Постанова № 80212806, 04.03.2019, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
04.03.2019
Номер справи
243/2025/19
Номер документу
80212806
Форма судочинства
Справи про адміністративні правопорушення
Державний герб України

Провадження № 3/243/733/2019

Справа № 243/2025/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2019 року

Суддя Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Ільяшевич О.В. розглянувши матеріали, які надійшли із Слов’янського відділу поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який не працює, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИЛА:

01 березня 2019 року в провадження Слов’янського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал разом із протоколом про адміністративне правопорушення серія: БД № 022338, в якому зазначено, що 21 лютого 2019 року, о 09 годині 25 хвилин біля будинку № 25 по вул. Ясна м. Слов’янська, Донецької області ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2106 з номерними знаками АН3297ІС з явними ознаками наркотичного сп’яніння, а саме: звужені зіниці очей, які не реагують на світло,від проходження медичного огляду у передбаченому законом поряду відмовився. В протоколі зазначено, що своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст.130 КУпАП.

Виходячи зі змісту ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст. 251 КУпАП) у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.

Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність повернення матеріалів справи для доопрацювання.

Згідно із ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

За приписами ст. 283 КУпАП, постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, крім даних, визначених частиною другою цієї статті, повинна містити також, відомості про технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис.

В порушення зазначених вимог закону, протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 022338, від 21 лютого 2019 року, складений відносно ОСОБА_1 не містить відомостей про технічний засіб, яким здійснено фото/відеозапис, або відомостей про те, що такий фото/відеозапис не здійснювався. При цьому, суду не представлений відповідний відеозапис.

Зважаючи на ту обставину, що в даному випадку саме суд є тим органом, який повинен винести постанову у справі, а правила ст. 283 КУпАП розповсюджуються на всі органи, які розглядаються справи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, без обмежень, суд позбавлений можливості винести законне рішення без зазначення в постанові даних про відеозапис.

За таких обставин, суд, приходить до висновку, що адміністративний матеріал складений відносно ОСОБА_1 містить недоліки, які позбавляють суд можливості об’єктивно та правильно вирішити справу, а також дотриматися вимог ст. 251, 280, 283 КУпАП.

За роз’ясненнями п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України №14 від 23 грудня 2005 року, визнано правильною практику суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про те, що з метою дотримання передбачених ст. 268 КУпАП прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, даний адміністративний матеріал слід повернути до Слов’янського відділу поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області для належного оформлення, а саме: для приведення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідність вимогам ст. 256 КУпАП.

Суд зазначає, що відповідно до п. 7 п. ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.

В разі необхідності внесення будь-яких доповнень чи змін до протоколу, складається рапорт на ім’я начальника відділу поліції, який в подальшому приєднується до адміністративного матеріалу.

На підставі викладеного та керуючись ст. 278 КУпАП України, -

ПОСТАНОВИЛА:

Повернути адміністративний матеріал - протокол про адміністративне правопорушення серії:БД № 022338 від 21 лютого 2019 року із доданими матеріалами, номер справи Слов’янського міськрайонного суду Донецької області №243/2025/19 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення правопорушення передбаченого ч.3 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Слов’янського відділу поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області – для належного оформлення.

Роз’яснити у цій постанові, що відповідно п. 7 п. ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.

Копію постанови направити до Слов’янського відділу поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Слов’янського

міськрайонного суду ОСОБА_2