Рішення № 80229727, 05.03.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.03.2019
Номер справи
420/5788/18
Номер документу
80229727
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/5788/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 березня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Марина П.П.,

розглянувши у порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство «Аквавінтекс» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Одеського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішень про застосування фінансових санкцій №000003/28-10-49-09/25040503 від 16.04.2018 року,-

В С Т А Н О В И В:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство «Аквавінтекс» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Одеського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, в якій позивач просить визнати протиправними та скасувати рішення про застосування фінансових санкцій №000003/28-10-49-09/25040503 від 16.04.2018 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що за результатами перевірки стану дотримання вимог законодавства під час провадження діяльності, пов’язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв у ТОВ «Спільне підприємство «Аквавінтекс» висновком Одеського управління Офісу ВПП ДФС від 16.04.2018 року №23005//28-10-49-09 було встановлено порушення ч.3 ст.16 Закону Україна «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв тютюнових виробів», а саме: подання із порушенням граничних строків Звіту «Про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв 2-РС» та Звіту «Про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв 1-ОА» за липень 2017 року, Звіту «Про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв 2РС», Звіту «Про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв 1-ОА», Звіту «Про обсяги виробництва та реалізації спирту 1-РС» за грудень 2017 року, та застосовано фінансову санкцію у розмірі 85000,00 грн. ТОВ «Спільне підприємство «Аквавінтекс» вважає зазначене рішення підлягає визнанню протиправним і скасуванню повністю з моменту його прийняття з огляду на наступне: Бухгалтерією підприємства 9 серпня 2018 року було створені Звіти «Про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв 2-РС» та «Про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв 1-ОА» за липень 2017 року, та у цей день направлені до ДФС України за допомогою програмного забезпечення ОСОБА_1. Але у зв’язку із тим, що в серпні місяці 2017 року від комп’ютерного віруса «Петя» постраждало більшість інформаційно-телекомунікаційних систем, майже всі мережі не працювали. Звіти декілька разів відновлювалися з метою вчасної доставки до контролюючого органу, але доставити їх було неможливо, а тому вони надійшли до бази ДФС із запізненням, а саме після усунення проблеми в інформаційно-телекомунікаційних системах. Стосовно цієї проблеми ТОВ «Спільне підприємство «Аквавінтекс» зверталося до Одеського управління Офісу ВПП ДФС та повідомляло про зазначену проблему. Позивач вважає, що ТОВ «Спільне підприємство «Аквавінтекс» не має вини у тому, що інформаційні бази не працювали саме у цей час, та було позбавлено можливості доставити звіт належним чином у встановлені строки. Стосовно ж інших звітів «Про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв 2-РС», Звіту «Про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв 1-ОА», Звіту «Про обсяги виробництва та реалізації спирту 1-РС» за грудень 2017 року, то вони були створені 9 січня 2018 року та одразу направлені до ДФС України, але в зв’язку із тим, що були проблеми з мережевим обладнанням ДФС, звіти були доставлені лише 10.01.2018 року. Про наявність проблем сповіщав інформаційний лист у електронному кабінеті платника (роздруківка додається). Стосовно цієї проблеми ТОВ «Спільне підприємство «Аквавінтекс» зверталося до Одеського управління Офісу ВПП ДФС та повідомляло про зазначену проблему.

