Рішення № 80228706, 21.02.2019, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2019
Номер справи
200/11233/18-а
Номер документу
80228706
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 лютого 2019 р. Справа№200/11233/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Голуб В.А.,

при секретарі – Мангуш З.В.,

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1,

представника Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області - ОСОБА_2,

відповідача-Мандрики І.М.,

розглянувши у судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, державного кадастрового реєстратора відділу у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області ОСОБА_4 про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов’язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_3 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, державного кадастрового реєстратора відділу у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області ОСОБА_4 про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов’язання вчинити дії.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_3 зазначає, що державним кадастровим реєстратором відділу у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області ОСОБА_4 протиправно відмовлено їй у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру. З огляду на вказане, позивач просить визнати протиправними дії державного кадастрового реєстратора Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області ОСОБА_4, а саме рішення № РВ-1400334442018 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 06.08.2018 року; визнати протиправною бездіяльність державного кадастрового реєстратора, що полягає у не наданні адміністративної послуги, а саме не внесенні відомостей до Державного земельного кадастру на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність позивачу для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд із земель житлової та громадської забудови Волноваської міської ради на території м. Волноваха, пров. Колхозний, 14, Волноваського району Донецької області; зобов’язати відповідача ОСОБА_5 управління Держгеокадастру у Донецькій області поновити розгляд заяви від 27.07.2018 року та доручити державному кадастровому реєстратору прийняти рішення про внесення відомостей до Державного земельного кадастру на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність позивачу для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд із земель житлової та громадської забудови Волноваської міської ради на території м. Волноваха, пров. Колхозний, 14, або відмову у внесенні відомостей в порядку, передбаченому ст.ст. 21-24 Закону України «Про державний земельний кадастр».

Представником Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області надано відзив на позовну заяву. В обґрунтування незгоди зазначено, що у документах, наданих ОСОБА_3, були наявні порушення вимог чинного законодавства, що унеможливило внесення відомостей до Державного земельного кадастру. Крім того, прийняття рішення є дискреційними повноваженнями державного кадастрового реєстратора. Також представник відповідача зазначив, що відмова у державній реєстрації земельної ділянки не позбавляє права зацікавлену особу повторно звернутися з новою заявою про державну реєстрацію земельної ділянки після усунення виявлених недоліків.

В свою чергу, державним кадастровим реєстратором відділу у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області ОСОБА_4 надано пояснення щодо заявлених позовних вимог, відповідно до яких він також просить відмовити у задоволенні позовних вимог, з аналогічних підстав.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 29.10.2018 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, державного кадастрового реєстратора відділу у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області ОСОБА_4 про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов’язання вчинити дії та відкрито провадження по справі № 200/11233/18-а. Призначено підготовче засідання по адміністративній справі № 200/11233/18-а за правилами загального позовного провадження на 16 годину 00 хвилин 21.11.2018 року. Підготовче засідання відкладено з 21.11.2018 року на 19.12.2018 року об 11:00 год. за заявою відповідача. Ухвалою суду від 19.12.2018 року продовжено строк підготовчого провадження по адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, державного кадастрового реєстратора відділу у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області ОСОБА_4 про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов’язання вчинити дії, - на тридцять днів з ініціативи суду, а також відкладено розгляд справи на14:00 год. 11.01.2019 року для надання додаткових документів Ухвалою суду від 11.01.2019 року виключено представника позивача – ОСОБА_6 зі складу учасників справи за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, державного кадастрового реєстратора відділу у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області ОСОБА_4 про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов’язання вчинити дії. Оголошено перерву у підготовчому засіданні до 10-30 год. 18.01.2019 року. Ухвалами суду від 18.01.2019 року закрито підготовче провадження по адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, державного кадастрового реєстратора відділу у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області ОСОБА_4 про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов’язання вчинити дії. Призначено судовий розгляд по суті на 12 годину 30 хвилин 05.02.2019 року. Уточнену позовну заяву по адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, державного кадастрового реєстратора відділу у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області ОСОБА_4 про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов’язання вчинити дії, - повернуто позивачеві.

У судовому засіданні було оголошено перерву до 11-00 год.15.02.2019 року.

