
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2019 року справа № 2340/4623/18
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилюка В.О.,
розглянувши за правилами загального позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області про визнання протиправними дій,
встановив:
ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1, позивач) подав позов до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (далі – Головне управління, відповідач-1) ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області (далі – ліквідаційна комісія, відповідач-2), в якому, з урахуванням про збільшення позовних вимог, просить визнати протиправними дії (бездіяльність) відповідачів ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області та ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області:
1) відповідача-2 (або його правонаступник):
- в неправомірному внесені ним в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку з 01.01.2016 пенсії позивачу (пенсіонеру МВС) ОСОБА_1 від 27.03.2018 № 4796 в порушення частини 3 статті 51, частини 3 статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та положень пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 (з відповідними змінами), явно заниженого в десятки разів середнього розміру премії 1,76% за січень 2016 року та невідповідного до розмірів премії слідчих Канівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області, звідки позивач звільнився на пенсію, замість належного його розміру 116,7% від всіх видів грошового забезпечення, визначеного за вересень 2016 року - найближчого місяця до січня 2016 року, виходячи з даних Додатку 1 листа ГУ НП в Черкаській області від 26.11.2018 р. № 29/С-212/3, а також не включення до даної довідки № 4796 наступних щомісячних додаткових видів грошового забезпечення:
- надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% посадового окладу, окладу за спеціальне звання та надбавка за стаж служби, встановлену абзацом 3 підпунктом 1 пункту 5 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. № 1294, яка позивачу постійно виплачувалася, що підтверджується довідкою Управління МВС України в Черкаській області від 04.06.2012 № 4796, а потім безпідставно виключена з грошового забезпечення;
- доплата за службу в нічний час у розмірі 35% посадового окладу, визначених Додатком 26 до абзацу 5 пункту 3 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. № 1294 та підпункту 3 пункту 5 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, так як служба слідчих Канівського ВП в слідчо-оперативних групах згідно графіків чергувань здійснюється цілодобово, в тому числі і в нічний час, що підтверджено листом Канівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області від 12.11.2018 № 8138/67/01-18;
- в неправомірному визначені вислуги років пенсіонера МВС ОСОБА_3 до положень Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” щодо помилкового застосування цим відповідачем положень першого підтексту ч. 1 ст. 13 цього Закону щодо розміру 59% вислуги років при визначенні розміру щомісячної пенсії від всіх видів грошового забезпечення та премії, замість належного застосування розміру 64% вислуги років згідно положень другого (останнього) підтексту ч. 1 ст. 13 даного Закону при визначенні розміру щомісячної пенсії від всіх видів грошового забезпечення та премії як особи звільненої на пенсію за віком:
- в ненаданні відповідачу-1 відповідно до вимог частини 3 статті 51, частини 3 статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_3 з грудня 2016 року у зв’язку зі зміною в сторону збільшення розмірів премій виплачених слідчим Канівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області в середньому розмірі 223,2% за грудень 2016 року, звідки ОСОБА_3 звільнився на пенсію.
