
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
26 лютого 2019 року ЛуцькСправа № 140/244/19 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Каленюк Ж.В.,
за участю секретаря судового засідання Шаблій Л.П.,
представників позивача Коструби Н.М., Крючкова В.О.,
представника відповідача Ярошика Т.В.,
розглянувши у підготовчому засіданні клопотання про зупинення провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Всепостач» до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Всепостач» (надалі - ТзОВ «Всепостач», позивач) звернулося з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області (надалі - ГУ ДФС у Волинській області) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 01 жовтня 2018 року №0010961405.
Ухвалою від 08 лютого 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за вказаним позовом, судовий розгляд справи призначено за правилами загального позовного провадження; у справі призначене підготовче засідання на 10:30 26 лютого 2019 року.
20 лютого 2019 року до суду надійшло клопотання позивача про зупинення провадження у даній справі до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №140/19/19 за позовом ТзОВ «Всепостач» до ГУ ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 05 вересня 2018 року №0009611405. В обґрунтування клопотання позивач вказав, що при вирішенні спору у названій справі правова оцінка буде надана аналогічним правовідносинам та обставинам справи, а саме щодо порядку оприбуткування готівкових коштів в касі товариства згідно з укладеними договорами з відтермінуванням платежів, якщо в місці отримання товарів операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються, що виключає обов'язок застосувати реєстратор розрахункових операцій (оптова торгівля). Вважає, що рішення суду у справі №140/19/19 матиме преюдиційне значення при розгляді і вирішенні даної справи.
У судовому засіданні представники позивача клопотання підтримують та просять його задовольнити; представник відповідача проти задоволення клопотання не заперечує.
Суд, заслухавши думки представників сторін, перевіривши матеріали справи, дійшов висновку, що клопотання позивача належить задовольнити з таких мотивів і підстав.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, предметом спору у даній справі є оскарження податкового повідомлення-рішення ГУ ДФС у Волинській області від 01 жовтня 2018 року №0010961405 про застосування фінансових санкцій на підставі пункту 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у зв'язку із порушенням позивачем пунктів 1, 2 статті 3 цього Закону. Податкове повідомлення-рішення прийняте за результатами документальної планової виїзної перевірки ТзОВ «Всепостач», оформленої актом перевірки від 11 вересня 2018 року №13835/14-01/38897719.
З розрахунку фінансової санкції до податкового повідомлення-рішення від 01 жовтня 2018 року №0010961405, акта перевірки від 11 вересня 2018 року №13835/14-01/38897719 встановлено, що спірним податковим повідомленням-рішенням до ТзОВ «Всепостач» застосовано фінансову санкцію у розмірі 100 відсотків вартості проданих за період грудень 2017 року - березень 2018 року товарів за готівкові кошти на суму 1457207,30 грн. без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі покупцям відповідних розрахункових документів встановленої форми (фіскальних чеків).
Згідно з пунктом 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів доходів і зборів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання: вчинене вперше - 1 гривня; за кожне наступне вчинене порушення - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
Разом з тим, податковим повідомленням-рішенням від 05 вересня 2018 року №0009611405 (а.с.89), що є предметом спору у справі №140/19/19, до ТзОВ «Всепостач» застосовано фінансові санкції згідно з пунктом 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 1 грн. у зв'язку із виявленням під час фактичної перевірки діяльності «Всепостач» порушення пунктів 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме, здійснення розрахункових операцій за готівкові кошти без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі покупцям відповідних розрахункових документів за період з 01 квітня по 10 серпня 2018 року. Тобто, у цьому випадку фінансова санкція застосована за правопорушення, яке вчинене вперше, а податковим повідомленням-рішенням від 01 жовтня 2018 року №0010961405 - як за наступне вчинене таке ж порушення.
Провадження у справі №140/19/19 відкрито ухвалою від 08 січня 2019 року (а.с.110). Як встановлено з комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду», розгляд справи по суті розпочато, однак справу не вирішено.
З огляду на викладене, обидві справи пов'язані правовою кваліфікацію правопорушення та рішення суду у справі №140/19/19 матиме значення, зокрема, для перевірки правильності визначення розміру застосованої фінансової санкції. Відтак, існує об'єктивна неможливість розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку адміністративного судочинства, а саме справи №140/19/19, у якій судовий розгляд розпочато, однак рішення на даний час не прийняте.
З огляду на викладене, суд погоджується із доводами позивача та вважає клопотання про зупинення справи обґрунтованим, а тому воно підлягає задоволенню. Отже, оскільки суд дійшов висновку про об'єктивну неможливість розгляду цієї справи до набрання законної сили судовим рішенням у справі №140/19/19, то провадження у цій справі належить зупинити.
Керуючись пунктом 3 частини першої статті 236, статтями 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання позивача про зупинення провадження у справі задовольнити.
Провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Всепостач» до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 01 жовтня 2018 року №0010961405 зупинити до набрання законної сили судовим рішенням у справі №140/19/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Всепостач» до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 05 вересня 2018 року №0009611405.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.
Суддя Ж.В. Каленюк
Ухвала у повному обсязі складена судом 27 лютого 2019 року