
Справа № 372/407/19
П О С Т А Н О В А
Іменем України
04 березня 2019 року Обухівський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Проць Т.В.
при секретарі Бенчук О.О.
за участю прокурора Малишенка Д.О.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Обухівського районного суду Київської області адміністративний матеріал, який надійшов від Департаменту захисту економіки управління захисту економіки в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, зареєстрованої ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючої за адресою ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючої бухгалтером ТОВ «Прайм Холідей», реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1
по ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, обіймаючи з 01.11.2016 року по 12.04.2017 року посаду головного державного аудитора відділу контролю у соціальній галузі та культури управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області, являючись суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 1726 КУпАП, на якого поширюється дія Закону, в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 даного Закону несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 1726 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 з протоколом погодилась та пояснила, що в Управлінні Держаудитслужби в Донецькій області працювала приблизно з 2004 року на різних посадах та звільнилась за власним бажанням з 12.04.2017 року. Декларацію після звільнення подала з ноутбуку за адресою фактичного проживання ІНФОРМАЦІЯ_5 лише 03.04.2018 року, тобто з запізненням оскільки була заклопотана власними справами.
Прокурор Обухівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури ОСОБА_2 зазначив, що в матеріалах справи достатньо доказів на підтвердження скоєного адміністративного правопорушення.
Під час судового розгляду встановлено, що відповідно до витягу з наказу Державної фінансової інспекції в Донецькій області №180-о від 11.11.2015 року ОСОБА_1 призначено на посаду головного державного фінансового інспектора відділу інспектування у соціальній сфері та культурі Державної фінансової інспекції в Донецькій області, зі збереження 11 рангу державного службовця.
Відповідно наказу Східного офісу Держаудитслужби №316-о від 31.10.2016 року з 01.11.2016 року ОСОБА_1 призначено на посаду головного державного аудитора відділу контролю у соціальній галузі та культури управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області, з збереженням 9 рангу державного службовця у межах категорії «В» посад державної служби.
Наказом Східного офісу Держаудитслужби №129-о від 10.04.2017 року припинено державну службу за ініціативою державного службовця та звільнено 12.04.2017 року ОСОБА_1 головного державного аудитора відділу контролю у соціальній галузі та культури управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області за власним бажанням, на підставі п.1 ст.86 ЗУ «Про державну службу» (ст.38 КЗпП України).
Відповідно до ч.5 ст.32 Закону України «Про державну службу» на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом.
Згідно з підпунктом «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону є державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, тобто особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до абзацу 14 ч. 1 ст. 1 Закону суб’єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і пп. «в» п. 2, п. 4 і п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
ОСОБА_1, будучи державним службовцем, була суб’єктом, на якого поширювалась дія Закону та суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.
Згідно з приміткою до ст.1726 КУпАП суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч.1,2 ст.45 Закону зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Абзацом 2 частини 2 ст.45 Закону визначено, що особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.З цього Закону, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
У відповідності до абз. 1 п. 2 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом. Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом.
Відповідно до абз. 2 п. 2 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення НАЗК.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно - правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.
Рішенням НАЗК від 10.06.2016 №2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи: другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Тобто, ОСОБА_1 обіймаючи посаду головного державного аудитора відділу контролю у соціальній галузі та культури управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №547 від 30.01.2019 року, повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що дії ОСОБА_1 є винними та суспільно шкідливими і їх необхідно кваліфікувати за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Обираючи міру стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, її майновий та сімейний стан, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, пом’якшуючу відповідальність обставину - щире кяття та вважає необхідним призначити адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 279, 280, 283 КУпАП України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути згідно ст.4 ч.2 Закону України «Про судовий збір» на користь Державної судової адміністрації України, (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106), з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір у розмірі 384 грн. (триста вісімдесят чотири) 20 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Обухівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби та з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного відповідній статті КУпАП.
Строк пред’явлення до виконання постанови 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
СуддяОСОБА_3