Постанова № 80128096, 27.02.2019, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
27.02.2019
Номер справи
243/1407/19
Номер документу
80128096
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Номер провадження 3/243/567/2019

Номер справи 243/1407/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«27» лютого 2019 року суддя Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Хаустова Т.А., розглянувши матеріали, які поступили від Батальйону патрульної поліції в містах Краматорськ та Слов’янськ Управління патрульної поліції в Донецькій області Департаменту патрульної поліції у відношенні:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, РНОКПП: НОМЕР_1, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 178 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В :

31 січня 2019 року о 08 годині 30 хвилин, ОСОБА_1, який раніше 02 травня 2018 та 21 травня 2018 року притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 178 КУпАП, біля будинку № 28 по вулиці Торгова м. Слов’янськ Донецької області, перебуваючи в п’яному вигляді мав хитку ходу, неохайний зовнішній вигляд, різкий запах алкоголю з порожнини рота, чим образив людську гідність і громадську мораль, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 3 ст. 178 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин справи.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

В судовому засіданні ОСОБА_1 роз’яснені права та обов’язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст. 268 КУпАП та ст.ст. 10, 63 Конституції України.

Поняття справедливого судового розгляду передбачає можливість для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, бути присутнім на засіданні. Ця можливість випливає із об'єкта і цілі ст. 6 ЄКПЛ, оскільки здійснення прав, гарантованих ст. 6 Конвенції, передбачає можливість вказаної особи бути вислуханою, а також необхідність перевірити точність її тверджень і спів ставити їх з матеріалами судової справи.

Таким чином, доступ до суду є аспектом права на справедливий суд, порушення якого (права на доступ) неодноразово визнавалось ЄСПЛ, зокрема в справах «Кутіч проти Хорватії», заява № 487778\99 п.25. ЄСПЛ 2002-11, «Меньшакова проти України», заява № 377\02 від 08.04.2010 р.

Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

ОСОБА_1 свою провину у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 178 ч. 3 КУпАП не визнав та пояснив, що 31 січня 2019 року о 08 годині 30 хвилин, він біля будинку № 28 по вулиці Торгова м. Слов’янськ Донецької області, був зупинений працівниками поліції та відносно нього було складено Протокол про адміністративне правопорушення.

Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, свідок ОСОБА_2 пояснила, що 31 січня 2019 року вона перебувала на службі в м. Слов»янську. Вона працює поліцейським Першої роти батальйону патрульної поліції в містах Краматорську та Слов»янську. 31 січня 2019 року близько 08 години ранку до них надійшов виклик, який вони відпрацювали, виходили з під»їзду і зустріли ОСОБА_1, який перебував у стані алкогольного сп»яніння. Вони з ним поспілкувалися і встановили, що він не тільки перебуває у стані алкогольного сп»яніння, але і зовсім не орієнтується на місцевості. Потім вони встановили його особу, встановили, що ОСОБА_1 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 178 КУпАП. ОСОБА_1 було роз»яснено про притягнення до адміністративної відповідальності. ОСОБА_1 на їх зауваження не реагував і було прийнято рішення про складання Протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 178 ч.3 КУпАП.

Свідок ОСОБА_3 надав при розгляді справи пояснення, аналогічні поясненням свідка ОСОБА_2 Також вказав, що вони зверталися до матері ОСОБА_1 за його Паспортом, який був необхідний для складання Протоколу про адміністративне правопорушення. Мати ОСОБА_1 пояснила, що її син не вживає спиртні напої.

Окрім пояснень свідків, провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи а саме: Протоколом про адміністративне правопорушення серії АА № 061998 від 31 січня 2019 року, з якого вбачається, що 31 січня 2019 року о 08 годині 30 хвилин, ОСОБА_1, який раніше 02 травня 2018 та 21 травня 2018 року притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 178 КУпАП, біля будинку № 28 по вулиці Торгова м. Слов’янськ Донецької області, перебуваючи в п’яному вигляді мав хитку ходу, неохайний зовнішній вигляд, різкий запах алкоголю з порожнини рота (а.с.3) та іншими матеріалами справи.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178 КУпАП, а саме: дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за появу в громадських місцях у п'яному вигляді.

Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 178 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставин, що пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.

Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд обирає стягнення в межах санкції, встановленої в межах стягнення, передбаченого ч.3 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За загальними правилами накладення стягнення за адміністративне правопорушення, встановленими ст. 33 КУпАП стягнення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України (ч. 1 ст. 33 КУпАП). При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі (ч. 2 ст. 33 КУпАП).

З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 6 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 102,00 грн.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 34, 35, 40-1, 178, 283, 284, 286 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати ОСОБА_1, винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 6 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 102,00 гривні (сто дві) 00 коп., на р/р № 31114106005075, Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 37803368, одержувач платежу Слов’янське УК/м. Слов’янськ/21081100..

Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір на користь держави у сумі 384,20 гривень на доходний рахунок 31211256026001 Казначейство України (ЕАП), код банку 899998, код ЄДРПОУ 37993783, одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106.

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Слов’янський міськрайонний суд Донецької області.

Постанову складено та підписано в нарадчій кімнаті в одному екземплярі.

Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя Слов’янського

міськрайонного суду ОСОБА_4