Рішення № 80313494, 05.03.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.03.2019
Номер справи
520/1369/19
Номер документу
80313494
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710 Рішення

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"05" березня 2019 р. № 520/1369/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі

Головуючого судді Спірідонов М.О.

за участю секретаря судового засідання Мадевська Е.Д.

представника відповідача - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом

Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 61001, РНОКПП: НОМЕР_1) до Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області(пр. Науки, буд. 40, 6-й поверх, м. Харків, 61166, Код ЄДРПОУ: 40324829) про визнання протиправним та скасування рішення ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Фізична особа - підприємець ОСОБА_2, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в якому просить суд:

1. Визнати протиправним і скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області - “Повідомлення про прийняття рішення про відмову внесення змін про оператора ринку та потужність” від 01.02.2019 року № 39.1/166.

2. Зобов’язати Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області внести зміни до відомостей Державного реєстру потужностей операторів ринку, а саме додатково зазначити вид діяльності - реалізація харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 °С і залишатися придатними для споживання людиною, щодо потужності під реєстраційним номером г-UА-20-29-4341.

3. Стягнути з Відповідача судові витрати (судовий збір) в сумі 1921 гривні.

В обґрунтування позову зазначено, що рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області - “Повідомлення про прийняття рішення про відмову внесення змін про оператора ринку та потужність” від 01.02.2019 року № 39.1/166 є незаконним та таким, що порушує права позивача, а отже підлягає скасуванню.

Позивач в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача в судове засідання з’явився, щодо задоволення позовних вимог заперечував зазначивши, що рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області - “Повідомлення про прийняття рішення про відмову внесення змін про оператора ринку та потужність” від 01.02.2019 року № 39.1/166 є законним та таким, що винесено в межах чинного законодавства України, а отже не підлягає скасуванню.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вивчивши норми матеріального та процесуального права, якими врегульовані спірні правовідносини вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.

Судом встановлено, що за позивачем відповідачем було проведено державну реєстрацію потужності реєстраційний номер r-UA-20-29-4341 за видом діяльності, пов’язаної з харчовими продуктами, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 С і залишатися придатними для споживання людиною, а саме: транспортування, інший вид діяльності: транспортування, діяльність буде здійснюватися оператором ринку за адресою АДРЕСА_2.

23.01.2019 року позивачем на адресу відповідача було направлено повідомлення про внесення зміни до відомостей реєстру, а саме: змінити в реєстрі інформацію щодо виду діяльності на реалізація харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 С і залишатися придатними для споживання людей.

Також позивачем в вище зазначеному повідомленні було зазначено, що ця діяльність буде здійснюватися оператором ринку вже на зареєстрованій потужності за адресою АДРЕСА_2 (житловий будинок).

Відповідачем повідомленням від 01.02.2019 року за № 39.1/166 було відмовлено позивачу у внесенні змін з зв’язку тим, що рішення про відмову вже було прийнято двічи (18.09.2018 № 39.1/4131 та 12.12.2018 року № 39.1/5278), а також у зв’язку з тим, що позивачем не було зазначено адреси фактичного розташування потужності з якої маєте намір реалізовувати харчові продукції, а «надання в заяві неповної інформації» є підставою для відмови в державній реєстрації потужностей.

Суд зазначає, що порядок проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам врегульовано Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України 10 лютого 2016 року N 39 який зареєстрованов Міністерстві юстиції України 12 березня 2016 р. за N 382/28512 (далі Порядок) .

Так згідно п.1.2. Порядку у ньому терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" (далі - Закон).

Пунктом 1.3. Порядку встановлено, що оператор ринку харчових продуктів (далі - оператор ринку), який провадить діяльність, що відповідно до вимог Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов'язаний подати до територіального органу компетентного органу заяву про державну реєстрацію потужності, яка використовується на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів, відповідно до цього Порядку.

Так пунктом 1.4. Поряду встановлено, що оператор ринку, який провадить діяльність з виробництва та/або обігу харчових продуктів рослинного походження, не подає до територіального органу компетентного органу заяву про державну реєстрацію потужності, на яку цим оператором ринку отримано експлуатаційний дозвіл.

Положенням п.1.6. Порядку визначено, що державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку.

Пунктом 1.7. Порядку адресою потужності, яка є транспортним засобом або іншим рухомим майном, вважається місцезнаходження (місце проживання) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність.

