Постанова № 80312632, 07.03.2019, Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
07.03.2019
Номер справи
353/68/19
Номер документу
80312632
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 353/68/19

Провадження № 3/353/41/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 березня 2019 року м.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., за участю прокурора Тлумацького відділу Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_1, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумач матеріали справ, які надійшли від Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_4, приватного підприємця, депутата Тлумацької районної ради, гр. України, за ч. 1 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_2, будучи депутатом Тлумацької районної ради Івано-Франківської області та у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме не в строк до 01.04.2018 року, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, а фактично подав дану декларацію 17.05.2018 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Також ОСОБА_2, будучи депутатом Тлумацької районної ради Івано-Франківської області та у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією, 18.07.2018 року придбав рухоме майно, а саме легковий автомобіль марки «HONDA CR-V», кузов № НОМЕР_1, сірого кольору, 2012 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2, вартістю 368334,79 грн., що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів доходів громадян, встановлених на 01.01.2018 року (88100,0 грн), та в порушення ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Також ОСОБА_2, будучи депутатом Тлумацької районної ради Івано-Франківської області та у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією, 14.03.2017 року придбав нерухоме майно, а саме земельну ділянку з кадастровим номером: 2610196601:13:003:0245, загальною площею 0,0778 га, яка розташована на масиві «Рінь» в с. Угорники Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області, вартістю 255044,0 грн., що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів доходів громадян, встановлених на 01.01.2017 року (80000,0 грн), та в порушення ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевої ради. ОСОБА_2 будучи депутатом Олешанської сільської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області, є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеним у підпункті «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно п. 2 ч. 1 роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Опрацюванням відомостей є Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_2 станом на 01.04.2018 року не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, а подав її несвоєчасно, без поважних причин, 17.05.2018 року, тоді як граничною датою подання ним вищевказаної декларації було 31.03.2018 року.

Таким чином ОСОБА_2, порушивши вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми. Відповідно до п. 2 розділу 2 вказаного Порядку суб’єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі.

Встановлено, що відповідно до наявної інформації про зареєстровані транспортні засоби у Національній автоматизованій інформаційній системі, яка входить до Єдиного державного реєстру МВС України, ОСОБА_2 з 18.07.2018 року є власником легкового автомобіля марки «Honda CR-V», кузов № НОМЕР_1, сірого кольору, 2012 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2, вартістю 368334,79 грн.

Також віповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна ОСОБА_2 14.03.2017 року відповідно до договору купівлі-продажу серії та номер 261, виданого 14.03.2017 року, придбав нерухоме майно, а саме земельну ділянку з кадастровим номером: 2610196601:13:003:0245, загальною площею 0,0778 га, розташовану за адресою: масив «Рінь», с. Угорники Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області, вартістю 255044,0 грн.

Враховуючи, що вартість придбаного рухомого майна перевищує 50 прожиткових мінімумів доходів громадян встановлених на 1 січня 2018 року (88100 грн.) та вартість придбаного нерухомого майна перевищує 50 прожиткових мінімумів доходів громадян встановлених на 1 січня 2017 року (80000 грн.), у ОСОБА_2, на виконання вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», виник обов’язок у десятиденний термін з моменту придбання рухомого та нерухомого майна письмово повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані. Тобто упродовж періоду з 00 год. 00 хв. 19.07.2018 року по 23 год. 59 хв. 28.07.2018 року у ОСОБА_2 виник обов’язок повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані стосовно придбання рухомого майна та упродовж періоду з 00 год. 00 хв. 15.03.2017 року по 23 год. 59 хв. 24.03.2017 року у ОСОБА_2 виник обов’язок повідомити Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані стосовно придбання нерухомого майна.

Згідно з відомостями з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 як станом на 28.07.2018 року та 24.03.2017 року, так і до теперішнього дня, не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані, а саме про придбання рухомого майна у вигляді автомобіля марки «Honda CR-V», кузов № НОМЕР_1, сірого кольору, 2012 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2, вартістю 368334,79 грн, а також нерухомого майна у вигляді земельної ділянки з кадастровим номером: 2610196601:13:003:0245, загальною площею 0,0778 га, розташованої за адресою: масив «Рінь», с. Угорники Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області, вартістю 255044,0 грн.

Таким чином ОСОБА_2, порушивши вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, передбачені ч. 2 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Постановою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 22.01.2019 року матеріали справ про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6 КУпАП об’єднані в одне провадження.

