
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
07 березня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/457/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 (далі – позивач) до управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (далі – відповідач), в якому позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області щодо нездійснення призначення пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням довідки від 20 грудня 2005 року № 258 про заробіток для обчислення пенсії, виданої з урахуванням особових рахунків за період з 1990 року по 1994 рік, та архівної довідки від 20 грудня 2005 року № 258, виданої Фабричненською сільською радою Лутугинського району Луганської області;
- зобов’язати управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області провести призначення пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідки від 20 грудня 2005 року № 258 про заробіток для обчислення пенсії, виданої з урахуванням особових рахунків за період з 1990 року по 1994 рік, та архівної довідки від 20 грудня 2005 року № 258, виданої Фабричненською сільською радою Лутугинського району Луганської області.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 13 серпня 2018 року він звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії на підставі оригіналів довідок від 20 грудня 2005 року № 258 про заробіток для обчислення пенсії, виданої на підставі особових рахунків за 1990-1994 роки, та про обчислення пенсії, архівної довідки, виданої Фабричненською сільською радою Лутугинського району Луганської області. Втім, відповідач здійснив призначення пенсії за період з 01 липня 2000 року по 31 травня 2015 року без урахування наданих позивачем довідок про заробіток для обчислення пенсії (на підставі особових рахунків за 1990-1994 роки), довідки про обчислення пенсії та архівної довідки від 20 грудня 2005 року № 258.
Листом від 15 листопада 2018 року № 623/К-4 управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області повідомило позивача, що оскільки довідка від 20 грудня 2005 року № 258, видана Фабричненською сільською радою Лутугинського району Луганської області, місцерозташування якої відноситься до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам, як того вимагають положення статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», є неможливим.
Позивач вважає бездіяльність відповідача протиправною та такою, що порушує його конституційні права.
Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) 18 лютого 2019 року за вхідним реєстраційним № 9027/2019 подало відзив на позовну заяву від 14 лютого 2019 року № 3258/07-20 (арк. спр. 25-26), в якому відповідач зазначив, що з 07 вересня 2018 року позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області та отримує пенсію за віком. 06 листопада 2018 року позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області із запитом на інформацію, в якому просив надати інформацію про порядок призначення пенсії, розмір призначеної пенсії та повідомити чи врахована в розрахунок розміру пенсії заробітна плата відповідно до довідки від 20 грудня 2005 року № 258 про заробіток для обчислення пенсії за період з 1990 року по 1994 рік, довідки від 20 грудня 2005 року № 258 про обчислення пенсії та архівної довідки від 20 грудня 2005 року № 258, виданих Фабричненською сільською радою Лутугинського району Луганської області.
Листом від 15 листопада 2018 року за № 623/К-4 управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області повідомило позивача про неможливість врахування даних довідок для обчислення пенсії з огляду на таке.
Згідно з частиною першою статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Згідно з частиною першою статті 44 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» заява про призначення пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій врегульоване Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1).
Відповідно абзацу другого підпункту 3 пункту 2.1 Порядку № 22-1 за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
Згідно з пунктом 2.10 Порядку № 22-1 довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств. установ чи організацій або архівними установами.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії повинна містити назви первинних документів, на підставі яких вона видана та їх місцезнаходження.
Відповідно до пункту 4.2 Порядку № 22-1 при прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).
Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформления у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
З вищенаведеного вбачається, що обов’язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 1 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами із вказівкою їх назви та місця розташування у відповідній довідці.
Надані позивачем довідку від 20 грудня 2005 року № 258 про заробіток для обчислення пенсії за період з 1990 року по 1994 рік, довідку від 20 грудня 2005 року № 258 про обчислення пенсії та архівну довідку від 20 грудня 2005 року № 258, які видані Фабричненською сільською радою Лутугинського району Луганської області, неможливо врахувати для обчислення пенсії, тому як усі первинні документи знаходяться у с. Фабричне Лутугинського району Луганської області, яке відноситься до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, який затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085-р. Тому провести перевірку довідок не можливо.
Окрім того в архівній довідці від 20 грудня 2005 року № 258 відсутня інформація, що Фабричненська сільська рада Лутугинського району Луганської області, є правонаступником СТОВ «Луганська птахофабрика». Довідка від 20 грудня 2005 року № 258 про заробіток для обчислення пенсії не відповідає формі довідки про заробітну плату для обчислення пенсії Порядку № 22-1 (додаток № 1).
З урахуванням викладеного, відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою від 06 лютого 2019 року про відкриття провадження в адміністративній справі судом ухвалено розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до положень пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) (арк. спр. 1-2).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 КАС України, судом встановлено таке.
ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) 13 серпня 2018 року звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії за віком, до якої додав документи, зазначені в розписці-повідомленні від 13 серпня 2018 року № 2587. Серед документів, зазначених в розписці-повідомленні, є довідка від 20 грудня 2005 року № 258 про заробітну плату за період страхового стажу до 01 липня 2000 року, архівна довідка від 20 грудня 2005 року № 258 (арк. спр. 30, 30 зв.).
З 07 вересня 2018 року позивачу призначено довічно пенсію за віком у місячному розмірі 2466,78 грн, про що свідчить протокол управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 22 серпня 2018 року № 2587 (арк. спр. 27).