2) відповідача-1:
- в нездійсненні (шляхом бездіяльності) ним до положень п. 9 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 (з відповідними змінами), перевірки правильності складання відповідачем-2 довідки від 27.03.2018 № 4796 про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_3 для перерахунку його пенсії до положень другого (останнього) підтексту частини 1 статті 13, частини 3 статті 51 та частини 3 статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та положень: пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (з відповідними змінами), щодо неправомірного визначення середнього розміру премії за січень 2016 року; абзацу 3 підпункту 1 пункту 5 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 (далі ПКМУ № 1294), щодо не включення в довідку надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% посадового окладу; абзацу 5 пункту 3 за додатком 26 ПКМУ № 1294 та підпункту 3 пункту 5 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, щодо не включення в дану довідку про грошове забезпечення доплати за службу в нічний час у розмірі 35% посадового окладу за несення слідчими щодобової служби в слідчо-оперативних групах;
- в незастосуванні ним вислуги 64% від всіх видів грошового забезпечення та премії для перерахунку з 01.01.2016 р. пенсії пенсіонеру ОСОБА_3 як особи звільненої на пенсію за віком (у віці 46 років 1 міс. 19 дн.);
- в незастосуванні ним вимог положень частини 3 статті 52 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” щодо виплати пенсіонеру ОСОБА_3 перерахованої з січня 2016 року підвищеної пенсії за поточний місяць загальною сумою у встановлений строк, але не пізніше останнього числа місяця, за який виплачується пенсія;
- в незастосуванні ним нарахування до положень статті 64 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” підвищення пенсії (індексацією грошових доходів населення) згідно Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” у зв’язку з виплатою пенсіонеру ОСОБА_3 підвищеної пенсії в квітні 2018 у розмірі 50% в сумі 7871,84 грн. за період 01.01.2018 - 30.04.2018, донарахованої йому до положень пунктів 2 та 3 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.
3) зобов’язанням відповідача-2 (або його правонаступника) щодо невідкладного складання та подачі відповідачеві-1:
- довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_3 з зобов’язанням, починаючи з 01.01.2016 p., внесення до даної довідки відповідно до частини статті 51, частини 3 статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, абзацу 3 підпункту 1 пункту 5 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294, надбавку за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% його посадового окладу, окладу за спеціальне звання та надбавка за стаж служби, яка раніше застосовувалася та безпідставно виключена з його грошового забезпечення, а відповідно додатку 26 до абзацу 5 пункту “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 та підпункту пункту 5 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 - доплату за службу в нічний час у розмірі 35% його посадового окладу, а також відповідно до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 (з відповідними змінами) - об’єктивного визначення середнього розміру премії за січень 2016 року, підтвердженої розрахунком, як складової грошового забезпечення позивача для визначення розміру його щомісячної пенсії, виходячи з нарахування та виплати за січень 2016 року премій слідчим Канівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області, звідки позивач звільнився на пенсію, а якщо премія в січні 2016 року не нараховувалася і не виплачувалася слідчим поліції - застосувати її розмір 116,7% від всіх видів грошового забезпечення;
- письмове повідомлення в адресу Відповідача 1 про застосування 64% вислуги років при визначенні пенсіонеру ОСОБА_3 розміру щомісячної пенсії від всіх видів грошового забезпечення та премії, обґрунтованого до положень другого підтексту ч 1 ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, яке є невід’ємною частиною довідки про грошове забезпечення для перерахунку з 01.01.2016 р. пенсії пенсіонеру ОСОБА_3, звільненого на пенсію за віком (у віці 46 років 1 міс. 19 дн.);
- довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1А відповідно до вимог частини 3 статті 51, частини 3 статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” у зв’язку з зміною в сторону збільшення розміру премії в середньому розмірі 223,2% за грудень 2016 року, виплачених слідчим Канівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області, звідки позивач ОСОБА_3 звільнився на пенсію;
- в послідуючому своєчасне складання та подання Відповідачеві 1 довідки про грошове забезпечення та премії для перерахунку пенсії позивачу ОСОБА_3 відповідно до вимог положень частини статі 51, частини статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” у разі зміни розміру будь-якого діючого виду грошового забезпечення та премії в сторону їх збільшення, або введення нових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) для поліцейських (в т.ч і для слідчих), звідки позивач ОСОБА_3 звільнився на пенсію.
