Рішення № 80313965, 07.03.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.03.2019
Номер справи
420/450/19
Номер документу
80313965
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/450/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 березня 2019 року м. Одеса

ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасишиної О.М., секретаря судового засідання Куща М.О. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій щодо складання та направлення довідки від 02.04.2018 року, не здійснення перерахунку пенсії від 01.01.2018 року та зобов’язання вчинити певні дії, –

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому позивач просить:

визнати протиправними дії ОСОБА_1 обласного військового комісаріату, які полягають у складанні та направленні на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки від 02.04.2018 року № ЮО112111 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виходячи з розміру посадового окладу командира кадру танкової роти, а не з розміру посадового окладу першого заступника військового прокурора Південного регіону України;

визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, які полягають у проведення перерахунку пенсії на підставі довідки від 02.04.2018 року № ЮО 112111, виданої ОСОБА_1 обласним військовим комісаріатом, виходячи з розміру посадового окладу командира кадру танкової роти, а не з розміру посадового окладу першого заступника військового прокурора Південного регіону України;

визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, яка полягає у не проведенні перерахунку з 01.01.2018 року пенсії у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців військових прокуратур на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», а також на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»;

зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок з 01.01.2018 року пенсії, враховуючи грошове забезпечення у розмірі 70368,8 грн., встановленому за посадою першого заступника військового прокурора Південного регіону України, з урахуванням посадового окладу, окладу за військовим званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, а саме: посадового окладу першого заступника військового прокурора Південного регіону України у розмірі 8870 грн.; окладу за військовим званням полковника у розмірі 1480 грн.; надбавки за вислугу років у розмірі 45 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням, тобто у сумі 4657,5 грн.; надбавки за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, у розмірі 15 відсотків окладу, тобто у сумі 1330,5 грн.; надбавки за виконання особливо важливої роботи у розмірі 95 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, тобто у сумі 14257,13 грн.; премії у розмірі 130 відсотків відповідної суми місячного грошового забезпечення, тобто у сумі 39773,67 грн., а також з урахуванням підвищення пенсії, передбаченого статтею 15 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» для учасників бойових дій, здійснивши виплату перерахованої пенсії починаючи з 01.01.2018 року за виключенням фактично виплачених сум;

визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, які полягають у застосуванні обмеження максимального розміру пенсії на підставі статті 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 28.07.2011 року № 3668-VI (з наступними змінами і доповненнями);

зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити обчислення (розрахунок), перерахунок і виплату з 01.01.2018 року та у подальшому довічної пенсії за вислугу років (з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень та премії) без обмеження її максимального розміру, у тому числі без обмеження її максимальним розміром у виді десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, застосування якого передбачено статтею 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року № 3668-VI (з наступними змінами і доповненнями).

Ухвалою від 30.01.2019 р. ОСОБА_1 окружним адміністративним судом вказану позовну заяву було залишено без руху.

04.02.2019 року (вх. № 3861/19) на виконання ухвали позивач надав до суду клопотання про приєднання письмових доказів, чим усунув зазначені судом недоліки.

Ухвалою від 05.02.2019 року ОСОБА_1 окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

21.02.2019 року (вх. № 6507/19) представником Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до канцелярії суду подано відзив на позовну заяву.

25.02.2019 року (вх. № 6671/19) позивачем до канцелярії суду подано відповідь на відзив.

25.02.2019 року (вх. № 6673/19) позивачем до канцелярії суду подано клопотання про приєднання письмових доказів.

28.02.2019 року (вх. № 7331/19) позивачем до канцелярії суду подано клопотання про розгляд справи за відсутністю позивача в порядку письмового провадження.

28.02.2019 року (вх. № 7333/19) представником відповідача – Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до канцелярії суду подано клопотання про розгляд справи за відсутністю представника відповідача в порядку письмового провадження.

У судове засідання 28.02.2019 року сторони по справі не з'явились, сповіщались належним чином та завчасно про дату, час та місце судового засідання, від позивача та представника відповідача в матеріалах справи наявні клопотання про розгляд справи без їх участі. Другий відповідач ОСОБА_1 обласний військовий комісаріат про дату час та місце судового засідання сповіщався належним чином та завчасно, проте про причини неявки суд не повідомив.

