
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1340/4596/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2019 року
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Крутько О.В.,
за участю секретаря судового засідання Лізогуб В.В.,
позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1, позивач) до Рудківської міської ради (далі – відповідач) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов’язання до вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1, в якій позивач просить суд:
-визнати протиправним та нечинним рішення Рудківської міської ради №239 від 28.03.2017 року “Про затвердження Положення про порядок надання громадянам у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд із земель комунальної власності м.Рудки”;
-визнати протиправним та скасувати рішення Рудківської міської ради від 23.04.2018 року №283 про відмову ОСОБА_1 у задоволенні заяви про безоплатну приватизацію земельної ділянки орієнтовною площею 0,1 га розташованої по вул.Садова-Східна в м.Рудки Самбірського району Львівської області для будівництва і обслуговування житлового будинку, будівель та споруд;
-зобов’язати Рудківську міську раду на черговій сесії повторно розглянути заяву ОСОБА_1 19.04.2018 року – про безоплатну приватизацію земельної ділянки орієнтованою площею 0,1 га розташованої по вул.Садова-Східна в м.Рудки Самбірського району Львівської області для будівництва і обслуговування житлового будинку, будівель та споруд.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 19.04.2018 року звернувся до Рудківської міської ради із заявою про надання у порядку безоплатної приватизації вільної земельної ділянки, розташованої по вул.Садова-Східна в м.Рудки Самбірського району Львівської області для будівництва і обслуговування житлового будинку, будівель та споруд площею 0,1 га. Рудківською міською радою з урахуванням «Положення про порядок надання громадянам у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд із земель комунальної власності м.Рудки» затвердженого рішенням XVI-ої сесії Рудківської міської ради №239 від 28.03.2017 року прийнято рішення про відмову у наданні вищевказаної земельної ділянки. Вважає, що відповідачем вимоги Земельного кодексу України не дотримано. Крім того, зазначає, що аналогічне за змістом Положення було предметом судових розглядів (справа №876/4420/16 та справа №876/1338/17).
Ухвалою від 05.10.2018 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 06.11.2018 року.
06.11.2018 року підготовче засідання відкладено на 29.11.2018 року.
29.11.2018 року протокольною ухвалою суду закрито підготовче засідання та призначено справу до судового розгляду на 26.12.2018 року.
26.12.2018 року у судовому засіданні оголошено перерву до 05.02.2019 року.
05.02.2019 року у судовому засіданні оголошено перерву до 28.02.2019 року.
Позивачем подано до суду додаткові пояснення до позовної заяви та відповідь на відзив на позовну заяву, які містять обґрунтування аналогічні, тим які містяться у позовній заяві.
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві, відповіді на відзив відповідача та додаткових пояснення до позовної заяви.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві на позовну заяву від 01.11.2018 року. Зазначає, що «Положення про порядок надання громадянам у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд із земель комунальної власності м.Рудки» затверджене рішенням XVI-ої сесії Рудківської міської ради №239 від 28.03.2017 року розроблялося на підставі Конституції України, Земельного кодексу України, Закону України «Про землеустрій», Закону України «Про місцеве самоврядування», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» з метою врегулювання взаємовідносин у сфері надання мешканцям м.Рудки земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд із земель комунальної власності Рудківської міської ради та забезпечення цільового використання земельних ділянок, прозорості процедури безоплатного надання земельних ділянок у власність. Земельні ділянки відповідно до прийнято Положення надаються громадянам, які зараховані до списку громадян, які бажають отримати земельну ділянку для індивідуального житлового будівництва у м.Рудки, на підставі поданих заяв та рішень виконавчого комітету Рудківської міської ради про зарахування у список. Вважає, що Рудківська міська рада правомірно відмовила позивачу у наданні у приватну власність земельної ділянки, оскільки це б породило численні спори громадян, які перебувають на обліку щодо отримання земельних ділянок у приватну власність на безоплатній основі з 2008 року. Крім того, стверджує, що Виконавчий комітет Рудківської міської ради не заперечує про зарахування гр.ОСОБА_1 до списку громадян, які подали заяви про виділення земельних ділянок під забудову власного будинку, при умові подачі ним відповідних документів на розгляд виконавчого комітету.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, оцінивши докази, які мають значення для справи суд виходив з наступного.
