Постанова № 80182078, 27.02.2019, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
27.02.2019
Номер справи
161/2651/19
Номер документу
80182078
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 161/2651/19

Провадження № 3/161/1057/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 лютого 2019 року Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Рудська С.М., за участю прокурора Артиш Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луцьку справу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відносно ОСОБА_1, яка народилася 11.07.1979 року в м. Луцьк Волинської області, громадянки України, не судимої, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, розлучена, має трьох неповнолітніх дітей – сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1,сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, працює на посаді головного спеціаліста відділу дошкільної, загальної середньої та вищої освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1, працюючи на посаді головного спеціаліста відділу дошкільної, загальної середньої та вищої освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації і будучи згідно підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» особою, на яку поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин після закінчення встановленого періоду подання (до 00:00, 01.04.2018 року), о 00:18, 15.05.2018 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення визнала, суду пояснила, що їй було відомо про те, що в строк до 01.04.2018 року вона має подати щорічну електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Проте, зробити це вчасно вона не мала можливості, оскільки в той час у неї склалися тяжкі сімейні стосунки – вона розлучалася з чоловіком. Електронну декларацію за 2017 рік нею було подано в травні 2018 року. В скоєному щиро розкаюється.

Прокурор вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до наступного.

Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до вимог ст. ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд має повно, всебічно та об’єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з’ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як зазначено в положеннях ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала або свідомо припускала настання цих наслідків.

Суть корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суд вважає, що факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується дослідженими під час судового розгляду матеріалами справи, а саме:

-протоколом № 35 від 07 лютого 2019 року про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією (а.с. 1-6);

-розпорядженням голови Волинської обласної державної адміністрації № 141-ос від 13.05.2015 року «Про призначення працівників управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації» (а.с. 38);

-розпорядженням голови Волинської обласної державної адміністрації № 395-ос від 15.06.2016 року «Про попередження про зміну істотних умов праці та наступне звільнення працівників управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації» (а.с. 40);

-попередженням та повідомленням ОСОБА_1, головному спеціалісту відділу дошкільної, загальної середньої та вищої освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації про зміну істотних умов праці (а.с. 41-42);

-наказом заступника начальника Управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації № 05-ос від 27.05.2015 року «Про відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку ОСОБА_1С.» (а.с. 39);

-наказом начальника Управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації № 8-ос від 23.03.2018 року «Про відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку ОСОБА_1С.» (а.с. 37);

-присягою державного службовця відповідно до якої 15.04.2009 року ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_5С.) прийняла присягу державного службовця (а.с. 30, 43);

-витягом з Єдиного Державного Реєстру Декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що щорічна декларація ОСОБА_1 опублікована у вказаному Реєстрі 15.05.2018 року о 00.18. (а.с. 46-51).

Як зазначено у диспозиції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за даною нормою закону настає у разі неповідомлення або несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно примітки до даної норми закону суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. ч. 1 та 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За змістом ч. ч. 1 та 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" декларуванню за цим Законом підлягають особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 ч.1 ст. 3 цього Закону.

Зокрема, п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" передбачає, що суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є - державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 згідно розпорядженням голови Волинської обласної державної адміністрації № 141-ос від 13.05.2015 року «Про призначення працівників управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації» переведена на посаду головного спеціаліста відділу дошкільної, загальної середньої та вищої освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації з 15.05.2015 року, тобто відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, а отже і за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Отже, ОСОБА_1, як особа, на яку поширюється дія п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов’язана була в строк до 00:00, 01.04.2018 року подати на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Однак, як свідчить наданий НАЗК витяг з інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» щорічна декларація за 2017 рік подана ОСОБА_1 до Національної агенції лише 15.05.2018 року.

Як встановлено в судовому засіданні з матеріалів справи та з пояснень самої ОСОБА_1, поважних причин для неподання декларації у визначений законом строк, у неї не було.

Відсутність в діях ОСОБА_1 умислу на вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, для наявності складу даного правопорушення юридичного значення не має, оскільки з об'єктивної сторони вказане правопорушення має формальний склад, тобто законодавець встановив відповідальність спеціального суб'єкта безпосередньо за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, незалежно від наявності у особи такого умислу.

Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в строк до 00.00 годин 01.04.2018 року без поважних причин не подала щорічну електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Відповідно до положень ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Вирішуючи питання притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, суд враховує обставини вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушниці , яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, на утриманні якої перебуває троє неповнолітніх дітей, факт правопорушення визнала, у вчиненому щиро розкаялася, а тому суд вважає достатнім накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн., тобто застосувати мінімальне стягнення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

На підставі ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, керуючись ст.ст. 40-1, 248, 249, 251, 268, 283-285 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», суд, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп., за наступними реквізитами: банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, рахунок отримувача: 31211256026001.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Луцького міськрайонного

суду Волинської області ОСОБА_6