Рішення № 80155212, 28.02.2019, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.02.2019
Номер справи
0540/7053/18-а
Номер документу
80155212
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 лютого 2019 р. Справа№0540/7053/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Толстолуцька М.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, адреса: 87514, АДРЕСА_1) до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010, фактична адреса: 84121, Донецька область, м. Слов’янськ, вул. Генерала Батюка, 8) до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області (юридична адреса: 87517, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Нахімова, буд. 86, код ЄДРПОУ 08592158) про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд:

1.Визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області щодо не зазначення у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку моєї пенсії надбавки за виконання особливо важливих завдань - 50%, та премії - 33,3%, та зобов’язати Ліквідаційну комісію ГУ МВС України в Донецькій області виготовити та надати до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2500,00грн., оклад за військовим (спеціальним) званням - 2000,00грн., надбавка за стаж служби (50%) - 2250,00грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 3375,00 грн., надбавка за умови режимних обмежень 10% - 250.00грн.; премія (33,3%) - 3371,63 грн.

2. Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області в частині не здійснення своєчасного перерахунку та не виплати в повному обсязі моєї пенсії, та зобов’язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015р., ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008р. №45 «Про затвердження порядку перерахунку пенсій, призначених відповідно до закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в редакції що була дійсною станом на 01.01.2016р., з урахуванням наступного: посадовий оклад - 2500,00грн., оклад за військовим (спеціальним) званням - 2000,00грн., надбавка за стаж служби (50%) - 2250,00грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 3375,00 грн., надбавка за умови режимних обмежень 10% - 250.00грн.; премія (33,3%) - 3371,63грн.; розмір грошового забезпечення для перерахунку моєї пенсії - 13746,63грн.; розмір пенсії 74% грошового забезпечення (вислуга років-28) -10172,50грн., починаючи з 01 січня 2016 року без обмеження граничного розміру, здійснити також виплату мені нарахованої але не отриманої мною внаслідок протиправних дій та бездіяльності цього відповідача пенсії, починаючи з 01.01.2016р. по 01.01.2018р. (39822,72грн.), та виплатити недоотриману мною пенсію внаслідок неврахування відповідних надбавок та виплат з 01.01.2016р. по дату прийняття рішення судом за цим позовом, та зобов’язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області здійснити виплату мені нарахованої та неотриманої мною з вини органу, що призначає та виплачує пенсію, на підставі ч.2 ст.46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІУ від 09.07.2003р., з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

3. Стягнути з відповідачів на мою користь судовий збір.

4. Допустити негайне виконання рішення суду за моїм позовом.

5. Встановити судовий контроль за виконанням прийнятого рішення.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20 серпня 2018 року позовну заяву було залишено без руху з наданням позивачеві строку на усунення виявлених недоліків позовної заяви, шляхом надання належним чином завірених копій позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості учасників справи.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 03 вересня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до положень статті 262 КАС України.

Ухвалою суду від 27 вересня 2018 року зупинено провадження в адміністративній справі № 805/7053/18-а до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18).

Постановою від 12.12.2018 року ОСОБА_3 Палатою Верховного суду прийнято остаточне рішення по справі № 802/2196/17-а.

Ухвалою суду від 23 січня 2019 року поновлено провадження по справі.

Згідно з нормами статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до положень частини третьої статті 243 КАС України у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п’ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Щодо позиції позивача та заперечень відповідача.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ України та отримує пенсію за вислугу років. Згідно з випискою з електронної пенсійної справи, наданої ГУ ПФУ з листом №2744-Д-01 від 23.07.2018 р. – 01.01.2006 р. позивачу була перерахована та виплачувалася до 01 квітня 2018 року пенсія з такого розміру грошового забезпечення: посадовий оклад – 135,00 грн., оклад за спеціальним званням – 125,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 40% - 104,00 грн., надбавка за особливі умови служби (особливо важливі завдання) 50% - 130,00 грн., надбавка по указу президента 100% - 364,00 грн., надбавка за секретність 10% - 13,50 грн., надбавка за очікувану пенсію – 408,34 грн., за безперервну службу 90% - 1151,86 грн., премія 33,3 % - 809,76 грн. Розмір пенсії становив 74% грошового забезпечення, що складало 2 398,68 грн. З урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, яка набрала чинності 02.12.2015, у нього виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016. Відповідачем була виготовлена та направлена до пенсійного органу довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, проте, на його думку, відповідачем протиправно до неї не включено даних про розмір надбавки за виконання особливо важких завдань – 50 відсотків та премії – 33,3 відсотків. Таким чином, позивач просить визнати бездіяльність відповідача щодо не складання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії протиправною та зобов’язати виготовити та направити до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у розмірах, що відповідають діючому законодавству.