Згідно ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про можливість розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

В обґрунтування позовних вимог зокрема зазначено, що з 15.08.2012 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області позивачу, як військовослужбовцю, який на день звільнення з військової служби мав вислугу 23 календарних роки, була призначена довічна пенсія за вислугу років, передбачена Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у розмірі 59 відсотків відповідних сум грошового забезпечення.

При цьому, обчислення призначеної ОСОБА_2 пенсії було здійснено, виходячи з розміру посадового окладу першого заступника військового прокурора Південного регіону України, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року. В подальшому, призначена позивачу пенсія неодноразово перераховувалась та листом від 22.12.2018 року за № 2796/П-11 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області позивачу повідомлено, що з 01.01.2018 року призначена пенсія на підставі довідки ОСОБА_1 обласного військового комісаріату перерахована, виходячи з розміру посадового окладу командира кадру танкової роти, тобто посади, яку ОСОБА_2 обіймав на день відрядження до Генеральної прокуратури України у 1996 році. Крім того, цим листом (а.с. 37) повідомлено про те, що оскільки Постановою № 657 не визначені умови та розміри перерахунку пенсій військовослужбовцям військових прокуратур, перерахунок пенсії у зв’язку зі зміною на підставі Постанови № 657 розміру посадового окладу за посадою першого заступника військового прокурора Південного регіону України не проводився та до розміру пенсії застосовується обмеження максимальним розміром, передбаченим ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи». Разом з тим, ОСОБА_1 обласним військовим комісаріатом 03.07.2018 року за № 4798 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області направлено нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яка 26.06.2018 року надійшла до ОСОБА_1 обласного військового комісаріату з Генеральної прокуратури України, однак перерахунок пенсії за даною довідкою проведено не було.

Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому в обґрунтування правової позиції зазначено, що на підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, ОСОБА_1 обласним військовим комісаріатом Головному управлінню передана довідка від 02.04.2018 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку позивачу пенсії згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» за нормами, чинними на 01.03.2018 р. На виконання вищезазначеної Постанови № 103 Головним управлінням 25.04.2018 року проведено перерахунок пенсії Позивачу на підставі довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу в сумі 4370 грн., окладу за військовим званням в сумі 1480 грн. та надбавки за вислугу років в сумі 2632 грн. Щодо проведення перерахунку на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників прокуратури» в редакції постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» № 657 підстави відсутні, оскільки на виконання частини 4 статті 63 Закону № 2262 відповідного рішення щодо умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення Кабінетом Міністрів України не приймалося та довідка про розмір грошового забезпечення позивача від ОСОБА_1 обласного військового комісаріату не надходила.

Зокрема зазначено, що органи Пенсійного фонду виконують функції тільки з призначення та перерахунку пенсій лише на підставі документів, які надходять від уповноважених органів, оскільки розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення/перерахунку пенсії до компетенції органів Пенсійного фонду не належить.

Від другого відповідача – ОСОБА_1 обласного військового комісаріату відзиву на позовну заяву до суду не надходило.

У судове засідання 28.02.2019 року сторони по справі не з'явились, сповіщались належним чином та завчасно про дату, час та місце судового засідання, від представника позивача та представника відповідача – Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області в матеріалах справи наявні клопотання про розгляд справи без їх участі, від другого відповідача – ОСОБА_1 обласного військового комісаріату жодних клопотань або заяв про розгляд справи без участі або перенесення судового засідання на іншу дату до суду не надходило.

Згідно ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про можливість розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Згідно з ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

За правилами предметної підсудності встановленими ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження (п. 1 ч. 1).

За таких обставин суд дійшов висновку про підсудність позовної заяви Петруненка ОСОБА_1 окружному адміністративному суду.

На підставі наказу Міністра оборони України від 05.04.1996 року № 0182 ОСОБА_2 відряджено у розпорядження Генерального прокурора України (а.с. 28).

Наказом Міністра оборони України від 10.07.2012 року № 552 ОСОБА_2 звільнено з військової служби на підставі пункту «г» ч. 7 ст. 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (у зв’язку із скороченням штатів) (а.с. 29).

Відповідно до наказу Генерального прокурора України від 08.08.2012 року № 949к та наказу прокурора Південного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері від 14.08.2012 року № 4, у зв’язку зі звільненням з військової служби в запас, з 14.08.2012 року ОСОБА_2 звільнено з посади заступника військового прокурора Південного регіону України, виключено зі списків особового складу військової прокуратури Південного регіону України, усіх видів забезпечення та направлено на військовий облік до Київського РВК м. Одеси. Вислуга повних років служби позивача станом на 14.08.2012 року складала 23 роки (а.с. 30-31).