19.04.2018 року позивач звернувся до Рудківського міського голови із заявою про надання у порядку безоплатної приватизації земельної ділянки площею 0,1 га для будівництва та обслуговування житлового будинку та підсобних приміщень.
Рішенням Рудківської міської ради Самбірського району Львівської області від 23.04.2018 року №283 з урахуванням «Положення про порядок надання громадянам у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд із земель комунальної власності м.Рудки» затвердженого рішенням XVI-ої сесії Рудківської міської ради №239 від 28.03.2017 року позивачу відмовлено у наданні в порядку безоплатної приватизації земельної ділянки площею 0,10 га для будівництва та обслуговування житлового будинку та підсобних приміщень у м.Рудки.
Позивач вважає, рішення відповідача протиправними та таким, що порушують його конституційне право на отримання у порядку безоплатної приватизації земельної ділянки.
Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.
У відповідності до вимог ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.12 Земельного кодексу України, до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить зокрема: а) розпорядження землями територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.
Згідно ст.40 Земельного кодексу України, громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом. Понад норму безоплатної передачі громадяни можуть набувати у власність земельні ділянки для зазначених потреб за цивільно-правовими угодами.
Відповідно до ст.116 Земельного кодексу країни, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.
Земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.
Згідно ст.121 Земельного кодексу України, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:
а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;
б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;
в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;
г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;
ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;
д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.
Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).
Розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв'язку з набуттям ним права власності на жилий будинок, не може бути меншим, ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, встановлений частиною першою цієї статті (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим).
Відповідно до частини шостої статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.
До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). ОСОБА_3 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Згідно з положеннями частини сьомої наведеної статті, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Згідно зі статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради, серед інших, вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.
Відповідно до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення місцевої ради приймаються у формі відповідних рішень, прийнятих на сесії місцевої ради та рішень виконавчого комітету.
Земельним кодексом України визначено вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, зокрема: невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. При цьому, чинним законодавством передбачено, що рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою або відмову у наданні такого дозволу орган місцевого самоврядування приймає виключно на пленарних засіданнях відповідної ради.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 27 лютого 2018 року в справі № 545/808/17.
Згідно матеріалів справи, ОСОБА_1 19.04.2018 року звернувся до Рудківського міського голови із заявою про надання у порядку безоплатної приватизації земельної ділянки площею 0,1 га для будівництва та обслуговування житлового будинку та підсобних приміщень.
Рішенням Рудківської міської ради Самбірського району Львівської області від 23.04.2018 року №283 з урахуванням «Положення про порядок надання громадянам у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд із земель комунальної власності м.Рудки» затвердженого рішенням XVI-ої сесії Рудківської міської ради №239 від 28.03.2017 року позивачу відмовлено у наданні в порядку безоплатної приватизації земельної ділянки площею 0,10 га для будівництва та обслуговування житлового будинку та підсобних приміщень у м.Рудки. Згідно вказаного Положення позивачу необхідно зареєструватися в черзі на отримання земельної ділянки серед громадян, які подали заяви про виділення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва у м.Рудки, облік яких ведеться у міській раді м. Рудки. Загальна чисельність зареєстрованих в черзі громадян становить 380 осіб.
Суд наголошує, що положення статей 116, 118, 121, 122, 123 Земельного кодексу України надають відповідачу повноваження на вирішення питання про надання або відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації та зобов'язують мотивувати відмову у наданні такого дозволу, а також визначають підстави, з яких така відмова, може бути прийнята.
Таким чином, законодавством України чітко визначено вирішено питання безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, зокрема розгляд заяв на сесії, а згодом у випадку надання дозволу на розробку проекту землеустрою, підготовка та подання відповідних документів.
Відповідачем вимоги Земельного кодексу України не дотримано.
Щодо покликань відповідача на «Положення про порядок надання громадянам у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд із земель комунальної власності м.Рудки» затвердженого рішенням XVI-ої сесії Рудківської міської ради №239 від 28.03.2017 року, як підставу для відмови позивачу у наданні в порядку безоплатної приватизації земельної ділянки площею 0,10 га для будівництва та обслуговування житлового будинку та підсобних приміщень у м.Рудки, суд зазначає наступне.
Згідно ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування» ОСОБА_3 в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.
Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням. Результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.
В актах та проектах актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування не може бути обмежено доступ до інформації про витрати чи інше розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним чи комунальним майном, у тому числі про умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримують ці кошти або майно, а також до іншої інформації, обмеження доступу до якої заборонено законом.
