Рішення № 80352878, 27.02.2019, Київський районний суд м. Харкова

Дата ухвалення
27.02.2019
Номер справи
640/14050/18
Номер документу
80352878
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 640/14050/18

н/п 2/640/534/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2019 року

Київський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді Чередник В.Є.,

за участю секретаря судового засідання Поліщук А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові в порядку загального позовного провадження цивільну справу 640/14050/18 за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Комунального підприємства «Харківські теплові мережі» (Код ЄДРПОУ 31557119, 61037 м.Харків вул.. Мефодіївська б.11), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради (код ЄДРПОУ 03196601, 61002 м.Харків вул. Сумська, 78) про захист прав споживача шляхом зобов'язання виконати дії,

Встановив:

07.08.2018 р. до Київського районного суду м.Харкова надійшла позовна заява ОСОБА_1 до КП «ХТМ» про захист прав споживача шляхом зобов'язання виконати перерахунок нарахувань оплати послуг за останні три роки теплопостачання на підставі п.1, 13, 18, 22 « Положення про порядок призначення житлових субсидій», оскільки відповідач необґрунтовано збільшив суму до сплати за особовим рахунком споживача.

При цьому позивач посилалась на те, що відповідач, штучно збільшуючи на папері нараховану суму до сплати, необґрунтовано включив у "Довідку про нарахування та оплату за послуги з теплопостачання" надіслану їй разом з супровідним листом № 1087 від 14.12.2017, по її особовому рахунку також і суму 9283,39 грн. за період з 01.09.2002 по 28.02.2012, коштів вже стягнутих за рішенням від 13.04.2012 р. у справі № 24/2018/618/12 Київського районного суду м. Харкова. Зазначене рішення від 13.04.2012 у справі № 24/2018/618/12 Київського районного суду м. Харкова мені не надсилалося.

Позивач вважає, що у супровідному листі № 1087 від 14 12.2017 р. відповідач також необґрунтовано зазначив, що станом на 01.11.2017р.на особовому рахунку її квартири є заборгованість в сумі 12341 61 грн.

Як випливає з копії відповіді від 19.10.2017 № Ш-284/07 КП "ХТМ" на запит адвоката відповідач виконавець житлово-комунальної послуги теплопостачання необґрунтовано проінформував позивача, як споживача, що за період з 01.10.2016 по 01.05.2017, про загальну субсидію у сумі 2154 07 грн надмірно перераховану на рахунок відповідача, яка, нібито, підлягає поверненню позивачем до державного бюджету.

Як випливає з копій доданих до позову копій документів, квитанцій про сплату за житлово-комунальні послуги у т.ч. за послуги теплопостачання за кожний місяць за останні три роки та наведених вище норм Положення, під час надання житлової субсидії, позивач щомісяця сплачувала обов'язкову частку платежу за послуги теплопостачання. Таким чином вона не несе жодної відповідальності, оскільки нею не було подано будь-яких документів з не правдивими відомостями про доходи, майно, що могли б вплинути на визначення розміру субсидії

Позивач, як споживач житлово-комунальної послуги теплопостачання, яку надає відповідач виконавець КП "ХТМ", не зобов'язана повертати перераховану виконавцем зі знаком ''- '' суму субсидії 2154,07 грн.

Позивач регулярно, з врахуванням нарахованої їй, але отриманої відповідачем на його поточний рахунок суми субсидії, сплачувала відповідачу за надані ним послуги теплопостачання, що підтверджується квитанціями про оплат за кожний місяць останніх трьох років: 2016, 2017, 2018 за житлово-комунальні послуги, у тому за надані послуги опалення та гарячого водопостачання.

Таким чином, позивач просила захистити права споживача та зобов'язати Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" виконати за останні три роки перерахунок нарахувань по особовому рахунку НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 з оплати послуг теплопостачання без врахування суми стягнутої за рішенням від 13.04.2012 у справі № 24/2018/618/12 Київського районного суду м. Харкова та з врахуванням здійснених ОСОБА_1 оплат за надані послуги теплопостачання та нарахованих субсидій.

Ухвалою суду від 09.08.2018 р. по справі відкрито загальне позовне провадення та призначено почато підготовче провадження по справі, призначено підготовче судове засідання з викликом сторін.

