
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
20 лютого 2019 року 16 год. 20 хв.Справа № 280/230/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Сацького Р.В.,
за участю секретаря судового засідання Серебрянникової О.А.
представників позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2
представника відповідача 1: ОСОБА_3,
представника відповідача 2: ОСОБА_3,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу
за позовною заявою Державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області» (адреса реєстрації: 69095, м. Запоріжжя, вул. Поштова, буд. 159 - Б, код ЄДРПОУ 42698149)
до відповідача 1 – Головного управління ДФС в Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 39396146)
до відповідача 2 – Олександрівське управління у м. Запоріжжі Головного управління ДФС у Запорізькій області (69063, м. Запоріжжя, вул. Дніпровська, буд. 34, код ЄДРПОУ 41700015)
третя особа яка не заявляє самосійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача – Департамент промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 164, код ЄДРПОУ 20508189)
про визнання протиправним та скасування рішення №1808264600054 від 27.12.2018, зобов’язання вчинити певні дії.
ВСТАНОВИВ:
15 січня 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області» (далі по тексту – позивач) до Головного управління ДФС в Запорізькій області (далі по тексту – відповідач 1), Олександрівське управління у м. Запоріжжі Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі по тексту – відповідач 2), Департамент промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації (далі по тексту - третя особа 1), в якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача 2 №1808264600054 від 27.12.2018 про відмову у включенні позивача до Реєстру неприбуткових установ та організацій;
- зобов’язати відповідача 1 та відповідача 2 включити позивача до Реєстру неприбуткових установ та організацій відповідно до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою КМУ від 13.07.2016 №440.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що вважає необґрунтованими підставою для відмови, що міститься в оспорюваному рішенні №1808264600054 від 27.12.2018, а саме, відсутність в Статуті Підприємства посилання на конкретний закон, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації є надуманою та необґрунтованою, адже Податковий кодекс України і є спеціальним законодавчим актом у сфері правовідносин, що виникають з питань оподаткування. При цьому зазначив, що Податковий кодекс України не містить застережень щодо організаційно-правової форми та видів діяльності, які може здійснювати неприбуткова організація як критерій отримання статусу неприбутковості, а тому підприємство з організаційно-правовою формою «державне підприємство», при дотриманні вимог щодо змісту установчих документів, має право на отримання відповідного податкового статусу. З огляду на таке, просить суд задовольнити позовні вимоги.
Ухвалою суду від 21.01.2019 відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче засідання на 20.02.2019.
Представником відповідача 1, представником відповідача 2 через канцелярію суду (вх. №5597) був поданий відзив на позовну заяву, в якому відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив та зазначив про невідповідність установчих документів позивача підпункту 133.4.1. пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України у зв’язку із відсутністю в Статуті позивача посилання на конкретний закон, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації. В задоволені позовної заяви просить відмовити в повному обсязі.
Від представника третьої особи через канцелярію суду (вх. №6093) надійшли пояснення, зі змісту яких підтримано позов державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області» до Головного управління ДФС у Запорізькій області, Олександрівського управління у м. Запоріжжі Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування рішення Олександрівського управління у м. Запоріжжі Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1808264600054 від 27.12.2018 про відмову у включенні Державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області» до Реєстру неприбуткових установ та організацій, зобов’язання включити державне підприємство «Місцеві дороги Запорізької області» до Реєстру неприбуткових установ та організацій, та просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. Департамент не вважає зазначене рішення прийнятим на законних підставах, адже установчий документ Підприємства – Статут містить посилання на норми Податкового кодексу України, який є спеціальним законодавчим актом у сфері правовідносин, що виникають з питань оподаткування, та встановлює вичерпні вимоги до неприбуткових підприємств.
Від представника позивача через канцелярію суду (вх. №6888) подана відповідь на відзив на позовну заяву.
Усною ухвалою суду від 20.02.2019, постановленою без виходу до нарадчої кімнати та занесеною до протоколу судового засідання, після наданих сторонами пояснень та клопотання про закриття підготовчого провадження, закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті у цей же день.
