
Справа № 710/177/19 Провадження № 3/710/127/19
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28.02.2019 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Черкаського управління департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт серії НЕ №550517, виданий Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області 15.11.2008, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, за ч.2 ст. 172-6 КУпАП,
за участі прокурора начальника Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури ОСОБА_2,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді слідчого СВ Шполянського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, будучи відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно договору купівлі продажу № 2704, укладеним 04.11.2017, останній набув право власності на автомобіль марки «ОРEL», модель «VECTRA». 1998 року випуску, вартістю на момент набуття 107400,00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 01.05.2017 (тобто суму 84200,00 грн.), в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду з'явився зазначив, що вину свою визнав повністю.
Прокурор в судове засідання з'явився обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, виходячи з наступного.
Згідно з п.п. «з», п.1, ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є в тому числі – поліцейські.
Відповідно до абзацу 14 частини 1 статті 1 Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" і "в" пункту 2 частини першої статті З цього Закону, які зобов'язані повідомити про суттєві зміни в майновому стані відповідно до нього Закону.
Згідно ч.2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 961/ 29091) затверджено «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», згідно п. 1 р. ІІ якого до Реєстру включаються такі електронні документи (далі - документи) зокрема: декларації, що подаються відповідно до статті 45 Закону; повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону. Суб'єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форм. Суб'єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі.
Згідно п.6 р. ІІ Порядку суб'єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми.
В ході розгляду справи встановлено, що відповідно до договору купівлі продажу №2704 ОСОБА_1 04.11.2017 набув право власності на автомобіль марки «ОРEL», модель «VECTRA», 1998 року випуску, вартістю на момент набуття 107400 грн., отже, граничною датою подання ним повідомлення про суттєві зміни в майновому стані є 14.11.2017, а саме у десятиденний строк з моменту придбання майна.
Згідно з витягом з офіційного сайту «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевою самоврядування» ОСОБА_1 вказав про суттєві зміни у своєму майновому стані лише 21.03.2018 (а.с. 19-20).
Отже, ОСОБА_1, будучи особою на яку відповідно до п. п. «з» п. 1 ч. І ст. З Закону поширюється дія цього Закону та в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону, без поважних причин, з порушенням встановлених законом строків (граничний строк подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані для ОСОБА_1 сплинув 14.11.2017) несвоєчасно повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 2 ст. 172-6.
Відповідальність за ч.2 ст.172-6 КУпАП настає за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.
Згідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Отже вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.
Зокрема, даними протоколу №4 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 15.01.2019, поясненнями правопорушника ОСОБА_1 від 15.01.2019, реєстраційною карткою ТЗ реєстраційний знак НОМЕР_2, копією облікової картки №127067417 від 04.10.2017, договором комісії №2704 від 04.11.2017, актом технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер від 04.11.2017, актом огляду реалізованого транспортного засобу від 04.11.2017, копією декларації з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданої ОСОБА_1 в період з 01.01.2018 по 31.08.2018 (а.с. 22-27).
Обставини, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, суд визнає щире каяття.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.
За таких обставин, оцінюючи докази в сукупності, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП в повному обсязі доказана.
З урахуванням особи порушника, обставин вчиненого адміністративного правопорушення, відсутності обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн., яке буде необхідним і достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети виховного впливу та запобіганню вчинення ОСОБА_1, нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Оскільки ОСОБА_1, піддається адміністративному стягненню, суддя стягує з нього судовий збір в сумі 384,20 грн., відповідно до ст.40-1, ч.5 ст.283 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 1, 3, 52 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст. 9, 10, 11, 33-35, 40-1, 172-6, 252, 280, 283, 288, 294, 307, 308 КУпАП, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень), який стягнути в дохід держави за такими реквізитами (призначення платежу: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», отримувач УК у Шпол.р-н/Шполянський р-н/21081100, код отримувача 38031276, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок № 31114106023552).
Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови або внесення на неї подання прокурора - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником ОСОБА_1, штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, штраф підлягає стягненню у примусовому порядку у подвійному розмірі - в сумі 3400,00 грн., відповідно до ст.308 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт серії НЕ №550517, виданий Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області 15.11.2008, реєстраційний номер облікової картки платника податків -НОМЕР_1 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, судовий збір в сумі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні) 20 копійок, на користь Державної судової адміністрації України, за такими реквізитами (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Черкаської області через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Суддя Н.П. Побережна