Рішення № 80215073, 04.03.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.03.2019
Номер справи
1540/4795/18
Номер документу
80215073
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 1540/4795/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменка К.С. при секретарі Кузьменко Е.Х., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження справу за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства “Ізмаїльський завод таропакувальних виробів “Дунай-Пак”” до Головного управління ДФС в Одеській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Одеській області про визнання протиправною бездіяльність Головного управління ДФС в Одеській області щодо невиконання, визначеної законом процедури відшкодування суми податку на додану вартість за вересень 2017 року в розмірі 2421602 грн., зобов’язати Головне управління ДФС в Одеській області внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування платника ПрАТ “Ізмаїльський завод таропакувальних виробів “Дунай-Пак”” в сумі 2421602 грн., стягнути з Державного бюджету України на користь ПрАТ “Ізмаїльський завод таропакувальних виробів “Дунай-Пак”” пеню за прострочення сплати бюджетної заборгованості, яку розрахувати у відповідній сумі (120% облікової ставки НБУ на суму заборгованості) за період з 29.08.2018 року до винесення рішення у справі, або до моменту відшкодування ПрАТ “Ізмаїльський завод таропакувальних виробів “Дунай-Пак”” ПДВ у сумі 196448,25 грн., якщо таке відшкодування відбудеться до винесення рішення, зобов’язати Головне управління ДФС в Одеській області сформувати Інформаційне повідомлення щодо узгоджених сум бюджетного відшкодування відповідно до п. “г” пункту 200.12 статті 200 розділу V ПКУ у сумі 2421602 грн. на поточний рахунок ПАТ “Ізмаїльський завод таропакувальних виробів “Дунай-Пак””, накласти два електронних цифрових підписи уповноважених осіб ГУ ДФС та електронну печатку ГУ ДФС та передати його до Міністерства фінансів України, відповідно до Наказу ДФС України від 14.04.2018 року № 263,-

ВСТАНОВИВ:

З позовом до суду звернулось Приватне акціонерне товариство “Ізмаїльський завод таропакувальних виробів “Дунай-Пак”” до Головного управління ДФС в Одеській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Одеській області про визнання протиправною бездіяльність Головного управління ДФС в Одеській області щодо невиконання, визначеної законом процедури відшкодування суми податку на додану вартість за вересень 2017 року в розмірі 2421602 грн., зобов’язати Головне управління ДФС в Одеській області внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування платника ПрАТ “Ізмаїльський завод таропакувальних виробів “Дунай-Пак”” в сумі 2421602 грн., стягнути з Державного бюджету України на користь ПрАТ “Ізмаїльський завод таропакувальних виробів “Дунай-Пак”” пеню за прострочення сплати бюджетної заборгованості, яку розрахувати у відповідній сумі (120% облікової ставки НБУ на суму заборгованості) за період з 29.08.2018 року до винесення рішення у справі, або до моменту відшкодування ПрАТ “Ізмаїльський завод таропакувальних виробів “Дунай-Пак”” ПДВ у сумі 196448,25 грн., якщо таке відшкодування відбудеться до винесення рішення, зобов’язати Головне управління ДФС в Одеській області сформувати Інформаційне повідомлення щодо узгоджених сум бюджетного відшкодування відповідно до п. “г” пункту 200.12 статті 200 розділу V ПКУ у сумі 2421602 грн. на поточний рахунок ПАТ “Ізмаїльський завод таропакувальних виробів “Дунай-Пак””, накласти два електронних цифрових підписи уповноважених осіб ГУ ДФС та електронну печатку ГУ ДФС та передати його до Міністерства фінансів України, відповідно до Наказу ДФС України від 14.04.2018 року № 263.