4) зобов’язанням відповідача-1, незалежно від складання та подання відповідачем-2 довідки (довідок) про грошове забезпечення пенсіонера ОСОБА_3 та повідомлення про застосування 64% вислуги років для визначення його розміру щомісячної пенсії від всіх видів грошового забезпечення та премії, здійснити на користь ОСОБА_3 перерахунок та виплату йому пенсії, починаючи з 01.01.2016, з включенням в перерахунок наступних складових видів грошового забезпечення та премії: посадовий оклад слідчого поліції (далі ПО) - 2400,00 грн., оклад за спеціальне звання (майор міліції/поліції) (далі ОСЗ) - 2000,00 грн., надбавка за стаж служби у розмірі 45% від ПО + ОСЗ (далі НСС), надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% від ПО + ОСЗ + НСС (далі НВОВЗ), доплата за службу в нічний час у розмірі 35% від ПО (далі ДСНЧ), премія в розмірі 116,7% від усіх видів грошового забезпечення (ПО + ОСЗ + НСС + НВОВЗ + ДСНЧ) (далі П), з визначенням щомісячного розміру його пенсії, виходячи з положень другого (останнього) підтексту п. “а” частини 1 статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, тобто у розмірі 64% від визначених вище всіх видів грошового забезпечення та премії, як особи звільненої на пенсію за віком, з нарахуванням відповідно до ст. 11 цього Закону як потерпілому від наслідків аварії на ЧАЕС (категорія 4) та виплати додаткової пенсії до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у встановлених розмірах Кабінетом Міністрів України, з урахуванням раніше виплачених сум пенсії та з нарахуванням на заборговану суму пенсії згідно статті 64 цього Закону індексації згідно Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”, а також зобов’язанням даного відповідача-1 здійснити:
- нарахування індексації на виплачену в квітні 2018 року ОСОБА_3 пенсії - підвищення в сумі 7871,84 грн. за січень-квітень 2018 року відповідно до пунктів 2 та 3 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103;
- новий перерахунок пенсії ОСОБА_3 за період з 01 січня 2016 р. і по день здійснення даного перерахунку за всіма складовими грошового забезпечення та премії, що зазначено вище у позивних вимогах, включаючи й перерахунок його пенсії з грудня 2016 року з застосуванням середнього розміру премії 223,2% з урахуванням раніше виплачених сум пенсії, з здійсненням виплати на його користь за цим новим перерахунком заборгованої суми пенсії у 100 -відсотковому розмірі відповідно до положень частини статті 52 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, при цьому, з нарахуванням на заборговану суму пенсії індексу інфляції до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що позивач звернувся до відповідача-2 із заявою-вимогою про надання письмової інформації про складання довідки про грошове забезпечення для перерахунку позивачу пенсії до діючого законодавства та подання даної довідки до відповідача-1, інформації про перелік видів грошового забезпечення, від відповідача-2 на адресу позивача надійшов лист, що в довідку про грошове забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 на перерахунок пенсії враховано посадовий оклад, оклад за спеціальним званням майор міліції, надбавка за 23 роки вислуги, інші надбавки до довідки про грошове забезпечення не включалися оскільки вони на момент перерахунку пенсії вже не виплачувалися, а тому підстав на їх врахування в грошове забезпечення на перерахунок пенсії немає.
Такі дії відповідачів позивач вважає протиправними.
Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 26.11.2018 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та встановлено позивачеві строк, протягом якого можуть бути усунуті, вказані в даній ухвалі, недоліки.
10 грудня 2018 року позивач подав до суду супровідним листом документи на виконання вимог ухвали судді Черкаського окружного адміністративного суду від 26.11.2018.
17 грудня 2018 року ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у адміністративній справі, вирішено розглядати справу за правилами загального позовного провадження і призначено підготовче засідання на 16.01.2019.
17 грудня 2018 року ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду витребувано у ОСОБА_2 управління Національної поліції в Черкаській області, ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області та ОСОБА_2 управління ПФУ в Черкаській області додаткові докази по справі.
20 грудня 2018 року ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду задоволено клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору та звільнено ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання адміністративного позову.
02 січня 2019 року представник УМВС України в Черкаській області та представник ГУ Національної поліції в Черкаській області надіслали до суду клопотання з додатками.
03 січня 2019 року представник ОСОБА_2 управління ПФУ в Черкаській області надіслав до суду заяву з додатками.
