
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
____________________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "26" лютого 2019 р. м. Житомир Справа № 906/365/17
Господарський суд Житомирської області у складі судді Макаревича В.А., за участі секретаря судового засідання Шарана Я.В., розглянувши у режимі відеокоференцзв'язку справу №906/365/17
За заявою Дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" (м. Київ)
До боржника Комунального підприємства "Теплосервіс" (м. Коростишів, Житомирська область)
про визнання банкрутом
За участі представників:
- від позивача:
у режимі відеокоференцзв'язку: Яворський В.М. - ліквідатор;
- від відповідача:
Окушко О.В., дор. №03-26/2450 від 27.12.2018 - представник Коростишівської міської ради;
- від кредитора:
Менський В. В., довіреність № 1235/5/06-30-10-05 від 26.09.18, представник ГУ ДФС у Житомирській обл. (присутній у судовому засіданні 05.02.2019);
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Житомирської області знаходиться справа №906/365/17 про визнання банкрутом Комунального підприємства "Теплосервіс" (м. Коростишів, Житомирська область).
Провадження у справі здійснюється на стадії ліквідаційної процедури боржника.
Ухвалою суду від 26.12.2018 відкладено розгляд заяви Головного управління ДФС у Житомирській області №1016/06-30/10 від 10.11.2017 про грошові вимоги до боржника та призначено наступне судове засідання для з'ясування стану здійснення ліквідаційної процедури.
Судом встановлено, що всі учасники провадження у справі повідомлені про дату, час і місце розгляду справи своєчасно та з дотриманням вимог ГПК України.
В судовому засіданні було оголошено зміст документів, які надійшли до господарського суду до початку судового засідання:
- 21.02.2019 від ліквідатора Яворського В.М. надійшов звіт про виконану роботу у ліквідаційній процедурі станом на 18.02.2018 за №3/02-2019 від 18.02.2019;
- 21.02.2019 від ліквідатора Яворського В.М. - письмовий відзив на заяву Головного управління ДФС у Житомирській області №1016/06-30/10 від 10.11.2017.
У судовому засіданні розглядався проміжний звіт ліквідатора про проведену роботу у ліквідаційній процедурі станом на 18.02.2019.
Ліквідатор повідомив про вчинені дії у ліквідаційній процедурі. Зокрема, ліквідатором Яворським В.М. повідомлено, що за період з 24.11.2017 по 18.02.2019 отримано 186529 грн, з яких:
- від продажу майна - 121206 грн;
- з доходів від надання послуг та погашення дебіторської заборгованості в сумі 65323 грн.
Витрати:
1. Погашення заборгованості судового збору на суму 9420 грн;
2. Погашення заборгованості згідно реєстру вимог кредиторів із заробітної плати в сумі 81218 грн;
3. Погашення заборгованості згідно реєстру вимог кредиторів із ЄСВ в сумі 18426 грн;
4. ПДФО - 14794 грн;
5. Військовий збір - 1236 грн;
6. Плата за виготовлення технічної документації - 2400 грн;
7. Судові витрати - 1998 грн;
8. Електроенергія, зв'язок - 8334 грн;
9. Банківські послуги - 1128 грн;
10. Господарські витрати - 5873 грн;
11. Витрати на оформлення права власності на нерухомість - 1685 грн;
12. Витрати на сертифікацію електронних ключів на оновлення пакетів для подачі електронної звітності - 2277 грн;
13. Послуги біржі - 10915 грн;
14. Оплата послуг арбітражного керуючого - 29525 грн;
15. Юридичні послуги - 19440 грн.
При цьому, суд звертає увагу ліквідатора Яворського В.М. на таке.
Ліквідатор не рідше однин раз на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів (п. 9 ст.41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції, чинній з 19.01.2013).
Разом з тим, ліквідатором до проміжного звіту не надано документів на підтвердження викладених у ньому обставин, зокрема, відсутні повні матеріали проведеної інвентаризації майнових активів, матеріали оцінки майна боржника, матеріали реалізації майна на аукціоні, підтверджуючі докази понесених витрат у ліквідаційній процедурі.
Також, слід зазначити, що ліквідатором не надано протоколи засідання комітету кредиторів, на якому розглянуті проміжні звіти за останній звітний період.
