Рішення № 80215551, 19.02.2019, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.02.2019
Номер справи
260/1183/18
Номер документу
80215551
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

19 лютого 2019 року м. Ужгород№ 260/1183/18 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Дору Ю.Ю.,

за участі:

секретаря судового засідання – Гулай М.В.,

представника позивача – ОСОБА_1,

представника відповідача – ОСОБА_2,

представника третьої особи 1 – ОСОБА_3

представника третьої особи 2 – ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Міжгірське АТП 12138" до Закарпатської обласної державної адміністрації, третя особа 1 – ТОВ "ТРАНС-УЖ"; третя особа 2 - Департамент інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства облдержадміністрації про визнання протиправним та скасування рішення конкурсного комітету та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

Адвокат ОСОБА_1 в інтересах Приватного підприємства "Міжгірське АТП 12138" (надалі - позивач, ПП "Міжгірське АТП 12138") звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Закарпатської обласної державної адміністрації (надалі - відповідач, Закарпатська ОДА), третя особа – ТОВ "ТРАНС-УЖ (надалі - третя особа 1), в якій просить:

1) визнати протиправним і скасувати протокольне рішення обласного конкурсного комітету від 16.08.2018 (протокол № 17/2018) із визначення автомобільних перевізників на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути) в частині: пропонувати облдержадміністрації переоголосити конкурс на об'єкт №14, №№ рейсів 705/705 Колочава - Ужгород.

2) визнати протиправним і скасувати протокольне рішення обласного конкурсного комітету від 11.10.2018 (протокол № 18/2018) із визначення автомобільних перевізників на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути) в частині пропонувати організатору укласти з ОСОБА_5 «ТРАНС - УЖ» договір за об'єктом конкурсу № 16 Колочава - Ужгород, рейси №№ 705/706 терміном на 5 років.

3) зобов'язати Закарпатську обласну державну адміністрацію організувати і провести повторний конкурс з перевезення пасажирів на міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути) на рейси №№705/706 Колочава - Ужгород.

4) стягнути з Закарпатської обласної державної адміністрації на користь ПП «Міжгірське АТП 12138» сплачений судовий збір у сумі 1600 грн.

В подальшому 03.01.2019 року представником позивача подано заяву про зміну та уточнення позовних вимог, відповідно до якої позивач просить:

1. Визнати протиправним і скасувати протокольне рішення обласного конкурсного комітету від 05.07.2018 (протокол № 16/2018) із визначення автомобільних перевізників на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути) в частині: пропонувати облдержадміністрації переоголосити конкурс на об'єкт №13, №№ рейсів 705/706 Колочава - Ужгород.

2. Визнати протиправним і скасувати протокольне рішення обласного конкурсного комітету від 16.08.2018 (протокол № 17/2018) із визначення автомобільних перевізників на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути) в частині: пропонувати облдержадміністрації переоголосити конкурс на об'єкт №14, №№ рейсів 705/706 Колочава - Ужгород.

3. Визнати протиправним і скасувати протокольне рішення обласного конкурсного комітету від 11.10.2018 (протокол № 18/2018) із визначення автомобільних перевізників на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути) в частині пропонувати організатору укласти з ОСОБА_5 «ТРАНС - УЖ» договір за об'єктом конкурсу № 16 Колочава - Ужгород, рейси №№ 705/706 терміном на 5 років.

4. Визнати нечинним (недійсним) і скасувати Договір за № 181816 про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування Колочава - Ужгород, рейси №№ 705 706 від 14 листопада укладений між Закарпатською обласною державною адміністрацією та ОСОБА_5 «Транс - Уж».

5. Стягнути з Закарпатської обласної державної адміністрації на користь ПП «Міжгірське АТП 12138» сплачений судовий збір у сумі 3524 грн.

Ухвалою суду від 30 січня 2019 року вказана заява прийнята судом та справа розглядається у межах змінених (уточнених) позовних вимог.

Разом з тим, ухвалою суду від 19 лютого 2019 року закрито провадження у даній справі у частині позовних вимог про визнання нечинним (недійсним) і скасування договору за № 181816 про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування Колочава - Ужгород, рейси №№ 705 706 від від 14 листопада 2018 року укладений між Закарпатською обласною державною адміністрацією та ТОВ “Транс - Уж”.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що при розгляді конкурсних пропозицій ПП "Міжгірське АТП 12138" та ТОВ «ТРАНС - УЖ» відповідачем порушено порядок розгляду та оцінки конкурсних пропозицій та оголошення переможця на вказаному рейсі, а саме пункт 1 Додатку 5 до Порядку (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 180) Переліку показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій автомобільних перевізників - претендентів (на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на внутрішньообласних, внутрішньорайонних та міських автобусних маршрутах).

