Ухвала суду № 80122859, 26.02.2019, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.02.2019
Номер справи
812/614/17
Номер документу
80122859
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.3.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

26 лютого 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 812/614/17

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., розглянувши в письмовому провадженні клопотання представника позивача про залучення у справі співвідповідача, зміну складу учасників справи та клопотання про зупинення провадження у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Луганське енергетичне об'єднання" до Луганської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Луганській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - управління Державної казначейської служби України у м.Луганську Луганської області, Головне управління ДФС у Луганській області, про визнання протиправним дій та рішень й зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває вищевказана адміністративна справа.

26 лютого 2019 від представників сторін на до відділу діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) суду надійшли заяви про проведення судового засідання, яке призначено на 26 лютого 2019 року без їхньої участі (арк.спр.185,186,188).

Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

26 лютого 2019 року від представника позивача до відділу діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) суду за вхідним реєстраційним номером 10567/2019 надійшло клопотання про залучення у справі співвідповідача та зміну складу учасників справи (арк.спр.178-180).

В обґрунтування вказаного клопотання позивач зазначив, що з 01.01.2017 державні податкові інспекції не можуть здійснювати контрольні функції, зокрема, адміністрування податків, що містить в собі і порядок повернення помилково та/або надмірно сплачених грошових зобов'язань. Позивач вважає. Що територіальні органи, окрім державних податкових інспекцій, є контролюючими органами, і саме таким органом і є Головне управління ДФС у Луганській області. На думку позивача, контрольні функції з повернення платнику податків - ТОВ «ЛЕО» надмірно сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток на даний час може здійснювати лише Головне управління ДФС у Луганській області.

На підставі вищевикладеного, представник позивача просив суд залучити в даній адміністративній справі співвідповідача - Головне управління ДФС у Луганській області та змінити склад учасників цієї справи шляхом виключення Головного управління ДФС у Луганській області із складу третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору (арк.спр.178-180).

Розглянувши вказане клопотання, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.

Відповідно до пункту 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України (далі - ПК України) контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Пунктом 41.3 цієї статті визначено, що повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України.

Згідно із пунктом 19-1.1.6. ст. 19-1 цього Кодексу, контролюючі органи виконують такі функції, зокрема, здійснюють контроль за правомірністю бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Законом України від 21.12.2016 № 1797 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" доповнено Податковий кодекс ст. 19-3, яка передбачає, що державні податкові інспекції: здійснюють сервісне обслуговування платників податків; здійснюють реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи; виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.

Відповідно до пункту 19-1.1.6 ст. 19-1 цього Кодексу контролюючі органи здійснюють контроль за правомірністю бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Тобто у зв'язку з прийняттям зазначеного вище Закону визначено перелік функцій державних податкових інспекцій.

Оскільки до статті 19-1 Податкового кодексу України внесено зміни, якою встановлено обмеження повноважень державних податкових інспекцій з 01.01.2017, та питання здійснення контролю за правомірністю бюджетного відшкодування податку на додану вартість віднесено до повноважень Головного управління ДФС у Луганській області, тому суд дійшов висновку про обґрунтованість клопотання, заявленого представником позивача.

Згідно з частиною третьою статті 48 КАС України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Враховуючи наведене, керуючись частиною третьою статті 48 КАС України, з метою всебічного, повного, об'єктивного та правильного вирішення справи, суд дійшов висновку щодо необхідності залучення до участі у справі в якості другого відповідача - Головне управління ДФС у Луганській області, а також виключення Головного управління ДФС у Луганській області із складу третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.

26 лютого 2019 року до відділу діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) суду від представника позивача та представника відповідача та третьої особи надійшли клопотання про зупинення провадження у справі у зв'язку із необхідністю надання часу для можливого примирення строком до 14 березня 2019 року (арк.спр.186,188).

Визначаючись щодо наявності підстав для зупинення провадження у даній справі, дослідивши матеріали справи, суд виходив з наступного.

Згідно з частиною 1 та частиною 2 статті 190 КАС України, сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на підставі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін. Сторони можуть примиритися на умовах, які виходять за межі предмета спору, якщо такі умови примирення не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Умови примирення не можуть суперечити закону або виходити за межі компетенції суб'єкта владних повноважень.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 236 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі звернення обох сторін з клопотанням про надання їм часу для примирення до закінчення строку, про який сторони заявили у клопотанні.

Враховуючи, що до суду звернулися обидві сторони з клопотаннями про надання їм часу для примирення, суд вважає, що клопотання про зупинення провадження підлягають задоволенню, а розгляд справи - зупиненню.

Керуючись ст. 48, 236, 243, 248, КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача про залучення у справі співвідповідача та зміну складу учасників справи - задовольнити.

Виключити зі складу учасників судового процесу у розгляді адміністративної справи № 812/614/17 - третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління ДФС у Луганській області.

Залучити до участі у справі № 812/614/17 в якості другого відповідача - Головне управління ДФС у Луганській області.

Клопотання представника позивача, представника відповідача та третьої особи про зупинення провадження у справі задовольнити.

Зупинити провадження по справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Луганське енергетичне об'єднання" до Луганської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Луганській області, Головного управління ДФС у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління Державної казначейської служби України у м.Луганську Луганської області про визнання протиправним дій та рішень й зобов'язання вчинити певні дії.

Повідомити сторін, що судове засідання відбудеться 14 березня 2019 року о 10 год. 05 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18, I поверх, зала судових засідань №6.

Ухвала в частині залучення до участі у справі другого відповідача оскарженню не підлягає.

Ухвала суду в частині зупинення провадження набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала суду в частині зупинення провадження може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

СуддяЄ.О. Кисельова