04 січня 2019 року до суду надійшов письмовий відзив на адміністративний позов, в якому відповідач-2 просив в задоволенні позову відмовити повністю, зазначивши при цьому, що ліквідаційна комісія УМВС України в Черкаській області відповідно до частини 3 статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанови КМУ від 15.11.2015 № 988 “Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання”, наказу МВС України від 06.04.2016 № 260 “Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання” виконала свої зобов’язання перед позивачем в повному обсязі, подавши довідку за № 4796 від 27.03.2018 року до ГУПФУ в Черкаській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Після направлення довідки про розмір грошового забезпечення позивача до ГУПФУ для перерахунку пенсії Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій не приймалося, а тому безпідставною є позовна вимога про зазначення у довідці для перерахунку пенсії ОСОБА_3
Також, відповідач-2 зазначив, що посадовий оклад, оклад за спеціальне звання та відсоткова надбавка за вислугу років, встановлені у відповідності до постанови КМУ року № 988, розмір премії встановлено у відповідності до листа Міністерства внутрішніх справ України від 12.03.2018 року № 3261\05\22-2018.
Окрім того, відповідач-2 наголосив, що зобов’язання ліквідаційну комісію УМВС України в Черкаській області прийняти конкретно визначене рішення є формою втручання в дискреційні повноваження та виходить за межі завдань адміністративного судочинства, що в свою чергу свідчить про необґрунтованість адміністративного позову.
14 січня 2019 року позивач продав до суду супровідним листом додаткові докази по справі.
15 січня 2019 року до суду надійшов письмовий відзив на адміністративний позов, в якому Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області просило в задоволенні позову відмовити повністю, зазначивши при цьому, що позивачеві перераховано пенсію із грошового забезпечення 6492,29 грн згідно з довідкою про розмір грошового забезпечення від 27.03.2018 № 4796 за нормами, чинними на січень 2016 року, за прирівняною посадою поліцейського (слідчий відділу поліції), наданою ліквідаційною комісією УМВС України в Черкаській області (копія довідки додається).
Доплату пенсії за період з 01.01.2018 по 30.04.2018 в сумі 7871,84 грн нараховано на виплату позивачеві за додатковою відомістю у квітні 2018 року.
Доплату пенсії за 2016-2017 роки буде здійснено в порядку, передбаченому постановою № 103.
Головне управління зазначає, що дії Пенсійного фонду є правомірними та відповідають чинному законодавству України, а вимоги позивача є такими, які не підлягають до задоволення.
16 січня 2019 року позивач подав до суду клопотання про розгляд справи призначеної на 24 лютого 2019 року здійснити без його участі та заяву про зміну позовних вимог.
16 січня 2019 року усною ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду, занесеною до протоколу судового засідання, прийнято до розгляду заяву про зміну позовних вимог та відкладено підготовче засідання до 04.02.2019.
23 січня 2019 року ліквідаційна комісія УМВС України в Черкаській області подала до суду додаткові пояснення.
30 січня 2019 року позивач подав до суду письмові пояснення, в яких зокрема просив подальші судові засідання у справі № 2340/4623/18 здійснювати без його участі.
04 лютого 2019 року усною ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду, занесеною до протоколу судового засідання, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті та вирішено розглянути справу у порядку письмового провадження на підставі частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, повно, всебічно, об’єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до такого висновку.
Суд встановив, що позивач перебуває на обліку в ОСОБА_2 управлінні та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Спірні правовідносини врегульовані Законом України “Про Національну поліцію” від 2 липня 2015 року № 580-VIII (далі - Закон № 580-VIII), Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 (далі - Порядок № 45), постановою Кабінету Міністрів України “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” від 11 листопада 2015 р. № 988 (Далі -Постанова № 988), постановою КМУ №103 від 21.02.2018 року.
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб’єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” встановлено грошове забезпечення поліцейських.