Крім того, позивач вказує, що відповідно до пункту 53 Порядку, організатор перевезень зобов'язаний провести конкурс не пізніше ніж за 45 календарних днів до дня закінчення строку дії договору (дозволу), укладеного (виданого) попередньому переможцю конкурсу. У такому разі дія договору (дозволу), укладеного (виданого) за результатами конкурсу, починається після закінчення строку дії договору (дозволу) на перевезення укладеного (виданого) відповідно до результатів попереднього конкурсу на цьому об'єкті.

Відповідно до пункту 6 договору № 011531 про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування від 21 травня 2015 року укладеного між Закарпатською обласною державною адміністрацією та ПП «Міжгірське АТП 12138» про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування Колочава -Ужгород, рейси №№ 705/706, договір набирає чинності з 21 травня 2015 року і діє до 20 травня 2018 року. Тому, відповідач зобов'язаний був провести конкурс на спірний об'єкт до 5 квітня 2018 року і заключити договір з переможцем конкурсу новий договір, який повинен був набрати чинності з 21 травня 2018 року. Тобто, позивач вважає, що відповідачем конкурс проведено із порушенням строку, встановлено пунктом 53 Порядку № 1081, що є законною підставою для визнання протиправними і скасувати протокольних рішень обласного конкурсного комітету від: 05.07.2018 (протокол № 16/2018); 16.08.2018 (протокол № 17/2018); 11.10.2018 і протокол № 18/2018) із визначення автомобільних перевізників на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території області І внутрішньообласні маршрути).

У судовому засіданні представник позивача уточнені позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити.

Відповідач проти позову заперечив, надавши суду відзив, у якому зазначив, що рішення обласного конкурсного комітету не можуть бути визнані судом протиправними та скасованими, оскільки процедура проведення конкурсів відбулась з дотриманням вимог чинного законодавства України; конкурс за об'єктом № 13, Колочава - Ужгород, рейси №№ 705/706 від 05.07.2018 відбувся (Протокол 5 липня 2018 року № 16/2018); рішення (протокол від 16.08.2018 № 17/2018) по об'єкту конкурсу № 14 Колочава - Ужгород, рейси №№ 705/706 прийняте 6 членами конкурсного комітету, які були присутні на засіданні та мали право голосу - одноголосно; рішення (протокол від 11.10.2018 № 18/2018) по об'єкту конкурсу № 16 Колочава - Ужгород, рейси №№ 705/706 прийняте 8 членами конкурсного комітету, які були присутні на засіданні та мали право голосу - одноголосно. Відповідно до пункту 66 Порядку скарги від ПП "Міжгірське АТП 12138" за результатами конкурсів від 16.08.2018 та 11.10.2018 не надходили. Відповідач вказує, що твердження Позивача про те що йому неправомірно не нараховано 30 балів є безпідставними, оскільки пункт 1 додатку 5 Порядку передбачає нарахування ,,+30 балів" за роботу перевізника претендента на визначеному організатором перевезень об'єкті конкурсу протягом усього строку дії попереднього дозволу (договору) як переможця попереднього конкурсу. Попередній конкурс на об'єкті Колочава — Ужгород, рейси №№ 705/706 відбувся 05 липня 2018 року. За результатом проведення даного конкурсу, переможця на даному об'єкті не було визначено, а отже й Організатором перевезень - Закарпатською обласною державною адміністрацією не було укладеного договору на перевезення пасажирів на маршруті Колочава -Ужгород, рейси №№ 705/706 з жодним перевізником.

Представник третьої особи 1 – ТОВ "ТРАНС-УЖ" у визначений судом строк пояснення по суті заявлених позовних вимог суду не надав, у судовому засіданні представник третьої особи 1 проти задоволення позову заперечив та просить відмовити у його задоволенні.

30 січня 2019 року у підготовчому засіданні ухвалою суду залучено до участі у справі у якості третьої особи 2, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні відповідача - Департамент інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства облдержадміністрації (надалі – третя особа 2, Департамент). Вказаною ухвалою суду встановлено третій особі 2 строк до 04.02.2019 року для подання пояснень щодо позову.