Як убачається з матеріалів справи ухвалою суду від 26.12.2018, ліквідатора було зобов'язано, зокрема:
- надати до суду проміжні звіти про хід проведення ліквідаційної процедури починаючи з 06.12.2018 та наступні відповідні періоди, розглянуті комітетом кредиторів;
- забезпечити виконання повноважень ліквідатора банкрута в порядку, визначеному ст. 41 Закону та належне виконання заходів, передбачених ст.ст. 42 -45 Закону, спрямованих на задоволення вимог кредиторів;
- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування, підтверджуючі документи подати суду;
- надати відомості з державного реєстру підприємств, установ та організацій про участь боржника, як засновника (учасника) у статутних фондах інших господарюючих суб'єктів;
- надати докази відсутності у боржника відокремлених підрозділів;
- надати довідку про наявність/відсутність державної реєстрації за боржником права власності на сільськогосподарську техніку (станом на день розгляду справи);
- надати докази обсягу активів, які належать банкруту на праві власності чи повного господарського відання;
- надати письмову інформацію з документальним підтвердженням про наявність/відсутність за боржником авторських прав.
Проте, ліквідатор вимог вищезазначеної ухвали суду не виконав, поданий до суду проміжний звіт не розглянуто на засіданні комітету кредиторів, підтверджуючих матеріалів до суду не надав.
Відповідно до п.10,12 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції, чинній з 19.01.2013 ліквідатор зобов'язаний на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.
Згідно з частиною першою статті 42 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.
При цьому, ліквідатором не надано доказів про облік та передачу в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідної територіальної громади без додаткових умов в установленому порядку об'єктів комунальної інфраструктури.
У разі невиконання або неналежного виконання ліквідатором своїх обов'язків господарський суд за клопотанням комітету кредиторів або з власної ініціативи може припинити повноваження ліквідатора і призначити нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом.
Також, суд звертає увагу ліквідатора, що статтею 115 Закону про банкрутство врегульовано питання винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).
Відповідно до вимог ч.4 ст.115 Закону про банкрутство, витрати арбітражного керуючого, пов'язані з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Законом, крім витрат на страхування його відповідальності за заподіяння шкоди внаслідок неумисних дій або помилки під час виконання повноважень розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора, а також витрат, здійснення яких безпосередньо не пов'язане з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство, і витрат, пов'язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати, що перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг.
Згідно ч. 5 ст. 115 Закону про банкрутство, сплата грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого у зв'язку з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство здійснюються за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат доводиться кредиторам до відома та повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів (абз. 2 ч.7 ст. 115 Закону про банкрутство).
У присутніх у судовому засіданні представників учасників провадження у справі заперечень стосовно поданого звіту не було.
За таких обставин суд приймає оголошену ліквідатором інформацію до відома та зобов'язує ліквідатора Яворського В.М. надати належний звіт з підтверджуючими матеріалами, розглянутий комітетом кредиторів, а також, протокол засідання комітету кредиторів, на якому розглядався проміжний звіт станом на 18.02.2019.
У судовому засіданні розглядалась заява Головного управління ДФС у Житомирській області №1016/06-30/10 від 10.11.2017. Присутній у судовому засіданні представник Головного управління ДФС у Житомирській області подану до суду заяву підтримав у повному обсязі.
Ліквідатор надав письмовий відзив на заяву Головного управління ДФС у Житомирській області №1016/06-30/10 від 10.11.2017, у якому заперечень щодо визнання поточних грошових вимог Головного управління ДФС у Житомирській області в сумі 28796,79 грн і віднесення їх до шостої черги вимог кредиторів не має.
Інші представники учасників провадження у справі не висловили заперечень до поданої заяви.
У зв'язку з необхідністю подання письмових пояснень кредитором щодо нарахування поточних вимог (податку на додану вартість, єдиного внеску та пені з ПДВ) після прийняття постанови про визнання боржника банкрутом (10.10.2017), суд приходить до висновку про необхідність відкладення розгляду заяви Головного управління ДФС у Житомирській області №1016/06-30/10 від 10.11.2017.
Керуючись ст.ст. 37 - 48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції, чинній з 19.01.2013, ст. ст. 234, 235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Відкласти розгляд заяви Головного управління ДФС у Житомирській області №1016/06-30/10 від 10.11.2017 про грошові вимоги до боржника у наступне судове засідання.
2. Призначити наступне судове засідання на "22" квітня 2019 р. о 11:00 год. у приміщенні Господарського суду Житомирської області, зал судових засідань №409.
3. Ліквідатору Яворському В.М.:
- надати протоколи засідання комітету кредиторів на якому розглядалися проміжні звіти, зокрема, станом на 18.02.2019;
- надати докази про облік та передачу в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідної територіальної громади без додаткових умов в установленому порядку об'єктів комунальної інфраструктури;
- надати до суду проміжні звіти про хід проведення ліквідаційної процедури починаючи з 18.02.2019 та наступні відповідні періоди, розглянуті комітетом кредиторів; протокол засідання комітету кредиторів надати до суду;
- надати письмове пояснення щодо направлення коштів, отриманих у ліквідаційній процедурі: розшифрувати витрати вказані у проміжному звіті;
- надати звіти про затвердження грошової винагороди ліквідатору Яворському В.М. за виконання повноважень ліквідатора КП "Теплосервіс", які затверджені на засіданні комітету кредиторів;
- надати звіти та відповідні докази понесених витрат у ліквідаційній процедурі та рішення комітету кредиторів щодо їх затвердження;
- забезпечити виконання повноважень ліквідатора банкрута в порядку, визначеному ст. 41 Закону та належне виконання заходів, передбачених ст.ст. 42-45 Закону, спрямованих на задоволення вимог кредиторів;
- письмово обгрунтувати підстави віднесення грошових вимог Головного управління ДФС у Житомирській області на суму 28796,79 грн до шостої черги;
- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування, підтверджуючі документи подати суду;
- надати повні матеріали проведеної інвентаризації майнових активів банкрута у ліквідаційній процедурі, матеріали оцінки майна боржника; матеріали продажу майна банкрута на аукціоні;
- закрити рахунки банкрута у банківських установах, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури за винятком основного рахунку боржника;
- надати відомості з державного реєстру підприємств, установ та організацій про участь боржника, як засновника (учасника) у статутних фондах інших господарюючих суб'єктів;
- надати докази відсутності у боржника відокремлених підрозділів;
- надати довідку про наявність/відсутність державної реєстрації за боржником права власності на сільськогосподарську техніку (станом на день розгляду справи);
- надати докази обсягу активів, які належать банкруту на праві власності чи повного господарського відання, зокрема, відповідні офіційні документи (враховуючи відповіді даних органів) Державної служби інтелектуальної власності України, Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті (Укрморрічінспекція), Державної авіаційної служби України або їх територіальних представництв; Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю (щодо наявності/відсутності дозволу на виконання будівельних робіт та переліку замовника будівництва), Державного космічного агентства України, Публічного акціонерного товариства "Укрзалізниця" (щодо зареєстрованих вантажних вагонів);
- надати письмову інформацію з документальним підтвердженням про наявність/відсутність за боржником авторських прав;
- реалізацію майна здійснювати у відповідності з розділом 4 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції, чинній з 19.01.2013. Копії всіх матеріалів у разі підготовки та реалізації майна надавати до суду.
4. Головному управлінню ДФС у Житомирській області:
- надати письмові пояснення (уточнення) щодо нарахування поточних вимог (податку на додану вартість, єдиного внеску та пені з ПДВ) після прийняття постанови про визнання боржника банкрутом (10.10.2017).
5. Повідомити учасників провадження про дату, час та місце наступного судового засідання шляхом надіслання копії даної ухвали.
З метою своєчасної підготовки до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи пропоную всі передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також докази, надсилати в електронній формі на E-mail суду: inbox@zt.arbitr.gov.ua з офіційної електронної адреси учасника судового процесу.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її прийняття та не підлягає оскарженню.
Веб-адреса сторінка на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/.
Суддя Макаревич В.А.
Відомість розсилки:
1 - в справу
2 - Комунальному підприємству "Теплосервіс" (12501, м. Коростишів, вул. Миру, 3) (рек. з повідом)
3 - а/к Яворському В. М.( рек. з пов.) та на електронну адресу: (ІНФОРМАЦІЯ_1)
4 - ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України" (04116, м. Київ, вул. Шолуденка,1) (реком.)
5 - Головному управлінню ДФС України у Житомирській області (10003, м. Житомир, вул. Юрка Тютюнника, 7) (рек. з пов.)
6 - ПАТ по газопостачанню та газифікації "Коростишівгаз" (12501, м.Коростишів, вул. Київська,55) .(реком.)
7 - Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" (01001, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 6) (рек.)
8 - Коростишівська міська рада (12501, Житомирська обл., м. Коростишів, вул. Володимирська, буд. 1) (рек. з пов.)