Постанова № 80243944, 01.03.2019, Бериславський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
01.03.2019
Номер справи
647/65/19
Номер документу
80243944
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 647/65/19

№ провадження 3/647/58/2019

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.03.2019 року Бериславський районний суд Херсонської області у складі:

головуючого судді: Кириленко М.О.

за участю секретаря: Кикоть К.В.

прокурора: Сільчик Ю.В.

захисника: ОСОБА_1

особи, яка притягується до відповідальності: ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Берислав, матеріали які надійшли від Управління захисту економіки в Херсонської області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого вчителем Бериславської ОСОБА_3 ступенів, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

у вчинені правопорушень, передбачених ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та ч.1 ст.172-6 КУпАП, суд

встановив:

На підставі Розпорядження голови Бериславської районної державної адміністрації від 18.03.2016 року №88-ос ОСОБА_2 призначено з 21.03.2016 року на посаду головного спеціаліста з питань молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації та присвоєно п’ятнадцятий ранг державного службовця в межах сьомої категорії посад.

21.03.2016 року ОСОБА_2 складено Присягу державного службовця.

Частиною 2 статті 1 Закону України «Про державну службу» визначено, що державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

Відповідно до п.3 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про державну службу» інші посади державної служби, не віднесені до категорій "А" і "Б" віднесено до категорії «В» державної служби.

Таким чином, відповідно до п. З ч. 2 ст. 6 Закону України «Про державну службу» посаду, яку обіймає ОСОБА_2, віднесено до категорії «В» посад державної служби.

Відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) державні службовці є суб’єктами відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією.

Згідно із ст. 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов’язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), суб’єктами декларування є особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.4 і 5 ч.1 ст.3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Таким чином, згідно з ст. 1, п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону «Про запобігання корупції», ОСОБА_2 є суб’єктом декларування та відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону.

Згідно ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» в редакції від 05.01.2017 року, особи, зазначені в пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений поданими деклараціями.

Відповідно до п. 2 ч. 5 розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, декларація суб’єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення.

15.11.2017 року ОСОБА_2 на ім’я начальника відділу освіти, молоді та спорту Бериславської районної державної адміністрації Херсонської області подано заяву про звільнення за згодою сторін з 17.11.2017 року.

Наказом начальника відділу освіти, молоді та спорту Бериславської районної державної адміністрації від 17.11.2017 року № 22-ос ОСОБА_2 звільнено з посади головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту Бериславської районної державної адміністрації Херсонської області з 17.11.2017 року за угодою сторін.

Відповідно до журналу руху трудових книжок і вкладишів до них відділу освіти, молоді та спорту Бериславської районної державної адміністрації 17.11.2017 року ОСОБА_2 під особистий підпис отримав оригінал своєї трудової книжки.

Таким чином, 17.11.2017 року є днем припинення ОСОБА_2 діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

У зв’язку з чим, на виконання вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2 повинен був не пізніше 17 листопада 2017 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій місцевого самоврядування (перед звільненням). Разом з цим, ОСОБА_2 подав до Реєстру декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) лише 20.11.2017 о 10:04 год., тобто несвоєчасно.

Крім того, відповідно до другого абзацу ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» 2 пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до пп.3 п. 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб’єкта декларування, визначеного в абзаці другому частини другої статті 45 Закону, який припинив діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

У зв’язку з чим, на виконання вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2 зобов’язаний був до 00.00 годин 01 квітня 2018 року подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, яка охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня 2017 року.

Разом з цим, відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування ОСОБА_2 подав до Реєстру декларацію особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (після звільнення) лише 01.04.2018 о 19:44 год., тобто несвоєчасно.

Таким чином, в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративних правопорушень, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Постановою від 15.02.2019 року, в порядку ст.36 КУпАП, матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст.172-6 КУпАП об’єднано в одне провадження.

В судовому засіданні ОСОБА_2 вину не визнав, зазначив, що наміру не подання декорації не було. Роз’яснень в повній редакції ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» не надавалось, та тому не надав належного значення в який термін потрібно подавати декларацію перед звільненням, у зв’язку з чим декларацію подала несвоєчасно. Крім того, 29.03.2018 року зайшов на сайт НАЗК та в особистому видалив всі чернетки, повторно 30 та 31 березня 2018 року йому вже не вдалося зайти на сайт, після чого успішно вдалося зайти лише 01.04.2018 року та подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (після звільнення).

Захисник ОСОБА_1 в судовому засіданні просила закрити справу про адміністративне правопорушення, в порядку ст.247 КУпАП – за відсутності в її діях складу адміністративного правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується дослідженими в ході судового слідства доказами, а саме: розпорядженням Бериславської РДА від 18.03.2016 року № 88-ос; листом відділу освіти, молоді та спорту Бериславської РДА від 28.08.2017 року №01-29/0126-448/77; посадовою інструкцією ОСОБА_2 від 03.03.2017 року; попередженням про встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції», щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби ОСОБА_2; присягою державного службовця ОСОБА_2; відомостями з ДП «УСС» №07-83 від 18.01.2018 року; листом Бериславської районної державної адміністрації від 05.12.2018 року №001/3601 /0-2018/22/602-206-443 5; наказом відділу освіти, молоді та спорту Бериславської РДА від 17.11.2017 року №22-ос; поясненням ОСОБА_2; відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; іншими матеріали, отриманими під час проведення перевірки.

Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає що вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП доказана повністю.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутності обставин, що обтяжують відповідальність, відсутності відомостей, про те, що особа раніше притягувалась до адміністративної відповідальності, суд вважає, що стягнення повинно бути накладено у виді мінімального штрафу, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

На підставі вищевикладеного, керуючись Законом України «Про запобігання корупції» та ч.1 ст.172-6 КУпАП, суд

постановив:

Визнати ОСОБА_2 винним у вчинені правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення за ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 384, 20 гривень. Судовий збір перераховувати на р/р 31211256026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106, пункт 5.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Херсонської області через Бериславський районний суд Херсонської області.

З дня набрання чинності постанови її може бути звернено до виконання протягом трьох місяців.

Повний текст постанови складено 05.03.2019 року.

Суддя М.О.Кириленко