
Справа № 419/516/19
Провадження № 3/419/224/2019
ПОСТАНОВА
05 березня 2019 року Новоайдарський районний суд Луганської області
у складі: головуючого судді – Іванової О. М.,
при секретарі – Шапка О. О.,
за участю: прокурора – Власенко М. С.,
особи, відносно якої складений протокол про
адміністративне правопорушення – ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Новоайдар Луганської області справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від заступника начальника Управління захисту економіки в Луганській області ДЗЕ Національної поліції України у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, громадянина України, працюючого зварювальником в Дмитрівському ОПНІ, депутата Дмитрівської сільської ради Новоайдарсього району Луганської області, який зареєстрований та фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією № 46 від 20.02.2019 року, складеного оперуповноваженим міжрайонного відділу № 3 Управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, ОСОБА_1 інкримінується вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що полягає в несвоєчасному, без поважних причин, поданні до офіційного веб-сайту НАЗК декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, рішенням Дмитрівської сільської ради Новоайдарського району № 4/1 від 25.12.2015 року «Про затвердження підсумків повторних виборів депутатів сьомого скликання Дмитрівської сільської ради та визнання їх повноважень», додатку №1 до рішення сесії № 4/1 від 25.12.2015 року, визнано повноваження депутата Дмитрівської сільської ради Новоайдарського району ОСОБА_1.
Виконуючи повноваження депутата Дмитрівської сільської ради Новоайдарського району ОСОБА_1, у відповідності до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі-Закон) є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункту 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 01.04.2018 року.
Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подав Декларацію за 2017 рік лише 03.12.2018 року, тобто несвоєчасно.
Згідно послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі-Реєстр), які вчинив ОСОБА_1 у період з 01.01.2018 року по 21.01.2019 року, встановлено, що останній розпочав роботу з Реєстром 03.12.2018 року о 14:40:40 год. та о 15:20:56 год. того ж дня ОСОБА_1 декларація була подана.
Згідно відповіді Дмитрівської сільської ради Новоайдарського району № 352 від 26.12.2018 року встановлено, що повідомлення депутатів ради про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відбувалось на засіданні сесії від 20 лютого 2018 року.
Згідно попередження депутатів Дмитрівської сільської ради сьомого скликання щодо подання декларації за 2017 рік від 20 лютого 2018 року ОСОБА_1 під підпис був ознайомлений про необхідність подання щорічної декларації, порядку та строків її подання.
За період з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року ОСОБА_1 на лікарняному не перебував, сесії Дмитрівської сільської ради відвідував, тому поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 не мав.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Дмитрівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог, передбачених ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 03.12.2018 року без поважних причин, подав до офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в скоєнні адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік ним було подано несвоєчасно у зв'язку із зміною електронної пошти, яка раніше була на російському домені. Після зміни електронної пошти в квітні 2018 року, останній здійснив зміну ЕЦП, про те здійснити вхід до офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції у нього не вийшло. Після цього він більше не намагався подати декларацію до грудня 2018 року.
Заслухавши думку прокурора, який вважав, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією № 46 від 20.02.2019 року (а.с.2-8), письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.10), копією рішення №4/1 четвертої чергової сесії сьомого скликання Дмитрівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області від 25.12.2015 року та додатком №1 до рішення сесії №4/1 від 25.12.2015 року (а.с.22-23), копією Попередження депутатів Дмитрівської сільської ради сьомого скликання щодо подання електронної декларації за 2017 рік (а.с.24-27), копіями списків депутатів, які приймали участь у роботі 32-ї сесії Дмитрівської сільської ради сьомого скликання 20.02.2018 року, 21.03.2018 року, 16.04.2018 року (а.с.28-30), інформацією про дії суб’єкта декларування ОСОБА_1 в інформаційно – телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (а.с.35-38), витягом з офіційного веб-сайту НАЗК (а.с.39-40, 43-46) та іншими матеріалами справи.
Відповідно до п.п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ "Про запобігання корупції" суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункту 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку, затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Згідно ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи дані про особу правопорушника, який протягом року до адміністративної відповідальності не притягався, ступінь його провини, його відношення до скоєного адміністративного правопорушення, обставини справи, зважаючи, що в результаті вчинення правопорушення збитків суспільним інтересам або громадянам діями ОСОБА_1 не заподіяно, суд вважає доцільним, призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Керуючись ст.ст. ч. 1 ст. 172-6, 283, 284 КУпАП, суд –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1700 (одна тисяча сімсот) грн у дохід держави на наступні платіжні реквізити: отримувач коштів УК у Новоайдарському районі 21081100, р/р 31113106012207, код ЄДРПОУ 37895134, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, призначення платежу *;101; НОМЕР_1; штраф (як засіб процесуального примусу), накладений на ОСОБА_1, за постановою № 419/516/19.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, судовий збір у сумі 384,20 грн на наступні платіжні реквізити: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу *;101; НОМЕР_1; судовий збір при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1, Новоайдарський районний суд Луганської області.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови через Новоайдарський районний суд Луганської області.
Суддя О. М. Іванова