Ухвала суду № 80215988, 04.03.2019, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.03.2019
Номер справи
415/108/19
Номер документу
80215988
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі

04 березня 2019 року СєвєродонецькСправа № 415/108/19 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., перевіривши матеріали адміністративного позову комунального підприємства Лисичанської міської ради «Електротранс» (місце знаходження: 93106, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. ім. В.Сосюри, буд. 129) до Головного управління Держпраці у Луганській області (місце знаходження: 93100, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Малиновського, буд. 1А) про скасування постанови про накладення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

14 лютого 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду з Лисичанського міського суду Луганської області надійшла позовна заява комунального підприємства Лисичанської міської ради «Електротранс» до Головного управління Держпраці у Луганській області, в якій позивач просить суд:

- скасувати постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 29 грудня 2018 року № ЛГ 663/489/НД/СП-ФС заступника начальника Головного управління Держпраці у Луганській області Рисухіна Дениса Леонідовича.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 02 січня 2019 року від Головного управління Держпраці у Луганській області до Комунального підприємства Лисичанської міської ради «Електроавтотранс» кур'єром Укрпошта доставлено Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 29 грудня 2018 року № ЛГ 663/489/НД/ПТ1/ПС. Акт про неможливість проведення інспекційного відвідування/невиїзного інспектування від 04.12.2018 № ЛГ 663/489/НД було складено безпідставно та з порушеннями, на думку позивача, данні зазначені у акті не підтверджені особами, що можуть підтвердити факт його перешкоджання для діяльності органу виконавчої влади. Зазначає, що так як спроба інспекційного відвідування відбувалася з порушенням Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 295, Закону Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності від 05.04.2007 № 877-V та через те що невідомі підстави, що стали причиною для здійснення інспекційного відвідування КП ЛМР «Електроавтотранс», тому, на думку позивача, й вимога про надання/поновлення документів від 04 грудня 2018 року № ЛГ 663/489/ПТ складена безпідставно, зазначений у вимозі зміст документів, які необхідно надати - необґрунтованим. Причинно-наслідковий зв'язок між вимогою та предметом перевірки є обов'язковим. Вказує, що документально ніяких інших вимог про надання/поновлення документів на підприємство, окрім вимоги про надання/поновлення документів № ЛГ 663/489/ПТ від 04 грудня 2018 року, не надходило. На думку позивача, постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 29 грудня 2018 року № ЛГ 663/489/НД/СП-ФС складено з помилками(описками) в строках, а саме: «Документ, що підтверджує сплату штрафу, надати(надіслати) за адресою: вул. Малиновського, будинок 1А, каб. 97, м. Лисичанськ, Луганська обл. у строк до «28» січня 2018 року, що не є можливим, на думку позивача, через те, що даний строк стік більше ніж як 11 місяців тому.

Позивач вважає, що норми чинного законодавства України, наявність невідповідності дат та строків в заповнених документах, підтверджують, на його думку, що винесена постанова, що стала предметом оскарження даного позову, є незаконною.

Ухвалою суду від 18 лютого 2019 року адміністративний позов комунального підприємства Лисичанської міської ради «Електротранс» залишено без руху, запропоновано позивачу протягом п'яти календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду: позовну заяву, оформлену з дотриманням вимог статей 160 КАС України, та її копію для вручення відповідачу; документ про сплату судового збору в розмірі 1921,00 грн.

25 лютого 2019 року до суду від позивача надійшов супровідний лист з додатками на усунення недоліків.

Після усунення недоліків позовна заява комунального підприємства Лисичанської міської ради «Електротранс» відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв'язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.

Частинами першою, другою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Відповідно до пункту 6 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною п'ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд вважає за необхідне розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Також керуючись положеннями статті 9, 77, 80 КАС України, суд вважає за необхідне з власної ініціативи витребувати, яких, на думку суду, не вистачає для з'ясування всіх обставин у справі.

Керуючись статтями 5, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом комунального підприємства Лисичанської міської ради «Електротранс» до Головного управління Держпраці у Луганській області про скасування постанови про накладення штрафу.

Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін.

Призначити перше судове засідання для розгляду справи по суті на 20 березня 2019 року о 09 год. 30 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.

Зобов'язати Головне управління Держпраці у Луганській області надати до суду протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж до першого судового засідання:

- відзив на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Встановити строк для подання до суду відповіді на відзив та заперечення - протягом 5 днів з дня одержання відзиву (відповіді на відзив), але не пізніше ніж до першого судового засідання.

Зобов'язати Головне управління Держпраці у Луганській області у строк до протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження, але не пізніше ніж до 19 березня 2019 року надати до суду:

- установчі документи;

- Положення про Головне управління Держпраці у Луганській області;

- інформацію щодо підстав проведення перевірки позивача;

- направлення на проведення перевірки;

- всі документи, які були прийнятті до уваги при прийнятті оскаржуваного рішення.

Роз'яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п'ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Попередити сторони, що відповідно до частини дев'ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Справа розглядатиметься суддею Чиркіним С.М. одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 КАС України.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.

СуддяС.М. Чиркін