В судовому засіданні 21.02.2019 року представником позивача були підтримані позовні вимоги з огляду на порушення податковим органом порядку відшкодування ПДВ на рахунок платників, оскільки в порушення закону ГУ ДФС в Одеській області не внесло з 29.08.2018 року відповідні дані до Єдиного реєстру, чим вчинило протиправну бездіяльність, яка спричинила шкоду підприємству позивача на суму недоотриманого відшкодування ПДВ та пені за прострочення такого відшкодування в розмірі 196448,25 грн. Представник відповідача ГУ ДФС в Одеській області заперечив проти задоволення позовних вимог, пославшись на законність дій із зупинення процедури відшкодування ПДВ позивачу, оскільки процедура судового оскарження податкового повідомлення-рішення не була закінчена станом на 29.08.2018 року, а тому у податкового органу не було обов’язку щодо внесення відповідних даних до Єдиного реєстру. Представник ГУ ДКС України в Одеській області був сповіщений належним чином про день, час та місце слухання справи, але в судове засідання не прибув, подав відзив на позов та заяву про розгляд справи за його відсутності.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача та дослідивши наявні в справі письмові докази суд встановив наступні факти та обставини:

Відповідач - Головне управління ДФС України в Одеській області, на підставі ст.1 Закону України «Про державну податкову службу», є місцевим підрозділом центрального органу державної виконавчої влади та згідно ст.ст.7,10,11 цього ж Закону здійснює повноваження щодо встановлення порушень податкового законодавства, нарахування та стягнення заборгованості з податків та зборів, штрафних санкцій, надання висновків на повернення з бюджету надмірно сплачених податків та зборів, а тому позовні вимоги щодо оскарження його актів, дій чи бездіяльності з цього приводу, на підставі положень ст.55 Конституції України, п.1 ч.2 ст.19 КАС України, підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.

В період з 05.12.2017 по 11.12.2017 року Відповідачем була проведена документальна позапланова виїзна перевірка щодо достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за вересень 2017 року.

Результати перевірки були викладені в акті про результати перевірки від 15.12.2017 № 895/15-32-12-06/00383716.

Відповідачем було відмовлено Позивачу в бюджетному відшкодуванні по декларації з ПДВ з за вересень 2017 року на загальну суму 2421602 грн..

На підставі акту перевірки Відповідачем було складене податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 29.12.2017 року згідно з яким встановлено відсутність у Позивача права на отримання бюджетного відшкодування ПДВ за вересень 2017 року у сумі 2421602 грн.

Не погоджуючись з таким рішенням Відповідача наше товариство звернулося до Одеського окружного адміністративного суду, рішенням якого по справі №815/426/18 від 24.04.2018 р. податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 29.12.2017 року про відсутність у Позивача права на отримання бюджетного відшкодування було визнано протиправним та повністю скасовано.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 20.08.2018 р. апеляційну скаргу ГУ ДФС в Одеській області повернуто апелянту.

Таким чином, згідно п.2 статті 255 КАС України, рішення по справі №815/426/18 від 24.04.2018 р. , яким було скасоване податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 29.12.2017 року набрало законної сили 20.08.2018 р.

Оскільки податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 29.12.2017 року, на підставі якого Позивачу було відмовлено в бюджетному відшкодуванні ПДВ було скасовано у судовому порядку 20.08.2018 р. та підтверджено право Позивача на бюджетне відшкодування заявленої суми, Відповідач був зобов’язаний внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування Позивача у сумі 2421602 грн.

Однак, ГУ ДФС в Одеській області не здійснило цих дій та до моменту подання позовної заяви не внесло до реєстру відповідні дані.

Позивач звертався до Відповідача 1 з листами-нагадуваннями б/н від 21.08.2018 р та №236 від 28.08.2018 р про закінчення процедури судового оскарження, про необхідність виконання обов'язку, покладеного п.200.15 ст.200 ПК України на ГУ ДФС в Одеській області та про початок нарахування пені, відповіді на які Позивач не отримав.

Внаслідок відсутності у Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування даних про узгодження суми бюджетного відшкодування, до моменту подання цієї заяви Позивач суму бюджетного відшкодування не отримав.