З 15 серпня 2012 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області позивачу призначена пенсія за вислугу років, передбачена Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII.

Судом встановлено, що з моменту призначення пенсії ОСОБА_2 здійснювався перерахунок пенсії, у зв'язку зі зміною розміру грошового забезпечення за посадою першого заступника військового прокурора Південного регіону України, що підтверджено довідками Генеральної прокуратури України (а.с. 41-42).

10.12.2018 року позивач звертався до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області з питанням про надання інформації щодо підстав та обставин перерахунку пенсії (а.с. 35-36).

Листом від 26.02.2018 року позивачу надано відповідь, згідно якої повідомлено, що Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» не визначені умови та розміри перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям військових прокуратур, тому довідка про розмір грошового забезпечення не надходила і перерахунок пенсії не проводився. Зокрема зазначено, що розмір пенсії, який виплачується з 01.01.2018 року з урахуванням максимального розміру становить 13730,00 грн. (а.с. 37).

Судом встановлено, що в матеріалах справи міститься перерахунок пенсії з 01.01.2018 року, згідно якого: посадовий оклад 3885,00 грн., оклад за військове звання 135,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 35% 1359,75 грн., робота з таємними виробами, носіями, документами 15% 582,75 грн., надбавка за особливо важливі завдання 95 % 5110,76 грн., премія 130% 14395,24 грн.

Згідно матеріалів справи, ОСОБА_1 обласним військовим комісаріатом підготовлено довідку від 02.04.2018 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 з 01.03.2018 року, згідно якого посадовий оклад 4370,00 грн., оклад за військовим званням (полковник) 1480,00 грн. та надбавка за вислугу років 45% 2632,50 грн. (а.с. 46).

Також суд зазначає, що позивач звертався до ОСОБА_1 обласного військового комісаріату із зверненням від 10.12.2018 року, в якому, зокрема просив надати інформацію щодо надходження до останнього з військової прокуратури Південного регіону України довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для проведення перерахунку з 01.01.2018 року розміру пенсії позивачу у зв’язку з підвищенням з 01.03.2018 року розміру окладу за військове звання «полковник» та розміру процентної надбавки за вислугу років на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 та чи направлялась така довідка ОСОБА_1 обласним військовим комісаріатом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (а.с. 48-49).

Листом від 18.12.2018 року ОСОБА_1 обласним військовим комісаріатом позивачу надано відповідь, в якій зазначено, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.03.2018 року надійшла до ОСОБА_1 обласного військового комісаріату з Генеральної прокуратури України 26.06.2018 року та була направлена до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області 03.07.2018 року за № 4798 (а.с. 50).

Також, листом ОСОБА_1 обласного військового комісаріату від 11.02.2019 року № 924 повідомлено позивача, що підписані та зареєстровані в журналі реєстрації вихідних документів ОСОБА_1 ОВК № 16, том 4 від 03.07.2018 року за № 4798 документи (в тому числі і довідка на ім’я ОСОБА_2В.) отримані представником Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (а.с. 105-106).

Позивач не погоджується з визначенням йому посадового окладу у розмірі 4370,00 грн. та вважає, що ОСОБА_1 обласним військовим комісаріатом невірно обраховано грошове забезпечення ОСОБА_2 та надано невірну довідку, зважаючи на те, що його було звільнено з посади першого заступника військового прокурора, посадовий оклад якого наразі становить 8870,00 грн.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставив, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Даний Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.

У відповідності до частини 3 статті 43 Закону № 2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку (стаття 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб").

Відповідно до частини 1 статті 63 Закону № 2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону проводиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (частина 4 статті 63 Закону № 2262-XII).

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення особи, яка одержує пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення.

Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року встановлений порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 45), пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 45, Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Абзацом 1 пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 30.01.2007 року, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Отже, інформацію до територіальних органів Пенсійного фонду України щодо конкретних розмірів складу грошового забезпечення, з якого повинно бути перерахована пенсія, та відповідну довідку повинен у даному випадку надавати той орган, з якого позивача було звільнено (після відповідного реагування Пенсійним фондом України на повідомлення про наявність підстав для перерахунку пенсії особам із числа колишніх працівників), якщо інше не передбачено цим Порядком.