Розгляд справи перенесено з 15.02.2019 року на 15-00 год. 19.02.2019 року у зв’язку із перебуванням судді на лікарняному.

У судовому засіданні від 19.02.2019 року судом було оголошено перерву до 09-30 год. 21.02.2019 року за клопотанням представника позивача для підготовки до судових дебатів.

У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, а представник відповідача та відповідач державний кадастровий реєстратор заперечували проти задоволення позовних вимог.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач, ОСОБА_3 26.07.2018 року звернулась до державного кадастрового реєстратора відділу у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області ОСОБА_4 із заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд із земель житлової та громадської забудови Волноваської міської ради, на території м. Волноваха, пров. Колхозний, 14 Волноваського району Донецької області (а.с.12-44, 47).

Рішенням № РВ-1400334442018 від 06.08.2018 року державним кадастровим реєстратором Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області ОСОБА_4 відмовлено у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність ОСОБА_3 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд із земель житлової та громадської забудови Волноваської міської ради, на території міста Волноваха, пров. Колхозний, 14, Волноваського району, Донецької області.

В даному рішенні зазначено, що підставою відмови є невідповідність поданих документів вимогам законодавства, а саме:

- ч. 6 ст. 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр», п.111 Постанови Кабінету ОСОБА_7 України № 1051 (в порушення вимог, встановлених п. 6, п. 19 ст. 186 Земельного кодексу України, технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель не погоджена в порядку, встановленому ст. 186-1 цього Кодексу (матеріали проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки містять викопіювання з кадастрової карти (плану) (арк. 23-24), на якому позначено, що земельна ділянка відноситься до категорії особливо цінних земель. Висновок про розгляд проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 06.07.2018 року № 6187/82-18 містить п.7, згідно якому необхідність проведення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації – відповідно до Закону України «Про Державну експертизу землевпорядної документації». Між тим, розробником проекта землеустрою для отримання висновків експерта державної експертизи не було надано матеріалів щодо належності земельної ділянки до особливо цінних земель (пп. 5 п.5 висновку від 06.07.2018 року № 6187/82-18 – за матеріалами проекту відомості відсутні (арк.28)). Наявність орфографічних помилок в пояснювальній записці, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 22 Закону України «Про Державний земельний кадастр»).

Невідповідність електронного документа установленим вимогам, а саме:

ХSD Схема Наявні зауваження щодо валідності електронного документу.

Подання заявником документів не в повному обсязі.

Рекомендовано: Усунути вищевказані недоліки проекта землеустрою (а.с.45-46).

Надаючи правову оцінку спірним відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Спірні правовідносини регулюються Законом України “Про Державний земельний кадастр” від 07.07.2011 року № 3613-VI.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 “Про Державний земельний кадастр” державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами; державна реєстрація земельної ділянки - внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера; кадастровий номер земельної ділянки - індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.

Частиною 5 ст. 5 Закону України “Про Державний земельний кадастр” встановлено, що внесення відомостей до Державного земельного кадастру та користування такими відомостями здійснюється виключно на підставі та відповідно до цього Закону. Забороняється вимагати для внесення відомостей до Державного земельного кадастру та користування такими відомостями надання документів та здійснення дій, прямо не передбачених цим Законом.

Згідно зі ст. 9 Закону України "Про Державний земельний кадастр" внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Державний кадастровий реєстратор має доступ до всіх відомостей Державного земельного кадастру, самостійно приймає рішення про внесення відомостей до нього, надання таких відомостей, про відмову у здійсненні таких дій.

Визначення державного кадастрового реєстратора сформульовано у ст. 9 Закону України «Про Державний земельний кадастр», відповідно до якої встановлено його спеціальний статус у сфері державної реєстрації земельних ділянок.

Основними повноваженнями кадастрового реєстратора є: здійснення реєстрації заяв про внесення відомостей до Державного земельного кадастру, надання таких відомостей; перевірка на відповідність поданих документів вимогам законодавства; формування поземельних книг на земельні ділянки, внесення записів до них, забезпечення зберігання цих книг; внесення відомостей до Державного земельного кадастру або надання відмови щодо внесення; присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам; надання відомостей із Державного земельного кадастру й відмови в наданні; виправлення помилок у Державному земельному кадастрі; передання органам державної реєстрації речових прав на нерухоме майно відомостей про земельні ділянки.