Головне управління Пенсійного фонду Донецької області надало відзив на позовну заяву, вмотивований тим, що відповідач отримавши в березні 2018 року довідку нового зразка №1838лк від 13.03.2018 року одразу її відпрацювало та зробило перерахунок та виплату пенсії. Перерахунок пенсії проведено 23 березня 2018 року. зазначив, що перерахунок пенсії здійснено з 01.01.2016 року, пенсія після проведення перерахунку складає 5000,45 грн., розмір доплати за період з 01.01.2016 року по 31.03.2018 року становить 44800,56 грн., пенсія з 01.01.2018 року виплачується в повному обсязі. Вважає безпідставною позовну вимогу щодо перерахунку пенсії з урахуванням всіх видів зокрема грошового забезпечення надбавок доплат, підвищень, та премій, які отримувалися позивачем на момент призначення, оскільки рішенням Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12.03.2018 року по справі Пз/9901/1/18 (№802/2196/17а) встановлено, що до складу грошового забезпечення для перерахунку пенсії входять лише ті складові і в тому розмірі, які встановлені для поліцейських на момент перерахунку пенсії. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Головне управління МВС України в Донецькій області надало відзив на позовну заяву, вмотивований тим, що відповідно до додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України №2262-ХІІ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок №45) та внесення - змін до постанови КМУ від 17.07.1992 № 393, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою КМУ від 11.11.2015 № 988, постанови КМУ від 21.02.2018 № 103, зазначено основні види грошового забезпечення ОСОБА_1 в розмірах: посадовий оклад - 2500,00 грн.;оклад за військовим (спеціальним званням) майор міліції - 2000,00 грн.;надбавка за стаж служби (50,00%) - 2250,00 грн ;надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10,00%) - 250,00 грн.;премія (2,05%)- 143,50 усього: 7143,50 гривень. Вимоги позивача про внесення у довідку ГУМВС України в Донецькій області премію у розмірі 33,3 %, як це зазначено у його позові, вважає безпідставним, так як ГУМВС України в Донецькій області було включено до оспорюваної довідки відомості про розмір щомісячної премії у середньому розмірі відповідно до вимог чинного законодавства і відповідно зазначати інший розмір премії не має підстав. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.

Позивач – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, має право на отримання пенсії за вислугу років.

Відповідач в даних правовідносинах є суб’єктом владних повноважень у відповідності до приписів п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, позивач перебуває на обліку в ОСОБА_2 управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, як пенсіонер Міністерства внутрішніх справ України та отримує пенсію за вислугу років відповідно Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

Відповідно до наявної в матеріалах справи довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 управління МВС України Донецької області, пенсія за вислугу років ОСОБА_1 перерахована з 01.01.2016 р. із суми грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад – 135,00 грн., оклад за спеціальним званням – 125,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 40% - 104,00 грн., надбавка за особливі умови служби (особливо важливі завдання) 50% - 130,00 грн., надбавка по указу президента 100% - 364,00 грн., надбавка за секретність 10% - 13,50 грн., надбавка за очікувану пенсію – 408,34 грн., за безперервну службу 90% - 1151,86 грн., премія 33,3 % - 809,76 грн. Розмір пенсії становив 74% грошового забезпечення, підсумок пенсії (з надбавками) – 2 398,68 грн.

07.11.2015 року набрав законної сили Закон України "Про Національну Поліцію" №580-VІІІ від 02.07.2015, а Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 у №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" було встановлено та підвищено грошове забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але більшим за розміром.

29.12.2015 набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" № 900-VІІІ від 23.12.2015 року, яким внесено зміни до Закону № 2262-ХІІ, відповідно до яких, з 01.01.2016 року пенсіонери МВС (міліції) набули право на перерахунок та отримання пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах встановлених для поліцейських.

Статтю 63 зазначеного Закону доповнено частиною третьою, у якій вказано, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Таким чином, з 29.12.2015 року, пенсіонери МВС (міліції) набули права на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах встановлених для поліцейських.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ (із змінами) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.

ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 02.03.2018 № 2941/03-01 щодо надання списків для перерахунку пенсії до Голови Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 Управління МВС України в Донецькій області направлено списки осіб, які мають право на проведення перерахунку пенсії.

На виконання норм Закону № 2262-ХІІ Головою Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 Управління МВС України в Донецькій області виготовлено та направлено до ОСОБА_2 Управління Пенсійного Фонду України Донецькій області довідку № 1838 лк від 13.03.2018 року про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку його пенсії із зазначенням наступних основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2500,00 грн.;оклад за військовим (спеціальним званням) майор міліції - 2000,00 грн.;надбавка за стаж служби (50,00%) - 2250,00 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10,00%) - 250,00 грн.;премія (2,05%)- 143,50 усього: 7143,50 гривень..

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо не вірного застосування норм діючого законодавства для обчислення грошового забезпечення по перерахунку його пенсії, що призвело до порушення прав останнього, з метою їх відновлення позивач звернувся за захистом до суду.

Отже, спірними правовідносинами у даній адміністративній справі є розбіжності між сторонами щодо обчислення грошового забезпечення по перерахунку пенсії.

Надаючи правову оцінку обставинам справи суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частина 2 ст. 51 Закону України № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон - № 2262-ХІІ) передбачає, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

З урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 (набрала чинності 02.12.2015), у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016.

Згідно з ч.ч. 3, 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Як вбачається із матеріалів справи, після надання ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області списків для перерахунку пенсії, Головою Ліквідаційної комісії Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, ,було виготовлено довідку № 1838 лк від 13.03.2018 про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку його пенсії.