Вказаним правом Департамент скористався та 05.02.2019 подано письмові пояснення, відповідно до яких, третя особа 2 просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Зокрема, наголошено, що 05 липня 2018 року за об'єктом конкурсу не було визначено переможця, а відповідно договір про організацію перевезень на автобусному маршруті загального користування "Колочава-Ужгород" рейси 705/706 не укладався. Та за результатами конкурсу згідно Протоколу від 11 жовтня 2018 року №18/2018 засідання Конкурсного комітету на об'єкт №16 "Колочава-Ужгород", рейси 705/706, було подано документи перевізниками-претендентами ПП "Міжгірське АТП 12138" та ОСОБА_5 "Транс-Уж". За результатами підрахунку ПП "Міжгірське АТП 12138" набрало за загальним підсумком - 0 балів та ОСОБА_5 "Транс-Уж" – 3 бали.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та третіх осіб, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновків про відмову у задоволенні адміністративного позову, виходячи з наступного.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року №180 "Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування" (надалі - Порядок №180) внесено зміни до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування затвердженого Кабінетом Міністрів України від 3 грудня 2008 р. № 1081 (надалі – Порядок №1081)

Відповідно до пункту 28 Порядку №1081 організатор або робочий орган публікує в друкованих засобах масової інформації не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку конкурсу оголошення про конкурс (крім друкованих оголошення може бути розміщено також в інших засобах масової інформації).

Відповідно до пункту 42 Порядку №180 у разі коли на один з об’єктів конкурсу з перевезення пасажирів на внутрішньообласних, внутрішньорайонних та міських автобусних маршрутах претендує два або більше перевізники-претенденти, конкурсний комітет визначає переможця з використанням бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів та подає пропозиції організатору перевезень.

Сумарна кількість балів, одержаних кожним перевізником-претендентом на внутрішньообласних, внутрішньорайонних та міських автобусних маршрутах, є підставою для подання пропозицій організатору перевезень для визначення переможця конкурсу.

У разі подання на участь у конкурсі з перевезення пасажирів за одним із об’єктів конкурсу на міжобласних автобусних маршрутах двох або більше перевізників-претендентів конкурсний комітет подає організатору перевезень пропозицію щодо визначення переможцями конкурсу всіх перевізників, які відповідають вимогам статей 45 і 46 Закону України “Про автомобільний транспорт” та цього Порядку.

Згідно абз.1 п.46 Порядку №180 організатор перевезень визнає переможцем конкурсу з перевезення пасажирів на внутрішньообласних, внутрішньорайонних та міських автобусних маршрутах того перевізника-претендента, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів, підготовлених конкурсним комітетом.

Відповідно до пункту 47 Порядку №180 рішення про результати конкурсу приймається конкурсним комітетом на закритому засіданні в присутності не менш як половини його складу, в тому числі голови конкурсного комітету або його заступника, простою більшістю голосів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого.

Як встановлено судом та підтверджено наявними в матеріалах адміністративної справи доказами, відповідно до пункту 6 договору про організацію перевезень на автобусному маршруті загального користування від 21.05.2015 № 011531, укладеного між ПП "Міжгірське ATП 12138" та обласною державною адміністрацією, термін дії договору закінчився 20 травня 2018 року (т.1 а.а.с.24-26). У зв'язку із закінченням терміну дії зазначеного договору, відповідно до вимог Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року №1081, міжміський автобусний маршрут Колочава - Ужгород, рейси №№705/706 було винесено на конкурс.

Згідно абз. 1 п.28 Порядку в редакції Постанови КМУ №180 (надалі - Порядок №180) організатор або робочий орган публікує в друкованих засобах масової інформації не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку конкурсу оголошення про конкурс (крім друкованих оголошення може бути розміщено також в інших засобах масової інформації).

Відповідно до пункту 53 Постанови №1081 в редакції чинній на момент призначення конкурсу організатор повинен провести конкурс не пізніше ніж за два місяці до моменту закінчення строку дії договору (дозволу).

Судом встановлено, що процедуру проведення даного конкурсу облдержадміністрація розпочала ще до набрання чинності змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування на підставі Постанови КМУ від 07.02.2018 №180 (набрала чинності - 17.03.2018). Зокрема, дату проведення засідання обласного конкурсного комітету (19.04.2018) було визначено в оголошенні про проведення конкурсу із визначення автомобільних перевізників на міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території області (внутрішньо обласні маршрути), опублікованого у газеті "Новини Закарпаття" від 27 лютого 2018 року №15 (4726) (т.2 а.с.17) Перевізники-претенденти подавали документи до 20 березня 2018 року включно.

На підставі наведеного суд констатує, що строки призначення конкурсу на об'єкт конкурсу №28 "Колочава-Ужгород", рейси 705/706 відповідачем не порушено. Відповідно суд не приймає доводи позивача щодо порушення пункту 53 Порядку №180, який набрав чинності 17.03.2018 року та обов'язку відповідача провести конкурс на спірний об'єкт 05 квітня 2018 року. Відтак, засідання конкурсного комітету правомірно проведено 19 квітня 2018 року.

Під час засідання конкурсного комітету згідно протоколу №14/2018 від 19.04.2018 встановлено, що враховуючи зміни до порядку нарахування за бальною системою оцінювання пропозицій претендентів, запропоновано для обговорення питання доцільності визначення переможців за бальною системою. За результатами обговорення одноголосно прийнято рішення про скасування конкурсу за об'єктами, на які подано заяви двома або більше перевізниками-претендентами, зокрема, на об'єкт конкурсу "Колочава-Ужгород", рейси 705/706 (т.1а.с.31). У зв'язку з чим, конкурс за об'єктом "Колочава-Ужгород", рейси 705/706 не відбувся.

На підставі Протоколу від 19 квітня 2018 року № 14/2018, міжміський автобусний маршрут Колочава - Ужгород, рейси №№705/706 було винесено на конкурс, що відбувся 5 липня 2018 року. Про що було опубліковано оголошення у газеті "Новини Закарпаття" від 05 червня 2018 року №41 (4752) (т.2 а.с.18).

Як вбачається з матеріалів справи розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 15.06.2018 року №381 "Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації 10.04.2015 №110 внесено зміни до розпорядження голови облдержадміністрації 10.04.2015 №110 "Про обласний конкурсний комітет із визначення автомобільних перевізників на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території області (внутрішньо обласні маршрути)" та доповнено пункт 2 абзацом такого змісту: "визначити обласний конкурсний комітет уповноваженим із виконання функцій організатора, що передбачено пунктом 12 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2008 року №1081" (т.2 а.с.78).

Згідно абз.1 пп. 1 п. 12 Порядку організатор перевезень приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі перевізника-претендента, який подав до участі в конкурсі неналежним чином оформлені документи чи не в повному обсязі, а також такі, що містять недостовірну інформацію.

На засіданні комісії 05.06.2018 року за результатами перевірки поданих перевізниками-претендентами документів на участь у зазначеному конкурсі було виявлено відсутність документів, визначених Порядком. За результатами голосування з питань недопущення до участі у конкурсі перевізників-претендентів на об'єкт №13 "Колочава-Ужгород", рейси №705/706, встановлено зокрема, що ПП "Міжгірське АТП 12138" за документами у конверті з позначкою "в" – сертифікат відповідності на основний автобус БАЗ А079.34 АІ9408ЕМ – термін дії з 09.01.2013 до 31.12.2013 та щодо ОСОБА_5 "Транс-Уж" (конверт з позначкою "а") як такого, який не подав сертифікат відповідності на резервний автобус Volvo B7 R AO 5723 BO та вирішено за деякими об'єктами конкурсу пропонувати облдержадміністрації переоголосити конкурс, в тому числі на об'єкт 705/706 "Колочава-Ужгород".

Враховуючи наведене, за зазначеним об'єктом конкурсу не було визначено переможця, а відповідно договір про організацію перевезень на автобусному маршруті загального користування „Колочава-Ужгород", рейси 705/706 не укладався.

Суд констатує, що не зважаючи на те, що деяких перевізників-претендентів не допущено до участі у конкурсі, конкурс вважається таким, що відбувся.

На підставі Протоколу від 5 липня 2018 року № 16/2018, міжміський автобусний маршрут Колочава - Ужгород, рейси №№705/706 було винесено на конкурс, що відбувся 16 серпня 2018 року, про що опубліковано оголошення у газеті "Новини Закарпаття" від 10 липня 2018 року №51 (4762) (т.2 а.с.а.с.19).

Згідно Протоколу від 16 серпня 2018 року № 17/2018 засідання Конкурсного комітету, на об'єкт "Колочава-Ужгород", рейси 705/706, було подано документи перевізниками-претендентами ПП„Міжгірське АТП 12138" та ОСОБА_5 „ТРАНС-УЖ".

За результатами системи бальної оцінки пропозицій перевізників-претендентів ПП „Міжгірське АТП 12138" та ОСОБА_5 „ТРАНС-УЖ" отримано по нуль балів та одноголосним рішенням конкурсної комісії на підставі пункту 46 Порядку запропоновано організатору не визнати ОСОБА_5 "Транс-Уж" та ПП„Міжгірське АТП 12138" переможцем за об'єктом конкурсу "Колочава-Ужгород", рейси 705/706.

