Постанова № 80285760, 18.02.2019, Чернігівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
18.02.2019
Номер справи
329/79/19
Номер документу
80285760
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 329/79/19

Провадження № 3/329/19/2019

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2019 року смт Чернігівка

Чернігівський районний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді - Богослова А.В.,

за участі: секретаря судового засідання - Силаєвої Т.М.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, що надійшли з Чернігівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, громадянки України, проживаючої та зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, фізична особа-підприємець, до адміністративної відповідальності раніше не притягувалася,

про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.166-22 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, будучи фізичною особою-підприємцем, 23.01.2019 року об 11 год. 40 хв., за адресою вул. Соборна, 424, смт Чернігівка, Чернігівський район, Запорізька обл., порушила наступні вимоги законодавства.

Пункту 1 ч. 1 ст.41 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» не проводивши генеральне прибирання з наступною дезінфекцією: усіх приміщень, обладнання та їх інвентарю між змінами, не проводивши щоденне прибирання, допустивши в приміщеннях харчоблоку бруд, захаращення побутовими відходами (на вході сторонні картонні коробки, мішки з скляними пляшками), допустивши наявність інвентарю для прибирання, який не маркований, допустивши не упорядковане його зберігання, допустивши відсутність дезінфікуючих засобів;

Пункту 2 ч. 1 ст.41 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» не забезпечивши планування, конструювання та розміщення потужностей так, щоб забезпечити її належне утримання, чищення та дезінфекція (порушується послідовність та поточність технологічного процесу: наявність перехресного забруднення неперероблених та перероблених харчових продуктів, що може спричинити загрозу безпечності продуктів, відсутнє допоміжне приміщення (для прибирального інвентарю) та побутове приміщення для працівників харчоблоку.;

Пункту 3 ч. 1 ст.41 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» допустивши на потужності відсутність механічної вентиляції;

Пункту 4 ч. 1 ст.41 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» приміщення харчоблоку недостатньо забезпечивши належним штучним освітленням;

Пункту 1 ч.1 ст. 45 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» допустивши, що чищення та дезінфекція не здійснюються так, щоб забезпечити захист від появи ризику забруднення (відсутній дезінфікуючий засіб для проведення дезінфекції поверхонь обладнання та інвентарю, не дотримуються правила миття столового та кухонного посуду, використовуються не належні мийні ванни (побутового призначення), не здійснюється ополіскування гарячою проточною водою, відсутні термометри для вимірювання температури води, відсутня ємність для вимірювання мийного засобу для приготування мийного розчину, при опитуванні персонал не знає правил миття столового та кухонного посуду);

Пункту 2 ч.1 ст. 45 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» допустивши утримання обладнання та інвентарю в неналежному стані та умовах (шафа для зберігання чистого столового посуду захаращена сторонніми речами). Обладнання та інвентар без відповідного маркування, як для готової та сирої продукції. Не дотримуються зонування, використання одного столу для обробки сирої та готової продукції);

Частини 2 ст. 45 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» допустивши використання у господарській діяльності обладнання не каліброваного відповідно до законодавства (вагів);

Пункту 1 ч.1 ст. 46 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» не забезпечивши, щоб харчові відходи з приміщення, де є харчові продукти видалялися якомога швидше;

Пункту 2 ч.1 ст. 46 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» допустивши використання контейнеру для харчових відходів (рідких або твердих) в виробничому приміщенні не обладнаного кришкою, не маркованого, що не забезпечило максимальний рівень захисту виробництва харчових продуктів від забруднення;

Пункту 3 ч.1 ст. 46 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» не забезпечивши дотримання відповідних положень законодавства щодо зберігання і утилізацію харчових відходів та інших відходів;

Частини 2 ст. 46 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» - харчові відходи знищуються не відповідно до законодавства; п.4 ч.1 ст. 47 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» допустивши використання води у виробництві харчових продуктів, яка не відповідає вимогам установленим, до води питної;

Пункту 1 ч.1 ст.48 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» допустивши до роботи персонал, який не має документів, що підтверджують відсутність протипоказань, щодо поводження з харчовими продуктами (на потужності допускається персонал без проходження медичних оглядів та відповідних записів в журналі здоров’я працівників харчоблоку);

Пункту 2 ч.1 ст.48 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» не організувавши проведення навчань персоналу з питань гігієни та обігу харчових продуктів (персонал харчоблоку не знає технологію приготування страв, відсутні технологічні картки);

Пункту 1 ч.1 ст.49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» допустивши надходження на харчоблок первинної продукції без супроводжувальних документів. Допустивши відсутність ведення документації щодо контролю якості сирої продукції, журналу бракеражу готової продукції;