З вказаної довідки вбачається, що позивачу при визначенні розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії враховано: посадовий оклад, оклад за військове звання майор міліції, надбавка за службу в умовах режимних обмежень та премія.

Разом з тим, у позовній заяві ОСОБА_1 просив суд зобов'язати голову Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 Управління МВС України в Донецькій області виготовити та направити до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в таких розмірах: посадовий оклад - 2500,00грн., оклад за військовим (спеціальним) званням - 2000,00грн., надбавка за стаж служби (50%) - 2250,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 3375,00 грн., надбавка за умови режимних обмежень 10% - 250.00грн.; премія (33,3%) - 3371,63грн.; розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії - 13746,63грн.; розмір пенсії 74% грошового забезпечення (вислуга років-28) -10172,50грн., посилаючись на Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393”, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 та Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб.

Усі призначені за Законом № 2262-ХІІ пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45 в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

З частини 2 пункту 5 Порядку № 45 вбачається, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Відповідно до п. 2 Порядку № 45, на підставі зазначеного в п. 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пунктом 3 зазначеного Порядку № 45 визначено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до абз. 5 п. 5 Порядку перерахунку пенсій інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Таким чином, на Міністерство внутрішніх справ України покладено обов'язок інформувати безпосередньо Пенсійний фонд України про виникнення підстав для перерахунку пенсії певному колу осіб, а не щодо конкретного пенсіонера органів внутрішніх справ.

Після надання ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області списків для перерахунку пенсії, Головою Ліквідаційної комісії Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ", постанови Кабінету Міністрів України від 2102.2018 № 103, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 було виготовлено нову довідку № 1838 лк від 13.03.2018 про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії ОСОБА_1

Отже, Управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області було виконано вимоги Порядку № 45 шляхом направлення до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області відповідного повідомлення про перерахунок пенсії, у тому числі і позивача.

Щодо розміру надбавок та премій, то відповідно до абз. 7 п. 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Відповідно до наявних в матеріалах справи відомостей, виданих Міністерством внутрішніх справ України, надбавки за виконання особливо важких завдань та премія в розмірі 33,3 відсотка жодному поліцейському ОСОБА_2 управління Національної поліції України не здійснювалась.

Таким чином, з урахуванням абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45, суд зазначає, що оскільки надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії вже не виплачувалась, тому, ця надбавка правомірно не вказана у довідці про розмір грошового забезпечення для призначення пенсії.

Розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Отже, вказаний відповідачем розмір премії 2,05 % є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що узгоджується зі змістом абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, у зв'язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 33,3 %, як отримував позивач, немає.

Аналогічну правову позицію висловив Верховний Суд у рішенні від 12.03.2018 у зразковій справі № 802/2196/17-а, яке, у відповідності до постанови ОСОБА_3 Верховного Суду, набрало законної сили 12.12.2018.

У відповідності до приписів ч. 3 ст. 291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Отже, оскільки дана адміністративна справа є типовою, суд, при ухваленні рішення враховує правові висновки Верховного Суду, викладені у вищевказаному рішенні за результатами розгляду зазначеної зразкової справи.

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд та вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 та ч. 1 ст. 73 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Під час перевірки правомірності оскаржуваних рішень суд керується критеріями закріпленими у ст. 2 КАС України, які повною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Презумпція винуватості покладає на суб'єкта владних повноважень обов'язок аргументовано, посилаючись на докази, довести правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності та спростувати твердження позивача про порушення його прав, свобод чи інтересів. Такий обов'язок відсутній, якщо відповідач визнає позов.

Однак, презумпція винуватості не є абсолютною. Презумпція винуватості суб'єкта владних повноважень-відповідача означає припущення, що повідомлені позивачем обставини у справі про рішення, дії, бездіяльність відповідача і про порушення права, свободи чи інтересу відповідають дійсності, доки відповідач їх не спростує на основі доказів. Отож, застосування принципу презумпції винуватості суб'єкта владних повноважень не обумовлює його автоматично програшного становища у справі та не звільняє суд від обов'язку ухвалити справедливе і правосудне судове рішення.

За таких обставин, беручи до уваги всі надані сторонами докази в їх сукупності, з урахуванням наданих судом висновків, суд не вбачає протиправності в діях відповідача, отже, вимоги позивача є необґрунтованими, а позов таким, що не підлягає задоволенню.

Відповідно до вимог статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при відмові у задоволенні позовних вимог судовий збір не стягується.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 77, 133, 139, 242, 244-250, 255, 262, 295, 297, 371, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, адреса: 87514, АДРЕСА_1) до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010, фактична адреса: 84121, Донецька область, м. Слов’янськ, вул. Генерала Батюка, 8) до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області (юридична адреса: 87517, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Нахімова, буд. 86, код ЄДРПОУ 08592158) про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії – відмовити.

Рішення прийнято в нарадчій кімнаті в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) 28 лютого 2019 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Апеляційна скарга згідно положень статті 297 КАС України подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Толстолуцька М.М.