На підставі Протоколу № 17/2018 від 16 серпня 2018 року, міжміський автобусний маршрут Колочава - Ужгород, рейси №№705/706 було винесено на конкурс, що відбувся 11 жовтня 2018 року, про що розміщено оголошення у газеті "Новини Закарпаття" від 11 вересня 2018 року №68 (4779) з умовами конкурсу та основних характеристик об'єктів конкурсу (т.2 а.с.20).

Згідно Протоколу від 11 жовтня 2018 року № 18/2018 засідання обласного конкурсного комітету на об'єкт "Колочава-Ужгород", рейси 705/706 подано документи перевізниками-претендентами: ПП "Міжгірське АТП 12138" та ОСОБА_5 "ТРАНС-УЖ". За результатами підрахунку конкурсним комітетом балів: ПП "Міжгірське АТП 12138" за загальним підсумком нараховано 0 балів та ОСОБА_5 "Транс-Уж" – 3 бали. ОСОБА_5 "Транс-Уж" нараховано за наявність у власності автобуса для відповідного виду перевезень категорії Євро-3.

Строк попереднього договору про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування Колочава-Ужгород закінчився ще 20 травня 2018 року, а після його закінчення проводилися конкурси: 05.07.2018; 16.08.2018; 11.10.2018. За результатами яких ПП "Міжгірске АТП 12138" не було переможцем на спірний об'єкт конкурсу та відповідно договір про організацію перевезень пасажирів з таким не укладався, а відтак, безпідставними є доводи позивача щодо порушення відповідачем п.1 Додатку 5 до Порядку при нарахуванні балів за результатами конкурсу та відповідачем правомірно не нараховано позивачу +30 балів.

Слід зазначити, що доводи позивача про дійсність договору №011531 у період з 21.05.2018 по 01.12.2018 у зв'язку з його пролонгацією та як такого, що невизнаний судом недійсним є безпідставними з огляду на те, що згідно вказаного договору пролонгація не передбачена та відповідно до пп.4.1.1 п.4 дія договору припиняється у разі закінчення терміну, на який його було укладено (т.1 а.а.с.24-26).

Окрім цього суд констатує, що конкурс проведено в присутності більше половини складу осіб обласного конкурсного комітету згідно додатку до розпорядження від 10.04.2015 №110 у редакції розпорядження від 11.05.2018 №298 (т.2 а.с.77) та відповідно до вимог Порядку №180. Зокрема, рішення оформлене протокол від 16.08.2018 № 17/2018 по об'єкту конкурсу № 14 Колочава - Ужгород, рейси №№ 705/706 прийняте 6 членами конкурсного комітету, які були присутні на засіданні та мали право голосу – одноголосно. Рішення оформлене протокол від 11.10.2018 № 18/2018 по об'єкту конкурсу № 16 Колочава - Ужгород, рейси №№ 705/706 прийняте 8 членами конкурсного комітету, які були присутні на засіданні та мали право голосу - одноголосно. Отже, будь-яких процедурних порушень щодо проведення конкурсу, судом не встановлено.

За таких обставин суд не знаходить підстав для висновку про обґрунтованість та доведеність позовних вимог, у зв'язку з чим у задоволенні позову слід відмовити.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Суд зазначає, що позивачем не підтверджено належними доказами факту порушення його прав та охоронюваних інтересів в межах спірних правовідносин, в той час як відповідачем надано достатні докази відсутності протиправності дій при прийнятті оспорюваних рішень з урахуванням вимог, встановлених частиною 2 статті 19 Конституції України та частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, відповідно до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для їх розподілу, у зв'язку з відмовою у задоволенні позовних вимог.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 139, 143, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства "Міжгірське АТП 12138" (90000, Закарпатська область, Міжгірський район, смт.Міжгір'я, вул.Незалежності, буд.72, код ЄДРПОУ 37096505) до Закарпатської обласної державної адміністрації (88008, Закарпатська область, м.Ужгород, пл. Народна, буд.4, код ЄДРПОУ 00022496), третя особа 1 – ТОВ "ТРАНС-УЖ (88000,Закарпатська область, м.Ужгород, вул.Гагаріна, буд.36 б, код ЄДРПОУ 33537225), третя особа 2 - Департамент інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства облдержадміністрації (88008, Закарпатська область, м.Ужгород, пл. Народна, буд.4, код ЄДРПОУ 38802082) про визнання протиправним та скасування рішень конкурсного комітету – відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини 3 статті 243 КАС України та з огляду на перебування головуючого судді Дору Ю.Ю. у відрядженні, повний текст рішення складено та підписано 04.03.2019.

СуддяОСОБА_6