З наведених норм вбачається, що у платника податку, який не отримує бюджетне відшкодування в порядку та строки, визначені ст.200 Податкового кодексу України, виникає право на нарахування пені на суму такої заборгованості на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії. включаючи день погашення. На день подання цієї заяви Позивач має право на стягнення пені в розмірі 27865 грн., а станом на 29.10.2018 року ця сума склала вже 196448,25 грн., у в’язку з наявністю бюджетної заборгованості, виходячи з такого розрахунку:

Розглянувши оскаржену бездіяльність суб’єкту владних повноважень, суд виходячи з положень ч.2 ст.2 КАС України, проходить до висновку, що вона не відповідає вимогам закону виходячи з наступного.

Частина 2 статті 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та й спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з

використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», яким внесено зміни, зокрема, до статті 200 Податкового кодексу України (далі - ПК України). Вказаним законом змінений порядок здійснення бюджетного відшкодування, який вже не передбачає надання контролюючим органом висновку про відшкодування та його направлення до органу державного казначейства, оскільки таке відшкодування здійснюється в автоматичному порядку на підставі інформації, відображеної в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Так, згідно з підпунктом 200.7.1 пункту 200.7 статті 200 ПК України, формування Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування здійснюється на підставі баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Відповідно до підпункту 200.7.2 пункту 200.7 статті 200 ПК України, заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження.

Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Порядок узгодження зазначеної у заяві суми бюджетного відшкодування закріплений в пункті 200.12 статті 200 ПК України.

Так, відповідно до підпункту «а» пункту 200.12 статті 200 ПК України, зазначена у заяві сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з дня, наступного за днем закінчення граничного строку проведення перевірки, в разі, якщо контролюючим органом внесені до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування відомості про відсутність порушень під час такої перевірки

У випадках, передбачених підпунктами "а", "г" і "ґ" цього пункту, інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування контролюючим органом на наступний робочий день після виникнення такого випадку.

Узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та перераховується органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у строки, передбачені пунктом 200.13 цієї статті, на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України.

На підставі даних Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, після дня набуття статусу узгодженої суми бюджетного відшкодування перераховує таку суму з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, протягом п'яти операційних днів (п. 200.13 ст. 200 ПК України).

При цьому, пунктами 52 та 56 підрозділу 2 Розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, якими цей підрозділ був доповнений Законом № 1797, визначено, що до 10 січня 2017 року центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, зобов'язаний на підставі реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку, які відповідають та які не відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 цього Кодексу, в редакції, що діяла до 1 січня 2017 року, сформувати єдиний Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування у хронологічному порядку їх надходження.

Формування, ведення, бюджетне відшкодування та офіційне публікування Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, зазначеного у цьому пункті, здійснюються у порядку, визначеному статтею 200 цього Кодексу.

До 1 лютого 2017 року центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, формує у хронологічному порядку надходження заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість Тимчасовий реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми податку на додану вартість не відшкодовані з бюджету.

Формування, ведення та офіційне публікування Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, зазначеного у цьому пункті, здійснюються у порядку, визначеному статтею 200 цього Кодексу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2017 № 26 затверджений Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - Порядок), який набрав чинності 01 квітня 2017 року.

Вказаною Постановою передбачено, що до набрання чинності Порядком, бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість за заявами, включеними до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, сформованого згідно з пунктом 52 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, здійснюється у порядку, що діяв до 01 січня 2017 року.

Відповідно до пункту 4 Порядку податковий орган вносить до Реєстру, зокрема, такі дані:

- дату закінчення оскарження податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування, узгоджену за результатами оскарження; - суму узгодженого податковим органом бюджетного відшкодування за кожною заявою та дату її узгодження.

Згідно з пунктом 6 Порядку, інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі податкового органу на наступний робочий день після виникнення такого випадку.

