
Справа № 761/6716/19
Провадження № 3/761/2043/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2019 року cуддя Шевченківського районного суду м. Києва Овсеп'ян Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого на посаді керівника політичної партії «Україна завтра», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 /гурт./, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ч.1 ст.18846 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
25.01.2019 року головним спеціалістом відділу роботи із політичними партіями, що не отримують державне фінансування на статутну діяльність Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства ОСОБА_2 складено протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.18846 КУпАП, а саме: ненадання у встановлені ч.4 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» строки інформації, документів на вимогу Національного агентства.
Перевіривши протокол про адміністративне правопорушення №50-25/104 та долучені до нього матеріали, суд приходить до висновку про наявність підстав для направлення матеріалів справи до Національного агентства з питань запобігання корупції для належного оформлення, виходячи з наступного.
Відповідно до положень ст.254 КУпАП, зокрема: про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно зі статтею 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Власноручно викладені цією особою пояснення та зауваження додаються до протоколу, про що до нього вноситься відповідний запис із зазначенням кількості аркушів, на яких подано такі пояснення та/або зауваження.
Як вбачається з матеріалів справи, протокол про адміністративне правопорушення та додатки до нього не відповідають зазначеним вище вимогам закону.
Так, в порушення ст.254 КУпАП копія протоколу ОСОБА_1 під розписку не вручена, відповідно до вимог ст.256 КУпАП - права і обов'язки, передбачені ст.268 КУпАП, не роз'яснені, відсутній підпис особи, яка притягається до відповідальності, та пояснення щодо обставин адміністративного правопорушення.
Крім того, в матеріалах справи містяться лише копії листів про направлення поштою копії протоколу ОСОБА_1, разом з тим, розписка саме про отримання останнім протоколу про адміністративне правопорушення відсутня.
Крім того, суд звертає увагу, що у матеріалах справи містяться ксерокопії документів, які належним чином не завірені.
Враховуючи наведене, суд позбавлений можливості всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, та вирішити її в точній відповідності з законом.
За таких обставин матеріали справи з протоколом про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 необхідно повернути для належного оформлення, виконання вимог ст.ст.254, 256, 268 КУпАП.
На підставі викладеного й керуючись ст. ст. 254, 256, 278 КУпАП, суддя,
П О С Т А Н О В И В :
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.18846 КУпАП повернути до Національного агентства з питань запобігання корупції для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя