ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
28 лютого 2019 року № 826/6632/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Київський завод газового устаткування та приладів» про стягнення штрафних санкцій в розмірі 16 000, 00 грн.,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку з позовом до Публічного акціонерного товариства «Київський завод газового устаткування та приладів» в якому просила стягнути з Публічного акціонерного товариства «Київський завод газового устаткування та приладів» (код ЄДРПОУ 05453410) штрафи у загальному розмірі 16 000,00 (шістнадцять тисяч гривень 00 коп.) до державного бюджету України, які слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» порушено вимоги законодавства у сфері регулювання ринку цінних паперів, внаслідок чого позивачем винесено постанови на підставі яких застосовано санкції за порушення вимог законодавства у вигляді штрафів на загальну суму 16 000,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.04.2018р. відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення сторін.
Крім того, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.04.2018р. клопотання представника позивача про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду по справі № 826/6632/18 задоволено; визнано поважними причини пропуску строку звернення до адміністративного суду та поновити пропущений строк.
Відповідач у визначений судом строк відзив на позовну заяву або заяву про визнання позову не надав.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» не перебуває в процесі припинення.
З огляду на вищевикладене та відсутність клопотань сторін про розгляд справи у судовому засіданні, справа розглядається в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін, на підставі наявних у справі матеріалів.
Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, зазначає таке.
Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 02.02.2016 №52-ЦА-УП-Е в якому зазначено, що ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» порушено вимоги п. 3 гл. 3 розділу II Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 03.12.2013 № 2826, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за №2180/24712, в частині нерозміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії квартальної інформації за 2 квартал 2015 року.
Пунктом 3 глави 3 розділу II Положення, зокрема, встановлено, що розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.
Підпунктом 9 пункту 1 глави 3 розділу II Положення передбачено, що обов'язок здійснювати розкриття регулярної квартальної інформації поширюється на емітентів, які здійснили публічне (відкрите) розміщення облігацій підприємств, а також на емітентів, цінні папери яких перебувають у біржовому реєстрі фондової біржі.
Станом на 06.04.2015 року акції ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» перебували в котирувальному списку 2-го рівня лістингу на ПАТ «Фондова Біржа ПФТС».
Пунктом 3 глави 3 розділу ІІ Положення встановлено, що розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється, зокрема, шляхом подання до Комісії.
Регулярна квартальна інформація згідно з цим Положенням розкривається у термін не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним періодом.
Втім, як зазначає Позивач, ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» не подало до Комісії квартальну інформацію за 2 квартал 2015 року.
Пунктом 7 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за не подання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку – у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Комісії за неподання інформації до Комісії у відношенні до ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 18.02.2016 р. №81-ЦА-УП-Е, відповідно до якої застосовано у відношенні відповідача санкцію у вигляді штрафу в розмірі 3000 (три тисячі) грн. 00 коп.
Також, 02.02.2016 уповноваженою особою НКЦПФР складено акт 53-ЦА-УП-Е у якому зазначено, що ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та пунктом 4 глави 4 розділу II Положення передбачено, що розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, розміщення на сторінці в мережі Інтернет, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
Регулярна квартальна інформація за ІІ квартал 2015 року ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії (http://stockmarket.gov.ua) відсутня.
Пунктом 6 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Комісії за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів у відношенні відповідача було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 18.02.2016 р. №82-ЦА-УП-Е, відповідно до якої за нерозміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних комісії застосовано у відношенні відповідача санкцію у вигляді штрафу в розмірі 3000 (три тисячі) грн. 00 коп.
Також, 02.02.2016 уповноваженою особою НКЦПФР складено акт №53-ЦА-УП-Е, відповідно до якого встановлено наступне.
Комісія, керуючись статтею 3 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, здійснювала заходи по контролю за достовірністю інформації, що надається емітентами контролюючим органам.
У зв’язку з цим, на підставі п.10 ст.8 та ст.9 Закону Комісією було направлено запит до емітента ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» від 22.10.2015 р. №15/02/23158/НК, відповідно до якого, від відповідача випробовувалось надання копії аудиторського висновку (звіту незалежного аудитора) щодо річної фінансової звітності ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» за 2014 рік.
ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» листом від 05.11.2015 року №12 відмовило в наданні запитуваної інформації.