Положеннями п. 69 ст. 1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» визначено, що потужності - споруди або комплекс споруд, приміщення, будівлі, обладнання та інші засоби, включаючи транспортні засоби, а також територія, що використовуються у виробництві та/або обігу об'єктів санітарних заходів;

Суд зазначає, що адреса потужності повинна відповідати пунктам 2, 3, 4, 5 ч.1 ст.41 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме:

- бути спланованим, сконструйованим та розміщеним для належного утримання, чищення та/або дезінфекції, запобігання або мінімізації будь-якого забруднення, а також здійснення заходів, необхідних для забезпечення гігієнічних вимог, у тому числі заходів з боротьби із шкідниками, запобігання накопиченню бруду, контакту з токсичними речовинами та матеріалами, забрудненню харчових продуктів, підтримання необхідних температурних режимів;

- мати належну природну або механічну вентиляцію. Система вентиляції має бути сконструйована таким чином, щоб механічний потік повітря із забрудненої зони не потрапляв до чистої зони, був забезпечений безперешкодний доступ до фільтрів та інших частин, які необхідно чистити або замінювати;

- забезпечуватися належним природним та/або штучним освітленням приміщення, необхідним для виробництва та/або зберігання харчових продуктів;

- підлога повинна мати достатню дренажну систему, конструкція якої запобігатиме ризику забруднення. При відкритих та/або частково відкритих дренажних каналах рух відходів має бути з чистої до забрудненої зони;

Суд аналізуючи в сукупності вище зазначені пункти Порядку та Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» приходить до висновку, що державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку за відповідною адресою розміщення потужності, єдиним виключенням з зазначеного правила є потужність яка є транспортним засобом або іншим рухомим майном, в цьому випадку адресою потужності є місцезнаходження (місце проживання) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність у всіх інших випадках адресою потужності має бути адреса яка є відмінною від місцезнаходження (місце проживання) оператора ринку та якщо вид діяльності оператора ринку, пов’язана з виробництвом та/або обігу харчових продуктів приміщення в якому розміщується потужність, повинно відповідати нормам визначеним Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Порядок внесення змін до відомостей Реєстру врегульованого п. 5.1. Порядку згідно якого оператор ринку зобов'язаний повідомити територіальний орган компетентного органу про зміни в інформації про оператора ринку та потужність, що визначена у підпунктах 1, 3, 4 пункту 3.5 розділу III цього Порядку, не пізніше 10 робочих днів з дати настання таких змін. Компетентний орган вносить відповідні зміни до відомостей Реєстру протягом 5 робочих днів з дати надходження відповідного повідомлення оператора ринку

Підпунктами 1, 3, 4 пункту 3.5 розділу III цього Порядку визначено що рішення про державну реєстрацію потужності містить таку інформацію:

1) найменування або прізвище, ім'я та по батькові оператора ринку;

3) адреса потужності;

4) вид діяльності, що планується здійснювати з використанням потужності;

Суд аналізуючи вище зазначені положення п. 5.1 та п. 1, 3, 4 пункту 3.5 Порядку в сукупності приходить до висновку, що зазначеними пунктами передбачено лише внесення змін до інформації про оператора рину та потужності в даному випадку вид діяльності, що планується здійснювати з використанням потужності.

Як було встановлено судом вище позивач у своєму повідомленні просив змінити вид діяльності з «пов’язаної з харчовими продуктами, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 С і залишатися придатними для споживання людиною, а саме: транспортування, інший вид діяльності: транспортування» на «реалізація харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 С і залишатися придатними для споживання людей» .

Аналізуючи вище зазначене суд приходить до висновку, що позивач фактично змінюючи вид діяльності в якій планується здійснювати з використанням потужності, а саме: транспортним засобом або іншим рухомим майном харчовими продуктами, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 С і залишатися придатними для споживання людиною на іншу, а саме: реалізацію харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 С і залишатися придатними для споживання людей при цьому не змінюючи адреса потужності намагається провести державну реєстрацію нової потужності яка не є транспортним засобом або іншим рухомим майном .

Суд аналізуючи види діяльні визначені позивачем приходить до висновку, що вони є протилежними за своїм змістом, а отже і потужності які використовуються у цих видах діяльності є відмінними, а отже і вимоги як до потужностей так і до приміщень в яких розташовуються ці потужності є відмінними, а отже в даному випадку позивач зобов’язаний був згідно 1.6 Порядку вказати адресу потужності яка відповідає пунктам 2, 3, 4, 5 ч.1 ст.41 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оскільки згідно вимог ст. 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та окремих показників якості харчових продуктів» обіг харчових продуктів на потужностях, що не відповідають вимогам санітарних заходів забороняється.

Суд зазначає, що згідно положень ст. 77 КАС України позивачем не було надано доказів, що як квартира в якій розміщуються потужності ( жиловий будинк за адресою АДРЕСА_2) так і сама потужність відповідають санітарним нормам.

Враховуючи вище викладене суд приходить до висновку, що оскільки позивачем було надано неповну інформацію то згідно положень п. 3.7 Порядку рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області - “Повідомлення про прийняття рішення про відмову внесення змін про оператора ринку та потужність” від 01.02.2019 року № 39.1/166 винесено відповідачем у відповідності до положень чинного законодавства України.

Керуючись ст.ст.246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 61001, РНОКПП: НОМЕР_1) до Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області(пр. Науки, буд. 40, 6-й поверх, м. Харків, 61166, Код ЄДРПОУ: 40324829) про визнання протиправним та скасування рішення – відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлено 07 березня 2019 року.

Суддя Спірідонов М.О.