
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
01 березня 2019 року № 826/6282/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пашенка К.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України у Київський області,
Головного управління Національної поліції у Луганській області
про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київський області (адреса: 93404, м. Київ, вул. Ярославська, 40, ідентифікаційний код - 22933548) (надалі - відповідач 1, ГУ ПФУ у Київській області) та Головного управління Національної поліції у Луганській області (адреса: 93404, Луганська обл., м. Сєвєроденецьк, вул. Партизанська, 16, ідентифікаційний код - 40108845) (далі - відповідач 2, ГУ НП у Луганській області), в якому просить суд:
- визнати неправомірними дії (бездіяльність) Головного управління Національної поліції у Луганській області щодо невнесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення та грошовий атестат позивача, спрямованих в Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області, поданих для первинного призначення пенсії відомостей про матеріальну допомогу на оздоровлення, фактично отриманих ним сум щомісячної грошової винагороди за участь в АТО, одноразову грошову допомогу при звільненні, індексацію та одноразові премії;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції у Луганській області включити у довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та в грошовий атестат відомості про начисленні та виплачені виплати позивачу, види грошового забезпечення, а саме: матеріальну допомогу на оздоровлення, грошову винагороду за участь в АТО, одноразову грошову допомогу при звільненні, індексацію, щомісячні одноразові премії та передати нові документи про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 у Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області, як такі, на підставі яких повинна розраховуватись пенсія;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії за вислугу років з урахуванням відомостей про матеріальну допомогу на оздоровлення, фактично отриманих ним сум щомісячної грошової винагороди за участь в АТО, одноразову грошову допомогу при звільненні, індексацію та щомісячних одноразових премій, з урахуванням раніше здійснених виплат, починаючи з 03.08.2017 та здійснити виплату різниці між нарахованими та виплаченими сумами пенсії.
В якості підстави позову позивач вказав протиправність дій ГУ НП в Луганській області щодо не включення до складу грошового забезпечення, яке враховується для призначення пенсії сум матеріальної допомоги, щомісячних одноразових премій, винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, одноразової допомоги при звільненні, а також дій ГУ ПФУ у Київській області щодо відмови у перерахунку пенсії з урахуванням матеріальної допомоги, щомісячних одноразових премій, винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції та одноразової допомоги при звільненні, оскільки дані виплати входять до структури грошового забезпечення та з них сплачувався єдиний соціальний внесок, а тому вони мають враховуватися при призначенні та виплаті пенсії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 квітня 2018 року (суддя Пащенко К.С.) відкрито провадження в адміністративній справі № 826/6282/18 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи та проведення судового засідання.
Відповідачем 1 подано відзив на адміністративний позов, у якому останній просить відмовити у задоволенні позову, у зв'язку із правомірністю дій органів Пенсійного фонду України та вказує на те, що при обчисленні пенсії враховуються не всі додаткові види грошового забезпечення, а тільки ті, що носять щомісячний (постійний) характер, окрім того органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення.
Відповідач 2 у письмовому відзиві на адміністративний позов просив відмовити у задоволенні позову, оскільки включення матеріальної допомоги, щомісячних одноразових премій, винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції та одноразової допомоги при звільненні, до складу грошового забезпечення, яке враховується при обчисленні пенсії є протиправним, оскільки дані виплати не мають систематичного характеру та відносяться до разових платежів, посилаючись на рішення Конституційного Суду України від 13 травня 2015 № 4рп/2015, яким надано тлумачення положень частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Позивачем надано відповіді на відзиви відповідачів, у яких зазначено, що доводи та міркування відповідачів необґрунтовані та такі, що е відповідають обставинам справи та чинному законодавству України.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Судом встановлено, що позивач звернувся до відповідача 1 із заявою про перерахунок призначеної йому пенсії у зв'язку із тим, що до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії не були включені: матеріальна допомога, щомісячні одноразові премії, винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції та одноразова допомога при звільненні.
ГУ ПФУ у м. Києві листом від 03 березня 2018 року № 648/Г-01 відмовило позивачу у перерахунку пенсії, оскільки зазначені вище виплати не можуть бути враховані до грошового забезпечення для визначення розміру пенсії, оскільки не передбачені статтею 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393.
Згідно з частиною третьою статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частин першої та другої статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців.
До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Частина перша статті 101 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" передбачає, що військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.
Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Згідно з пунктами 3, 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб (чинній на момент виникнення спірних правовідносин) затверджено зокрема схеми посадових окладів осіб рядового і начальницького складу; схеми окладів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у розмірах; додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, та надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, у тому числі установлювати: посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, за аналогічними посадами; здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення; надавати військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.
З системного аналізу наведених правових норм вбачається, що винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції, матеріальна допомога та щомісячні одноразові премії, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Аналогічну правову позицію викладено в постановах Верховного Суду від 20 лютого 2018 року у справі № 346/2949/17 та від 26 червня 2018 року у справі № 420/1232/16-а.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності подорожчання споживчих товарів і послуг населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 03 липня 1991 року № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення», згідно зі статтею 1 якого індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.
Разом з тим, суд вважає, що позовні вимоги в частині врахування при призначенні пенсії одноразової грошової допомоги при звільненні не підлягають задоволенню, з огляду на наступне.
Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка за своїм змістом узгоджується з положеннями частини другої статті 15 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", особам рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу та деяким іншим особам, які мають право на пенсію за цим Законом та звільняються зі служби за станом здоров'я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. У разі звільнення зі служби за віком, у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, закінченням строку контракту, у зв'язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, систематичним невиконанням умов контракту командуванням одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби виплачується за наявності вислуги 10 років і більше.
Зі змісту пункту сімнадцять статті 11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" вбачається, що військовослужбовці підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.
Згідно частини другої статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених, зокрема, у пункті сімнадцять статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Крім того, пункт 9 частини першої статті 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначає, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є, зокрема, військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу.
З огляду на вищевикладене, військовослужбовці підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, тому мають сплачувати страхові внески та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з суми сукупного оподатковуваного доходу, обчисленого відповідно до законодавства України.
При цьому, частина третя статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не містить положень про включення до грошового забезпечення такої виплати, як одноразова грошова допомога при звільненні. Правові підстави для її виплати встановлені статтею 15 Закону України "Про соціальний і правових захист військовослужбовців та членів їх сімей" та статтею 9 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які пов'язані зі звільненням особи зі служби.
Таким чином, хоча одноразова грошова допомога при звільненні й підпадає під ознаки одноразової допомоги, але є окремими гарантіями держави щодо соціального захисту громадян, зокрема військовослужбовців та має інше правове призначення, тому вона не входить до додаткового грошового забезпечення і не повинна враховуватися при нарахуванні пенсії.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду: від 06 лютого 2018 року (справа № 761/28228/15-а) та від 03.05.2018 (справа № 728/1876/17).
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за №135/13402 (далі по тексту - Порядок).
Відповідно до пункту 1 Порядку заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із законом, подаються цими особами до головних управлінь пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи, зокрема Міністерства внутрішніх справ України (у даному випадку органів Національної поліції).
Пунктом 12 Порядку визначено, що уповноважений структурний підрозділ у 10 денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії, ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.
Аналіз наведених правових норм свідчить про те, що призначення пенсії відповідним органом пенсійного фонду України здійснюється на підставі документів та подання про призначення пенсії уповноваженим структурним підрозділом державного органу, з якого особу звільнено зі служби.
З огляду на зазначене, формування документів для призначення пенсії, зокрема довідки про додаткові види грошового забезпечення, є компетенцією Головного управління національної поліції в Луганській області.
Як зазначає позивач, та не заперечується відповідачами, до складу грошового забезпечення ОСОБА_1 з розміру якого обчислюється пенсія, при формуванні документів для призначення пенсії, не враховано матеріальну допомогу на оздоровлення, грошову винагороду за участь в АТО, одноразову грошову допомогу при звільненні, індексацію, а тому суд приходить до висновку про протиправність дій ГУ НП в Луганській області щодо оформлення подання на призначення пенсії позивачу без врахування до складу грошового забезпечення відповідних видів доплат, що є підставою для зобов'язання ГУ НП в Луганській області оформити подання на призначення пенсії позивачу з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, грошову винагороду за участь в АТО, індексації.
Враховуючи вищевикладене, з метою належного захисту прав та інтересів позивача, суд вважає за необхідне зобов'язати ГУ ПФУ в Київській області, після отримання подання з ГУ НП в Луганській області, здійснити відповідний перерахунок і виплату пенсії з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, грошової винагороди за участь в АТО, індексації.
Щодо посилань відповідача 1 на рішення Конституційного Суду України від 13 травня 2015 № 4рп/2015 яким надано тлумачення положень частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", суд вважає їх безпідставними, оскільки воно стосується перерахунку пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
У даній справі оскаржується неправомірність дій при призначені пенсії щодо неврахування всіх складових грошового утримання, з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, тлумачення переліку нових після призначення пенсії щомісячних додаткових видів грошового забезпечення не є тлумаченням додаткових видів грошового забезпечення взагалі.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем не доведено правомірність своєї поведінки з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.
Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору, судові витрати відшкодуванню не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 241-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії Головного управління національної поліції в Луганській області щодо невнесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення та грошовий атестат позивача, поданих для первинного призначення пенсії відомостей про матеріальну допомогу на оздоровлення, фактично отриманих ним сум щомісячної грошової винагороди за участь в АТО, індексацію та одноразові премії.
3. Зобов'язати Головне управління національної поліції в Луганській області (адреса: 93404, Луганська обл., м. Сєвєроденецьк, вул. Партизанська, 16, ідентифікаційний код - 40108845) оформити та надіслати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Київській області (адреса: 93404, м. Київ, вул. Ярославська, 40, ідентифікаційний код - 22933548) подання на призначення пенсії ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, фактично отриманих ним сум щомісячної грошової винагороди за участь в АТО, індексацію та одноразові премії.
4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області (адреса: 93404, м. Київ, вул. Ярославська, 40, ідентифікаційний код - 22933548) здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) пенсії з урахуванням допомоги на оздоровлення, фактично отриманих ним сум щомісячної грошової винагороди за участь в АТО, індексацію та одноразові премії, та здійснити виплату заборгованості, що утворилася у зв'язку з неправильним нарахуванням пенсії.
5. В іншій частині адміністративного позову відмовити.
Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя К.С. Пащенко