Представником відповідача 22.12.2018 року до суду надано відзив на адміністративний позов (а.с.103-105), згідно якого відповідач зазначає, що не погоджується з доводами позивача та вважає їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню. Представник відповідача зазначає, що ТОВ «СП «Аквавінтекс» 10.01.2018 року подано до Одеського управління Офісу ВПП ДФС за грудень 2017 року Звіт «Про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» 2-РС, Звіт «Про обсяги виробництва та реалізації спирту 1-РС», Звіт «Про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв 1-ОА». Граничний строк подання звітів за грудень 2017 року становить 09.01.2018 року. Тобто, Звіт «Про обсяги виробництва та реалізації алкогольних та реалізації спирту 1-РС», Звіт «Про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв 1-ОА» за грудень 2017 року подано з порушенням граничних строків. У позивача була можливість подати зазначені Звіти протягом 9 календарних днів. Однак, згідно інформації викладеної самим же позивачем у позові повідомлення про доставку в поштову скриньку ДФС України були отримані 10.01.2018 року. Підприємством Звіти подавались в останній звітний день, що спричинило затримку подання. Тобто, підприємством не було здійснено жодних спроб щодо повторної подачі звітності протягом двох годин після першої та єдиної подачі звітів. Щодо отримання контролюючим органом звіту 2-РС 10.01.2018 року, відповідач зазначає, що даний звіт надійшов до контролюючого органу поза межами строку операційного дня для електронного документообігу. Також, листів від ДФС України щодо незастосування штрафних санкцій чи продовження дати подачі звітності, не надходило. Стосовно наявності проблеми позивач не сповіщав Одеське управління Офісу ВПП ДФС. Підприємство не повідомляло листами контролюючі органи щодо несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж підприємства.

Представником відповідача 26.02.2019 року надано додаткові пояснення (а.с.137-139), згідно яких останній зазначає що іншими підприємствами-виробниками алкогольної продукції, які знаходяться я на обліку у відділі, звіти 1-РС, 2 РС та 1-ОА надано вчасно.

Ухвалою суду від 27.11.2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалою суду від 15.01.2019 року здійснено перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Представником позивача, 15.01.2019 року надано до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.

У зв’язку з відсутністю потреби заслухання свідка чи експерта, судом, керуючись положеннями ч.9 ст.205 КАС України, прийнято рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини та факти, якими обґрунтовувалися вимоги, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство «Аквавінтекс», відповідно до копії виписки Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань займається виробництвом виноградних вин (а.с.25-24).

Підприємством складено звіт Про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за формою 2-РС за період липень 2017 року (а.с.58-60) та звіт Про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв за формою 1-ОА за липень 2017 року (а.с.66-69), які 11.08.2017 року направлено до ДФС України (а.с.61, 70). Відповідно до квитанцій №1 документи доставлено до центрального рівня ДФС України 11.08.2018 року, вказані звіти прийнято, виявлено помилки: порушено вимоги ст.49 п.49.18 ПКУ; граничний термін подання звітності за звітний період – 09.08.2017 року. Відповідно квитанції №2 документ доставлено до районного рівня 2808 Одеське управління Офісу ВПП ДФС 11.08.2017 року (а.с.61,70).

Також підприємством складено звіт Про обсяги виробництва та реалізації спирту за формою 1-РС за період липень 2017 року (а.с.62-64) та 03.08.2017 року направлено до ДФС України (а.с.66). Відповідно до квитанції №1 вказаний звіт доставлено до центрального рівня ДФС України 03.08.2017 року, а відповідно квитанції №2 документ доставлено до районного рівня 2808 Одеське управління Офісу ВПП ДФС 03.08.2017 року (а.с.65).

Надалі, ТОВ «Спільне підприємство «Аквавінтекс» створено звіт Про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за формою 2-РС (а.с.71-73), звіт Про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв за формою 1-ОА (а.с.75-78), звіт Про обсяги виробництва та реалізації спирту за формою 1-РС (а.с.80-82) за грудень 2017 року та відповідно до квитанцій №1 та №2 (а.с.74, 79, 83) вказані звіти доставлено до центрального рівня ДФС України та районного рівня 2808 Одеське управління Офісу ВПП ДФС 10.01.2018 року.

За результатами перевірки стану дотримання вимог законодавства під час провадження діяльності, пов’язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв у ТОВ «Спільне підприємство «Аквавінтекс» на підставі висновку Одеського управління Офісу ВПП ДФС від 16.04.2018 року №23005//28-10-49-09 встановлено порушення ч.3 ст.16 Закону Україна «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв тютюнових виробів», а саме: подання із порушенням граничних строків Звіту «Про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв 2-РС» та Звіту «Про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв 1-ОА» за липень 2017 року, Звіту «Про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв 2РС», Звіту «Про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв 1-ОА», Звіту «Про обсяги виробництва та реалізації спирту 1-РС» за грудень 2017 року та, відповідно, начальником Одеського управління Офісу ВПП ДФС 16.04.2018 року прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №000003/28-10-49-09/25040503 у вигляді штрафу в розмірі 85 000,00 грн. (а.с.10-11).