Після закінчення процедури адміністративного оскарження або набрання законної сили рішенням суду податковий орган на наступний робочий день після отримання відповідного рішення зобов'язаний внести до Реєстру дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування платника податку (абзац 2 пункту 7 Порядку).

Пунктом 12 Порядку передбачено, що узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу Казначейства для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі та перераховується органом Казначейства у строки, передбачені пунктом 200.13 статті 200 Податкового кодексу України, на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.

При цьому, органу Казначейства стають доступними для виконання узгоджені суми бюджетного відшкодування, зазначені в Реєстрі, які підлягають поверненню.

У зв'язку з набранням чинності Порядком, з 01 квітня 2017 року втратив чинність Порядок ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2016 №68, який передбачав, що реєстри формуються ДФС за даними: прийнятих територіальними податковими органами податкових декларацій з податку на додану вартість або уточнюючих розрахунків з податку на додану вартість, передбачених абзацом четвертим пункту 50.1 статті 50 Кодексу, та заяв, поданих у складі податкових декларацій або уточнюючих розрахунків; податкової інформації, зібраної та отриманої органами доходів і зборів, відповідно до глави 7 Кодексу.

Таким чином, Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, які діяли як до 01 квітня 2017 року, так і після цієї дати, передбачають його інформаційне наповнення, зокрема, внесення інформації про узгоджену суму бюджетного відшкодування, яка підлягає перерахуванню платнику податків, саме контролюючими органами.

При цьому, у разі внесення заяви про бюджетне відшкодування до Реєстру відповідно до Порядку № 68, який діяв до 01 квітня 2017 року, відповідна інформація мала бути включена у сформований до 10 січня 2017 року єдиний Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та у Тимчасовий реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 01 лютого 2016 року, за якими станом на 01 січня 2017 року суми податку на додану вартість не відшкодовані з бюджету.

Бюджетне відшкодування за такими заявами до 01 квітня 2017 року мало здійснюватися у раніше визначеному порядку, тобто зі складанням контролюючим органом відповідного висновку та його наданням територіальному органу Державної казначейської служби України.

Водночас, з 01 квітня 2017 передумовою для отримання платником податків належної йому суми бюджетного відшкодування є відображення податковим органом в Реєстрі інформації про її узгодження.

Таким чином, після набрання чинності Порядком, тобто з 01 квітня 2017 року, контролюючий орган зобов'язаний внести до Реєстру дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування платника податку, задля забезпечення доступу органу Казначейства до таких сум податкового органу для перерахування на рахунки платника податку.

Вказана правова позиція визначена в постанові Верховного Суду від 06.12.2018 року по справі №804/3655/16 (номер рішення у ЄДРСР – 78391633), а тому, відповідно до положень ч.5 ст.242 КАС України, повинна враховуватись судами при розгляді ними аналогічних спорів.

Разом з тим, суд при встановлені дати, з якої податковий орган повинен був внести дані до Єдиного реєстру щодо наявності у позивача права на відшкодування ПДВ, виходить з наступного.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду по справі №815/426/18 від 24.04.2018 р. податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 29.12.2017 року про відсутність у Позивача права на отримання бюджетного відшкодування було визнано протиправним та повністю скасовано.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 20.08.2018 р. апеляційну скаргу ГУ ДФС в Одеській області повернуто апелянту.

Ухвалою П’ятого апеляційного адміністративного суду від 18.10.2018 року було відкрито апеляційне провадження за апеляційної скаргою ГУ ДФС в Одеській області на рішення ООАС від 24.04.2018 року.

Постановою П’ятого апеляційного адміністративного суду від 13.12.2018 року апеляційна скарга ГУ ДФС в Одеській області була залишена без задоволення, а рішення ООАС від 24.04.2018 року по справі №815/426/18 без змін.

Згідно супровідного листа П’ятого апеляційного адміністративного суду, вказане судове рішення надійшло до ГУ ДФС в Одеській області 26.12.2018 року, а тому дані до Єдиного реєстру повинні були внесені ГУ ДФС в Одеській області не пізніше 27.12.2018 року.

