
Справа № 618/189/19
Провадження № 3/618/33/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2019 року суддя Дворічанського районного суду Харківської області Гніздилов Ю.М., за участю секретаря судового засідання – Рябенко Л. В., прокурора - Кукурузи Р.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1, розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Дворічна справу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, яка надійшла від Управління захисту економіки в Харківської області Департаменту захисту економіки Національної поліції України відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, заміжньої, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, б. 161, фактично проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5, б. 11, кв. 6, на даний час та на момент вчинення адміністративного правопорушення працючої на посаді головного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Дворічанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, не судимої, ідентифікаційний код НОМЕР_1, -
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Дворічанського районного управління Головного управліннія Держпродспоживслужби в Харківській області, будучи відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, несвоєчасно, а саме 03 квітня 2018 року, без поважних причин подала щорічну Е-декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, порушивши при цьому вимоги, встановлені ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала повністю та пояснила, що дійсно несвоєчасно, саме: 03 квітня 2018 року подала щорічну Е-декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Щиро розкаялася у вчиненому.
Прокурор в судовому засіданні вважав доведеною винуватість ОСОБА_1, в зв’язку з чим просив визнати її винною у вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Суддя, вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, та думку прокурора, приходить до наступного.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. При цьому суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до абзацу 11 п. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов’язане з корупцією – це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно - правову відповідальність.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, про що зазначено у ч. 5 ст. 12 цього Закону.
Згідно з п. п. 1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 958/29088, зі змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов’язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством..
Оскільки ОСОБА_1 являється суб’єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції», то необхідною граничною датою подання нею вказаної вище декларації є 01 квітня 2018 року.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1, подала щорічну декларацію 03.04.2018 року о 12 год 33 хв.
Частиною 1 ст. 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 10 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Згідно з ст. 11 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення підтверджується:
- протоколом № 133 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, від 12 лютого 2019 року;
- витягом з наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області від 30.06.2017 №194-к «Про прийняття ОСОБА_1 В.»;
- пам’яткою про відповідальність щодо порушення Закону України «Про запобігання корупції»;
- копію листа з переліком посад суб’єктів декларування Дворічанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області;
- копію посадової інструкції головного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Дворічанського районного управління.
При цьому ОСОБА_1 підтвердила в судовому засіданні, що вона дійсно була ознайомлена з вказаними документами і всі підписи під ними зроблені нею особисто.
Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши зазначені докази на підставі всебічного, повного і об’єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, суддя приходить до висновку, що своїми протиправними діями, пов’язаними з порушенням вимог фінансового контролю, встановлених ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1. В. вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа ОСОБА_1, ступінь її вини, майновий стан. Обставиною, що пом’якшує її відповідальність, передбаченою ст. 34 КУпАП, є щире розкаяння. Обставин, що обтяжують її відповідальність, передбачених ст. 35 КУпАП, не встановлено. Крім того суддя враховує, що ОСОБА_1 раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягалася, адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, вчинила вперше.
За таких обставин суддя вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції відповідної частини статті КУпАП.
Згідно з ст. 40-1 КУпАП, з особи на яку накладено адміністративне стягнення слід стягнути судовий збір у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір».
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 24, 33 - 35, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, п. 4 ч. 1 ст. 213, ст. ст. 221, 283-285, 287 – 289, 291 КУпАП, суддя –
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) грн 00 коп.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений особою не пізніше 15 (п’ятнадцяти) днів з дня вручення йому цієї постанови, а в разі оскарження постанови – не пізніш як через 15 (п’ятнадцять) днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі не сплати ОСОБА_1 штрафу протягом 15 (п’ятнадцяти) днів з метою примусового виконання цієї постанови органам державної виконавчої служби стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу в сумі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн 20 коп., який перерахувати за такими реквізитами: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 10 (десяти) днів з дня її винесення через Дворічанський районний суд Харківської області.
Суддя Ю. М. Гніздилов