Позивачем, 24.05.2018 року на рішення про застосування фінансових санкцій №000003/28-10-49-09/25040503 від 16.04.2018 року подано скаргу до ДФС України (а.с.13-14) та до Офісу великих платників податків ДФС України (а.с.15-16).

Вищезазначені скарги рішенням Офісу великих платників податків ДФС України №22934/10/28-10-10-4-33 від 31.05.2018 року (а.с.18-19) та рішенням ДФС України №24877/6/99-99-11-03-01-25 (а.с.20-21) залишено без розгляду.

Не погоджуючись з вказаними рішеннями Офісу великих платників податків ДФС та ДФС України, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п.п.16.1.2 та 16.1.3 п.16.1 ст.16 ПК України, платник податків зобов’язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів та подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Пунктом 46.1 ст.46 ПК України податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов’язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть: юридичні особи, постійні представництва нерезидентів, які відповідно до цього Кодексу визначені платниками податків, а також їх посадові особи (п.47.1.1. ч.47 ПКУ).

Пунктом 49.3. ст.49 ПК України передбачено, що податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Положеннями ч.3 ст.16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР (далі – Закон №481/95-ВР) суб'єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою (z0340-16 ), встановленою цим органом.

Згідно із ст.17 Закону №481/95-ВР за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема, у разі: неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, - у розмірі 17000 гривень (ч.2 ст.17 закону №481/95-ВР)

Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами доходів і зборів та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України (ч.5 ст.17 закону №481/95-ВР).

Форми звітів та порядок їх заповнення затвердженні наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 року №49 (далі – Порядок №49).

Відповідно до п. 1-3 порядку заповнення форми звіту №2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (далі - Звіт) подають суб’єкти господарювання незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі.

Звіт в електронній формі подається засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності.

Звіт складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання.

Відповідно до п. 1, 2, 6 порядку заповнення форми звіту №1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (далі - Звіт) подають суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі.

Звіт в електронній формі подається засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності.

Звіт складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання.

Відповідно до порядку заповнення форми звіту №1-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту» звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (далі - Звіт) подають суб’єкти господарювання, які виробляють спирт етиловий ректифікований, біоетанол, спирт етиловий-сирець, спирт етиловий технічний, спирт етиловий денатурований (спирт технічний), спирт етиловий ректифікований денатурований, спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, спирт коньячний і плодовий (включаючи дистиляти у вигляді головної і хвостової фракції), спирт-сирець виноградний, спирт-сирець плодовий, фракцію головну етилового спирту та/або інший спирт (далі - спирт), незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі.

Звіт в електронній формі подається засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності.

Звіт складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання.

Отже, з аналізу вищенаведених норм можна дійти висновку, що суб'єкт господарювання, за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, повинен нести відповідальність, передбачену приписами статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у вигляді фінансових санкцій (штрафу) в розмірі, визначеному приписами вказаної статті.

З метою нормативно-правового врегулювання обміну електронними документами з контролюючими органами відповідно до вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису, Наказом Міністерства Фінансів України від 06.06.2017 року №557 затверджено «Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами» (далі Порядок №557).

Згідно п.2 розділу І Порядку №557 електронні документи - документи (у тому числі податкова звітність, звітність зі сплати єдиного внеску, фінансова та статистична звітність, податкові та акцизні накладні, розрахунки коригування до податкових та акцизних накладних, заяви, довідки, сервісні запити, витяги, договори, повідомлення, рішення, інші документи), які створені в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису, складення, та/або подання, та/або надіслання яких передбачається Податковим кодексом України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими на підставі та на виконання Кодексу, та/або пов’язане з реалізацією прав та обов’язків платника та/або контролюючих органів згідно із нормами Кодексу, та подаються у форматі (стандарті), затвердженому в установленому законодавством порядку.

