
Справа № 636/904/19
Провадження № 3/636/304/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 березня 2019 року м. Чугуїв
Суддя Чугуївського міського суду Харківської області Дьоміна О.П., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Військової прокуратури Харківського гарнізону, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, начальника квартирно-експлуатаційної служби військової частини А0501, за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, -
встановила:
До суду надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1, згідно з яким він проходить військову службу за контрактом на посаді начальника квартирно-експлуатаційної служби. Будучи військовослужбовцем, відповідно до вимог ст. ст. 9, 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, майор ОСОБА_1 зобов’язаний свято та непорушно додержуватися Конституції України та законів України, сумлінно і чесно виконувати військовий обов’язок, беззастережно виконувати накази командирів (начальників); виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов'язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.
Відповідно до п. 3.2.7 «Положення про військове (корабельне) господарство Збройних Сил України», затвердженого наказом Міністра оборони України № 300 від 16.07.1997 року, начальник КЕС військової частини зобов'язаний: організовувати правильну технічну експлуатацію і своєчасний поточний ремонт казармено-житлового фонду, комунальних споруд і устаткування, квартирного майна, що знаходяться у користуванні військової частини; керувати роботами капітального будівництва і капітального ремонту, що виконуються господарським способом; складати плани розподілу квартирного майна, палива, матеріалів для поточного, капітального ремонту, будівництва об'єктів, що виконуються господарським способом, між підрозділами військової частини; організовувати правильну експлуатацію та утримання будівель і споруд казармено-житлового фонду та об'єктів комунального призначення навчальних центрів; забезпечувати правильне та ощадливе споживання палива, води, електроенергії і газу, а також коштів і матеріалів, які виділяються військовій частині на квартирне постачання і ремонтно-будівельні роботи; слідкувати за утриманням лісонасаджень, здійснювати озеленення та благоустрій військового містечка; організовувати та проводити роботу для своєчасної підготовки до зими казармено-житлового фонду, комунальних споруд та обладнання; один раз на три місяці вибірково (меблі чи інше квартирне майно) перевіряти наявність і склад квартирного майна в підрозділах та на складі військової частини; результати перевірки оформляти актом або рапортом і доповідати командиру частини для прийняття рішення; здійснювати контроль за протипожежним станом будинків, споруд і території військового містечка; організовувати збереження та облік матеріалів, палива, меблів та іншого квартирного майна, проводити паспортизацію комунальних споруд і устаткування, а також інвентаризацію палива, квартирного майна, казармено-житлового фонду і земельних ділянок, закріплених за військовою частиною; розробляти план заходів економічної роботи в квартирно-експлуатаційній службі та забезпечувати його виконання; здійснювати добір працівників для експлуатації і ремонту казармено-житлового фонду, комунальних споруд і устаткування та подавати їх заступнику командира військової частини з тилу для прийняття на роботу; здійснювати керівництво та контроль роботи підлеглих працівників квартирно-експлуатаційної служби, зайнятих експлуатацією та ремонтом закріпленого за начальником гарнізону казармено-житлового фонду, комунальних споруд і устаткувань; складати встановлені Табелем термінових донесень будівельно-квартирних органів Міністерства оборони України заявки, розрахунки і донесення з усіх видів квартирного забезпечення.
Так, відповідно до наказу командира військової частини А0501 від 10.08.2018 року № 1646 в період часу з 10.08.2018 року по 15.12.2018 року було проведено щорічну інвентаризацію озброєння, військової техніки, матеріально-технічних засобів та майна у військової частині, в ході якої було виявлено нестачу майна, яке рахується за складом служби КЕС військової частини А0501, а саме: ліжко типу «П» - 396 шт., патрубок d 40 - 38 шт., патрубок d 25 - 49 шт., контргайка d 40 - 40 шт., контргайка d 25 - 12 шт., вішалка металева стояча - 12 одн., провід АППВ 2x2,5-50 м., провід А35-77,6 кг., згон d 15-5 шт.
Таким чином, начальник квартино-експлуатаційної служби майор ОСОБА_1 не стежив за наявністю вказаного майна, в результаті чого воно було втрачено, чим державі в особі військової частини А0501 заподіяно матеріальну шкоду в розмірі 61 960 грн. 98 коп.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 під час розгляду справи в суді свою вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав, з протоколом про адміністративне правопорушення б/н від 11.03.2019 року погодився.
Перевіривши матеріали справи, судом встановлено, що окрім визнання вини, факт допущенного ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, підтверджується наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення б/н від 11.03.2019 року, в якому також містяться пояснення ОСОБА_1, згідно з якими він підтверджує факт вчинення ним адміністративного правопорушення (а.с. 1-5);
- контрактом про проходження громадянином України військової служби у Збройних Силах України, укладеним з ОСОБА_1, що набрав чинності 05.12.2018 року (а.с. 22-23);
- актом інвентаризації майна КЕС військової частини А0501 від 14.12.2018 року № 2507 (а.с. 6-7);
- витягом з наказу командира військової частини А0501 про призначення службового розслідування від 14.12.2018 року № 2507 (а.с. 8);
- письмовими поясненнями начальника КЕС ОСОБА_1 від 19.12.2018 року (а.с. 15);
- довідкою-розрахунком № 5 від 19.12.2018 року на майно, яке рахується за начальником КЕС ОСОБА_1 (а.с. 17);
- рапортом начальника КЕС ОСОБА_1 про нестачу майна від 20.12.2018 року (а.с. 16);
- актом службового розслідування, затвердженого 20.12.2018 року (а.с. 9-11);
- витягом з наказу командира військової частини А0501 про результати проведення службового розслідування від 20.12.2018 року № 2553 (а.с. 12-14).
Вислухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного:
Статтею 7 КУпАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею ч. 2 ст. 172-15 КУпАП передбачена відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
Указом Президента України «Про часткову мобілізацію» № 303/2014 від 17.03.2014 року, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» № 1126-VІІ від 17.03.2014 року, відповідно до п.п. 1, 17, 20 ч. 1 ст. 106, ст. 112 Конституції України та ст.ст. 4, 11 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» № 3543-ХІІ від 21.10.1993 року, на території України оголошено про проведення часткової мобілізації.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» № 1932-ХІІ від 06.12.1991 року та ст.1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» № 3543-Х1І від 21.10.1993 року, особливий період - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Таким чином, на даний час в Україні діє особливий період.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні; чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема і протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами та інше.
За таких обставин, на підставі вищевикладених норм закону, суд вважає докази, що містяться в матеріалах справи, належними та допустимим і у своїй сукупності доводять винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, суд, у відповідності до положень статті 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, дані про особу правопорушника, те, що матеріальних збитків даним правопорушенням не завдано, щире каяття ОСОБА_1 та вважає за необхідне призначити останньому адміністративне стягнення у вигляді штрафу, що передбачено санкцією ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI, військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов’язаних з виконанням військового обов’язку, а також під час виконання службових обов’язків, звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Керуючись ст.ст. 172-15, 268, 277, 279, 280, 283-285, 287-289 КУпАП, суддя, -
постановила:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 145 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 2 465 (дві тисячі чотириста шістдесят п’ять) грн. на р/р № 31111106020020, отримувач - Чугуївське УК/м.Чугуїв/21081100, код отримувача - 37792204, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО - 899998.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.П. Дьоміна