
8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
05 березня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4206/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши в підготовчому провадженні (у порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Луганській області до Комунального підприємства “Шляховоексплуатаційне підприємство” Рубіжанської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 1574005,52 грн, -
ВСТАНОВИВ:
10 грудня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до Комунального підприємства “Шляховоексплуатаційне підприємство” Рубіжанської міської ради, в якому позивач просить:
- стягнути з Комунального підприємства “Шляхово-експлуатаційне підприємство” Рубіжанської міської ради кошти за податковим боргом з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих боржника та з рахунку у системі електронного адміністрування у загальній сумі 1 574 005 грн. 52 коп. з податку на додану вартість, з яких 1 209 297 грн. 00 коп. основного платежу, 7 962 грн. 49 коп. штрафних санкцій та 356 746 грн. 03 коп. пені на користь Державного бюджету України.
В обґрунтуваня позовних вимог позивач зазначає, що КП “ШЕП” не сплачувало до бюджету узгоджених сум податкових зобов’язань, що призвело до виникнення у підприємства податкового боргу з податку на додану вартість на загальну суму 1 574 005,52 грн., в тому числі з основного платежу 1 209 297,00 грн., штрафних санкцій 7 962,49 грн. та пені 356 746,03 грн. Податковий борг з основного платежу виник на підставі самостійно поданих відповідачем податкових декларацій з ПДВ. Податковий борг зі штрафних санкцій виник на підставі прийнятих за результатами акту камеральної перевірки № 2218/12-32-12-05/13395773 від 15.12.2017 р. про результати камеральної перевірки з питань своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН за період січень 2016 року-грудень 2017 року податкових повідомлень-рішень форми “Н” №0000351205 від 04.01.2018 року на суму 396,52 грн, та №0000341205 від 04.01.2018 року на суму 6 706,00 грн, а також акту камеральної перевірки № 3347/12-32-12-05/13395773 від 31.07.2018р. про результати камеральної перевірки з питань своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН за період квітень 2017 року-липень 2018 року податкового повідомлення-рішення форми “Н” №0043981205 від 16.08.2018 року на суму 859,97 грн. Крім того у підприємства існує заборгованість з пені у розмірі 356 746,03 грн.. З метою погашення податкового боргу, ГУ ДФС у Луганській області, відповідно до ст. 59 ПКУ було вручено відповідачу першу податкову вимогу форми “Ю1” № 1/86 від 29.10.2001р., та другу податкову вимогу форми “Ю2” № 2/173 від 28.11.2001р. Незважаючи на вжиті заходи, податковий борг відповідача залишається несплаченим.
Ухвалою суду від 17.12.2018 відкрито провадження у справі, вирішено розглядати справу за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання (арк. спр. 1-2).
Ухвалою суду від 21.01.2019 за клопотанням представника відповідача відкладено підготовче засідання (арк.спр. 117).
Ухвалою суду від 18.02.2019 продовжено строк підготовчого провадження та відкладено підготовче засідання на 05.03.2019 (арк.спр. 170).
Представник позивач надав суду додаткові письмові пояснення, в яких, зокрема, зазначив, що сплачена платником сума в розмірі 7102,52 грн за кодом 130 була зарахована на сплату податкового боргу згідно з черговістю його виникнення (арк.спр. 179).
Представник відповідача надав заяву, в якій зазначив, що ознайомившись з додатковими поясненнями позивача не заперечує проти позовних вимог (арк.спр. 182).
Суд розглядає справу в порядку загального позовного провадження з повідомленням сторін в письмовому провадженні відповідно до вимог частини дев’ятої статті 205 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 КАС України, суд встановив такі обставини справи.
Комунальне підприємство “Шляховоексплуатаційне підприємство” Рубіжанської міської ради є юридичною особою, код ЄДРПОУ 13395773, місцезнаходження: 93000, Луганська область, м.Рубіжне, вул.Миру, 46А, перебуває за основним місцем обліку у Рубіжанській ОДП1 ГУ ДФЄ у Луганській області, як платник податків та зборів з 19.10.1992 року (арк.спр. 105-107, 189).
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до статті 14 Податкового кодексу України:
грошове зобов’язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов’язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
податкове зобов’язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов’язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
податковий борг - сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 14.1.175 пункту 14.1).
штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1).
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Відповідно до п. 203.1 ст. 203 ПКУ податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Згідно п.203.2 ст. 203 ПКУ платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 49.16 ст. 49 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених Кодексом.
Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п. 120.1. ст. 120 ПКУ неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до пункту 49.2 статті 49 цього Кодексу) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов'язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Відповідно до п. 120.1.1. ст. 120.1 ПКУ порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів. Згідно п. 126.1. ст. 126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу. Розділ V ПКУ регулює правовідносини щодо сплати та нарахування податку на додану вартість. Відповідно до п.п. 14.1.178 п.14.1 ст.14 ПКУ податок на додану вартість - непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм ПКУ України. Згідно п.п. 14.1.179 п.14.1 ст.14 ПКУ податкове зобов’язання - загальна сума податку на додану вартість, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді. 201.10. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; Пунктом 203.1 ст. 203 ПКУ визначено, що базовим податковим звітним (податковим) періодом з сплати податку на додану вартість є календарний місяць. Податкова декларація подається протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Згідно з до п.203.2 ст.203 ПКУ платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку.
Відповідно до матеріалів справи Комунальне підприємство “Шляховоексплуатаційне підприємство” Рубіжанської міської ради має податкову заборгованість з податку на додану вартість у загальній сумі 1574005,52 грн.
Податковий борг з основного платежу виник на підставі самостійно поданих відповідачем податкових декларацій з ПДВ (арк.спр. 66-85):
- від 20.03.2017р. за № НОМЕР_1 за лютий 2017р. на суму 51 074,00 грн.;
- від 20.04.2017р. за № НОМЕР_2 за березень 2017р. на суму 46 882,00 грн.;
- від 18.08.2017р. за № НОМЕР_3 за липень 2017р. на суму 68 134,00 грн.;
- від 20.09.2017р. за № НОМЕР_4 за серпень 2017р. на суму 82 639,00 грн.;
- від 20.10.2017р. за № НОМЕР_5 за вересень 2017р. на суму 83 687,00 грн.;
- від 20.11.2017р. за № НОМЕР_6 за жовтень 2017р. на суму 93 846,00 грн.;
- від 20.12.2017р. за № НОМЕР_7 за листопад 2017р. на суму 12 383,00 грн.;
- від 22.01.2018р. за № НОМЕР_8 за грудень 2017р. на суму 53 169,00 грн.;
- від 20.02.2018р. за № НОМЕР_9 за січень 2018р. на суму 37 566,00 грн.;
- від 20.03.2018р. за № НОМЕР_10 за лютий 2018р. на суму 91 923,00 грн.;
- від 19.04.2018р. за № НОМЕР_11 за березень 2018р. на суму 67 251,00 грн.;
- від 18.05.2018р. за № НОМЕР_12 за квітень 2018р. на суму 82 173,00 грн.;
- від 19.06.2018р. за № НОМЕР_13 за травень 2018р. на суму 87 660,00 грн.;
- від 20.07.2018р. за №9150649447 за травень 2018р. на суму 32,00 грн.(уточнююча);
- від 20.07.2018р. за № НОМЕР_14 за червень 2018р. на суму 76 188,00 грн.;
- від 20.08.2018р. за № НОМЕР_15 за липень 2018р. на суму 102 327,00 грн.;
- від 20.08.2018р. за № НОМЕР_16 за травень 2018р. на суму 1,00 грн.(уточнююча);
- від 27.09.2018р. за № НОМЕР_17 за липень 2018р. на суму 20,00 грн.(уточнююча);
- від 18.09.2018р. за № НОМЕР_18 за серпень 2018р. на суму 97 842,00 грн.;
- від 19.10.2018р. за № НОМЕР_19 за вересень 2018р. на суму 74 500,00 грн.
Податковим органом проведено камеральну перевірку Комунального підприємства “Шляховоексплуатаційне підприємство” Рубіжанської міської ради за результатами якої складено акт № 2218/12-32-12-05/13395773 від 15.12.2017 про результати камеральної перевірки з питань своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН за період січень 2016 року-грудень 2017 року (арк.спр. 93-96).