Відповідно до пункту 3-5 розділу ІІ Порядку №557, автор створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням надійного засобу ЕЦП, керуючись цим Порядком, а також Договором (крім фізичних осіб, які не є самозайнятими особами).

Обов’язкові реквізити електронних документів визначаються законодавством.

Контроль за введенням даних, їх повнотою та достовірністю при створенні електронного документа покладається на його автора.

Після накладання ЕЦП автор здійснює шифрування електронного документа з дотриманням вимог до форматів криптографічних повідомлень, затверджених в установленому законодавством порядку, та надсилає його у форматі (стандарті) засобами телекомунікаційного зв’язку до адресата протягом операційного дня.

Автор здійснює надсилання електронних документів з урахуванням встановлених законодавством граничних строків для подання таких документів.

Згідно п.11 розділу ІІ Порядку №557, перша квитанція надсилається автору електронного документа протягом двох годин з часу його отримання контролюючим органом, в іншому разі - протягом перших двох годин наступного операційного дня.

У першій квитанції, що формується за результатами автоматизованої перевірки, зазначеної у пункті 10 цього розділу, повідомляється про результати такої перевірки. У разі негативних результатів автоматизованої перевірки у першій квитанції повідомляється про неприйняття електронного документа із зазначенням причин, у такому випадку друга квитанція не формується. На першу квитанцію накладається електронна печатка контролюючого органу, здійснюється її шифрування та надсилання автору електронного документа. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в контролюючому органі.

Якщо автору протягом встановленого строку після відправки електронного документа не надійшла перша квитанція, електронний документ вважається не одержаним адресатом.

Згідно п.11 розділу ІІ Порядку №557 не пізніше наступного робочого дня з моменту формування першої квитанції, якщо інше не встановлено законодавством та цим Порядком, формується друга квитанція.

Друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа. В другій квитанції зазначаються реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа, результати обробки в контролюючому органі (дата та час прийняття (реєстрації) або неприйняття, реєстраційний номер, дані про автора та підписувача (підписувачів) електронного документа та автора квитанції).

На другу квитанцію накладається електронна печатка відповідного контролюючого органу, здійснюється її шифрування та надсилання автору електронного документа. Другий примірник другої квитанції зберігається в контролюючому органі.

У разі наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом прийняття (реєстрації) електронного документа контролюючим органом вважаються дата та час, зафіксовані у першій квитанції.

Як встановлено судом, підприємством складено звіт Про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за формою 2-РС за період липень 2017 року (а.с.58-60) та звіт Про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв за формою 1-ОА за липень 2017 року (а.с.66-69), які направлено до ДФС України 11.08.2017 року, що підтверджується квитанціями №1 та №2 (а.с.61, 70). Відповідно до квитанцій №1 вказані звіти прийнято, проте виявлено помилки: порушено вимоги ст.49 п.49.18 ПКУ; граничний термін подання звітності за звітний період – 09.08.2017 року. Тобто, вказані звіти подані позивачем із порушенням строку.

Надалі, ТОВ «Спільне підприємство «Аквавінтекс» створено звіт Про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за формою 2-РС (а.с.71-73), звіт Про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв за формою 1-ОА (а.с.75-78), звіт Про обсяги виробництва та реалізації спирту за формою 1-РС (а.с.80-82) за грудень 2017 року та відповідно до квитанцій №1 та №2 (а.с.74, 79, 83) вказані звіти доставлено до центрального рівня ДФС України та районного рівня 2808 Одеське управління Офісу ВПП ДФС 10.01.2018 року. Тобто, знову таки позивачем вказані звіти подані із порушенням строку.

В обґрунтування такого порушення позивач посилається на те, що доставити звіти за липень 2017 року було неможливо через комп’ютерний вірус «Петя» в серпні місяці 2017 року, від якого постраждало більшість інформаційно-телекомунікаційних систем, майже всі мережі не працювали. Звіти декілька разів відновлювалися з метою вчасної доставки до контролюючого органу, але доставити їх було неможливо, а тому вони надійшли до бази ДФС із запізненням, а саме після усунення проблему інформаційно-телекомунікаційних системах. Також, представник позивача зазначає, що стосовно цієї проблеми ТОВ «СП «АКВАВІНТЕКС» зверталося до Одеського управління Офісу ВПП ДФС та повідомляло про зазначену проблему.