17.09.2018 р. позивачем подано уточнену позовну заяву, в якій позивач просила визнати заборгованість за послуги теплопостачання та гарячої води за період з 01.08.2011 р. по 01.01.2015 р. безнадійною та виключити її з особистого рахунку а також списати її, визнати нарахований додатковий борг за комунальними послугами за 2016-2017 р. в сумі 2154, 07 грн. неправомірним та виключити його з особового рахунку позивача та уповноважити відповідача повернути вказану суму в державний бюджет та стягнути з відповідача судові витрати.

Ухвалою суду від 08.11.2018 р. за клопотанням представника відповідача було залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради.

Ухвалою Київського районного суду м.Харкова від 26.12.2018 р. було закрито підготовче провадження по справі та призначено справу до судового розгляду.

Згідно ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Частиною 3 статті 129 Конституції України визначено основні засади судочинства, однією з яких, згідно пункту 3 вказаної статті, є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод всі судові процедури повинні бути справедливими.

Згідно ст. ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

В судовому засіданні позивач та її представник позовні вимоги та уточнені позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити з підстав, викладених у позові, уточненому позові та письмових поясненнях від 08.02.2019 р.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, з підстав, викладених у відзиві, вважаючи, що відповідач не порушував жодним чином прав позивача, оскільки у питаннях призначення субсидії є неналежним відповідачем. Призначення, перерахунок та скасування субсидії покладено на Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київському району Харківської міської ради. Крім того, вважає, що стосовно нарахувань та сплати послуги опалення та гарячої води позивач видає бажане за дійсне, тим самим не бажаючи сплачувати заборгованість за фактично надану послугу, намагаючись «перекрити» борги за попередні періоди субсидією. (Судовий наказ по справі № 2/2018/618/12 не був оскаржений, частково у добровільному порядку заборгованість сплачена. Послуги опалення і гарячої води оплачує нерегулярно і не в повному обсязі). Крім того підтвердив, що на теперішній час не існує будь-яких позовів КП «ХТМ» до ОСОБА_1 про стягнення буд-яких сум.

Представник третьої особи в судовому засіданні підтримала доводи, вказані в письмових поясненнях зазначивши, що загальний перерахунок субсидії по опаленню за вищевказаною адресою склав 2154,07 грн. (за жовтень 2016 року - 344,41 грн., за листопад 2016 року -512,19 грн., за грудень 2016 року - 162,45 грн., за січень 2017 року - 227,10 грн., за лютий 2017 року - 237,46 грн., за березень 2017 року - 621,46 грн., за квітень -49,00 грн.).

Відповідальність за правильність розрахунку невикористаних сум субсидії за опалювальний сезон за кожним особовим рахунком одержувача субсидії та повноту відображення їх в актах розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій покладається на надавачів послуг в особі їх керівників та посадових осіб, що проводили такий розрахунок, що прямо передбачено пунктом 12 Порядку № 534.

Враховуючи зазначене, вирішення питання про виконання перерахунку нарахувань по особовому рахунку НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 з оплати послуг теплопостачання без врахування суми стягнутої за рішенням Київського районного суду м. Харкова від 13.04.2012 у справі № 24/2018/618/12 та з урахуванням здійснених ОСОБА_1 оплат за надані послуги теплопостачання та нарахованих субсидій за останні три роки покладає на розсуд суду

Суд, вислухавши сторін та їх представників, спеціалістів ОСОБА_4 та ОСОБА_5, дослідивши подані сторонами докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені наступні фактичні обставини.

Особовий рахунок за вказаною адресою відкрито на ОСОБА_1 у квартирі зареєстровані- 1 особа. Опалювана площа квартири складає 44,30 м2. Будинок приладом обліку теплової енергії не обладнаний.

При сплаті за послуги з теплопостачання споживачу призначена субсидія.

Нарахування за послуги з теплопостачання виконуються у відповідності за встановленими тарифами: централізоване опалення - згідно норм та тарифів, встановлених на час надання послуги, постачання гарячої води - по тарифу за 1м3 згідно з показаннями квартирних приладів обліку по гарячій воді, що надаються на підприємство.

Заборгованість за послуги з теплопостачання за адресою позивача, станом на 01.08.2018, складає 11207,47 грн. ( на час подання відзиву на позовну заяву технічна база за серпень 2018 року не сформована, тому заборгованість вказується станом на 01.08.2018).

Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється Управліннями праці та соціального захисту населення районних держадміністрацій у відповідності з п.З «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (далі Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848.

