
Справа № 815/2879/18
У Х В А Л А
25 лютого 2019 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Вовченко O.A.,
секретар судового засідання Іщенко С.О.,
за участю:
представника позивача - Романенко О.Л. (за довіреністю),
розглядаючи в підготовчому судовому засіданні справу за позовом Головного управління ДСНС України в Одеській області до Державного закладу «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Затока» Міністерства охорони здоров'я України про застосування заходів реагування та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
14 червня 2018 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДСНС України в Одеській області до державного закладу «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Затока» Міністерства охорони здоров'я України, в якому позивач просить суд:
1. Застосувати до державного закладу «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Затока» Міністерства охорони здоров'я України (код ЄДРПОУ: 01981997, 67772, Одеська обл., Білгород-Дністровський район, смт.Затока, вул.Приморська, 3) заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю);
2. Зобов'язати державний заклад «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Затока» Міністерства охорони здоров'я України (код ЄДРПОУ: 01981997, 67772, Одеська обл., Білгород-Дністровський район, смт.Затока, вул.Приморська, 3) зупинити роботу території та приміщень за адресою: 67772, Одеська обл., Білгород-Дністровський район, смт.Затока, вул.Приморська, 3, шляхом опечатування (опломбування) всіх дверей (воріт) будівель, приміщень, відключення джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання і установок) до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, а саме: пункти 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,16,17,18,19,20 акту №161 від 31.05.2018 року.
Ухвалою від 19 червня 2018 року даний позов залишено без руху та позивачу надано 5-денний строк на усунення недоліків позовної заяви з моменту отримання копії ухвали.
Ухвалою від 10 липня 2018 року судом прийнято до розгляду позовну заяву Головного управління ДСНС України в Одеській області (вх.№19281/18), відкрито провадження у адміністративній справі та визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
31 липня 2018 року ухвалою суду визначено розгляд даної справи проводити за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
Ухвалою від 03 жовтня 2018 року зупинено провадження по даній адміністративній справі до перегляду судом апеляційної інстанції ухвали Одеського окружного адміністративного суду від 10.07.2018 року про відкриття провадження по справі №815/2879/18.
25 лютого 2019 року усною ухвалою суду, внесеною до протоколу судового засідання поновлено провадження по даній справі.
25 лютого 2019 року до суду від відповідача за вх.№ЕП/1475/19 надійшло клопотання про передачу даної справи за підсудністю до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області, посилаючись при цьому на п.1 ч.1ст.19 та п.1 ч.1 ст.20 КАС України.
У судовому засіданні представник позивача у задоволенні клопотання відповідача про передачу за підсудністю справи просив відмовити.
Вирішуючи заяву відповідача про передачу справи за підсудністю, суд вважає, що у її задоволенні слід відмовити з огляду на наступне.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом.
Частиною 1 статті 20 КАС України визначено вичерпний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (ч.2).
Суд зазначає, що предметом розгляду даної справи є застосувати до державного закладу «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Затока» Міністерства охорони здоров'я України заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Згідно п.12 ч.1 ст.67 Кодексу цивільного захисту України до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить: звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Відповідно до ч.2 ст.68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Згідно ч.1 ст.9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Таким чином, враховуючи викладене суд зазначає, що застосування заходів реагування не являє собою притягнення позивачем відповідача до адміністративної відповідальності, а відтак справи з таким предметом розгляду не підсудні місцевим загальним судам як адміністративним, а повинні розглядатися окружними адміністративними судами.
Відповідно до ч.2 ст.26 КАС України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до Указу Президента України №1417/2004 від 16.11.2004 року «Про утворення місцевих адміністративних судів, затвердження їх мережі» територія, на яку поширюється юрисдикція Одеського окружного адміністративного суду є Одеська область.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що місцезнаходження відповідача згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - вул.Приморська буд.3, смт.Затока, м.Білгород-Дністровський, Одеська обл., суд вважає за доцільне відмовити у задоволенні заяви відповідача про передачу даної адміністративної справи за підсудністю до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області у зв'язку з її безпідставністю та необґрунтованістю.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 20, 25, 166, 241, 248, 256 КАС України суд,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви Державного закладу «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Затока» Міністерства охорони здоров'я України про передачу за підсудністю справи за позовом Головного управління ДСНС України в Одеській області до Державного закладу «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Затока» Міністерства охорони здоров'я України про застосування заходів реагування та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Повний текст ухвали складено та підписано 26.02.2019 року.
Суддя О.А. Вовченко