Оскільки цього податковим органом зроблено не було ні 27.12.2018 рокі, ні на час винесення судом рішення по справі, суд на підставі положень ч.1 ст.245 КАС України повинен визнати таку бездіяльність ГУ ДФС України в Одеській області протиправною та на поновлення прав особи, яка звернулась за судовим захистом, відповідно до положень ч.2 ст.245 КАС України Зобов’язати Головне управління ДФС в Одеській області внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за податковою декларацією з податку на додану вартість за вересень 2017 року у сумі 2421602 грн. на користь ПрАТ “Ізмаїльський завод таропакувальних виробів “Дунай-Пак””.

Відповідно до п.200.13 ст.200 ПК України на підставі даних Реєстру заяв про повернення . ми бюджетного відшкодування орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, після дня набуття статусу узгодженої суми бюджетного відшкодування перераховує таку суму з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, протягом п'яти операційних днів.

Пунктом 200.23 ст.200 ПК України передбачено, що суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості враховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

З наведених норм вбачається, що у платника податку, який не отримує бюджетне відшкодування в порядку та строки, визначені ст.200 Податкового кодексу України, виникає право на нарахування пені на суму такої заборгованості на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення. На день винесення судового рішення Позивач має право на стягнення пені в розмірі 69662,52 грн. у в’язку з наявністю бюджетної заборгованості, виходячи з такого розрахунку: сума заборгованості 2421602,00 грн., початок строку заборгованості з відшкодування 03.01.2019 року (27.12.2018 року – день внесення до Єдиного реєстру даних + 5 днів на відшкодування органами ДКС України) по день винесення рішення суду 21.02.2019 року складає 50 днів, облікова ставка НБУ на час виникнення заборгованості складає 17,5% (рішення Правління НБУ від 12.07.2018 року №443-рш) та 120% від неї складає 21% річних.

Таким чином, сума заборгованості Державного бюджету України перед позивачем у вигляді пені за прострочення строку відшкодування ПДВ складає: 2421602,00 грн. * 21% / 365 днів * 50 днів прострочення = 69662,52 грн., які підлягають стягненню на користь позивача за рахунок коштів Державного бюджету України та аналогічна позовна вимога підлягає частковому задоволенню згідно положень ч.1 ст.245 КАС України саме на таку суму.

Окрім того, суд вважає, що відсутні підстави для винесення судом окремої ухвали, в порядку ст.249 КАС України, оскільки бездіяльність посадових осіб податкового органу була не тривалою та незручності від неї повністю компенсовані позивачу стягнення пені.

Судові витрати розподілити у відповідності до вимог ст.139 КАС України.

Керуючись ст.ст.139, 242-246 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДФС в Одеській області щодо невиконання, визначеної законом процедури відшкодування суми податку на додану вартість за вересень 2017 року в розмірі 2421602 грн..

3. Зобов’язати Головне управління ДФС в Одеській області внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за податковою декларацією з податку на додану вартість за вересень 2017 року у сумі 2421602 грн. на користь ПрАТ “Ізмаїльський завод таропакувальних виробів “Дунай-Пак””.

4. Стягнути з Державного бюджету України на користь ПрАТ “Ізмаїльський завод таропакувальних виробів “Дунай-Пак”” пеню за прострочення сплати бюджетної заборгованості, яку розрахувати у відповідній сумі (120% облікової ставки НБУ на суму заборгованості) за період з 03.01.2019 року по 21.02.2019 року у сумі 69662,52 грн.

5. В задоволенні решти позовних вимог – відмовити.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний суддею 04.03.2019 року.

Рішення суду може бути оскаржено до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в місячний строк з дня отримання повного тексту судового рішення, в порядку п.15.5 Перехідних положень КАС України.

Суддя Єфіменко К.С.

.