
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
13 грудня 2018 року м. Київ № 826/17302/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Т.І. Шейко
розглянувши у спрощеному провадженні без виклику сторін клопотання позивача про зупинення провадження в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1до Київського обласного військового комісаріату Головного управління Пенсійного фонду України в Київській областіпровизнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити діївстановив:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Київського обласного військового комісаріату та Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, у якому просив:
- визнати протиправною бездіяльність Київського обласного військового комісаріату щодо відмови скласти, оформити і подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії в розмірі 71% грошового забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (премія - 10% надбавки за виконання особливо важливих завдань - 50%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (за роботу з таємними виробами, носіями, документами) - 20%, надбавки за кваліфікацію в/сл. 1 клас - 4%), та зобов'язати Київський обласний військовий комісаріат скласти, оформити і подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області довідко про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: премії - 10% надбавки за виконання особливо важливих завдань - 50%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (за роботу з таємними виробами, носіями, документами) - 20%, надбавки за кваліфікацію в/сл. 1 клас - 4%;
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області нарахувати і виплачувати пенсію в розмірі 71% грошового забезпечення, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: премії - 10% надбавки за виконання особливо важливих завдань - 50%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (за роботу з таємними виробами, носіями, документами) - 20%, надбавки за кваліфікацію в/сл. 1 клас - 4%, починаючи з 01 січня 2018 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2018 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (письмового провадження).
12 грудня 2018 року до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла заява ОСОБА_1 про зупинення провадження у адміністративній справі №826/17302/18 до набрання законної сили судового рішення в адміністративній справі №826/3783/18.
В обґрунтування поданої заяви ОСОБА_1 послався на те, що з Державного реєстру судових рішень йому стало відомо про те, що Окружним адміністративним судом міста Києва розглядається ряд адміністративних справ, зокрема, №826/3783/18. Предметом цих справ є визнання пунктів 1,2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам», про визнання незаконними зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103, про визнання незаконним Додаток №2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, зміни до якого внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103.
Предметом розгляду адміністративної справи №826/3783/18, як вказано у заяві про зупинення провадження у справі, є матеріально - правові вимоги щодо порядку проведення перерахунку пенсії в 2018 році, визначеного на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам», який не відповідає нормам правових актів вищої юридичної сили - Закону України від 09 лютого 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей захист».
Тобто, на думку позивача, вирішення публічно - правового спору у справі №826/3783/18 може мати преюдиційне значення для вирішення справи №826/17302/18, а тому розгляд справи №826/17302/18 є неможливим до набрання законної сили судовим рішення у справі №826/3783/18.
Розглянувши заяву ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення питання про зупинення провадження у справі, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне зазначити наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, підставою для звернення позивача до суду з вказаною позовною заявою стала незгода ОСОБА_1 з бездіяльністю відповідачів щодо не проведення позивачу перерахунку пенсії з посиланням на порядок проведення перерахунку пенсії в 2018 році, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам», який, на думку позивача, не відповідає нормам Закону України від 09 лютого 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей захист».
З наявної в автоматизованій системі документообігу «Діловодство спеціалізованого суду» інформації вбачається, що ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 березня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі № 826/3783/18 за позовом ОСОБА_2 до Кабінету Міністрів України, третя особа - Пенсійний фонд України про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам»; про визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; про визнання незаконним Додаток № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.
Наведене в сукупності свідчить про те, що на теперішній час на розгляді Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває адміністративна справа №826/3783/18 щодо оскарження постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103, якою визначений порядок проведення перерахунку пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам та на положення якої посилаються відповідачі при обґрунтуванні своїх заперечень проти позовних вимог, тобто вирішення спору у справі №826/3783/18 може мати преюдиційне значення при вирішення справи №826/17302/18.
У відповідності до пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
За таких підстав та враховуючи викладені вище обставини, суд дійшов висновку про доцільність зупинення розгляду адміністративної справи №826/17302/18 до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва в адміністративній справі № 826/3783/18 та, відповідно, вважає за необхідне зупинити провадження у справі №826/17302/18.
Керуючись положеннями частини 4 статті 78, пунктом 3 частини 1 статті 236, статтями 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
у х в а л и в:
1. Клопотання позивача про зупинення провадження у справі задовольнити.
2. Зупинити провадження у справі №826/17302/18 до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/3783/18 за позовом ОСОБА_2 до Кабінету Міністрів України, третя особа - Пенсійний фонд України про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам»; про визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; про визнання незаконним Додаток № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.
3. Зобов'язати сторін негайно повідомити суд про сплив обставин, що стали підставою для зупинення провадження у справі.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку, встановленому статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.І. Шейко