У Київському районі м. Харкова - це Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київському району Харківської міської ради, яке надає інформацію про суми субсидії споживачів на підприємство в електронному вигляді (далі-Управління).

Пунктом 15 Положення передбачено, що громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комупальннх послуг, зобов'язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії.

Пунктом 14 Положення передбачено, що перерахунок субсидії, у межах встановленого строку її призначення без звернення громадян, призволиться у випадку нарахування оплати за послугу опалення у разі відсутності прибору обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури навколишнього середовища згідно п.п. 40-48 Правил надання послуг з опалення, надання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими КМ України від 21.07.2005 №630.

За підсумками опалювального сезону 2016-2017р. КП «Харківські теплові мережі» надало Управлінню інформацію стосовно фактичних нарахувань за послугу опалення , згідно якого Управлінням був виконаний перерахунок отримувачам субсидії, що мешкають у будинках, не обладнаних приборами обліку теплової енергії. Сума повернення субсидії склала : 5779,83-7418,23-515,67= -2154,07 грн.

Стосовно заборгованості, що склалася за період з 01.09.2002 р. по 28.02.2012 р. суд приймає до уваги наступне.

КП «Харківські теплові мережі» у березні 2012 року завернулось до Київського районного суду м. Харкова з заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послуги опалення та гарячої води за період з 01.09.2002р. по 28.02.2012р. у розмірі 9283,39 грн. Київським районним судом м. Харкова був винесений судовий наказ про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за опалення та гарячу воду ( справа № 2/2018/618/12). Вказаний судовий наказ був переданий до виконавчої служби у вересні 2012 року.

На 01.09.2018р. заборгованість за період з 01.09.2002р. по 28.02.2012р. погашена частково позивачкою у добровільному порядку і складає 7097,73 грн.

Про наявність судового наказу позивач ОСОБА_1 знала, у судовому порядку його не оскаржила.

Виходячи з положень Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та «Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 08.10.1999 р. № 237, виключення з активів підприємства (списання) безнадійної дебіторської заборгованості, в тому числі за якою минув строк позовної давності, є господарською діяльністю підприємства. Списання заборгованості з особистого рахунку, яка є поза межею строку позовної давності рішенням суду та чинним законодавством не передбачено. Особовий рахунок, відкритий на конкретного споживача у підприємства-виконавця житлово-комунальних послуг, є документом внутрішньогосподарського обліку господарських операцій підприємства-виконавця і списання з цього документа будь-яких сум є правом кредитора, тобто КП «Харківські теплові мережі».

КП «Харківські теплові мережі» не зверталося до суду з вимогами про стягнення заборгованості з позивачки за період з 01.03.2012р. до 01.09.2018р., відповідно і термін позовної давності до даних правовідносин судом не застосовується.

Управління у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, постановами Верховної Ради України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, актами Президента України, наказами Міністерства соціальної політики України, рішеннями Харківської міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, Положенням про управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради в редакції рішення 19 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 18.04.2018 № 1045/18 «Про внесення змін до положень виконавчих органів Харківської міської ради 7 скликання» (далі - Положення про Управління) та іншими нормативними актами.

Управління відповідно до визначених повноважень організовує в межах компетенції роботу щодо надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, пільг з оплати житлово - комунальних послуг, послуг зв'язку, пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу, інших пільг, передбачених законодавством України (п. 4.1.9 Положення про Управління).

Співпраця між Управлінням та КП «ХТМ» здійснюється на підставі договору від 02.04.2007 № 15 на взаємне співробітництво, предметом якого є взаємне співробітництво по здійсненню розрахунків за надані послуги, а також обміну інформацією щодо нарахування та відшкодування витрат по пільгах та субсидіях населенню на безкоштовній основі.

Нарахування субсидії проводиться з урахуванням соціальних нормативів, в межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, які встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

Відповідно до абзаців 1, 2 пункту 49 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (далі - Правила № 630) субсидії на оплату послуги з централізованого опалення нараховуються виходячи із встановлених тарифів (гривень за 1 кв. метр (гривень за 1 куб. метр) відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (далі - Положення № 848).

Виконавці послуг за підсумками опалювального періоду подають інформацію про нарахування плати за послугу з централізованого опалення (у розрізі кожного місяця та з урахуванням усіх проведених перерахунків) структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад для здійснення перерахунку розміру призначених субсидій.