За результатами перевірки прийнято податкове повідомлення – рішення форми «Н» № НОМЕР_20 від 04.01.2018 року на суму 396,52 грн, та №0000341205 від 04.01.2018 року на суму 6 706,00 грн (арк.спр. 86, 88).
Також, податковим органом проведено камеральну перевірку Комунального підприємства “Шляховоексплуатаційне підприємство” Рубіжанської міської ради за результатами якої складено акт № 3347/12-32-12-05/13395773 від 31.07.2018 про результати камеральної перевірки з питань своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН за період квітень 2017 року-липень 2018 року (арк.спр. 100-101).
За результатами перевірки прийнято податкове повідомлення - рішення форми «Н» №0043981205 від 16.08.2018 року на суму 859,97 грн (арк.спр. 98).
Сторонами не надано до суду доказів оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень.
Отже, визначена у податкових повідомленнях-рішеннях сума грошового зобов'язання відповідачем не сплачена, а податкові повідомлення-рішення не оскаржувались ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
Крім того у підприємства існує заборгованість з пені у розмірі 356 746,03 грн.(арк.спр. 9-12).
Відповідачем не сплачено суму податкового боргу, що підтверджується розрахунком про борг (арк.спр. 7), витягом з інтегрованої картки платника податку з ПДВ (арк.спр. 130-168).
Пунктом 59.1 ст. 59 ПКУ передбачено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПКУ у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Податковим органом на адресу відповідача надіслана перша податкова вимога форми «Ю1» № 1/86 від 29.10.2001 та друга податкова вимога форми «Ю2» № 2/173 від 28.11.2001 (арк.спр. 103-104).
Згідно п. 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п.95.2 статті 95 ПК України).
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п.95.3 статті 95 ПК України).
Внаслідок того, що відповідачем на дату судового розгляду справи податковий борг з податку на додану вартість добровільно не сплачено, суд вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача суми податкового боргу з податку на додану вартість в загальному розмірі 1 574 005,52 грн обґрунтованими, доведеними і такими, що належать задоволенню в повному обсязі.
Крім того, відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі.
В силу статі 189 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання позову відповідачем повністю або частково суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову повністю або у відповідній частині вимог.
Суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову судом не встановлено.
При вирішенні питання щодо понесених судових витрат, суд зазначає наступне.
Згідно частини 1 ст.142 КАС України у разі вирішення справи шляхом примирення, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу п'ятдесяти відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Відповідно до ч.3 ст.7 Закону України «Про судовий збір» у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Позивачем сплачений судовий збір у розмірі 3524,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 1420 від 15.11.2018 року (а.с.3).
Оскільки відповідачем визнано позовні вимоги в повному обсязі, тому позивачу з урахуванням ст.142 КАС України та Закону України «Про судовий збір» слід повернути з державного бюджету України 50 % суми судового збору, що складає 1762грн. зі сплаченого при зверненні до Луганського окружного адміністративного суду судового збору згідно з платіжним дорученням від 15.11.2018 №1420.
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Головного управління ДФС у Луганській області до Комунального підприємства “Шляховоексплуатаційне підприємство” Рубіжанської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 1574005,52 грн - задовольнити повністю.
Стягнути на користь Державного бюджету України з Комунального підприємства “Шляхово-експлуатаційне підприємство” Рубіжанської міської ради (код ЄДРПОУ 13395773, 93000, Луганська область, м.Рубіжне, вул.Миру, 46А) кошти за податковим боргом з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих боржника та з рахунку у системі електронного адміністрування у загальній сумі 1 574 005,52 грн (один мільйон п’ятсот сімдесят чотири тисячі п’ять гривень 52 копійки) з податку на додану вартість, з яких: 1 209 297 грн. 00 коп. основного платежу; 7 962 грн. 49 коп. штрафних санкцій та 356 746 грн. 03 коп. пені.
Повернути Головному управлінню ДФС у Луганській області (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул.Енергетиків, будинок 72, код ЄДРПОУ 39591445) з Державного бюджету України 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову до Луганського окружного адміністративного суду за платіжним дорученням від 06 грудня 2018 року № 1212, що складає 11805,04 грн (одинадцять тисяч вісімсот п’ять гривень 04 копійки).
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 11 березня 2019 року.
Суддя ОСОБА_1