 14.04.2018 о 09.59 годині (а.с.19); щорічною декларацією ОСОБА_1, яку підписано його електронним підписом (а.с.20-28); інформацією щодо можливого тимчасового обмеження в доступі до ресурсів порталу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.29), паспортом громадянина України ОСОБА_1 та карткою фізичної особи-платника податків на його ім’я (а.с.9,10).
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч.1 та ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Встановлено, що відповідно до рішення Вячеславської сільської ради №1 від 04.11.2015 визнано повноваження ОСОБА_1 як депутата Вячеславської сільської ради Приморського району Запорізької області.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п. 1, п.п. "а" пункту 2 ч.1 ст. 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.
За таких обставин, депутат Вячеславської сільської ради ОСОБА_1 був зобов’язаний до 00 годин 00 хвилин 01.04.2018 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2017 рік несвоєчасно, а саме 14.04.2018.
У судовому засіданні ніяких об'єктивних перешкод у виконанні ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції» не встановлено.
Оцінивши наведені докази, вважаю вину ОСОБА_1 в інкримінованому адміністративному правопорушенні доведеною, в його діях є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставинами, що пом’якшують відповідальність правопорушника є його щире каяття.
Обставини, що обтяжують відповідальність правопорушника, по справі не встановлено.
При обранні міри адміністративного стягнення враховується характер правопорушення, ступінь провини правопорушника ОСОБА_1, дані про його особу, його ставлення до правопорушення, ступінь його вини, майновий стан, що він є інвалідом 2 групи, хворіє на захворювання мієлоїдна лейкемія (а.с.34), лікування якого потребує значних матеріальних витрат, наявність обставин, що пом’якшують відповідальність, що раніше він до адміністративної відповідальності він не притягувався.
Відповідно до ч.1 ст.40-1 КУпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Враховуючи всі обставини, вважаю можливим накладення адміністративного стягнення не в максимальному розмірі, передбаченому санкцією статті Особливої частини Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, стягується судовий збір.
Керуючись ст.33, ч.1 ст.40-1, ст.172-6, ст.ст.283, 284 Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про судовий збір», суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. (Одержувач: УК у Приморському районі (Приморський район) 21081100; рахунок: 31114106008276; код ЄДРПОУ: 37917236; Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП); МФО: 899998; по коду 21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп. (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
У разі несплати добровільно суми штрафу в строк 15 діб з дати набрання чинності постановою, штраф стягується в двократному розмірі.
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в Запорізький апеляційний суд через Приморський районний суд Запорізької області.
Суддя підпис ОСОБА_2
Згідно з оригіналом: суддя Т.В. Стріжакова
12.03.19