Разом з цим, абзацом 9 пункту 3 Порядку № 45 передбачено, що особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій проводиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.

Судом встановлено, що на підставі наказу Міністра оборони України від 05.04.1996 року № 0182 ОСОБА_2 відряджено у розпорядження Генерального прокурора України (а.с. 28).

Наказом Міністра оборони України від 10.07.2012 року № 552 ОСОБА_2 звільнено з військової служби на підставі пункту «г» ч. 7 ст. 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (у зв’язку із скороченням штатів) (а.с. 29).

Відповідно до наказу Генерального прокурора України від 08.08.2012 року № 949к та наказу прокурора Південного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері від 14.08.2012 року № 4, у зв’язку зі звільненням з військової служби в запас, з 14.08.2012 року ОСОБА_2 звільнено з посади заступника військового прокурора Південного регіону України, виключено зі списків особового складу військової прокуратури Південного регіону України, усіх видів забезпечення та направлено на військовий облік до Київського РВК м. Одеси. Вислуга повних років служби позивача станом на 14.08.2012 року складала 23 роки (а.с. 30-31).

31.05.2012 року Кабінетом Міністрів України постановою № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» затверджено схеми посадових окладів працівників органів прокуратури згідно з додатками 1-5.

Постановами Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 763, від 09 грудня 2015 року № 1013, від 30 серпня 2017 року № 657 внесені відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 31.05.2012 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури».

Судом встановлено, що постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 657, яка набула чинності з 06 вересня 2017 року, затверджено зміни до Схеми посадових окладів працівників місцевих прокуратур, військових прокуратур гарнізонів та прирівняних до них прокуратур, де визначено місячний посадовий оклад першого заступника прокурора у розмірі 8870,00 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, Генеральною прокуратурою України надавались довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 від 29.12.2016 року № 18-1774зп, від 29.12.2016 року № 18-1775зп та 19.06.2018 року № 18-95зп, якими визначався розмір грошового забезпечення позивача відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 31.05.2012 року (із відповідними змінами) (а.с. 41-42,51).

Судом встановлено, що ОСОБА_2 звільнено з посади заступника військового прокурора Південного регіону України, виключено зі списків особового складу військової прокуратури Південного регіону України, про що свідчать наказ Генеральної прокуратури України від 08.08.2012 року, а також такі дані підтверджувались Генеральною прокуратурою у довідках про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 від 29.12.2016 року № 18-1774зп, від 29.12.2016 року № 18-1775зп та 19.06.2018 року № 18-95зп (а.с. 41-42,51)., де вказано, що ОСОБА_2 звільнено саме з органів військової прокуратури з посади першого заступника військового прокурора.

Отже, зважаючи на положення абзацу 9 пункту 3 Порядку № 45 перерахунок пенсії ОСОБА_2 має проводитись на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, виданої установою, до якої ОСОБА_2 було відряджено та з урахуванням посади, на якій він перебував та з якої було звільнено із служби у зв'язку з виходом на пенсію, а саме – першого заступника військового прокурора Південного регіону України.

Таким чином, зважаючи на викладені обставини, оскільки ОСОБА_2 звільнено саме з органів військової прокуратури з посади першого заступника військового прокурора Південного регіону України, наявний обов'язок Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок пенсії відповідача на підставі відповідної довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 виданою Генеральною прокуратурою України від 19.06.2018 року № 18-95зп (а.с. 51).

Враховуючи зазначені обставини, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог про визнання протиправними дій ОСОБА_1 обласного військового комісаріату, які полягають у складанні та направленні на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки від 02.04.2018 року № ЮО112111 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виходячи з розміру посадового окладу командира кадру танкової роти, а не з розміру посадового окладу першого заступника військового прокурора Південного регіону України.

Втім, враховуючи зазначені обставини, суд вважає за необхідне частково задовольнити позовну вимогу щодо визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, які полягають у проведення перерахунку пенсії на підставі довідки від 02.04.2018 року № ЮО 112111, виданої ОСОБА_1 обласним військовим комісаріатом, виходячи з розміру посадового окладу командира кадру танкової роти, а не з розміру посадового окладу першого заступника військового прокурора Південного регіону України шляхом визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_2 з розміру посадового окладу першого заступника військового прокурора Південного регіону України з наступних підстав.

