
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
27 лютого 2019 року м. Чернігів Справа № 620/404/19
Чернігівський окружний адміністративний суд, під головуванням судді Скалозуба Ю.О., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін у справі
за позовомФізичної особи-підприємця Степаненко Ольги Іванівнидо Головного управління ДФС у Чернігівській областіпроскасування податкового повідомлення-рішення
У С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління ДФС у Чернігівській області про скасування податкового повідомлення-рішення.
Ухвалою судді Чернігівського окружного адміністративного суду Скалозубом Ю.О. від 12.02.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) учасників справи.
Від представника Головного управління ДФС у Чернігівській області 27.02.2019 через канцелярію суду надійшов відзив на адміністративний позов, в якому, зокрема, заявлено клопотання про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін у справі.
Суд зазначає, що відповідно до частини 1 та 2 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Пунктом 10 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно частини 2 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до положень частини 4 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частина 1 статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України зазначає, що питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з частиною 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Суд зазначає, що заявлене представником Головного управління ДФС у Чернігівській області клопотання про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін не містить в собі обґрунтованих доводів стосовно того, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у даній справі вимагають проведення судового засідання за правилами спрощеного позовного провадження для повного та всебічного встановлення обставин справи.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, про відсутність підстав для задоволення вказаного клопотання представника Головного управління ДФС у Чернігівській області.
Керуючись статтями 12, 241, 243, 256, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання представника Головного управління ДФС у Чернігівській області про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін - відмовити.
Копію ухвали про залучення третьої особи надіслати сторонам.
Відповідно до частини 2 статті 256 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та згідно зі статтею 294 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.О. Скалозуб