Постанова № 80208202, 28.02.2019, Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

Дата ухвалення
28.02.2019
Номер справи
500/438/19
Номер документу
80208202
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 500/438/19 Провадження № 3/500/252/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2019 року суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Баннікова Н.В., ознайомившись з адміністративними матеріалами, що надійшли з Управління захисту економіки в Одеській областіДЗЕ Національної поліції України відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України (паспорт серії НОМЕР_1, виданий Ізмаїльським РВ УМВС України в Одеській області 26.09.1998 р.), який мешкає за адресою: АДРЕСА_1,

про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до представлених матеріалів ОСОБА_1, будучи депутатом Ізмаїльської районної ради VII скликання, тобто депутатом місцевих рад, який відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, навмисно порушив ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме не своєчасно подав щорічну електронну декларацію за 2017 рік. 06.11.2015 року рішенням № 1- VII, відповідно до ч.3 ст.46, ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ч.12 ст.86 Закону України «Про місцеві вибори» ОСОБА_1 було обрано депутатом Ізмаїльської районної ради від 04.11.2015 року. Згідно поясненням ОСОБА_1 щодо обов'язку подати щорічну декларацію та про терміни її подачі був обізнаний.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та надав суду пояснення.

Заслухавши ОСОБА_1, прокурора, вивчивши матеріали справ, суд прийшов до наступного висновку.

Так, судом встановлено, що ОСОБА_1, будучи депутатом Ізмаїльської районної ради VII скликання, тобто депутатом місцевих рад, не своєчасно подав декларацію за 2017 рік.

Встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2017 рік лише 05.04.2018 року, а не до першого квітня 2018 року, як того вимагає Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089.

Згідно поясненням ОСОБА_1 на протязі перших трьох місяців 2018 року він проходив обстеження і лікування.

Частиною 1 ст. 1726 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У відповідності до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункту 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно, до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань

запобігання корупції, декларацію за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Отже, для суб'єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, останнім днем подання декларації за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є 31 березня 2017 року.

Судом встановлено, що депутат Ізмаїльської районної ради - ОСОБА_1, є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700- VII «Про запобігання корупції».

Так, депутат Ізмаїльської районної ради ОСОБА_1 порушив вимоги фінансового контролю, а саме не своєчасно подав декларацію за 2017 рік.

Опрацюванням відомостей з Реєстру, встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2017 рік лише 05.04.2018 року, а не до першого квітня 2018 року, як того вимагає Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб'єктом, на якого поширюється вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», в їх порушення несвоєчасно подав декларацію до НАЗК, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

З матеріалів справи вбачається, що постановою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 28.12.2018 року матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.1726 КУпАП, повернуто до відділу Національної поліції України Департамент економіки Управління захисту економіки в Одеській області для належного оформлення (а.с.68 - зворот).

Після дооформлення матеріали повернуто до Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області.

Згідно з положеннями ч.ч. 2, 3 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.

Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Отже, враховуючи викладене, те, що протокол про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, був складений 14.11.2018 р., що вбачається зі змісту постанови суду від 28.12.2018 р. (а.с.68 зв.) строк притягнення останнього до адміністративної відповідальності сплив.

Згідно п.20 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 13 від 25.05.2018 року «Про практику розгляду судами справ про корупційні діяння та інші правопорушення, пов'язані з корупцією» в разу закінчення строків накладення адміністративного стягнення провадження у справі має бути закрито.

Відповідно до п.5 листа від 22.05.2017 р. № 223-943/0/4-17 Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» судам слід мати на увазі, що адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців із дня виявлення, але не пізніше двох років із дня його вчинення (ч.3 ст. 38 КУпАП). Для визначення початку перебігу строку давності притягнення особи до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язане з корупцією, важливу роль відіграють як день вчинення, так і день виявлення правопорушення, Будь-якого продовження перебігу строків накладення адміністративних стягнень законом не передбачено, тому в разі їх закінчення провадження у справі закривається.

Керуючись ст.ст.9, 10, ч. 1 ст. 172-6, 245, 247, 280 КУпАП,-

П О С Т А Н О В И В:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України (паспорт серії НОМЕР_1, виданий Ізмаїльським РВ УМВС України в Одеській області 26.09.1998 р.) за ч.1 ст.172-6 КУпАП - закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова підлягає оскарженню протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: /підпис/

З оригіналом згідно:

Суддя: Н.В.Баннікова