Так, уповноважені органи Пенсійного фонду України з 01.01.2007 року здійснюють функції щодо призначення (перерахування) та виплати пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» на підстав ст. 99 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 року № 1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян».

Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, документи для призначення та проведення перерахунку пенсій подаються до органів Пенсійного фонду України уповноваженими структурними підрозділами міністерств та інших державних органів.

Тобто, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області призначає/перераховує пенсії лише на підставі документів, які надходять від уповноважених органів, оскільки розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення/перерахунку пенсії до компетенції органів Пенсійного фонду не належить, а первинні документи, які містять відомості щодо розміру грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб наявні лише у органів, де проходили службу особи.

За таких обставин, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснювало свої прямі функціональні обов’язки при здійсненні перерахунку пенсії позивача на підставі отриманої від ОСОБА_1 обласного військового комісаріату довідки від 02.04.2018 року.

Що стосується позовних вимог про визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, яка полягає у не проведенні перерахунку з 01.01.2018 року пенсії у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців військових прокуратур на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», а також на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» суд зазначає наступне.

Пункт 4 Порядку № 45 передбачає, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-XII. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням (п. 5 Порядку №45).

Як встановлено судом, Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури затверджено схеми окладів, зокрема, підвищено посадові оклади працівників прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, м.Києва та м. Севастополя, військових прокуратур регіонів і прирівняних до них прокуратур, яка набрала законної сили 06.09.2017.

Відповідно до абз. 2 п. 2 Порядку № 45 Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

За приписами п. 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Разом з цим, згідно з абз. 1 п. 2 Порядку № 45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Тобто, процедура видачі довідок для перерахунку пенсії, яка врегульована нормами п. 1-3 Порядку № 45 поширюється виключно на державні органи, зазначені в абз. 1 п. 2 Порядку № 45, серед яких відсутня Генеральна прокуратура України.

Таким чином, оскільки на Генеральну прокуратуру України не покладено зобов'язання повідомляти у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям, в той час як постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" підвищено посадові оклади працівників прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та м. Севастополя, військових прокуратур регіонів і прирівняних до них прокуратур, яка набрала законної сили 06.09.2017року, то саме зазначена постанова та довідка, видана на її виконання, є належною підставою для проведення перерахунку пенсії позивачу відповідно до ст. 63 Закону № 2262-XII.

За таких обставин суд дійшов висновку про задоволення зазначених позовних вимог.

Щодо позовної вимоги про зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок з 01.01.2018 року пенсії, враховуючи грошове забезпечення у розмірі 70368,8 грн., встановленому за посадою першого заступника військового прокурора Південного регіону України, з урахуванням посадового окладу, окладу за військовим званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, а саме: посадового окладу першого заступника військового прокурора Південного регіону України у розмірі 8870 грн.; окладу за військовим званням полковника у розмірі 1480 грн.; надбавки за вислугу років у розмірі 45 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням, тобто у сумі 4657,5 грн.; надбавки за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, у розмірі 15 відсотків окладу, тобто у сумі 1330,5 грн.; надбавки за виконання особливо важливої роботи у розмірі 95 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, тобто у сумі 14257,13 грн.; премії у розмірі 130 відсотків відповідної суми місячного грошового забезпечення, тобто у сумі 39773,67 грн., а також з урахуванням підвищення пенсії, передбаченого статтею 15 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» для учасників бойових дій, здійснивши виплату перерахованої пенсії починаючи з 01.01.2018 року за виключенням фактично виплачених сум, суд зазначає таке.

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до приписів пункту 5 Порядку № 45 (у редакції, що діяла на час видачі довідки) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосування такої зброї, та у військових частинах , що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися для 01.01.2008 для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Відповідно до приписів до абз.5 п. 5 Порядку перерахунку пенсій для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів - інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Пунктом 1 Постанови кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» передбачено, що перерахунку підлягають пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. N 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі-Постанова 103).

Таким чином, при перерахунку пенсії особам, звільненим з військової служби до 01.03.2018, відповідно до Постанови 103, ураховуються розмір окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткова надбавка за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби. Додаткові види грошового забезпечення та премії, скасовані, чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою для перерахунку пенсії не враховуються.