Отже, державний кадастровий реєстратор - це службова особа, суб'єкт владних повноважень, що здійснює всі необхідні дії з ведення Державного земельного кадастру.

Відповідно до частини першої статті 11 Закону України "Про Державний земельний кадастр" відомості про об'єкти Державного земельного кадастру під час внесення їх до Державного земельного кадастру мають відповідати існуючим характеристикам об'єктів у натурі (на місцевості), визначеним з точністю відповідно до державних стандартів, норм та правил, технічних регламентів.

Постановою Кабінету ОСОБА_7 України від 17.10.2012 року № 1051 затверджено Порядок ведення Державного земельного кадастру, який визначає процедуру та вимоги щодо ведення Державного земельного кадастру.

Так, згідно п. 3 - 5 цього Порядку Державний земельний кадастр ведеться на електронних та паперових носіях. Ведення Державного земельного кадастру здійснює Держгеокадастр та його територіальні органи. Держателем Державного земельного кадастру є Держгеокадастр. До складу Держгеокадастру та його територіальних органів входять державні кадастрові реєстратори, які здійснюють внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей в межах повноважень, визначених Законом України "Про Державний земельний кадастр" та цим Порядком. Державний кадастровий реєстратор має доступ до всіх відомостей Державного земельного кадастру, самостійно приймає рішення про внесення відомостей до нього, надання таких відомостей, а також відмову у внесенні або наданні відомостей.

Приписами п. 10 та 12 Порядку № 1051 встановлено, що відомостями Державного земельного кадастру є всі відомості, які підлягають внесенню до нього згідно з цим Порядком та у порядку інформаційної взаємодії з іншими кадастрами та інформаційними системами, а також відомості, одержані внаслідок їх оброблення, систематизації та узагальнення. Відомості Державного земельного кадастру є офіційними і вважаються об'єктивними та достовірними, якщо інше не доведено судом.

Перелік відомостей, що включається до Державного земельного кадастру визначено у п. 24 Порядку № 1051.

Згідно п. 110 Порядку № 1051 для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстраторові, який здійснює таку реєстрацію, подаються: 1) заява про державну реєстрацію земельної ділянки за формою згідно з додатком 22; 2) оригінал погодженої відповідно до законодавства документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (разом з позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації у разі, коли така документація підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації); 3) електронний документ.

Пунктом 111 Порядку № 1051 встановлено, що Державний кадастровий реєстратор для здійснення державної реєстрації земельної ділянки протягом 14 календарних днів з дня реєстрації відповідної заяви перевіряє: 1) відповідність поданих документів вимогам, передбаченим пунктом 67 цього Порядку; 2) електронний документ відповідно до пункту 74 цього Порядку.

За результатами перевірки Державний кадастровий реєстратор виконує одну з таких дій:

1) здійснює державну реєстрацію земельної ділянки:

- за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру присвоює кадастровий номер земельній ділянці;

- відкриває Поземельну книгу та вносить відомості до неї (крім відомостей про затвердження документації із землеустрою, на підставі якої здійснена державна реєстрація земельної ділянки, а також про власників, користувачів земельної ділянки);

- робить позначку про проведення перевірки електронного документа та внесення відомостей до Державного земельного кадастру відповідно до підпункту 2 пункту 75 цього Порядку;

- надає за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру відомості, зазначені у підпункті 1 пункту 197 цього Порядку, відповідним органам державної влади, органам місцевого самоврядування;

2) приймає рішення про відмову у державній реєстрації земельної ділянки відповідно до пунктів 70, 73, 77-85 цього Порядку в разі:

- невідповідності поданих документів, зазначених у пункті 110 цього Порядку, вимогам, зазначеним у підпунктах 1 і 2 цього пункту;

- розташування в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини;

- розташування земельної ділянки на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора;

- подання заявником документів, зазначених у пункті 110 цього Порядку, не в повному обсязі.

Приписами п. 67 Порядку № 1051 визначено, що внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру здійснюється виключно на підставі та відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр" та цього Порядку.

Забороняється вимагати для внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру надання документів та здійснення дій, прямо не передбачених Законом України "Про Державний земельний кадастр".