Постановою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 22.02.2019 року було зупинено строк розгляду справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_2 до 07.03.2019 року, у зв’язку з перебуванням останнього на лікарняному.

Прокурор Богусевич І.М. вважає доведеним вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, депутатом Тлумацької районної ради ОСОБА_2 Просив визнати його винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

В судовому засіданні ОСОБА_2 роз'яснені права, передбачені ст.268 КУпАП, заяв та клопотань не надходило.

При розгляді справи ОСОБА_2 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, визнав. Зазначив, що він заповнив електронну декларацію та зберіг її у чернетці, таким чином вважаючи, що вона була відправлена до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Також вказав, що він двічі не повідомив НАЗК про суттєві зміни в його майновому стані. Просив його суворо не карати.

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_2, дослідивши матеріали об’єднаної справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, доведена даними, що містяться в: протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією № 12/2019 від 11.01.2019 року (а.с. 5-10), який складений оперуповноваженим Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України старшим лейтенантом поліції ОСОБА_3 з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП, з якого вбачається, що ОСОБА_2 несвоєчасно, без поважних причин, 17.05.2018 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, тоді як граничний термін подачі був 31.03.2018 року; протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією № 10/2019 від 11.01.2019 року (а.с. 40-46) та протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією № 11/2019 від 11.01.2019 року (а.с. 40-46), які складені оперуповноваженим Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України старшим лейтенантом поліції ОСОБА_3 з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП, з яких вбачається, що ОСОБА_2 двічі у встановлений законом строк не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані; рапорті від 10.01.2019 року (а.с. 11, 47, 91), з якого вбачається, що виявлено факти вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією; скріншоту інтернет-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції та копії декларації з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с. 12, 13-21, 48, 49-64, 92, 93-108), з якої вбачається що ОСОБА_2 подав електронну декларацію за 2017 рік 17.05.2018 року, а також не подав повідомлень про суттєві зміни в майновому стані; копії рішення першої сесії Тлумацької районної ради Івано-Франківської області сьомого демократичного скликання № 001-01/15 від 12.11.2015 року (а.с. 24, 67, 111) та додатком до нього (а.с. 25, 68, 112), з яких вбачається, що ОСОБА_2 наділений повноваженнями депутата Тлумацької районної ради Івано-Франківської області; інформації, яка міститься на офіційному сайті Тлумацької районної ради Івано-Франківської області від 09.02.2018 року (а.с. 27, 70, 114), де опублікована інформація про обов’язкок електронного декларування осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування згідно Закону України «Про запобігання корупції»; списку депутатів Тлумацької районної ради Івано-Франківської області ознайомлених з повідомленням на сайті районної ради про обов’язковість подання електронних декларацій за 2017 рік (а.с. 28, 71, 115), у якому міститься особистий підпис ОСОБА_2 від 22.02.2018 року; реєстраційній картці транспортного засобу (а.с. 73), з якої вбачається, що ОСОБА_2 з 18.07.2018 року є власником легкового автомобіля марки «Honda CR-V», кузов № НОМЕР_1, сірого кольору, 2012 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2, вартістю 368334,79 грн.; інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта від 10.01.2019 року (а.с. 116-120), з якої вбачається, що ОСОБА_2 14.03.2017 року відповідно до договору купівлі-продажу серії та номер 261, виданого 14.03.2017 року, придбав нерухоме майно, а саме земельну ділянку з кадастровим номером: 2610196601:13:003:0245, загальною площею 0,0778 га, розташованої за адресою: масив «Рінь», с. Угорники Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області, вартістю 255044,0 грн.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності за законом.

Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_2 за вчинення ним адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, є визнання вини. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_2 за вчинення ним адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, не встановлено.

Вислухавши пояснення ОСОБА_2, заслухавши думку прокурора, та перевіривши матеріали справи, враховуючи характер вчиненного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, позитивну характеристику, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно ОСОБА_2 слід застосувати у відповідності з вимогами ст. 36 КУпАП адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.

На підставі ч. 1 ст. 45, ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст.ст. 36, 40-1, ч.ч. 1, 2 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу:

- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок;

- за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП - в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок;

- за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП - в розмірі ста десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1870 (одна тисяча вісімсот сімдесят) гривень 00 копійок.

На підставі ст. 36 КУпАП призначити ОСОБА_2 остаточне адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1870 (одна тисяча вісімсот сімдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; р/р 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського Апеляційного суду на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд Івано-Франківської області.

Суддя У.Ю. Луковкіна