Крім того, як вже було встановлено судом, перерахунок пенсії ОСОБА_2 має проводитись на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, виданої установою, до якої ОСОБА_2 було відряджено та з урахуванням посади, на якій він перебував та з якої було звільнено із служби у зв'язку з виходом на пенсію, а саме – першого заступника військового прокурора Південного регіону України в той час, як Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області призначає/перераховує пенсії лише на підставі документів, які надходять від уповноважених органів, оскільки розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення/перерахунку пенсії до компетенції органів Пенсійного фонду не належить, а первинні документи, які містять відомості щодо розміру грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб наявні лише у органів, де проходили службу особи.

З урахуванням викладеного, оскільки у наданій Генеральною прокуратурою України довідці від 19.06.2018 року № 18-95зп відсутні щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, а позивачем позовних вимог щодо надання нової довідки з включенням додаткових видів забезпечення заявлено не було, суд дійшов висновку, що в цій частині позовних вимог слід відмовити.

Що стосується позовних вимог про визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, які полягають у застосуванні обмеження максимального розміру пенсії на підставі статті 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року № 3668-VI (з наступними змінами і доповненнями) суд зазначає наступне.

Доводи позивача щодо того, що додатком 16 до постанови Кабінету Міністрів України №704 надбавка за вислугу років від 20 до 25 років була збільшена з 35 до 45 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням до уваги судом не беруться, оскільки питання правомірності включення до довідки про розмір грошового забезпечення позивача, виданої Генеральною прокуратурою України, складових у тому чи іншому розмірі не є предметом спору у даній справі, а орган, уповноважений видавати таку довідку (в даному випадку Генеральна прокуратура України) не є відповідачем у цій справі.

Позовні вимоги про визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, які полягають у застосуванні обмеження максимального розміру пенсії на підставі статті 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 28.07.2011 року № 3668-VI (з наступними змінами і доповненнями) суд вважає передчасними, оскільки перерахунок Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області на підставі довідки, виданої Генеральною прокуратурою України від 19.06.2018 року № 18-95зп, ще не здійснювався, а тому у задоволенні зазначеної позовної вимоги слід відмовити враховуючи її передчасність та відсутність порушеного права позивача.

Що стосується позовних вимог про зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити обчислення (розрахунок), перерахунок і виплату з 01.01.2018 року та у подальшому довічної пенсії за вислугу років (з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень та премії) без обмеження її максимального розміру, у тому числі без обмеження її максимальним розміром у виді десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, застосування якого передбачено статтею 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року № 3668-VI (з наступними змінами і доповненнями), враховуючи надані судом висновки за попередніми позовними вимогами, суд дійшов висновку про необхідність часткового задоволення зазначеної позовної вимоги шляхом зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити обчислення (розрахунок), перерахунок і виплату з 01.01.2018 року пенсії ОСОБА_2 на підставі довідки від 19.06.2018 року № 18-95зп.

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно зясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Згідно положень ст. 75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.

Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню.

Згідно ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

За приписами ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Позивач звільнений від спрати судового збору на підставі ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 6, 8, 9, 14, 22, 139, 241, 242-246, 250, 255, 295, КАС України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_2 (місце проживання: 65049, АДРЕСА_1; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) до ОСОБА_1 обласного військового комісаріату (місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Пироговська, 6; код ЄДРПОУ 08402040), Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83; код ЄДРПОУ 20987385) про визнання протиправними дії щодо складання та направлення довідки від 02.04.2018 року, не здійснення перерахунку пенсії від 01.01.2018 року та зобов’язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії ОСОБА_1 обласного військового комісаріату, які полягають у складанні та направленні на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки від 02.04.2018 року № ЮО112111 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виходячи з розміру посадового окладу командира кадру танкової роти, а не з розміру посадового окладу першого заступника військового прокурора Південного регіону України.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_2 з розміру посадового окладу першого заступника військового прокурора Південного регіону України.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, яка полягає у не проведенні перерахунку з 01.01.2018 року пенсії у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців військових прокуратур на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», а також на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити обчислення (розрахунок), перерахунок і виплату з 01.01.2018 року пенсії ОСОБА_2 на підставі довідки від 19.06.2018 року № 18-95зп за виключенням фактично виплачених сум.

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржено безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів в порядку приписів ст. 295 КАС України.

Рішення набирає законної сили згідно з приписами ст. 255 КАС України.

Пунктом 15.5 розділу VII «Перехідні положення» КАС України від 03 жовтня 2017 року визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 07.03.2019 р.

Суддя О.М. Тарасишина

.