Документи, які є підставою для внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, мають відповідати таким вимогам: текст документів має бути написаний розбірливо; документи не мають містити підчищення або дописки, закреслені слова чи інші не обумовлені в них виправлення, орфографічні та арифметичні помилки, бути заповнені олівцем, а також з пошкодженнями, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст; документи мають відповідати вимогам Закону України "Про Державний земельний кадастр" та цього Порядку.

З аналізу наведених норм, суд приходить до висновку, що Законом № 3613-VIІ та Порядком № 1051 чітко визначено підстави та порядок прийняття Державним кадастровим реєстратором рішення про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру.

В свою чергу, державний реєстратор наділений повноваженнями прийняти рішення як про внесення відомостей до Державного земельного кадастру та і про відмову у такому внесенні.

У судовому засіданні представник позивача вказав, що у державного кадастрового реєстратора відсутні повноваження щодо перевірки поданих йому на розгляд документів.

Однак вказаний довід спростовуються нормами чинного законодавства, відповідно до якого для прийняття рішення, законодавство зобов’язує державного реєстратора достатньо дослідити документи на наявність основних реквізитів, додержання форми та змісту, що вимагає чинне законодавство.

Суд зазначає, що державний реєстратор у силу свого правового статусу не може нерозважливо слідкувати документам тих органів, які їх видали. За нього несе відповідальність держава, а тому він повинен робити все в межах його компетенції для того, щоб надати учасникам обороту нерухомості державні гарантії охорони та захисту їх прав на нерухомість.

Основною рисою професійної діяльності державного реєстратора є те, що, будучи суб’єктом владних повноважень, на його діяльність поширюється спеціально-дозвільний метод регулювання, тобто він може робити лише те, що прямо дозволено законом, у зв'язку з чим його можливості зі встановлення юридичних фактів, у тому числі встановлення глибини та якості такого встановлення, визначаються відповідними положеннями закону та підзаконних нормативно-правових актів.

Крім того, суд зазначає, що право державного кадастрового реєстратора здійснити державну реєстрацію земельної ділянки або прийняти рішення про відмову у державній реєстрації земельної ділянки, належить до його дискреційних повноважень.

Так, дискреційне повноваження суб’єкта владних повноважень може полягати у виборі діяти, чи без діяти, а якщо діяти, то у виборі варіанту рішення чи дії серед варіантів, що прямо або опосередковано закріплені у законі. Важливою ознакою такого вибору є те, що він здійснюється без необхідності узгодження варіанту вибору із будь-ким.

Дискреційне повноваження надається у спосіб його закріплення в оціночному понятті, відносно-визначеній нормі, альтернативній нормі, нормі із невизначеною гіпотезою. Для позначення дискреційного повноваження законодавець використовує, зокрема, терміни «може», «має право», «за власної ініціативи», «дбає», «забезпечує», «веде діяльність», «встановлює», «визначає», «на свій розсуд». Однак наявність такого терміну у законі не свідчить автоматично про наявність у суб’єкта владних повноважень дискреційного повноваження.

При реалізації дискреційного повноваження суб’єкт владних повноважень зобов’язаний поважати основоположні права особи, додержуватися: конституційних принципів; принципів реалізації відповідної владної управлінської функції; принципів здійснення дискреційних повноважень; змісту публічного інтересу; положень власної компетенції; вказівок, викладених у інтерпретаційних актах; фахових правил, закріплених у нормативних актах; адміністративної практики; судової практики; процедурних вимог.

Комітетом ОСОБА_7 ОСОБА_8 розроблено принципи здійснення дискреційних повноважень, а саме – мета дискреційного повноваження; об’єктивність та неупередженість; рівність перед законом; пропорційність; розумний час; застосування вказівок; відкритість вказівок; відступ від вказівок; характер контролю; утримання правоохоронного органу від дій; повноваження контрольних органів щодо отримання інформації тощо. Ці принципи з огляду на членство України у ОСОБА_8 зобов’язані повною мірою дотримуватися також і вітчизняні суб’єкти публічної адміністрації.

З огляду на вищевказане, суд зазначає, що прийняти одне із рішень державним кадастровим реєстратором є його дискреційним повноваженням.

