
Справа № 344/1294/19
Провадження № 3/344/973/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2019 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Хоростіль Р.В., розглядаючи справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП: НОМЕР_1,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 11.12.2018 року о 07год. 15хв. по вул. Незалежності в м. Івано-Франківськ ОСОБА_2, керуючи транспортним засобом Мерседес номерний знак 1BR8050, не вибрав безпечної швидкості, не врахував дорожню обстановку, внаслідок чого допустив зіткнення з транспортним засобом ГАЗ 3302 номерний знак НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_3 та наїзд на велосипедиста ОСОБА_4, в результаті ДТП транспортний засіб та велосипед отримали механічні пошкодження, а ОСОБА_4 отримав тілесні ушкодження. Своїми діями ОСОБА_2 порушив вимоги п.п. 12.1, 2.3б ПДР України та вчинив правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
На розгляд справи ОСОБА_2 повторно не з’явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце її розгляду, про причини неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду не подав.
За таких обставин, керуючись ст. 268 КУпАП, суд вважає, що справу можна розглянути у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних у ній доказів.
Згідно з ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справ.
Зазначений вище протокол про адміністративне правопорушення складений уповноваженою на те особою, із заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП, протокол підписаний уповноваженою особою.
Так, в протоколі, відповідно до п. 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції (далі - Інструкція), в графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» викладена суть адміністративного правопорушення, яка відповідає ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у ст. 124 КУпАП, за якою складено протокол.
Дослідивши матеріали справи, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає, що вина ОСОБА_2 у вчиненому правопорушенні, передбаченому ст. 124 КУпАП повністю доведена даними з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 294153 від 21.01.2019 року, копією схеми до протоколу проведення слідчого експерименту від 11.12.2018 року, копією рапорту від 11.12.2018 року, копією протоколу огляду місця події від 11.12.2018 року, копіями письмових пояснень ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_5 від 11.12.2018 року, копією заяви та письмових пояснень ОСОБА_4 від 11.12.2018 року, копією рапорту слідчого СВ Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області ОСОБА_6 та іншими матеріалами в їх сукупності.
Таким чином дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ст. 124 КУпАП.
Обставин, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність не встановлено.
Отже, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого адміністративного правопорушення, суд вважає, що для попередження вчинення правопорушень в майбутньому на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. 124, ст.ст. 280, 283-285, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 20 (двадцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106, судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Р.В. Хоростіль