Постанова № 80252881, 01.03.2019, Попільнянський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
01.03.2019
Номер справи
288/274/19
Номер документу
80252881
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 288/274/19

Провадження № 3/288/79/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 березня 2019 року смт. Попільня

Суддя Попільнянського районного суду Житомирської області Рудник М.І., з участю секретаря судових засідань – ОСОБА_1, прокурора – Давидюк В.В., правопорушника – ОСОБА_2, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця, зареєстрованого та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2,

РНОКПП: НОМЕР_1,

місце роботи:ДП «Попільнянський лісгосп» - майстер лісу,

за частиною 1 статті 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, перебуваючи у період з 18 липня 2017 року по теперішній час на посаді майстра лісу Андрушівського лісництва ДП «Попільнянський лісгосп», яка відноситься до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закону), будучи суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим порушив вимоги передбачені чинним законодавством України.

Так, на підставі наказу ДП «Попільнянське лісове господарство» від 18.07.2017 року «Про прийняття ОСОБА_2Ю.», призначено ОСОБА_2 на посаду майстра лісу Андрушівського лісництва ДП «Попільнянське лісове господарство».

Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на працівників державної лісової охорони.

Отже, ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані із корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону особи, зазначені у підпункті 1, підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 даного Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 вказаної статті визначено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік тільки 16.04.2018 року.

З приводу несвоєчасності подачі електронної декларації ОСОБА_2 відмовився надавати пояснення керуючись статтею 63 Конституції України.

Відповідно до листа ДП «Українські спеціальні системи» від 08.10.2018 року № 07-1475 зазначено, що у період часу з 01 січня 2018 року по 08 жовтня 2018 року доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування був відсутній тільки раз: з 12:00 години до 12:40 години – 15.03.2018 року. Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстрі, які б завадили поданню документів до Реєстру в зазначений період, не зафіксовано.

Листом НАЗК від 02.03.2017 року № 03-05/4886/17 зазначено, що дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до Реєстру.

Таким чином, майстер лісу Андрушівського лісництва ДП «Попільнянське лісове господарство» ОСОБА_2, який 16.04.2018 року здійснив подачу щорічної електронної декларації, що є вчиненням адміністративного правопорушення, передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав та пояснив, що не подав декларацію вчасно оскільки це для нього було вперше, не працювала система, та були проблеми з електронним ключем.

Прокурор обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримала, просила визнати винним та притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім повного визнання ОСОБА_2 своєї вини, його вина підтверджується: - протоколом про адміністративне правопорушення № 63 від 06.02.2019 року відносно ОСОБА_2; - копією витягу скріншоту з Єдиного державного реєстру декларацій; - листом НАЗК; - повідомленням НАЗК № 375 від 18.04.2018 року; - витягом з Єдиного державного реєстру декларацій; - запитом Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України № 10380/39/105/01-2018 від 05.12.2018 року; - листом - відповіддю на запит ДП «Попільнянське лісове господарство» № 1025 від 18.12.2018 року; - поясненнями ОСОБА_2 від 08.01.2019 року; - листом ДП «УСС» від 27.04.2018 року № 07-530; - копією листа Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності ВРУ від 11.09.2018 року № 04-18/10-1584; - листом прокуратури Житомирської області № 05/3-41вих-19 від 15.01.2019 року; - супровідними листами СУ ГУ НП в Житомирській області з рапортом від 06.02.2019 року та УЗЕ ДЗЕ НП України в Житомирській області.

При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом’якшує відповідальність ОСОБА_2, згідно статті 34 КУпАП, є щире каяття.

Обставин, згідно статті 35 КУпАП, що обтяжують відповідальність ОСОБА_2 не встановлено.

Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення пов’язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Суд вважає, що остаточною датою виявлення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, вчиненого ОСОБА_2 є дата завершення досудової перевірки, наявність достатніх доказів та виникнення необхідних підстав для складання протоколу про адміністративне правопорушення. Згідно матеріалів справи такою датою є 15 січня 2019 року, що підтверджується супровідним листом на ім’я заступника начальника НПУ Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Житомирській області ОСОБА_3, від заступника прокурора Житомирської області Гребенюк Р.В., згідно змісту якого заступник прокурора погоджує проект протоколу про вчинення майстром лісу Андрушівського лісництва ДП «Попільнянський лісгосп» ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Таким чином, адміністративне правопорушення було виявлено 15 січня 2019 року.

Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Суддя, вислухавши особу правопорушника, прокурора, дослідивши матеріали справи, вважає, що ОСОБА_2 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, що передбачено санкцією даної статті.

Керуючись статтею 40-1, ч. 1 ст. 172-6, статтями 221, 280, 283, 284 КУпАП, ст. ст. 4, 12 Закону України «Про запобігання корупції»; суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_2, РНОКПП: НОМЕР_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2, РНОКПП: НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму, що становить 384 гривні 20 копійок та зарахувати його на рахунок отримувача: 31211256026001; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/2203106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: (МФО): 899998; код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Відповідно до статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурором такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Термін звернення до виконання три місяці.

Апеляційна скарга на постанову про притягнення до адміністративної відповідальності подається до Житомирського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Попільнянського

районного суду ОСОБА_4