У період з 01.10.2016 по 30.04.2017 субсидія перераховувалась із урахуванням Положення № 848 зі змінами внесеними постановою КМУ № 300 від 26.04.2017, яке визначає умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання, послуг з транспортування та розподілу природного газу та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

На підставі абзацу 2 пункту 15 Положення № 848 громадянам, які проживають у приватних будинках, квартирах чи кімнатах, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається шляхом перерахування коштів на рахунок підприємств, що надають комунальні послуги.

Згідно з абзацом 3 пункту 15 Положення № 848 громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, зобов'язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії (крім випадків нарахування плати за послугу з централізованого опалення за відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря відповідно до пунктів 40-48 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 ( 630-2005-п ) (Офіційний вісник України, 2005 № 30, ст. 1811), коли одержувач субсидії повинен щомісяця сплачувати за централізоване опалення обов'язкову частку платежу).

Абзацом 4 пункту 15 Положення № 848 передбачено, що після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення) повертається підприємством виробником/виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.

Отже, проведення перерахунку субсидії в межах установленого строку її призначення без звернення громадян у разі нарахування плати за послугу з централізованого опалення за відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря передбачено п.15 Положення № 848 та п.п. 40-48 Правил № 630 та проводиться на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.

Механізм розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення встановлюється Порядком розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого "опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534 в редакції від 01.05.2017 (далі - Порядок № 534).

У 2017 році розрахунок невикористаної суми субсидії проведено як по послузі централізованого опалення так і гарячого водопостачання у відповідності до п.п. 4, 4-1 Порядку № 534.

Враховуючи вищезазначене, керуючись п. 15 Положення № 848 та п.49 Правил №630, у червні 2017 року Управлінням на підставі заповнених підприємством КП «ХТМ» файлів-запитів виконаний перерахунок розміру призначеної субсидії по фактичному споживанню за послугу з централізованого опалення за період з жовтня 2016 року по квітень 2017 року по одержувачам житлової субсидії, які мешкають в будинках, не обладнаних приладами обліку теплової енергії.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 534 розрахунок невикористаних сум субсидії проводиться виробниками/виконавцями послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, газо-та електропостачання у разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення (далі - надавачі послуг) станом на 1 травня нового неопалювального сезону за особовим рахунком споживача - громадянина, якому призначено субсидію на опалювальний сезон, що закінчився.

Згідно з п. 4 Порядку № 534 розрахунок невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) за опалювальний сезон за особовим рахунком кожного одержувача субсидії визначається за формулою, що підтверджується доданою представником третьої особи таблицею з інформацією по нарахуванню і перерахуванню субсидії по опаленню та гарячому водопостачанню, яка заповнена на підставі отриманих від КП «ХТМ» актів звіряння по пільгам та субсидіям (актів розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії).

Отже, загальний перерахунок субсидії по опаленню за вищевказаною адресою склав 2154,07 грн. (за жовтень 2016 року - 344,41 грн., за листопад 2016 року -512,19 грн., за грудень 2016 року - 162,45 грн., за січень 2017 року - 227,10 грн., за лютий 2017 року - 237,46 грн., за березень 2017 року - 621,46 грн., за квітень -49,00 грн.).

Відповідальність за правильність розрахунку невикористаних сум субсидії за опалювальний сезон за кожним особовим рахунком одержувача субсидії та повноту відображення їх в актах розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій покладається на надавачів послуг в особі їх керівників та посадових осіб, що проводили такий розрахунок, що прямо передбачено пунктом 12 Порядку № 534.

В судовому засіданні працівники Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, допитані в якості спеціалістів, викладені обставини підтвердили.

Відповідно до ч. 1, 2, 5 ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обгрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Суд постановляє рішення в межах заявлених ними вимог і на підставі наданих сторонами доказів.

Таким чином, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду спору по суті на їх належність, допустимість, достовірність, достатність, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.13, 141, 206, 259, 263-265 ЦПК України, суд-

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 про захист прав споживача шляхом зобов'язання виконати дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене).

Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський районний суд м. Харкова до Харківського апеляційного суду.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud2018.

Позивач: ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)

Відповідач: Комунальне підприємство «Харківські теплові мережі» (Код ЄДРПОУ 31557119, 61037 м.Харків вул. Мефодіївська б.11)

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради (код ЄДРПОУ 03196601, 61002 м.Харків вул.. Сумська, 78)

Повне судове рішення складено 11.03.2019 р.

Суддя В.Є. Чередник