Відповідачем не надано доказів оприлюднення рішення Рудківської міської ради №239 від 28.03.2017 року “Про затвердження Положення про порядок надання громадянам у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд із земель комунальної власності м.Рудки”, оскільки сайт, на якому за покликанням відповідача було його оприлюднено не працює.
Крім того, Положенням про порядок надання громадянам у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд із земель комунальної власності м.Рудки встановлено інший порядок надання громадянам у власність земельних ділянок ніж встановлений Земельним кодексом України.
Тобто норми підзаконного нормативного акту не відповідають нормам закону, а отже, Положення слід визнати нечинним.
З огляду на вищенаведене, суд приходить висновку, про визнання протиправним та нечинним «Положення про порядок надання громадянам у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд із земель комунальної власності м.Рудки» затверджене рішенням Рудківської міської ради №239 від 28.03.2017 року; визнання протиправним та скасування рішення Рудківської міської ради від 23.04.2018 року №283 про відмову ОСОБА_1 у задоволенні заяви про безоплатну приватизацію земельної ділянки орієнтовною площею 0,1 га розташованої по вул.Садова-Східна в м.Рудки Самбірського району Львівської області для будівництва і обслуговування житлового будинку, будівель та споруд; зобов’язання Рудківської міської ради на черговій сесії повторно розглянути заяву ОСОБА_1 19.04.2018 року – про безоплатну приватизацію земельної ділянки орієнтованою площею 0,1 га розташованої по вул.Садова-Східна в м.Рудки Самбірського району Львівської області для будівництва і обслуговування житлового будинку, будівель та споруд.
Частиною другою статті 6 КАС України передбачено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Закон України «Про судоустрій і статус суддів» встановлює, що правосуддя в Україні здійснюється на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів та спрямоване на забезпечення права кожного на справедливий суд.
Відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
Європейський суд з прав людини у рішенні по справі «Рисовський проти України» (№ 29979/04) визнав низку порушення пункту 1 статті 6 Конвенції, статті 1 Першого протоколу до Конвенції та статті 13 Конвенції у справі, пов'язаній із земельними правовідносинами; в ній також викладено окремі стандарти діяльності суб'єктів владних повноважень, зокрема, розкрито елементи змісту принципу «доброго врядування».
Цей принцип, зокрема, передбачає, що у разі якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і послідовний спосіб (рішення у справах «Beyeler v. Italy» № 33202/96, «Oneryildiz v. Turkey» № 48939/99, «Moskal v. Poland» № 10373/05).
Крім того, в рішеннях Європейського суду з прав людини склалася практика, яка підтверджує, що дискреційні повноваження не повинні використовуватися свавільно, а суд повинен контролювати рішення, прийняті на підставі реалізації дискреційних повноважень, максимально ефективно (рішення у справі «Hasan and Chaush v. Bulgaria» № 30985/96).
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги підтверджуються матеріалами справи, не спростовані відповідачем та підлягають до задоволення у повному обсязі.
Відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати належить стягнути з відповідача.
Керуючись ст.ст.14, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та нечинним «Положення про порядок надання громадянам у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд із земель комунальної власності м.Рудки» затверджене рішенням Рудківської міської ради №239 від 28.03.2017 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Рудківської міської ради від 23.04.2018 року №283 про відмову ОСОБА_1 у задоволенні заяви про безоплатну приватизацію земельної ділянки орієнтовною площею 0,1 га розташованої по вул.Садова-Східна в м.Рудки Самбірського району Львівської області для будівництва і обслуговування житлового будинку, будівель та споруд.
Зобов’язати Рудківську міську раду на черговій сесії повторно розглянути заяву ОСОБА_1 19.04.2018 року – про безоплатну приватизацію земельної ділянки орієнтованою площею 0,1 га розташованої по вул.Садова-Східна в м.Рудки Самбірського району Львівської області для будівництва і обслуговування житлового будинку, будівель та споруд.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Рудківської міської ради (81440, Львівська область, Самбірський район, м.Рудки, пл.Відродження, 1, код ЄДРПОУ 04056291) на користь ОСОБА_1 (81440, Львівська область, Самбірський район, м.Рудки, вул.Садова, б.30, ІПН НОМЕР_1) 1409 грн. 60 коп. сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення виготовлено 07 березня 2019 року.
Суддя Крутько О.В.