Пункту 2 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»,а саме первинна продукція та всі інгредієнти, які зберігаються на потужності утримується в неналежних умовах (при зберіганні харчових продуктів в морозильній камері не дотримуються правила товарного сусідства, на полицях не впорядковане розташування харчових продуктів (крабові палочки, масло вершкове, морозиво зберігаються поряд з сирою продукцією, що може спричинити їх забруднення). В виробничому приміщенні харчоблоку відкриті упаковки борошна зберігається на підлозі та на підвіконні;

Пункту 3 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме харчові продукти не захищені від будь-якого забруднення на всіх стадіях виробництва та обігу (в приміщеннях харчоблоку освітлювальні прилади не закриті захисною арматурою);

Пункту 4 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме відсутність ведення боротьби із шкідниками і гризунами (відсутні підтверджуючі документи щодо проведення дератизації та дезінсекції приміщень харчоблоку);

Пункту 5 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» не забезпечено дотримання температурного режиму, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів (в морозильній та холодильній камері відсутні термометри для контролю температурного режиму при зберіганні харчових продуктів).

Дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності кваліфіковані за ч.3 ст.166-22 КУпАП як порушення значень параметрів безпечності об’єктів санітарних заходів, встановлених законодавством про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

В судовому засіданні 08.02.2019 особа, яка притягується до адміністративної відповідальності вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала, пояснила, що з липня 2018 року її заклад-кафе не здійснює послуг громадського харчування, а лише реалізує спиртні напої.

Незважаючи на невизнання вини особи, стосовно якої складений протокол її вина підтверджена наступними доказами.

Поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які пояснили, що як службові особи Чернігівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області з 22 по 24 січня 2019 року проводили перевірку діяльності ФОП ОСОБА_1 Під час перевірки встановлено, що особа здійснювала господарську діяльності з надання послуг громадського харчування. ФОП ОСОБА_1 допустила чисельні порушення Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», які були детально відображені у відповідному акті перевірки №87/36 від 24.01.2019. Також свідки пояснили, що ФОП ОСОБА_4 зареєструвала кафе-бар «Скіф» як потужність за видом діяльності-надання послуг громадського харчування на підставі своєї заяви від 30.01.2018. Для того, щоб особа зняла з реєстрації свою потужність в органі Держпродспоживслужби, їй необхідно було подати відповідну заявку про зняття з реєстрації потужності. Станом на 18.02.2019 від ФОП ОСОБА_1 така заявка не надходила, а тому ФОП ОСОБА_1 здійснювала господарську діяльність з надання послуг громадського харчування.

Протоколом № 01/36 про адміністративне правопорушення від 24.01.2019, яким зафіксовано факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 за ч.3 ст.166-22 КУпАП.

Актом, складеним за результатами проведеного планового заходу державного контролю стовно додержання операторами ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами №87/36 від 24.01.2019, який відображує порушення відповідних пунктів та статей Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», на які посилається посадова особа, яка склала протокол про адміністративне правопорушення в самому протоколі.

Відеозаписом виявлених порушень законодавства.

Повідомленням про державну реєстрацію потужностей від 09.02.2018 № 121, згідно якого зареєстровано потужність за адресою: вул. Соборна,424, смт Чернігівка, Чернігівський район, Запорізька область, ФОП ОСОБА_1, як заклад громадського харчування.

Доводи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності щодо того, що вона лише здійснювала в кафе торгівлю алкогольними напоями і не надавала послуг громадського харчування суд до уваги не приймає, оскільки свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 пояснили, що остання не подавала заявку до органу Держпродспоживслужби про зняття з реєстрації своєї потужності як закладу громадського харчування.

Обставин, що пом’якшують та обтяжують відповідальність за вчинене правопорушення судом не встановлено.

Вирішуючи питання про стягнення, що має бути накладене на особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд враховує характер вчиненого правопорушення, наслідки такого правопорушення, особу правопорушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, ступінь його вини. Тому, суд доходить до висновку про необхідність накладення адміністративного стягнення у виді штрафу.

У зв’язку з накладенням адміністративного стягнення, на підставі статті 40-1 КУпАП, з особи, що притягується до адміністративної відповідальності необхідно стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 384 грн.20 коп.

На підставі викладеного, керуючись статтями ст.ст. 40-1, 166-22, 221, 283, 284, 294КУпАП суд,

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.166-22 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. 00 коп.

Реквізити для сплати штрафу: отримувач: УК у Чернігівському р-ні/Черніг.р-н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37892348, банк отримувача (ГУДКСУ): казначейство України (ЕАП), код банку (МФО ГУДКСУ): 899998, номер рахунку: 31115106008316, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу, через Чернігівський районний суд Запорізької області, до Запорізького апеляційного суду.

Строк пред’явлення постанови до виконання до 19 травня 2019 року.

Суддя А.В.Богослов