Постанова № 80298315, 28.02.2019, Старобільський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
28.02.2019
Номер справи
431/4405/18
Номер документу
80298315
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

28.02.2019

Справа № 431/4405/18

Провадження №3/431/6/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

28 лютого 2019 року Старобільський районний суд Луганської області

у складі: головуючого - судді Колядова В.Ю.,

при секретарі Мозуль С.О.,

за участю прокурора Савченка М.О.,

правопорушника ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Старобільського районного суду справу про адміністративне корупційне правопорушення, яка надійшла з УЗЕ в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, українця, депутата Старобільської міської ради , зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3.,

у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

Встановлено, що закон України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) визначає

правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в

Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних

механізмів.

Відповідно до ч.1 ст. 1 вказаного Закону правопорушення, пов’язане з корупцією це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність;

Частиною першою статті 45 Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, за формою що визначається НАЗК.

Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку, затвердженому рішенням №3 Національного агентства від 10.06.2016 року № 3 (зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Таким чином, ОСОБА_1 будучи депутатом Старобільської міської ради Старобільського району Луганської області є суб’єктом декларування, а тому забов’язаний був подати Декларацію за 2017 рік до 01.04.2018.

Відповідно до пояснень, наданих секретарем Старобільської міської ради ОСОБА_2 та депутатом ради ОСОБА_3 встановлено, що усі депутати Старобільської міської ради належним чином ознайомлені з необхідністю подачі електронних декларацій за 2017 рік, у тому числі і ОСОБА_1

Натомість, згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 подав Декларацію за 2017 рік лише 25.05.2018 о 19 годині 48 хвилин, тобто несвоєчасно.

Матеріали справи про адміністративне правопорушення містять інформацію сайту АЦСК «ДФС», згідно якої, встановлено, що ОСОБА_1 отримав електронний цифровий підпис 30.03.2018, який дійсний до 30.03.2020 року.

Тому, технічна несправність електронного цифрового підпису не є поважною причиною несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1

Відповідно до інформації наданої НАЗК щодо послідовності дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", які вчинив ОСОБА_1 у період з 01.01.2018 по 18.12.2018 встановлено, що останній, увійшов до Реєстру 24.04.2018, натомість почав заповнювати Декларацію лише з 16.05.2018 та подав її після заповнення всіх необхідних розділів – 25.05.2018 о 19 год .48 хв.

Свою провину у скоєнні адміністративного правопорушення в судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав та пояснив, що він несвоєчасно подав Декларацію за 2017 рік, а саме 25.05.2018 через технічну несправність електронно-цифрового підпису, який він отримав в АЦСК «ДФС».

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним та призначити йому покарання.

Вина ОСОБА_1 у скоєному адміністративному корупційному правопорушенні підтверджується сукупністю наступних доказів.

В судовому засіданні ОСОБА_1 не надано доказів, які б підтверджували поважні причини несвоєчасного подання Декларації за 2017 рік.

В діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

До обставин, які пом’якшують відповідальність ОСОБА_1 за скоєне адміністративне правопорушення, слід віднести - не притягнення раніше до відповідальності за вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень. Обставини, які б обтяжували відповідальність за адміністративне правопорушення, відсутні.

Оцінивши та дослідивши приведені докази в їх сукупності суд вважає, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч.1 ст.1726 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи , уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При накладенні стягнення на правопорушника ОСОБА_1, суд відповідно до ч.2 ст.33 КУпАП враховує характер вчиненого адміністративного корупційного правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.

ОСОБА_1 вперше притягається до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується.

Приймаючи до уваги наведене та з метою виховання ОСОБА_1, який вчинив адміністративне корупційне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень, суддя вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у межах санкції ч.1 ст.1726 КУпАП.

Згідно ст.401 КУпАП суд стягує з порушника ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп.

Керуючись ст. ст. 23, 24, 33, ч.1 ст.1726, 283, п.1 ч.1 ст.284, 287, 288 КУпАП, п.п.1, ч.2 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ід.код НОМЕР_1 визнати винним у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850(вісімсот п’ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір у розмірі 384 грв. 20 коп. (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок) отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАГР Код банку отримувача (МФО): 899998 Рахунок отримувача: 31211256026001 Код класифікації доходів бюджету': 22030106.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду.

Суддя Колядов В.Ю.