Суд зазначає, матеріалами справи підтверджено, що дійсно у документах, наданих ОСОБА_3, були наявні порушення вимог чинного законодавства, що унеможливило внесення відомостей до Державного земельного кадастру. Отже, державним кадастровим реєстратором правомірно винесено рішення № РВ-1400334442018 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 06.08.2018 року.

Крім того, як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач не просить суд визнати зазначене рішення протиправним та скасувати його.

Отже, судом встановлено, що державний кадастровий реєстратор відділу у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області ОСОБА_4 діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Крім того, відповідач не вийшов за межі свободи, окреслені правом, правильно оцінив ситуацію, наявні факти і застосовував до встановлених фактів чинні правові норми, не допускаючи при цьому зловживання владою.

Водночас, стосовно вимоги позивача визнати протиправною бездіяльність державного кадастрового реєстратора, що полягає у не наданні адміністративної послуги, суд зазначає наступне.

Так, протиправна бездіяльність суб’єкта владних повноважень - це зовнішня форма поведінки (діяння) цього органу, яка полягає (проявляється) у неприйнятті рішення чи у нездійсненні юридично значимих й обов’язкових дій на користь заінтересованих осіб, які на підставі закону та/або іншого нормативно-правового регулювання віднесені до компетенції суб’єкта владних повноважень, були об’єктивно необхідними і реально можливими для реалізації, але фактично не були здійснені.

Для визнання бездіяльності протиправною недостатньо одного лише факту неналежного та/або несвоєчасного виконання обов’язкових дій. Важливими є також конкретні причини, умови та обставини, через які дії, що підлягали обов’язковому виконанню відповідно до закону, фактично не були виконані чи були виконані з порушенням строків. Значення мають юридичний зміст, значимість, тривалість та межі бездіяльності, фактичні підстави її припинення, а також шкідливість бездіяльності для прав та інтересів заінтересованої особи.

Суд зазначає, що державний кадастровий реєстратор відділу у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області ОСОБА_4 прийняв рішення у встановлений строк та відповідно до форми, яка визначена чинним законодавством, а тому у даному випадку відсутня бездіяльність з боку вказаного відповідача.

В свою чергу, суд повторює, що суб’єкт владних повноважень не може вносити відомості до Державного земельного кадастру, без додержання встановленого законодавством порядку.

Оскільки третя позовна вимога про зобов’язання другого відповідача – Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області поновити розгляд заяви позивача від 27.07.2018 року, яка вже була розглянута по суті першим відповідачем та по ній було прийнято рішення, а також про доручення державному кадастровому реєстратору прийняти рішення, є похідною від попередніх позовних вимог, у її задоволенні також слід відмовити.

Стосовно посилання представника позивача на нездійснення належної конкретизації підстав для відмови у внесенні відомостей, суд зазначає наступне.

Не може бути скасовано правильне по суті рішення та відступлено від принципу правової визначеності у разі наявності формальних помилок. Рішення може бути скасоване тільки з метою виправлення істотної помилки. Вказана позиція узгоджується із рішенням від 23.07.2009 Європейського суду з прав людини у справі «Сутяжник проти РФ», яку наведено в окремій думці судді Верховного ОСОБА_9 Берназюка від 25.04.2018 року (справа № 826/5575/17).

З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, державного кадастрового реєстратора відділу у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області ОСОБА_4 про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов’язання вчинити дії не підлягають задоволенню.

З огляду на те, що у задоволенні позову відмовлено, судові витрати не підлягають розподілу.

Згідно з ч. 3 ст. 243 КАС України у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п’ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Керуючись ст.ст. 2,5-10, 72-80, 159, 160, 171, 199-204, 205, 246,250,295 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1, вул. Громової, б. 64, м. Волноваха, Донецька область, 85700) до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області (код ЄДРПОУ 39767332, 85102, Донецька обл., місто Костянтинівка, вулиця Європейська, будинок 13), державного кадастрового реєстратора відділу у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області ОСОБА_4 (вул. Центральна, б. 88, м. Волноваха, Донецька область, 85700) про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов’язання вчинити дії,– відмовити в повному обсязі.

Повний текст рішення складено 04.03.2019 року.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Голуб В.А.