
Копія
Справа № 326/270/19
Провадження № 3/326/118/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2019 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Стріжакова Т.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з ГУ ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, яка народилась 24 січня 1970 року в м.Бердянськ, громадянки України, головний бухгалтер СВК «Агрофірма ім.Мічуріна», зареєстрованої за адресою: 72112, АДРЕСА_1, заміжньої, на утриманні неповнолітніх дітей не має, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, раніше не притягалась до адміністративної відповідальності,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд до суду надійшов протокол № 119 від 15 лютого 2019 року про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, згідно з яким ОСОБА_1 вчинила правопорушення, внаслідок недостатнього контролю за веденням податкового обліку встановлено порушення вимог п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187, п.188.1 ст.188 п.198.3, п.198.5 ст.198. п.199.1 ст.199 п.201.1 ст.201 ПКУ СВК «Агрофірма ім.Мічуріна» занизило ПДВ на загальну суму 1498243 грн. за період з 01.09.2015 по 30.09.2018, а також ст..292 – 1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями СВК «Агрофірма ім..Мічуріна» за період з 01.09.2015 по 30.09.2018 занизило суму єдиного податку на 25024,34 грн., що встановлено, 14.12.2018 актом перевірки від 14.12.2018 №78/08-01-14-14/03749796, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В порушення зазначених вимог в протоколі № 119 про адміністративне правопорушення зазначено, що «ОСОБА_1 вчинила правопорушення, внаслідок недостатнього контролю за веденням податкового обліку встановлено порушення вимог п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187, п.188.1 ст.188 п.198.3, п.198.5 ст.198. п.199.1 ст.199 п.201.1 ст.201 ПКУ СВК «Агрофірма ім..Мічуріна» занизило ПДВ на загальну суму 1498243 грн. за період з 01.09.2015 по 30.09.2018, а також ст.292 – 1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями СВК «Агрофірма ім..Мічуріна» за період з 01.09.2015 по 30.09.2018 занизило суму єдиного податку на 25024,34 грн., що встановлено, 14.12.2018 актом перевірки від 14.12.2018 №78/08-01-14-14/03749796. Таким чином з фабули вказаного протоколу вбачається, що СВК «Агрофірма ім.Мічуріна» занизило ПДВ та не зазначено, які саме дії вчинила ОСОБА_1 та які норми, якого законодавчого акту вона порушила.
Крім того, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано жодного документу, який містить обов’язки, що покладені на ОСОБА_1, як на посадову особу, головного бухгалтера СВК «Агрофірма ім.Мічуріна» та який підтверджує той факт, що СВК «Агрофірма ім.Мічуріна» зареєстровано як юридична особа у встановленому законом порядку.
Крім того у протоколі відсутні відомості щодо адреси місця мешкання ОСОБА_1
Зазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу, позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об’єктивне з’ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.
На підставі викладеного, вважаю, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 слід повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення, оскільки суд не може усунути вказані недоліки, а не усунення зазначених вище недоліків виключає можливість розгляду справи по суті.
Керуючись: ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню у порядку провадження по справам про адміністративне правопорушення не підлягає.
Суддя підпис ОСОБА_2
Згідно з оригіналом: суддя Т.В. Стріжакова
04.03.19