Відповідно до розрахунку стажу до протоколу управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 22 серпня 2018 року № 2587 до страхового стажу позивача серед іншого зараховано період роботи з 09 січня 1979 року по 30 червня 2000 року, що складає 21 рік 5 місяців 23 дні (арк. спр. 27 зв.)
Для обчислення розміру пенсії взято заробітну плату позивача, починаючи з 01 липня 2000 року, про що свідчить відповідний розрахунок (арк. спр. 28-29).
05 листопада 2018 року позивач звернувся до відповідача із запитом на інформацію, в якому серед іншого просив надати інформацію про порядок призначення пенсії, розмір призначеної пенсії та інформацію щодо того, чи була врахована при розрахунку розміру пенсії заробітна плата (дохід) за 60 календарних місяців до 01 липня 2000 року на підставі наданих ним довідок (арк. спр. 13).
Листом від 15 листопада 2018 року за № 623/К-4 управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області повідомило позивача, що оскільки довідка від 20 грудня 2005 року № 258, видана Фабричненською сільською радою Лутугинського району Луганської області, місцерозташування якої відноситься до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам, як того вимагають положення статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», не є можливим, внаслідок чого призначити пенсію з урахуванням вищевказаної довідки відсутні законні підстави. Також довідка про заробітну плату не відповідає вимогам Порядку № 21-1 (арк. спр. 14).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Закон України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Відповідно до статті 1 Закону № 1058-IV (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;
страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
Відповідно до частини першої статті 5 Закону № 1058-IV цей Закон регулює відносини, що виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.
Відповідно до абзаців другого, третього частини першої статті 26 Закону № 1058-IV починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року не менше 25 років.
Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (абзац перший частини першої статті 24 Закону № 1058-IV).
Відповідно до абзацу першого частини другої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до частини першої статті 27 Закону № 1058-IV розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.
За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону (абзац перший частини другої статті 27 Закону № 1058-IV).
Згідно з абзацом першим частини першої статті 40 Закону № 1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини (абзац четвертий частини першої статті 40 Закону № 1058-IV).
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (абзац п’ятий частини першої статті 40 Закону № 1058-IV).
Згідно з частиною першою статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 45 Закону № 1058-IV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону (частини друга, п’ята статті 45 Закону № 1058-IV).
Згідно з абзацом першим пункту 1.1 розділу I «Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії» Порядку № 22-1 заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім’ї у зв’язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об’єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).
Відповідно до абзацу першого підпункту 2 пункту 2.1 розділу ІІ «Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший» Порядку № 22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі - відділ персоніфікованого обліку), надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27 березня 2018 року № 8-1) (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.
Абзацами першим, другим підпункту 3 пункту 2.1 розділу II «Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший» Порядку № 22-1 встановлено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року (додатки 3, 4 до Положення). За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
Довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми. Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об'єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії (абзаци перший-третій пункту 2.10 розділу II «Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший» Порядку № 22-1).
Тобто, єдиною і обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами, зокрема, виписками з особових рахунків, платіжними відомостями та іншими документами про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом України, зокрема, у постановах від 17 березня 2015 року у справі № 21-11а15, від 15 грудня 2015 року у справі № 2-а/576/29/14, та Верховним Судом, зокрема, у постановах від 13 лютого 2018 року у справі № 358/1179/17, від 24 квітня 2018 року у справі № 686/6278/17.
Судом встановлено, що довідка від 20 грудня 2005 року № 258 про заробіток для обчислення пенсії, видана Фабричненською сільською радою Лутугинського району Луганської області, не підтверджена первинними документами.
Також судом встановлено, що довідка від 20 грудня 2005 року № 258 про заробіток для обчислення пенсії, видана Фабричненською сільською радою Лутугинського району Луганської області, не відповідає змісту та формі Довідки про заробітну плату для обчислення пенсії, наведеним у Додатку 1 до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (пункт 2.1 розділу ІІ). Зокрема, у довідці від 20 грудня 2005 року № 258 про заробіток для обчислення пенсії не зазначено, що на всі виплати нараховано страхові внески (єдиний внесок).
Оскільки заробітна плата із страхового стажу до 01 липня 2000 року може братися для обчислення пенсії тільки на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у встановленому законодавством порядку, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, правові підстави для обчислення позивачу пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи з 01 січня 1990 року по 31 грудня 1994 року на підставі довідки від 20 грудня 2005 року № 258 про заробіток для обчислення пенсії та архівної довідки від 20 грудня 2005 року № 258, виданих Фабричненською сільською радою Лутугинського району Луганської області, відсутні.
За встановлених в цій справі обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин суд дійшов висновку, що позовні вимоги необґрунтовані і у задоволенні позову слід відмовити повністю.
За правилами статті 139 КАС України понесені позивачем витрати у виді судового збору за подання даного позову покладаються на позивача та відшкодуванню не підлягають.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: 92025, Луганська область, Лутугинський район, с. Фабричне, вул. Мира, буд. 16, фактичне місце проживання: 93416, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Новікова, буд. 13 А, кв. 72) до управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (ідентифікаційний код 21792459, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд. 9) про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя ОСОБА_2