У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог, представник третьої особи просив позов задовольнити.
Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.
13.12.2018 до Олександрівського управління у м. Запоріжжі Головного управління ДФС у Запорізькій області Підприємством було подано реєстраційну заяву форми 1-РН та копії установчих документів для включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій відповідно до пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.
03.01.2019 засобами поштового зв’язку Підприємством отримано рішення № 1808264600054 від 27.12.2018 про відмову у включенні до Реєстру неприбуткових установ та організацій, а також лист-повідомлення Олександрівського управління у м. Запоріжжі Головного управління ДФС у Запорізькій області від 27.12.2018 № 47644/10/08-01-49-06 про невідповідність установчих документів Підприємства підпункту 133.4.1. пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України у зв’язку із відсутністю в Статуті Підприємства посилання на конкретний закон, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.
Державне підприємство «Місцеві дороги Запорізької області» (далі – позивач) є юридичною особою публічного права, яке створене відповідно до розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 12.12.2018 № 659 «Про створення державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області» .
12.12.2018 Підприємство зареєстроване в установленому законодавством порядку, про що внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, взяте на облік в Головному управлінні регіональної статистики у Запорізькій області та Головному управлінні ДФС у Запорізькій області, про що свідчить відповідна виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (копія додається).
Відповідно до пункту 1 Розділу ІІ Статуту державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області», затвердженого розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації від 12.12.2018 № 659 «Про створення державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області» (далі – Статут) Підприємство утворене з метою забезпечення утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Запорізької області в належному експлуатаційному стані відповідно до вимог нормативно-правових актів, норм, стандартів, розвитку мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення, сталого функціонування, створення умов для безперервного та безпечного руху транспорту на них.
Відповідно до пункту 1 Розділу VIІІ Статуту Підприємство здійснює господарську діяльність для досягнення економічних і соціальних результатів та без мети одержання прибутку.
Відповідно до пункту 2 Розділу VIІІ Статуту Підприємство не є платником податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 133.4 статті 133 Податкового Кодексу України.
Абзацем 4 пункту 1 Розділу ІІІ Статуту встановлено, що Підприємство для цілей оподаткування, при умові його внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій, вважається неприбутковим з дня його державної реєстрації.
Заслухавши пояснення сторін, розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення по справі.
Згідно підпункту 14.1.121 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України неприбуткові підприємства, установи та організації – це неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 133.4. статті 133 Податкового кодексу України.
Відповідно до підпункту 133.4.1 пункту 133.4. статті 133 Податкового кодексу України неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:
утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 пункту 133.4. статті 133 Податкового кодексу України;
установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду, іншим юридичним особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів), або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);
внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Згідно із розпорядженням голови облдержадміністрації від 12.12.2018 № 659 «Про створення державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області» Підприємство створене відповідно до Господарського кодексу України.
Частина 1 статті 62 Господарського кодексу України визначає підприємство як самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами.
Згідно із частиною 2 статті 62 Господарського кодексу України підприємства можуть створюватись як для здійснення підприємництва, так і для некомерційної господарської діяльності.
Разом з тим, стаття 73 Господарського кодексу України передбачає, що державні унітарні підприємства діють як державні комерційні підприємства або казенні підприємства.
Також слід зазначити, що в Господарському кодексі України відсутні положення, що регулювали-б діяльність саме неприбуткових державних підприємств.
Згідно з пунктом 3.1 статті 3 Податкового кодексу України податкове законодавство України складається з Конституції України; цього Кодексу; Митного кодексу України та інших законів з питань митної справи у частині регулювання правовідносин, що виникають у зв'язку з оподаткуванням митом операцій з переміщення товарів через митний кордон України (далі - законами з питань митної справи); чинних міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування; нормативно-правових актів, прийнятих на підставі та на виконання цього Кодексу та законів з питань митної справи; рішень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань місцевих податків та зборів, прийнятих за правилами, встановленими цим Кодексом.
Статтею 5 Податкового кодексу України встановлено, що у разі, якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу.
