
Справа № 161/1267/19
Провадження № 3/161/707/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 лютого 2019 року Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Рудська С.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1, який народився 16.01.1977 року в м. Луцьку Волинської області, громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_1, одружений, має двох неповнолітніх дітей, до адміністративної відповідальності не притягувався, не працює, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 1 ст. 164 КУпАП, -
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1, 28.12.2018 року о 13 год. 00 хв. в м. Луцьку по пр-ту Грушевського, надавав послуги з перевезення пасажирів (двох) на таксі транспортним засобом марки KIA Cerato, д.н.з. НОМЕР_1, без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що 28.12.2018 року о 13 год. 00 хв. в м. Луцьку по пр-ту Грушевського, він вирішив підвезти на своєму автомобілі НОМЕР_2, двох осіб, при цьому не маючи на меті отримати прибуток. Разом з тим, він підтвердив той факт, що в цей момент на даху його автомобілі НОМЕР_2, був встановлений розпізнавальний ліхтар оранжевого кольору, а відповідна ліцензія на перевезення пасажирів у нього відсутня. Вважає, що будь-якого порушення він не вчинив, а тому свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП не визнає.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП, також підтверджується наступними доказами, дослідженими судом:
-протоколом про адміністративне правопорушення № 0019540 від 28.12.2018 року, складеного Управлінням Укртрансбезпеки у Волинській області відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП (а.с. 1);
-заявою Управління Укртрансбезпеки у Волинській області № 21-19/107 від 17.01.2019 року про прийняття до розгляду справи про адміністративне правопорушення (в порядку ч. 1 ст. 164 КУпАП) (а.с. 2-4);
-направленням Управління Укртрансбезпеки у Волинській області на рейдову перевірку № 011675 від 21.12.2018 року, для проведення рейдової перевірки транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів та вантажів щодо дотримання ЗУ «Про автомобільний транспорт», вимог постанови КМУ № 879 від 27.06.2007 року «Про заходи збереження автомобільних доріг загального користування», Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, ЄУТР в Ківерцівському р-ні, Маневицькому р-ні, Луцькому р-ні, м. Луцьку, на ділянки автомобільних доріг: Н-17 м. Луцьк – м. Горохів, М-19 м. Луцьк – м. Ковель, 30 км. а/д Р-14, Н-22 м. Устилуг – до межі Волинської та Рівненської областей, з 382 км. по 384 км. а/д М-07, м. Ковель, Ковельський р-н, смт. Любомль, Любомльський р-н. (а.с. 5);
-актом Управління Укртрансбезпеки у Волинській області проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 103967 від 28.12.2018 року, яким, під час перевірки 13:00 год. 28.12.2018 року встановлено, що водій автомобіля НОМЕР_2, надавав послуги з перевезення двох пасажирів на таксі без наявності ліцензії (а.с. 6);
-фотокопією з якої вбачається, як ОСОБА_1 виходить з автомобіля НОМЕР_2, на даху якого встановлений розпізнавальний ліхтар служби таксі (а.с. 7);
-витягом з Єдиного державного реєстру ФОП та юридичних осіб з якого вбачається, що ОСОБА_1 16.05.2017 року (№ запису 21980060003012198) припинив свою діяльність за КВЕД 49.32 – Надання послуг таксі (основний) (а.с. 8-10);
-наказом Державної служби України з безпеки на транспорті № 758 від 08.08.2017 року «Про прийняття рішення щодо анулювання ліцензій», відповідно до якого ліцензія ОСОБА_1 серії АВ 509161 на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів на таксі (а.с. 11-14).
Згідно ч. 1 ст. 164 КУпАП провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
Господарська діяльність, у свою чергу, це - будь-яка діяльність особи, спрямована на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою.
Згідно п. 24 ч. 1 ст. 7 Закону України від 02.03.2015 року «Про ліцензування видів господарської діяльності», ліцензуванню підлягають, зокрема: перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів річковим, морським, автомобільним, залізничним та повітряним транспортом, міжнародні перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.
За змістом ст. 35 Закону України від 05.04.2001 року «Про автомобільний транспорт», послуги з перевезення на таксі надаються громадянам у порядку черги на стоянках таксі та на шляху прямування, а також на замовлення (звичайне, термінове, нічне) усне, письмове чи за телефоном.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», документами для юридичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, інші документи, передбачені законодавством України. Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 перевозив двох пасажирів на транспортному засобі KIA Cerato, д.н.з. НОМЕР_1, на даху якого встановлений розпізнавальний ліхтар служби таксі, без одержання ліцензії на провадження відповідного виду господарської діяльності.
Зазначені вище обставини ОСОБА_1 в судовому засіданні підтвердив та будь-яких доказів іншого, суду надано не надав.
Враховуючи усе вищевикладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
При накладенні стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до правопорушень, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не вбачаються.
Враховуючи всі обставини справи та особу правопорушниці, а також враховуючи завдання КУпАП про виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17000 грн.
Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” з ОСОБА_1 слід також стягнути судовий збір у сумі 384 грн. 20 коп.
Керуючись ст. ст. 40-1, 184, 283, 284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 Петровича в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп., за наступними реквізитами: банк отримувача: банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, рахунок отримувача: 31211256026001.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області ОСОБА_2