Згідно абзацу другого пункту 15 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про Національну поліцію” згідно із Законом України від 23.12.2015 № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей” від 23 грудня 2015 року № 900-VIII статтю 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” доповнено новою частиною такого змісту: “Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських”.
Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських є підставою для перерахунку пенсії позивача як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 (далі - Порядок № 45).
Відповідно до пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45. перерахунок раніше призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Крім того, відповідно до п. 2 Порядку на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку про рішення Кабінету Міністрів України силові міністерства та відомства, в т.ч. МВС повідомляють у п’ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п’ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином зазначеними нормами передбачено наступний порядок дій для здійснення перерахунку пенсій:
- МВС України повідомляє Пенсійний фонд України про наявність рішення КМУ про зміну розміру грошового забезпечення (п. 2 постанови КМУ № 45 від 13.02.2008 року);
- Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України (абз. 2 п.2, абз постанови КМУ № 45 від 13.02.2008 року);
- ГУ ПФУ складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки (абз. 3 п. 2, абз. 1 п. 3 постанови КМУ № 45 від 13.02.2008 року).
Пунктом 3 Порядку визначено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України.
Зазначеною постановою передбачено, що для перерахунку пенсії враховуються: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених КМУ або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; щомісячні надбавки, доплати, підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Отже, чинним законодавством України передбачений порядок, за яким видається довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій особам, які отримують її на підставі Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Ліквідаційна комісія УМВС України в Черкаській області відповідно до частини 3 статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанови КМУ від 15.11.2015 № 988 “Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання”, наказу МВС України від 06.04.2016 № 260 “Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання” виконала свої зобов’язання перед позивачем в повному обсязі, подавши довідку за № 4796 від 27.03.2018 року до ГУПФУ в Черкаській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Після направлення довідки про розмір грошового забезпечення позивача до ГУПФУ для перерахунку пенсії Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій не приймалося, а тому безпідставною є позовна вимога про зазначення у довідці для перерахунку пенсії ОСОБА_3
Відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанов КМУ від 21.02.2018 № 103 та від 11.11.2015 № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на січень 2016 року за прирівняною посадою, посада слідчого слідчого відділення Канівського МРВ УВС прирівняна до посади слідчого відділу поліції.
В довідку про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_3 враховано: посадовий оклад - 2400,00 грн; оклад за спеціальним званням майор міліції - 2000,00 грн; надбавка за вислугу років 45% - 1980,00 грн; премія за січень - 1,76% - 112,29 грн; всього: 6492,29 грн.
Посадовий оклад, оклад за спеціальне звання та відсоткова надбавка за вислугу років, встановлені у відповідності до постанови КМУ року № 988, розмір премії встановлено у відповідності до листа Міністерства внутрішніх справ України від 12.03.2018 року № 3261\05\22-2018.
Щодо надбавки за виконання особливо важливих завдань, за службу на посадах дільничних, слідчих у розмірі 50 % суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установити надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за розробку та експертизу нормативно-правових актів до 100 %.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Крім того, визначено перелік надбавок, доплат для поліцейських, серед яких відсутній такий вид надбавки як надбавка за виконання особливо важливих завдань, яка була передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 для осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції).
Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” передбачено, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.
Надбавка за виконання особливо важливих завдань, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 для осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції), та надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, є різними за своєю правовою природою, тому відповідно до частини третьої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” надбавка за виконання особливо важливих завдань не може включатися до грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції) для перерахунку їхніх пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 та п. 9 листа МВС України від 12.03. 2018 року № 3261/05/22-2018.
У зв’язку з викладеним необґрунтованою є позовна вимога про включення у довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 надбавки за виконання особливо важливих завдань.
Щодо визначення позивачеві в довідці розміру премії 91,2%, суд зазначає наступне.
Пунктом 5 Порядку проведення перерахунку пенсії затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 передбачено, що розмір премії для перерахунку пенсії обраховується у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою.