Проте, позивачем не надано до суд жодних доказів на підтвердження того, що позивач намагався відправити вказані звіти за липень 2017 року та у зв’язку з комп’ютерним вірусом «Петя» останні не були прийняті.

Крім того, підприємством складено звіт Про обсяги виробництва та реалізації спирту за формою 1-РС за період липень 2017 року (а.с.62-64) та 03.08.2017 року направлено до ДФС України (а.с.66). Відповідно до квитанції №1 вказаний звіт доставлено до центрального рівня ДФС України 03.08.2017 року, а відповідно квитанції №2 документ доставлено до районного рівня 2808 Одеське управління Офісу ВПП ДФС 03.08.2017 року (а.с.65).

Тобто, звіт Про обсяги виробництва та реалізації спирту за формою 1-РС також за період липень 2017 року і отриманий він податковим органом вчасно, а саме 03.08.2017 року, що підтверджується квитанцією №1 (а.с.65).

При цьому, звіт Про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за формою 2-РС за період липень 2017 року та звіт Про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв за формою 1-ОА за липень 2017 року не доставлені вчасно через комп’ютерний вірус «Петя» в серпні місяці 2017 року.

Стосовно невчасної доставки звітів за грудень 2017 року представник позивача посилається на проблеми з мережевим обладнанням ДФС, через що звіти були доставлені лише 10.01.2018 року. В підтвердження зазначеного позивач посилається на інформаційний лист у електронному кабінеті платника.

Відповідно до п.421.7 ст.421 ПК України у разі виявлення платником податків технічної та/або методологічної помилки у роботі електронного кабінету він має право надіслати через електронний кабінет або в інший спосіб повідомлення про виявлену технічну та/або методологічну помилку. Повідомлення про методологічну помилку надсилається методологу електронного кабінету. Повідомлення про технічну помилку надсилається одночасно методологу електронного кабінету та технічному адміністратору.

Проте, позивачем не надано до суд жодних доказів на підтвердження того, що позивач намагався відправити вказані звіти повторно, проте проблеми з мережевим обладнанням ДФС цьому завадили чи на можливе підтвердження надіслання повідомлення відповідачу про виявлену технічну та/або методологічну помилку. Таким підтвердженням могли слугувати, зокрема, скріншоти, які б засвідчували збій, скріншоти повторних спроб направлення звітів. Позивачем не підтверджено належними доказами подання до органів ДФС звітів за грудень 2017 року саме до 09.01.2018 року включно, тобто до 10 числа місяця, що настає за звітним.

До того ж, представником відповідача надано до суд пояснення та докази того, що іншими платниками податків такі аналогічні звіти було подано вчасно та без будь-яких перешкод (а.с.137-166).

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку

З урахуванням зазначеного, суд приходить до висновку, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, а тому у суду відсутні обґрунтовані підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ч.ч.1-3 ст. 242 КАСУ, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі “Серявін та інші проти України” від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “Руїс Торіха проти Іспанії” від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Судові витрати розподілити відповідно до ст.139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 9, 72-73, 77, 78, 90, 242, 245, 255, 295 КАС України суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство «Аквавінтекс» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Одеського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішень про застосування фінансових санкцій №000003/28-10-49-09/25040503 від 16.04.2018 року – відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи проводився в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Відповідно до п.15.5 ч.І Перехідних положень КАС України апеляційна скарга подається до або через відповідні суди, а матеріали справи витребуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство «Аквавінтекс» (код ЄДРПОУ 25040503, 67832, Одеська обл., Овідіопольський р-н, смт.Великодолинське, вулюЦентральна, 126).

Відповідач: Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби (код ЄДРПОУ 39440996, 04119, м.Київ, вул.Дегтярівська, 11-Г);

Третя особа: Одеське управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (код ЄДРПОУ 40980109, 65058, м.Одеса, пр-т Шевченка, буд15/1).

Суддя П.П.Марин

.