Враховуючи те, що Податковий кодекс України є спеціальним законодавчим актом у сфері правовідносин, що виникають з питань оподаткування, установчий документ Підприємства – Статут містить посилання саме на його норми в частині відповідності вимогам, що встановлені до неприбуткових підприємств, про що свідчать Розділи VIІІ та Х Статуту, в яких містяться положення щодо заборони розподілу отриманих доходів або їх частини серед засновників, членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб (пункти 3 та 4 Розділу VIІІ Статуту), а також вимоги щодо передачі активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду, або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (пункт 4 Розділу Х Статуту).
Тобто, Податковий кодекс України містить вичерпні вимоги до неприбуткових підприємств, установ та організацій, які враховані в установчому документі Підприємства.
Тому підстава для відмови, що міститься в оспорюваному рішенні, а саме: відсутність в Статуті Підприємства посилання на конкретний закон, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації є необґрунтованою, адже Податковий кодекс України і є спеціальним законодавчим актом у сфері правовідносин, що виникають з питань оподаткування.
Крім того, у повідомленні про невідповідність установчих документів Підприємства підпункту 133.4.1. пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, наданого листом від 27.12.2018 № 47644/10/08-01-49-06 також зазначено про невідповідність організаційно-правової форми Підприємства - «Державне підприємство», яке, аналізуючи позицію Відповідача 2, може здійснювати свою діяльність виключно з метою одержання прибутку.
Пунктами 6, 7 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 440, встановлено, що контролюючий орган здійснює включення неприбуткової організації до Реєстру на підставі поданих документів в разі, коли організація відповідає вимогам, встановленим підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.
Податковий кодекс України не містить застережень щодо організаційно-правової форми та видів діяльності, які може здійснювати неприбуткова організація як критерій отримання статусу неприбутковості, а тому підприємство з організаційно-правовою формою «державне підприємство», при дотриманні вимог щодо змісту установчих документів, має право на отримання відповідного податкового статусу.
Натомість, в повідомленні про невідповідність підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, яким встановлені вичерпні вимоги до неприбуткового підприємства, Відповідач 2 всупереч законодавству на власний розсуд додає ще одну вимогу, не передбачену жодним нормативно-правовим актом – відповідність організаційно-правової форми.
Крім того, щодо здійснення Підприємством господарської діяльності та отримання ним прибутку, вважаємо за доцільне зазначити наступне.
Господарським кодексом України передбачено, що державні унітарні підприємства діють як державні комерційні підприємства або казенні підприємства.
Статтею 74 Господарського кодексу України встановлено, що державне комерційне підприємство є суб'єктом підприємницької діяльності, діє на основі статуту або модельного статуту і несе відповідальність за наслідки своєї діяльності усім належним йому на праві господарського відання майном згідно з цим Кодексом та іншими законами, прийнятими відповідно до цього Кодексу.
За приписами підпункту 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
З аналізу вказаних правових норм випливає, що за визначенням Податкового кодексу України неприбуткова організація може отримувати прибутки, які використовуються виключно на певні цілі, визначені законом.
Вичерпні вимоги до неприбуткових підприємств встановлені підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, що враховано в установчому документі Підприємства (пункти 3 та 4 Розділу VIІІ Статуту, пункт 4 Розділу Х Статуту).
Інші законодавчі підстави для відмови у включенні Підприємства до Реєстру неприбуткових установ та організацій відсутні.
Відповідно до положень статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Усі рішення суб’єкта владних повноважень мають підзаконний характер, тобто мають бути прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені законом.
Пунктами 6, 7 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 440, встановлено, що контролюючий орган здійснює включення неприбуткової організації до Реєстру на підставі поданих документів в разі, коли організація відповідає вимогам, встановленим підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що рішення Олександрівського управління у м. Запоріжжі Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1808264600054 від 27.12.2018 про відмову у включенні Державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області» до Реєстру неприбуткових установ та організацій необґрунтованим та прийнятим всупереч вимогам чинного законодавства.