Позивач зазначає, що вказане свідчить про неподання ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» інформації на запит Комісії, за що пунктом 7 частини першої статті 11 Закону передбачена відповідальність юридичних осіб.
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Комісії за неподання інформації до Комісії у відношенні відповідача було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 18.02.2016 р. №83-ЦА-УП-Е, відповідно до якої за нерозміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних комісії застосовано у відношенні відповідача санкцію у вигляді штрафу в розмірі 5000 (п’яти тисяч) грн. 00 коп.
Також, 02.02.2016 уповноваженою особою НКЦПФР складено акт №54-ЦА-УП-Е, відповідно до якого встановлено наступне.
Листом від 02.11.2015 року вих. №13/01/24180/НК Позивачем до ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» направлено запит (вимога) про надання інформації, відповідно до якого, від відповідача випробовувалось надання додаткової інформації, проте, листом від 11.11.2015 року №12 ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» відмовило в наданні запитуваної інформації.
Позивач зазначає, що вказане свідчить про неподання ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» інформації на запит Комісії, за що пунктом 7 частини першої статті 11 Закону передбачена відповідальність юридичних осіб.
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Комісії за неподання інформації до Комісії у відношенні відповідача було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 18.02.2016 р. №84-ЦА-УП-Е, відповідно до якої за нерозміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних комісії застосовано у відношенні відповідача санкцію у вигляді штрафу в розмірі 5000 (п’яти тисяч) грн. 00 коп.
Оскільки у встановлений строк та на час звернення до суду вказані суми штрафів відповідачем не сплачені, керуючись положеннями ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», відповідно до якої у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Вирішуючи спір, суд виходить з наступного.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначає Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 р. №448/96-ВР.
Згідно з абз. 2 ст. 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до п. 10, 14 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” до повноважень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку належить надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: неопублікування інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії. вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Як зазначено у п. 1 Положення про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011р. №1063/2011, НКЦПФР здійснює державне регулювання ринку цінних паперів (далі — Положення про НКЦПФР).
У відповідності до п.п. 64 п. 6 Положення про НКЦПФР, Комісія для забезпечення виконання покладених на неї завдань і функцій має право накладати на осіб, винних у порушенні вимог законодавства про цінні папери, адміністративні стягнення, а також штрафні та інші санкції аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до статті 2 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” учасники фондового ринку - емітенти або особи, що видали неемісійні цінні папери, інвестори в цінні папери, інституційні інвестори, професійні учасники фондового ринку, об'єднання професійних учасників фондового ринку, у тому числі саморегулівні організації професійних учасників фондового ринку.
Професійні учасники фондового ринку - юридичні особи, утворені в організаційно-правовій формі акціонерних товариств або товариств з обмеженою відповідальністю, які на підставі ліцензії, виданої Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, провадять на фондовому ринку професійну діяльність, види якої визначені законами України.
Згідно пунктом 7 частини першої статті 4 Закону “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” депозитарна діяльність депозитарної установи - діяльність з депозитарного обліку та обслуговування розміщення, обігу цінних паперів та операцій емітента щодо розміщених ним цінних паперів на рахунках у цінних паперах її депонентів.
Відповідно абз.4 пункту 1 розділу ІІІ Положення про порядок звітування депозитарного установами до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі – Положення), затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.06.2013р. №992, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.07.2013р. за №1126/23658, депозитарна установа подає щоквартальні дані не пізніше 25-го (включно) числа місяця, наступного за звітним.
Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку складений акт від 02.02.2016 №53-ЦА-УП-Е, відповідно до якого встановлено наступне.
Комісія, керуючись статтею 3 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, здійснювала заходи по контролю за достовірністю інформації, що надається емітентами контролюючим органам.
У зв’язку з цим, на підставі п.10 ст.8 та ст.9 Закону Комісією було направлено запит до емітента ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» від 22.10.2015 р. №15/02/23158/НК, відповідно до якого, від відповідача випробовувалось надання копії аудиторського висновку (звіту незалежного аудитора) щодо річної фінансової звітності ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» за 2014 рік.
ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» листом від 05.11.2015 року №12 відмовило в наданні запитуваної інформації.
Відтак, суд погоджується з твердженням позивача щодо того, що вказане свідчить про неподання ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» інформації на запит Комісії, за що пунктом 7 частини першої статті 11 Закону передбачена відповідальність юридичних осіб.
