
Справа № 420/18/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 (місце проживання: 65025, АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83), Одеського обласного військового комісаріату (місцезнаходження: 65014, м. Одеса, вул. Канатна, 35), Військової прокуратури Південного регіону України (місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Піроговська, 11) про визнання неправомірними дій щодо не здійснення перерахунку пенсії та зобов’язання вчинити певні дії,-
Встановив:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (місце проживання: 65025, АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83), Одеського обласного військового комісаріату (місцезнаходження: 65014, м. Одеса, вул. Канатна, 35), Військової прокуратури Південного регіону України (місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Піроговська, 11) про визнання неправомірними дій щодо не здійснення перерахунку пенсії та зобов’язання вчинити певні дії, в якій позивач, з урахуванням уточнених позовних вимог просить:
- визнати протиправною бездіяльність Військової прокуратури Південного регіону України щодо ненадання довідки-розрахунку про грошове забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року для перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого 2018 року в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів №45 від 13 лютого 2008 року;
- зобов'язати Військову прокуратуру Південного регіону України надати до Одеського обласного військового комісаріату довідку-розрахунок про грошове забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року;
- визнати протиправною бездіяльність Одеського обласного військового комісаріату щодо ненадання до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки-розрахунку про грошове забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року;
- зобов’язати Одеський обласний військовий комісаріат направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Одеській області довідку-розрахунок грошового забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року для перерахунку і виплати пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого2018 року в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року;
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо перерахунку пенсії майору юстиції ОСОБА_1 на базі грошового забезпечення з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого 2018 року в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року;
- зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок розміру пенсії майору юстиції ОСОБА_1 на базі грошового забезпечення з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року, здійснивши виплату перерахованої пенсії без обмеження граничного розміру починаючи з 1 січня 2018 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачами порушено право позивача на соціальний захист у частині пенсійного забезпечення у розмірах, в порядку і на умовах, що передбачалися на час виходу на пенсію, у спосіб протиправної бездіяльності, яка полягає у не вчиненні дій, спрямованих на перерахунок розміру пенсій позивача з урахуванням при цьому, як основних, так і додаткових виплат, що складають грошове забезпечення, і у нездійсненні виплати пенсій без обмеження її граничного розміру, у зв’язку з чим позивач звернувся до суду для відновлення своїх порушених прав.
Ухвалою від 08.01.2019 року Одеським окружним адміністративним судом адміністративний позов залишено без руху.
24.01.2019 року (вхід. № 2714/19) від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою від 28.01.2019 року Одеським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
19.02.2019 року (вхід. № 6053/19) від представника Військової прокуратури Південного регіону України надійшов відзив на адміністративний позов, в якому представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував у повному обсязі, та в обґрунтування правової позиції зазначено, що до прокуратури регіону з Одеського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, належного запиту (списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку) щодо видачі довідки про грошове забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсії, не надходило, у прокуратури регіону відсутній обов'язок самостійно видавати та подавати довідки про грошове забезпечення.
25.02.2019 року (вхід. № 6808/19) від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області надійшов відзив на адміністративний позов, в якому представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував у повному обсязі, та в обґрунтування правової позиції зазначено, що Пенсійним фондом проведено перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки Одеського обласного військового комісаріату від 02.04.2018 року №ЮО94868 про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.03.2018 року. Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області зазначає, що після 02.04.2018 року довідки про інші складові грошового забезпечення, на які посилається позивач, від Одеського обласного військового комісаріату на адресу головного управління не надходили. Тому у Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсії позивачу на підставі листа Військової прокуратури Південного регіону України від 04.07.2018 року № 18-3063.
Від представника Одеського обласного військового комісаріату відзив на позовну заяву станом на 27.02.2019 року не надійшов.
За приписами п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Відповідно до п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відтак, справу розглянуто в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Згідно з ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив військову службу з 02.08.1979 року по 25.01.1991 року.
З 25.01.1991 року по 05.11.1998 року позивач проходив службу в органах військової прокуратури.
Наказом начальника Генерального штабу ЗСУ № 0343 від 30.10.1998 року ОСОБА_1 звільнений з військової служби у запас.
Наказом військового прокурора Південного регіону України від 30.11.1998 року №157 позивача було виключено із списків особового складу військової прокуратури Південного регіону України.
06.11.1998 року ОСОБА_1 на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» призначено пенсію за вислугу років.
При призначенні позивачу пенсії її розмір було обчислено з таких видів грошового забезпечення: посадового окладу старшого слідчого відділу військової прокуратури Південного регіону України; окладу за військове звання майора юстиції; процентної надбавки за вислугу років у розмірі 30%; надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами у розмірі 15%; надбавки за високі досягнення або виконання особливо важливої роботи у розмірі 70%; премії у розмірі 130%. Розмір пенсії склав 59% грошового забезпечення за наявності вислуги років.
У зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України 30.08.2017 року постанови №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» було змінено розмір грошового забезпечення військовослужбовців військових прокуратур, зокрема посадовий оклад старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України склав 5730 грн..
Проте, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області при здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1, не було враховано збільшення посадового окладу за посадою, яку обіймав позивач до виходу на пенсію та надбавок за високі досягнення або виконання особливо важливої роботи у розмірі 70%; надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами у розмірі 15%; премії у розмірі 55%.
20.09.2018 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням збільшення грошового забезпечення за посадою, з якої позивача було звільнено з військової служби на підставі листа № 18-3063 від 04.07.2018 року за підписом заступника військового прокурора Південного регіону України в якому зазначено розмір посадового окладу старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України, який складає 5730 грн..
