
Справа № 353/100/19
Провадження № 3/353/80/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2019 року м.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., за участю прокурора Тлумацького відділу Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_1, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумач матеріали справи, які надійшли від Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого водієм-пожежником у місцевій пожежній команді пожежної частини Олешанської сільської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області, одруженого, на утриманні має одну неповнолітню дитину, депутата Олешанської сільської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області, гр. України, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2, будучи депутатом Олешанської сільської ради ОТГ Тлумацького району Івано-Франківської області та суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме не в строк до 01.04.2018 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а фактично подав дану декларацію 18.04.2018 року о 18:44 год., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевої ради. ОСОБА_2 будучи депутатом Олешанської сільської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області, є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеним у підпункті «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно п. 2 ч. 1 роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Опрацюванням відомостей є Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_2 станом на 01.04.2018 року не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, а подав її несвоєчасно, без поважних причин, 18.04.2018 року, тоді як граничною датою подання ним вищевказаної декларації було 31.03.2018 року.
Таким чином ОСОБА_2, порушивши вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Гарасимик Т.О. вважає доведеним вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, депутатом Олешанської сільської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області ОСОБА_2 Просив визнати його винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
В судовому засіданні ОСОБА_2 роз'яснені права, передбачені ст.268 КУпАП, заяв та клопотань не надходило.
При розгляді справи ОСОБА_2 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав. Зазначив, що у нього виникли технічні проблеми з сайтом НАЗК, а тому він вирішив подати декларацію пізніше. Просив його суворо не карати.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена даними, що містяться в: протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією № 30/2019 від 23.01.2019 року (а.с. 5-10), який складений оперуповноваженим Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України лейтенантом поліції ОСОБА_3 з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП, з якого вбачається, що ОСОБА_2 несвоєчасно, без поважних причин, 18.04.2018 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, тоді як граничний термін подачі був 31.03.2018 року, та в якому ОСОБА_2 у графі «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» власноручно написав, що він не подав електронну декларацію у встановлений термін, у зв’язку з технічними проблемами на сайті НАЗК; рапорті від 14.01.2019 року (а.с. 11), з якого вбачається, що виявлено інформацію про те, що декларація ОСОБА_2 опублікована на сайті 18.04.2018 року; скріншоту інтернет-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції та копії декларації з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с. 16, 21-24), з якої вбачається що ОСОБА_2 подав електронну декларацію за 2017 рік 18.04.2018 року; копії листа Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 10.01.2018 року про проведення перевірки (а.с. 12), з якого вбачається, що відносно ОСОБА_2 проводиться перевірка щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства та необхідності надання додаткових документів; копії рішення першої сесії першого пленарного засідання Олешанської сільської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області сьомого демократичного скликання № 02-01/2017 від 11.05.2017 року (а.с. 13), з якого вбачається, що ОСОБА_2 наділений повноваженнями депутата Олешанської сільської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області; витязі з порядку денного 8-ої сесії Олешанської сільської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області сьомого демократичного скликання від 16.03.2018 року (а.с. 14), з якого вбачається що сільський голова ознайомив депутатів із Законом України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності за законом.
Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_2 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є визнання вини. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_2 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не встановлено.
Вислухавши пояснення ОСОБА_2, заслухавши думку прокурора, та перевіривши матеріали справи, враховуючи характер вчиненного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, позитивну характеристику, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно ОСОБА_2 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.
На підставі ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; р/р 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського Апеляційного суду на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд Івано-Франківської області.
Суддя У.Ю. Луковкіна