Суд також зазначає, що згідно пункту 5 Розділу І Статуту координація роботи Підприємства здійснюється Департаментом промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації, з огляду на що, Департамент пропонується залучити як третю особу на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Так, на виконання вимог Податкового кодексу України Статутом Підприємства передбачено заборону розподілу отриманих доходів або їх частини серед засновників, членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб (пункти 3 та 4 Розділу VIІІ Статуту), а також вимоги щодо передачі активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду, або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (пункт 4 Розділу Х Статуту).
Податковий кодекс України не містить застережень щодо організаційно-правової форми та видів діяльності, які може здійснювати неприбуткова організація як критерій отримання статусу неприбутковості, а тому підприємство з організаційно-правовою формою «державне підприємство», при дотриманні вимог щодо змісту установчих документів, має право на отримання відповідного податкового статусу.
Враховуючи те, що Податковий кодекс України є спеціальним законодавчим актом у сфері правовідносин, що виникають з питань оподаткування, який містить вичерпні вимоги до неприбуткових підприємств, установ та організацій, що враховані в установчому документі Підприємства, то рішення Олександрівського управління у м. Запоріжжі Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1808264600054 від 27.12.2018 необґрунтованим та прийнятим всупереч вимогам чинного законодавства.
Таким чином, враховуючи те що відповідачами не було підтверджено належними доказами невідповідність Статуту Підприємства нормам законодавства, що дає підставу для реєстрації неприбуткової організації. При цьому, Податковий кодекс України не містить застережень щодо організаційно-правової форми та видів діяльності, які може здійснювати неприбуткова організація як критерій отримання статусу неприбутковості, а тому підприємство з організаційно-правовою формою «державне підприємство», при дотриманні вимог щодо змісту установчих документів, має право на отримання відповідного податкового статусу.
Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Матеріалами справи встановлено факт сплати судового збору у розмірі 3842 гривні 00 копійок, що підтверджується квитанцією № 0.0.1236882601.1 від 14.01.2019.
Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246 та 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області» (адреса реєстрації: 69095, м. Запоріжжя, вул. Поштова, буд. 159 - Б, код ЄДРПОУ 42698149) до Головного управління ДФС в Запорізькій області ( 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 39396146), до Олександрівського управління у м. Запоріжжі Головного управління ДФС у Запорізькій області (69063, м. Запоріжжя, вул. Дніпровська, буд. 34, код ЄДРПОУ 41700015), третя особа яка не заявляє самосійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача – Департамент промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації ( 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 164, код ЄДРПОУ 20508189) про визнання протиправним та скасування рішення №1808264600054 від 27.12.2018, зобов’язання вчинити певні дії,- задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати рішення Олександрівського управління у м. Запоріжжі Головного управління ДФС у Запорізькій області (69063, м. Запоріжжя, вул. Дніпровська, буд. 34, код ЄДРПОУ 41700015) №1808264600054 від 27.12.2018 про відмову у включенні Державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області» (адреса реєстрації: 69095, м. Запоріжжя, вул. Поштова, буд. 159 - Б, код ЄДРПОУ 42698149) до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Зобов’язати Головне управління ДФС в Запорізькій області ( 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 39396146) та Олександрівське управління у м. Запоріжжі Головного управління ДФС у Запорізькій області (69063, м. Запоріжжя, вул. Дніпровська, буд. 34, код ЄДРПОУ 41700015) включити Державне підприємство «Місцеві дороги Запорізької області» (адреса реєстрації: 69095, м. Запоріжжя, вул. Поштова, буд. 159 - Б, код ЄДРПОУ 42698149) до Реєстру неприбуткових установ та організацій відповідно до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр. Соборний, буд.166, код ЄДРПОУ 39396146) на користь Державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області» (адреса реєстрації: 69095, м. Запоріжжя, вул. Поштова, буд. 159 - Б, код ЄДРПОУ 42698149) судовий збір у розмірі 3842 (три тисячі вісімсот сорок дві) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення в повному обсязі виготовлено та підписане суддею 01.03.2019.
Суддя Р.В. Сацький