03.10.2018 року позивач отримав лист № 2279/Р-11 від Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому зазначено що перерахунок пенсії позивачу було проведено на підставі довідки, наданої Одеським обласним військовим комісаріатом від 02.04.2018 року, та було наголошено позивачу що лист військової прокуратури Південного регіону України не може бути підставою для проведення перерахунку пенсії.
Позивач вважає протиправною бездіяльність відповідачів, а відтак звернувся до суду з відповідним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає та враховує наступне.
Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України їх числа осіб, які перебували на військові службі в органах внутрішніх справ, Національної поліції державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Відповідно до ч.4 ст.63 Закону, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
На виконання зазначеної норми Закону постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяких іншим категоріям осіб» установлено, що перерахунок пенсії, призначених згідно із Законом до 01.03.2018 року здійснюється з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Перерахунок пенсії здійснюється органами пенсійного фонду України.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (далі Порядок №45).
Відповідно до пункту 1 та 2 Порядку №45, пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Згідно п.3 Порядку №45, на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Судом встановлено, що Одеським обласним військовим комісаріатом видано довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії виходячи з виплат за посадою старший слідчий Військової прокуратури Південного регіону України (командир взводу).
Пунктом 3 Порядку №45 передбачено, що особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.
У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками, а у разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку, встановленому Мінсоцполітики.
Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.
Отже, довідка про розмір грошового забезпечення видається тим органом з якого особу звільнено із служби у ув'язку з виходом на пенсію, а згодом довідка надсилається до державного органу у якому особа проходила службу до відрядження для виконання службових обов'язків, а останні надсилають її до органів Пенсійного фонду.
Судом встановлено, що Одеський обласний військовий комісаріат не є уповноваженим органом на видачу довідки про розмір грошового забезпечення позивача. Відповідну довідку слід було підготувати Військовій прокуратурі Південного регіону України.
Позивач безпосередньо звертався до Військової прокуратури Південного регіону України з даного питання про що свідчить лист - відповідь №18-3063 від 04.07.2018 року, про грошове забезпечення за посадою, з якої його було звільнено з військової служби, однак довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій не була направлена до органу Пенсійного фонду.
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що відповідачами протиправно не здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення військовослужбовців військових прокуратур.
Відповідно до ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина від порушень з боку суб'єкта владних повноважень.
Таким чином, враховуючи те, що засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом та сприяти реальному відновленню порушеного права, беручи до уваги приписи ст. 9 КАС України, приймаючи до уваги відзиви на позовну заяву відповідача, докази наявні у матеріалах справи, а також з аналізу норм чинного законодавства, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправною бездіяльність Військової прокуратури Південного регіону України щодо ненадання довідки-розрахунку про грошове забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року для перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого 2018 року в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів №45 від 13 лютого 2008 року; зобов'язання Військову прокуратуру Південного регіону України надати до Одеського обласного військового комісаріату довідку-розрахунок про грошове забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року; визнання протиправною бездіяльність Одеського обласного військового комісаріату щодо ненадання до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки-розрахунку про грошове забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року; зобов’язання Одеського обласного військового комісаріату направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Одеській області довідку-розрахунок грошового забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року для перерахунку і виплати пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого2018 року в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року; визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо перерахунку пенсії майору юстиції ОСОБА_1 на базі грошового забезпечення з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого 2018 року в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року; зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок розміру пенсії майору юстиції ОСОБА_1 на базі грошового забезпечення з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року, здійснивши виплату перерахованої пенсії без обмеження граничного розміру починаючи з 1 січня 2018 року.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі “Серявін та інші проти України” від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “Руїс Торіха проти Іспанії” від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Згідно ч. 1ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Згідно ч.ч.1, 3 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб’єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Відтак, враховуючи, що суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, слід стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (Код ЄДРПОУ 20987385) суму сплаченого судового збору у розмірі 704,8 грн., Одеського обласного військового комісаріату (Код ЄДРПОУ 08402040) суму сплаченого судового збору у розмірі 704,8 грн., Військової прокуратури Південного регіону України (Код ЄДРПОУ 38296363) суму сплаченого судового збору у розмірі 704,8 грн..
Керуючись ст. ст.2,6,7,8,9,10,77,90,139,205,242-246,250,251,255, 295, 297 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 (місце проживання: 65025, АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83), Одеського обласного військового комісаріату (місцезнаходження: 65014, м. Одеса, вул. Канатна, 35), Військової прокуратури Південного регіону України (місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Піроговська, 11) про визнання неправомірними дій щодо не здійснення перерахунку пенсії та зобов’язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Військової прокуратури Південного регіону України щодо ненадання довідки-розрахунку про грошове забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року для перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого 2018 року в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів №45 від 13 лютого 2008 року.
Зобов'язати Військову прокуратуру Південного регіону України надати до Одеського обласного військового комісаріату довідку-розрахунок про грошове забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року.
Визнати протиправною бездіяльність Одеського обласного військового комісаріату щодо ненадання до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки-розрахунку про грошове забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року.
Зобов’язати Одеський обласний військовий комісаріат направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Одеській області довідку-розрахунок грошового забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року для перерахунку і виплати пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого2018 року в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо перерахунку пенсії майору юстиції ОСОБА_1 на базі грошового забезпечення з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22 лютого 2018 року в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року.
Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок розміру пенсії майору юстиції ОСОБА_1 на базі грошового забезпечення з урахуванням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України станом на 01 березня 2018 року, здійснивши виплату перерахованої пенсії без обмеження граничного розміру починаючи з 1 січня 2018 року.
Рішення може бути оскаржено безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів в порядку приписів ст. 295 КАС України.
Рішення набирає законної сили згідно з приписами ст. 255 КАС України.
Пунктом 15.5розділу VII “Перехідні положення” КАС України від 03 жовтня 2017 року визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 27.02.2019 року.
Суддя Л.М. Токмілова
.