Отже надбавки, доплати, підвищення та премії для перерахунку пенсії необхідно враховувати відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 № 988 в середніх розмірах, що фактично виплачені за січень 2016 року за відповідною посадою (посадами) в Національній поліції, при цьому фактично сплачений за січень 2016 року розмір премії за посадою слідчий відділу поліції становить 1,76 %, яка і вказана в довідці для перерахунку пенсії позивача. У зв’язку з цим, позивач безпідставно просить включити в довідку премію в розмірі 91,2%.
Щодо зобов’язання ліквідаційну комісію УМВС України в Черкаській області виготовити та направити до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області довідку про розмір грошового забезпечення з конкретно визначеними сумами, то дана позовна вимога виходить за межі завдань адміністративного судочинства та є втручанням у дискрецію (вільний розсуд) діяльності суб’єкта владних повноважень, з огляду на наступне.
Згідно з Рекомендацією № Я (80) 2 Комітету Міністрів державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень від 11 березня 1980 року, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Отже, дискреційним повноваженням є повноваження, яке надає певний ступінь свободи адміністративному органу при прийняті рішення, тобто, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) обрати один з кількох варіантів рішення.
Іншими словами, під дискреційним повноваженням розуміють таке повноваження, яке надає певний ступінь свободи адміністративному органу при прийнятті рішення, тобто, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) вибрати один з кількох варіантів рішення.
Таким чином, зобов’язання ліквідаційну комісію УМВС України в Черкаській області прийняти конкретно визначене рішення є формою втручання в дискреційні повноваження та виходить за межі завдань адміністративного судочинства, що в свою чергу свідчить про необґрунтованість адміністративного позову в цій частині.
Враховуючи вищевикладене, правові підстави для задоволення позовних вимог до ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області відсутні.
Щодо позовних вимог заявлених до ОСОБА_2 управління, суд зазначає таке.
Відповідно до статті 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон № 2262-ХІІ) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до статті 63 Закону № 2262-ХІІ та постанов Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”, (далі - Постанова № 103) з 01.01.2016 позивачеві проведено перерахунок пенсії.
Постановою № 103 передбачено перерахунок пенсій з 1 січня 2016 року, призначених згідно із Законом № 2262, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою поліцейського за січень 2016 року.
Виплату перерахованих пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) буде здійснено з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року, обчислена станом на 1 січня 2018 року, буде виплачуватися після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку: з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії; з 1 січня 2020 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.
Позивачеві перераховано пенсію із грошового забезпечення 6492,29 грн згідно з довідкою про розмір грошового забезпечення від 27.03.2018 № 4796 за нормами, чинними на січень 2016 року, за прирівняною посадою поліцейського (слідчий відділу поліції), наданою ліквідаційною комісією УМВС України в Черкаській області (копія довідки додається).
Доплату пенсії за період з 01.01.2018 по 30.04.2018 в сумі 7871,84 грн нараховано на виплату за додатковою відомістю у квітні 2018 року. Доплату пенсії за 2016-2017 роки буде здійснено в порядку, передбаченому постановою № 103.
Щодо позовної вимоги здійснити на користь ОСОБА_3 перерахунок та виплату йому пенсії, починаючи з 01.01.2016 з включенням в перерахунок наступних складових видів грошового забезпечення та премії: посадовий оклад слідчого поліції (ПО), - 2400,00 грн, оклад за спеціальне звання (майор міліції) (ОСЗ) - 2000.00 грн, надбавка за стаж служби в розмірі 45% від ПО+ОСЗ (далі-НСС), надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% від ПО+ОСЗ+НСС, доплата за службу в нічний час у розмірі 35% від ПО, премія у розмірі 91.2% від усіх видів грошового забезпечення, суд зазначає таке.