Пунктом 7 частини 1 статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Пунктом 3 розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012р. №1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05.11.2012р. за №1855/22167, передбачено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.
На момент звернення позивача до суду зазначена сума штрафу відповідачем не сплачена.
Враховуючи, що доказів добровільної сплати суми фінансової санкції відповідачем не надано, постанова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 18.02.2016 №83-ЦА-УП-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів є чинною та в судовому порядку не скасована, суд приходить до висновку про необхідність стягнення даної суми штрафу з відповідача.
Листом від 02.11.2015 року вих. №13/01/24180/НК Позивачем до ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» направлено запит (вимога) про надання інформації, відповідно до якого, від відповідача випробовувалось надання наступної інформації:
1) Документи щодо персонального складу органів управління ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» у період з 01.07.2014 року по 16.04.2015 року;
2) Відомості щодо афілейованих осіб ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» у період з 01.07.2014 року по 16.04.2015 року;
3) Відомості щодо подій (фактів), які сталися у період з 01.07.2014 року по 16.04.2015 року в діяльності ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів», які в подальшому стали або можуть стати важливою інформацією;
4) У разі наявності, договір (договори) між ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» та учасником (учасниками) біржових торгів щодо підтримання цін на акції ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» у зв’язку з їх публічним розміщенням або обігом, копії всіх пов’язаних з ними документів;
5) Письмові пояснення керівника ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» щодо розміру ціни одного цінного папера ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» , зазначеного у таких договорах з доданням підтверджуючих документів;
6) Письмові пояснення керівника ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» щодо необхідності укладання таких договорів;
7) Документи щодо оплати ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» послуг, отриманих на підставі таких договорів (зокрема: платіжні доручення, виписки з банку з розрахункового рахунку);
8) Письмові пояснення керівника ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» щодо особи, яка ініціювала укладання таких договорів, у тому числі обґрунтування щодо прийняття рішення користуватись послугами відповідних учасників біржових торгів;
9) У разі наявності відповідного документу про проведення незалежної оцінки ринкової вартості вищевказаних цінних паперів ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» проведеної відповідно до законодавства про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність, а також рішення відповідного органу управління ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» про залучення суб’єкта оціночної діяльності.
ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» листом від 11.11.2015 року №12 відмовило в наданні запитуваної інформації.
Відтак, суд також погоджується з твердженням позивача щодо того, що вказане свідчить про неподання ПАТ «Київський завод газового устаткування та приладів» інформації на запит Комісії, за що пунктом 7 частини першої статті 11 Закону передбачена відповідальність юридичних осіб.
Пунктом 7 частини 1 статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Пунктом 3 розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012р. №1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05.11.2012р. за №1855/22167, передбачено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.
На момент звернення позивача до суду зазначена сума штрафу відповідачем не сплачена.
Враховуючи, що доказів добровільної сплати суми фінансової санкції відповідачем не надано, постанова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 18.02.2016 №84-ЦА-УП-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів є чинною та в судовому порядку не скасована, суд приходить до висновку про необхідність стягнення даної суми штрафу з відповідача.
Порядок та строки розгляду НКЦПФР справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів визначають Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012р. № 1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05.11.2012р. за №1855/22167. (далі – Правила № 1470)
Пунктом 3 розділу XVIII Правил № 1470, передбачено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.
Враховуючи те, що відповідачем у встановлений строк не надано відзиву на позовну заяву, не спростовано доводів позивача та не надано доказів скасування/оскарження постанов позивача або сплати суми штрафу, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та законними, надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для прийняття рішення у справі.
Згідно з ч. 1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб’єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб’єкта владних повноважень, пов’язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Враховуючи те, що такі дії позивачем не вчинилися, судовий збір на користь позивача стягненню з відповідача не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 72-77, 139, 241-246 КАС України,
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (01010, м. Київ, вул. Московська, буд.8, корп. 30, код ЄДРПОУ 37956207) задовольнити.
2. Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Київський завод газового устаткування та приладів» (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, буд.30, код ЄДРПОУ 05453410) штрафи у загальному розмірі 16 000,00 (шістнадцять тисяч гривень 00 коп.) до державного бюджету України, які слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.
Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.М. Клименчук