
Справа №: 343/216/19
Провадження №: 3/0343/53/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 лютого 2019 року м. Долина
Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді- Керніцького І.І.,
за участю: секретаря судового засідання - Оленюк Т.В.,
прокурора - Попадинець О.В.,
розглянувши матерiали справи, якi надiйшли вiд управління захисту економіки ДЗЕ НП України в Івано-Франківській області про притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українки, громадянки України, жительки АДРЕСА_1, безробітної, до 30.03.2018 року працювала молодшим інспектором відділу нагляду і безпеки державної установи "Долинський виправний центр (№118)", з середньою освітою, одружена, в минулому до адміністративної відповідальності не притягувалася, ІПН:НОМЕР_1,
за ч.1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТ АНОВИВ:
ОСОБА_1 несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Правопорушення вчинене при наступних обставинах.
Згідно наказу Міністерства юстиції України державна установа «Долинський виправний центр (№ 118) № 47/ос-17 від 20.06.2017 «Про особовий склад», призначено ОСОБА_1, новоприйнятим, молодшим інспектором нагляду і безпеки державної установи «Долинський виправний центр (№118).
Молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1, молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Долинський виправний центр (№ 118)», наказом Міністерства юстиції України державної установи «Долинський виправний центр (№ 118)» №17/ос-18 від 30.03.2018 «Про особовий склад» згідно п.1. Відповідно до пункту 5 статті 23 Знову України «Про Державну кримінально-виконавчу службу» та пункту 4 частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» звільнено зі служби в Державній кримінально-виконавчій службі України у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів. Підстава: наказ установи юстиції України від 06.12.2017 №4849/к, наказ державної установи «Долинський виправний центр (№ 118)» від 02.01.2018 № 1/ОС-18 та попередження про звільнення ОСОБА_1 від 02.01.2018.
За таких обставин, відповідно до підпункту «Д» п.1 ч.І ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, як на особу рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, 24.01.2019.
Оскільки ОСОБА_1, молодший інспектор відділу нагляду і безпеки державної установи «Долинський виправний центр (№ 118)» звільнена зі служби в Державній кримінально-виконавчій службі України у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів наказ №17/ос-18 від 30.03.2018. Підстава: наказ Мнінстерства юстиції України від 06.12.2017 №4849/К, наказ державної установи «Долинський виправний центр (№ 118)» від 02.01.2018 № 1/ОС-18 та попередження про звільнення ОСОБА_1 від 02.01.2018, то необхідною граничною датою подання нею вказаної вище декларації є 30.03.2018.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією у відповідності до підпункту «Д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, оскільки граничний термін подачі був 30.03.2018, а декларація нею фактично подана 24.01.2019, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 24.01.2019.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнала, у вчиненому розкаюється. Просила суворо її не карати.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтримала, просила притягнути останню до адміністративної відповідальності, та накласти стягнення у вигляді 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, ч.2 ст. 45 ЗУ "Про запобігання корупції" доведена зібраними матеріалами справи, а саме:
- протоколом № 40 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 30.01.2019 р., в якому викладена суть правопорушення передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП (а.с.4-9);
- копією витягу з Єдиного Державного реєстру декларацій (а.с.11);
- копією електронної декларації ОСОБА_1 за 2018 р. (а.с.12-15);
- копією положення про державну установу «Долинський виправний центр (№118) затвердженого наказом Міністерства юстиції України 27.06.2018 року № 2202/5 (а.с.20-27);
- копією посадової інструкції молодшого інспектора із забезпечення пропускного режиму в установу на КПП, приймання та видача посилок (передач) бандеролей, проведення побачень затвердженої начальником державної установи «Долинський виправний центр (№118) 23.06.2017 року (а.с.30);
- копією витягу Закону України від 7 квітня 2001 року № 3206-VІ "Про засади запобігання і протидії корупції", з яким ознайомлена ОСОБА_1 про що свідчить її підпис (а.с.31-36);
- копією наказу державної установи «Долинський виправний центр (№ 118)» від 02.01.2018 № 1/ОС-18 (а.с.37);
- копією попередження про звільнення ОСОБА_1 від 02.01.2018 (а.с.38);
- копією наказу Міністерства юстиції України державної установи «Долинський виправний центр (№ 118)» №17/ос-18 від 30.03.2018 «Про особовий склад» (а.с.39-40);
Згідно ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до пп. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення також є особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, податкової міліції, особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України.
Частиною 2 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно з пунктом 2 частини 1 роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суд приходить до висновку що дії ОСОБА_1 правильно квалiфiковано за ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки вона несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Накладаючи стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчиненого нею правопорушення та її особу, зокрема те, що вона правопорушення вчинила вперше.
До обставин, які пом"якшують відповідальність ОСОБА_1, суд відносить те, що у скоєному вона розкаялася.
Обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
З урахуванням викладеного суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення, яке б вiдповiдало вчиненому нею правопорушенню та її особі, в межах санкції ч.1ст.172-6 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення.
На підставі ст.4 Закону України «Про судовий збір», керуючись ст.ст.33-35,40-1,172-6,283,284, Законом України «Про запобігання корупції», -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувач - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача № 31211256026001; код класифікації доходів бюджету -22030106) - 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок судового збору.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Згідно ч.2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначеного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Івано-Франківського апеляційного суду через Долинський районний суд.
Суддя: