
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 500/183/19
01 березня 2019 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Осташ А.В., за участі секретаря судового засідання Гавіловської Х.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
14 січня 2019 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головне управління ДФС у Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та стягнення заборгованості.
Ухвалою суду від 16.01.2019 відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на 13 лютого 2019 року.
На адресу суду 11.02.2019 від відповідача у справі надійшов відзив у якому викладено клопотання про залишення позову без розгляду у зв'язку з пропуском позивачем строку звернення до суду.
Клопотання обґрунтовано тим, що дана справа відноситься до категорії справ, що пов'язані з проходженням публічної служби, а відповідно до ч.5 ст.122 КАС України для звернення до суду у справах даної категорії встановлено місячний строк.
Відповідач вважає, що оскільки про порушення свого права позивачу було відомо ще 30 жовтня 2017 року, то строк звернення до суду минув ще 30 листопада 2017 року.
Представник ГУ ДФС в Донецькій області у відзиві зазначає, що оскільки позивачем пропущено строк звернення до суду, а клопотання про поновлення пропущеного строку не подано та адміністративний позов слід залишити без розгляду.
Позивач 13.02.2019 у судовому засіданні подав відповідь на відзив, у якому зазначив, про те, що строк звернення до суду, передбачений ч.5 ст.122 КАС України він не пропустив, оскільки вважає, що його позов не відноситься до категорії справ, що пов'язані з прийняттям, проходженням чи звільненням з публічної служби.
У зв'язку із тим, що відповідачем було подано клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції та клопотання про відкладення розгляду справи, судом було оголошено відкладено розгляд справи на 01.03.2019.
Позивач в судове засідання 01.03.2019 не з'явився, клопотань про відкладення розгляду справи чи слухання справи за його відсутності не подав, хоча належним чином був повідомлений про день та час слухання справи.
У зв'язку з технічними проблемами (відсутність Інтернет мережі) засідання в режимі відеоконфереції не проводилось.
Відповідно до ч.3 ст.123 КАС України, якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Судом встановлено, що провадження у справі відкрито, проте позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею ч.6 ст.161 КАС України, та містить такі недоліки.
Так, відповідно до ч.6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Зі змісту позовної заяви, випливає, що позивач звернувся з позовом про визнання протиправною бездіяльності Головного управління ДФС у Донецькій області, щодо не проведення повного розрахунку при звільненні та стягненні середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
По своїй категорії дана справа відноситься, до категорії справ, що пов'язані з проходженням чи звільненням з публічної служби. В протилежному випадку дана справа взагалі не відносилась би до юрисдикції адміністративних судів. У зв'язку з цим, судом не приймається до уваги твердження позивача з приводу того, що дана справа не відноситься до категорії справ, передбачених п.2 ч.1 ст.19 КАС України.
Відповідно до ч.5 ст. 122 КАС України у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк, який за загальним правилом обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Як видно з матеріалів справи, а саме з позовної заяви про порушення своїх прав (непроведення повного розрахунку при звільненні) позивач дізнався в лютому 2018 року, а в частині виплати середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку стало відомо 09.11.2018 (дата звернення до ГУ ДФС в Донецькій області із вимогою виплати середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку), а з позовом до суду позивач звернувся 14.01.2019, отже після спливу місячного строку. Зазначене свідчить про те, що позивачем пропущено строк звернення до суду, встановлений ч. 5 ст. 122 КАС України, проте він не обґрунтував причини пропуску строку звернення до суду та заяви про його поновлення не додав.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (пункт 2 частини 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України).
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановлених статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, у такий спосіб:
- обґрунтувати причини пропуску строку звернення до суду шляхом подання окремої заяви про поновлення строку звернення до суду із доказами поважності причин його пропуску.
Керуючись статтями 169, 248 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 15 березня 2019 року.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Осташ А.В.
Копія вірна
Суддя Осташ А.В.