З аналізу положень Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” від 20.12.1991 № 2011-XII (далі - Закон № 2011-ХІІ) Верховним Судом у справі № 286/2987/16-а (К/9901/1465/17) зроблено висновок, що грошове забезпечення є однією з соціальних гарантій, що надаються військовослужбовцям. При цьому до інших гарантій Законом віднесено: продовольче, речове та інше забезпечення військовослужбовців, пільги та компенсації військовослужбовцям та членам їх сімей, одноразова грошова допомога тощо.
Відтак, згідно з частиною 2 та 3 статті 9 Закону № 2011-XII до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Також, обов’язковою умовою віднесення додаткових виплат до складу грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється) перераховується пенсія військовослужбовців є регулярність сплати страхових внесків.
Крім цього, згідно зі ст. 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок призначених за цим Законом пенсій провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Зазначений Порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45.
Відповідно до пункту 5 Постанови № 103 перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих ліквідаційною комісією УМВС України в Черкаській області відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.
Згідно з п. 2 Порядку про підстави проведення перерахунку пенсій особам згідно із Законом № 2262-ХІІ силові міністерства та відомства (далі - державні органи) у п’ятиденний строк повідомляють Пенсійному фонду України. У п’ятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення Пенсійний фонд України повідомляє своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Суд звертає увагу, що Міністерством внутрішніх справ України листом від 28.02.2018 № 2900/05/21-2018 повідомлено Пенсійний фонд України про те, що використання довідок про розмір грошового забезпечення, поданих до органів Пенсійного фонду України до набрання чинності постановою № 103, не можливо, у зв’язку з тим, що в зазначених довідках до розміру грошового забезпечення враховано премію за грудень 2015 року. Національна поліція України на виконання п.3 постанови №103 визначає середній розмір премії, що фактично виплачений за відповідною посадою (посадами) за січень 2016 року.
Листом від 27.02.2018 № 2795/05/22-2018 Міністерством внутрішніх справ доручено ліквідаційним комісіям до 01 березня 2018 року надіслати до територіальних органів Пенсійного фонду України списки осіб, які були звільнені зі служби в органах, у підрозділах, закладах та установах виконання покарань МВС.
Враховуючи вищезазначене, ліквідаційною комісією УМВС України в Черкаській області було надано довідку від 27.03.2018 № 4796 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) ОСОБА_1 на підставі Закону №2262-ХІІ, постанов Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 та від 11.11.2015 №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи вищезазначене, дії ОСОБА_2 управління є правомірними та відповідають чинному законодавству України, а заявлені вимоги позивача до вказаного управління не можуть бути задоволені.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд при вирішенні спору враховує приписи статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є необґрунтованими, а вимоги такими, в задоволенні яких слід відмовити.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд враховує таке.
Згідно статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов’язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; сторін та їхніх представників, що пов’язані із прибуттям до суду; пов’язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; пов’язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов’язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.
Відповідно до частини 5 статті 139 вказаного Кодексу у разі відмови у задоволенні вимог позивача, звільненого від сплати судових витрат, або залишення позовної заяви без розгляду чи закриття провадження у справі, судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Зважаючи на те, що позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ухвали Черкаського окружного адміністративного суду від 20.12.2018, а відповідачі не надали суду доказів понесення судових витрат, то підстави для їх розподілу відсутні.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 14, 73-77, 139, 242 – 246, 255, 295, підпунктом 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
вирішив:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Розподіл судових витрат не здійснювати.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Учасники справи:
1) позивач – ОСОБА_1 (19001, Черкаська область, м. Канів, вул. 70-річчя Великого Жовтня, 15/2, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1);
2) відповідач-1 – Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, ідентифікаційний код 21366538);
3) відповідач-2 – ліквідаційна комісія управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області (18036, м. Черкаси, вул. Смілянська, 57, ідентифікаційний код 08592537).
Рішення складене у повному обсязі та підписане 06.03.2019.
Суддя В.О. Гаврилюк