
УХВАЛА
з питань зупинення провадження у справі
27 лютого 2019 р. № 1340/4225/18
Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Ланкевича А.З., розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові в порядку загального позовного провадження клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівський бетон» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся з позовною заявою, в якій просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення відповідача:
- від 04.05.2018 року №0007701412 в частині збільшення суми грошового зобов’язання за платежем «податок на додану вартість» у розмірі 70814,00 грн (в т.ч.: за податковими зобов’язаннями – в сумі 47209,00 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями – в сумі 23605,00 грн);
- від 04.05.2018 року №0007711412 про збільшення суми грошового зобов’язання за платежем «податок на прибуток» у розмірі 800395,00 грн (в т.ч.: за податковими зобов’язаннями – в сумі 704078,00 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями – в сумі 96317,00 грн);
- від 04.05.2018 року №0007721412 про зменшення суми від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 622116,00 грн;
- від 04.05.2018 року №0007731412 про застосування штрафу в сумі 947,50 грн.
Ухвалою судді від 21.09.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження.
Від представника позивача надійшло клопотання, щодо якого не заперечила представник відповідача, про зупинення провадження у справі терміном на один місяць, мотивоване необхідністю подання додаткових документів та пояснень.
Згідно ч.9 ст.205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає клопотання у письмовому провадженні.
Положеннями ч.ч.1 та 2 ст.236 Кодексу адміністративного судочинства України визначено підстави, за наявності яких суд зобов'язаний зупинити провадження у справі та підстави, за наявності яких суд має право зупинити провадження у справі.
Водночас у ч.3 ст.236 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено умови, за наявності яких суд не може зупинити провадження у справі.
Відповідно до п.6 ч.2 ст.236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі в разі направлення судового доручення щодо збирання доказів - до надходження ухвали суду, який виконував доручення, про виконання доручення або неможливість виконання доручення.
Однак законодавцем не передбачено як підставу для зупинення провадження у справі – витребування доказів. А тому, суд вважає, що в даному випадку слід застосувати правила аналогії закону.
Згідно з ч.6 ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Відтак, враховуючи положення ч.6 ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, а також відсутність прямої заборони щодо зупинення провадження на час витребування доказів, з метою реалізації прав сторін щодо надання доказів на обґрунтування своїх вимог і заперечень та для повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, суд вважає, що клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі є обґрунтованим і його слід задовольнити.
Керуючись ст.ст.7, 205, 236, 243, 248, 250, 256, 293, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
п о с т а н о в и в :
клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі – задовольнити.
Зупинити провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівський бетон» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень – до 26 березня 2019 року.
Розгляд питання про поновлення провадження призначити на 27 березня 2019 року о 13:30 год.
Копію ухвали надіслати учасникам процесу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п’ятнадцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ланкевич А.З.